ZvierAhtate.com

Čo sa živí zeleným kobylkou a prečo to chrastíte?

Oblasť sleďovZelená kobylka, tiež nazývaná obyčajná kobylka, je hmyz z rádu Orthoptera. Patrí do rodiny, ktorá má takmer 7 tisíc druhov. Tieto skákacie bytosti sú rozmiestnené po celom svete, s výnimkou Antarktídy.

vzhľad

Ako vyzerá kobylka?, akýkoľvek obyvateľ Zeme vie od predškolského veku, napriek tomu uvádzame jeho vlastnosti:

 • Celková veľkosť hmyzu je 28 až 36 milimetrov.
 • Hlava je sploštená bočne.
 • Antény majú štruktúru štetín, sú dlhšie ako telo.
 • Telo je pokryté zhora plochým alebo konvexným chitinovým kotúčom a bočnými lalokmi.
 • Pravá elytra je vždy zatvorená vľavo.
 • Orgán sluchu sa nachádza na predných končatinách. Prekročením labiek určujú kobylky zdroj zvuku pomocou membrány, kde sú nasmerované.
 • Hmyz má dve dvojice očí: jednoduché a zložité.
 • Hubenie náustku. Dokonca aj ľudská kobylka môže ublížiť na uhryznutie.
 • Samice sa od mužov líšia prítomnosťou dlho xiphoid ovipositor.

A čo čarodějný chrp? Samec na základni krovky je stridulatory teleso, skladajúci sa z tenkej membrány na pravej prípade krídla a zubaté žily na ľavej strane. Lietajúci hmyz nemôže, oni sa pohybujú len skákaním. Krídla však im pomáhajú ďalej a rýchlejšie.

Správanie a životný štýl

Ako sa kobylky správajú v prírodeVšimli ste si, že kobylky aktívne chrpajú s nástupom temnoty? Tieto prepojky sú nočné, na rozdiel od toho istého kobylky. Počas dňa tieto hmyz odpočíva, stáva sa ľahkou korisťou pre dravcov. Aby im pomohla prežiť, príroda poskytla kobylky s farbou trávy a listov.

Keď sa nachádzate na rastline, hmyz sa s ňou spája vo farbe, čo dáva šancu zostať bez povšimnutia a neznečistené. Väčšina druhov na krídlach má dokonca aj zvláštne žily, čo ďalej zvyšuje podobnosť kobylky so zeleným listom. V prípade, že dravec stále vidia korisť a blíži sa potápač šíri zadné blatníky s očami a urobí krok vpred, že po určitú dobu nepriateľa hádže v šoku a úžase. Táto sekunda stačí na to, aby sa kobylka rýchlo skryla v najbližších húštinách.

Tieto zelené jumpery sú singly. Nemajú trvalý domov, nevytvárajú norky. Celý deň skočia medzi trávou a kríkmi, loveckou korisťou. Prečo sa hmyz rozprával? Tento "spev" má dve úlohy: snažia sa prilákať ženu a informovať ostatných mužov, že územie je už obsadené, takže je lepšie, aby hľadali iné miesto.

Napájanie

Niektorí mýlia kobylkou kobylkami a veria, že poškodzujú poľnohospodárske plantáže. Nie je to tak. Hmyz je úplne neškodný a dokonca užitočný. Rastlinné potraviny zohrávajú veľmi malú úlohu vo svojej strave. Čo robí kobylka najčastejšie?

 • Biela zelená kobylkaZákladom výživy sú malé komárky, roztoče, chyby, larvy motýľov. Niektoré druhy tohto hmyzu rád uhryzne Colorado chrobák, uvoľnenie letných obyvateľov z potreby bojovať proti škodcom.
 • Externá kamufláž pomáha kobylkám a pri love. Skrývajú sa, čakajú na svoju korisť a potom ju uchopia štyrmi zúbkovanými labkami a začnú jedlo. Tento hmyz môže tiež jesť slabších jedincov svojho druhu. Ak chytite banku kobyliek a necháte ich bez jedla, po určitom čase sa ich počet nevyhnutne zníži.
 • Pri neprítomnosti malého hmyzu môže zelený skokan dostať sa do obličiek stromov, kvetov, listov a stoniek rastlín. Z trávnych rastlín kobylky môžu poškodiť obilniny, vinice, citrusové rastliny, tabak a čajové lístky.

rozmnožovanie

Počas párenia muž pripojí špeciálnu komoru k bruchu samice - spermatoforu, vložiac krk tejto zvláštnej injekčnej liekovky do vajcovodu samice. Tento proces môže trvať až 45 minút. Po tom začne dámu srdca pomaly jesť spermatofór, v ktorom sú spermie a ceremónia trvá 15 hodín. Počas tejto doby majú spermie čas pomaly pretekať do vaječníkov na následné hnojenie.Muž po párení ihneď začne zaseknúť a je už pripravený na nové lásky. Žena položí oplodnené vajcia do zeme a ponorí tam dlhý ovipositor. V jednej spojke môže byť až niekoľko tuctov vajec valcového tvaru.

S príchodom chladného počasia dospelý hmyz zahynie a vajcia zostávajú pod zemou až do jari. Keď sa slnko začína ohriať, larvy sa vyliahnu z vajíčok. Do stavu dospelého človeka budú musieť transplantovať päťkrát. Po poslednej moult, mladý kobylka úplne letí.

Úloha v ľudskom živote

Výživa zelených kobyliekVzhľadom na všetky štádiá vývoja kobylky je jeho dĺžka života o málo viac ako rok. Dospelý žije iba jedno leto. Niektorí milovníci udržujú tento hmyz doma v teráriu. Môže byť vybavený konvenčným skleneným akváriom s vekom. Je lepšie použiť obal väčší.

Spodok terária je pokrytý riečnym pieskom. Na základe toho, čo kobylky jedia, v jedle sú ponúkané živé motýle, pavúky a muchy. Môžete navyše dať zeleninu, ovocie, listy šalátu, špendlíky obilnín. Žena počas rozmnožovacieho obdobia je lepšie sedieť, aby sa predišlo bojom a prejavu kanibalizmu. Každá z nich má v tom čase svoje vlastné územie.

Oveľa častejšie sa kobylky používajú na gastronomické účely. Kto ich považuje za lahodnú liečbu? Jedzte tento hmyz v Číne a niektorých krajinách v Ázii, Afrike a Latinskej Amerike. Na pouličných trhoch av malých čínskych a mexických reštauráciách si môžete vychutnať smažené kobylky ochucené chilli papričkami a limetovou šťavou.

V Japonsku sú jamky zozbierané v ryžových poliach a potom varené v sójovej omáčke a cukre. Latinos zbierať hmyz v poliach lucerny a orestujeme na troche oleja, pri podaní pridajte cesnak, soľ a citrón. Tak miestni poľnohospodári "zabíjajú dve vtáky s jedným kameňom" - šetria plodiny pred škodcami a poskytujú seba a ich rodinám s jedlom.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno