ZvierAhtate.com

Čo jedia rôzne druhy múch a ich larvy

Čo letíPochopenie toho, čo letí jedenie, je jedným zo spôsobov, ako zabrániť ich vzhľadu. Vďaka správnemu skladovaniu, využitiu potravín a čisteniu oblastí, kde sa konzumujú alebo pripravujú potraviny, je možné významne znížiť pravdepodobnosť týchto nepríjemných hmyzu.

Múky sú dôležitou skupinou hmyzua majú významný vplyv na životné prostredie. Niektoré druhy, ako napríklad agromyzidae, Tephritidae octomilky a Drosophilidae a komárov (Cecidomyiidae) sú škodcovia kultúrnych druhých, ako sú muchy tse-tse, mäsiarka a veľká mucha útočných dobytka, nesúci ochorenie, ktoré vytvára významné hospodárske škody.

Niektoré druhy, ako napríklad muchy (Psychodidae), ovplyvňujú ľudské zdravie tým, že sa zúčastňujú ako vektory hlavných tropických chorôb: midge nesie slepotu rieky, komáre - leishmaniózu. Tento hmyz sú na obtiaž pre človeka, a to najmä ak sú prítomné vo veľkom kolichestvah- kontaminujú potraviny a šírenie choroby z potravín.

Kto sú mušky a čo jedia?

Múky na kŕmenieMúky sú hmyz z druhu Diptera (Diptera). Názov jednotky pochádza z gréckych di-di dvoch a pteron pterion krídel. Hmyz tohto rádu používajú iba jeden pár krídel lietať a zadné blatníky boli transformované do orgánov, ktoré pôsobia ako vysokorýchlostné rotačné pohybové senzory a umožňujú Diptera muchy vykonávať zložité akrobaciu.

Muchy majú pohyblivú hlavu s párom zložitých očných a ústnych častí, ktoré vykonávajú šitie, rezanie olizovania a sania. Ich krídla im dávajú väčšiu manévrovateľnosť počas letu a pazúry a vankúše na nohách im umožňujú priľnúť na hladké povrchy. Tento hmyz podstúpiť kompletné metamorfozu- Vajíčka sú kladená na larválne zdroj potravy, a larvy, ktoré nemajú končatiny rozvíjať v bezpečnom prostredí, často v ich zdroj potravy. Pupa je tvrdá kapsula, z ktorej sa dospelý objaví.

Tento hmyz je schopný položiť vajcia do akéhokoľvek rozložiteľného biologického materiálu. Rýchlosť, s ktorou sa larvy dostanú do dospelého jednotlivého štátu a stávajú sa schopné reprodukovať jednotlivca, je asi desať dní.

habitat

Kde žijú muškyTento hmyz sa nachádza na takmer všetkých kontinentoch okrem Antarktídy. Viac ako 150 000 druhov bolo oficiálne opísaných, ale skutočná rozmanitosť druhov je oveľa väčšia.

Muchy majú významné ekologický význam. Sú to dôležité opeľovače, pretože boli jedným z prvých opeľovačov, ktoré boli zodpovedné za skoré opeľovanie rastlín. Tento hmyz je druhou najväčšou skupinou opeľovačov po Hymenoptera (včely, vosy atď.). Vo vlhkých a chladných oblastí na Zemi je, ako oveľa dôležitejšie opeľovačov včely, v porovnaní s včely potrebujú menej potravy, pretože nemusia nakŕmiť ich larvy.

Ale tento hmyz tiež škodí, najmä v niektorých častiach sveta, kde sa nachádzajú vo veľkom počte. Veľké druhy, ako sú tsetové muchy, spôsobujú významné ekonomické škody na dobytku.

Čo letí

Potravinové spektrum tohto hmyzu je veľmi veľké a líši sa od druhu k druhom. Ich strava zahŕňa nektár a hnilé mŕtvoly, ovocie a výkaly, čerstvú krv a sušený chlieb.

Rovnako ako iní hmyz, majú chemoreceptory, ktoré zistia vôňu a chuť, a receptory, ktoré reagujú na dotyk. Tretí segment antény a horných býkov sú hlavné čuchový receptor a chuťové receptory sú umiestnené v pier, krku, nohy, krídla, a mrzačenie ženských pohlavných orgánov, čo muchy, aby sa pokúsili svoje jedlo, išiel na to. Chuťové receptory v ženského brucha na časť hrote sa získa o vhodnosti pre Kladélko.

Múky, ktoré sa živia krvou, majú špeciálne senzorické štruktúry, ktoré dokážu zistiť infračervené žiarenie a používať ich na telo svojich majstrov. Mnoho druhov sania s obsahom krvi môže zistiť zvýšenú koncentráciu oxidu uhličitého, ku ktorej dochádza v blízkosti veľkých zvierat. Druhy, ktoré sa živia krvou stavovcami, môžu prenášať určité choroby.

Tahitské muchy (Ormiinae), ktoré sú parazitom drobných cvrčkov, majú zdravé receptory, ktoré im pomáhajú nájsť svojich hostiteľov svojim spevom.

Čo larvy jedia?

Larvy hrajú dôležitú úlohu na rôznych trofických úrovniach, a to ako spotrebiteľov, ako aj ako korisť. Larvy môžu byť:

 • bylinožravce;
 • lapače;
 • ponižujúce;
 • dravce;
 • parazity.


Ako mueta múkaSúčasne je spotreba rozkladajúcich sa organických látok jedným z najbežnejších druhov kŕmenia. Larvy, ktoré sa živia maslom, majú háčiky blízko úst. Larvy niektorých skupín živia alebo žijú v rastlinných tkanivách a hubách a niektoré z nich sú vážnymi škodcami plodín. Niektoré vody larvy konzumujú filmy rias vytvorené pod vodou na skalách a rastlinách. Mnohé parazitické larvy rastú vnútri článkonožcov a nakoniec zabíjajú ich hostiteľov.

Čo jedia druhy, ktoré žijú v blízkosti osoby?

Múky sú najaktívnejšie pri zahriatí. Sú priťahované ľudským obydlím kvôli teplu a vôňam, ktoré z nich vychádzajú.

Dospelí jedia a položia svoje vajcia na organickom rozkladajúcom materiáli, ktorý zahŕňa: ovocie, zeleninu, mäso, zvieratá, rastlinné extrakty a ľudské výkaly. Samci aj samice jedia aj kvety z nektáru.

Domáce mouchy

Tento hmyz jesť všetky ľudské potraviny a ľudské výkaly. Jedli len kvapaliny, takže sú schopní premeniť tuhé produkty na kvapalinu pomocou enzýmov v slinách. Sú priťahované k rôznym látkam, ako sú:

 • prehnané ovocie a zelenina;
 • výkalov ľudí a zvierat;
 • sladké látky.

Domáce druhy sú zvyčajne obmedzené na ľudské biotopy, ale tento hmyz môže lietať pár kilometrov od miesta, kde sa narodili. Sú aktívne len počas dňa.

Ovocné mušky

Ovocie alebo ako sa nazývajú ovocné mušky priťahujú kvasené potraviny a kvapaliny, takže sú také bežné v domácnostiach a potravinárskom priemysle. Ovocné mušky vyhľadávajú produkty ako:

 • tekutiny: pivo, víno, jablčný mušt, ocot;
 • ovocie ako: ovocie, zelenina;
 • sladké potraviny.

Malé ovocné mušky môžu byť nosičov rôznych chorôb.

Padajúce mušky

Tento názov obsahuje niekoľko druhov a zástupcovia sú pomerne veľký hmyz s kovovým modrým, zeleným, bronzovým alebo čiernym leskom. Oni sú zvyčajne prvý hmyz, ktorý sa objaví po smrti zvieraťa. Tieto mušky dávajú prednosť čerstvému ​​alebo zhnitému mäsu, mŕtvoly zvierat a výkalov.

Kto jedie mušky

Tento hmyz je potravou pre ostatné zvieratá vo všetkých fázach ich vývoja. Vajcia a larvy sa jedia iným hmyzom a niektoré stavovce sa špecializujú na kŕmenie much. Sú to:

 • Poradie druhu Dipterahydina;
 • pálky;
 • žaby;
 • jašterice;
 • vážky;
 • pavúky.

Väčšina z nich konzumuje mušky ako súčasť zmiešanej stravy.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno