ZvierAhtate.com

Enroxyl vo veterinárnej medicíne: návod na použitie pre psov a mačky

Enroxil: indikácie a kontraindikácieEnroksil - antibakteriálne liek so širokým spektrom, ktorý je široko používaný vo veterinárnej medicíne na liečbu infekčných ochorení u psov a mačiek spôsobených rôznymi patogénmi.

Droga kompozícia obsahuje účinnú látku enrofloxacín, účinné proti gram-pozitívnym a gram-negatívnym baktériám a poskytuje silný antimikrobiálny účinok.

Ako pomocné zložky používa laktóza, zemiakový alebo kukuričný škrob, stearan horečnatý, povidón, monokryštalického celulózy, glykolát sodný. Liečivo neobsahuje geneticky modifikované zložky.

Zloženie a forma prípravku

Na uľahčenie používania ponúkajú výrobcovia niekoľko foriem lieku: tablety, roztok na perorálne použitie, roztok na intramuskulárnu injekciu.

Používanie tabliet na liečbu psov a mačiek je vhodné na domáce použitie.

Injekčný roztok sa vo veterinárnej klinike častejšie používa na liečbu ťažkých foriem ochorenia u domácich zvierat. Môže sa použiť aj vtedy, ak telo mačky alebo psa neabsorbuje tabletovú formu lieku.

Ako Enoxyl funguje

Enroxyl je antibiotikum, ktoré potláčajú patogénne mikroorganizmy na bunkovej úrovni. Účinná látka sa rýchlo vstrebáva do tkaniva a dlhodobo sa vylučuje z tela, čo dlhodobo zaisťuje účinok lieku.

Enroksil pomáha vyrovnať sa s bakteriálnou infekciou s chorobami moču, dýchacieho ústrojenstva, gastrointestinálneho traktu, kože.

Pri požití do gastrointestinálneho traktu sa účinná látka rýchlo vstrebáva sliznicou a vstúpi do celkového prietoku krvi. Maximálna koncentrácia sa dosiahne po 2 hodinách po použití lieku. Aktivita liečiva v tele živočícha sa udržiava počas 22 až 24 hodín.

Pri použití injekčného roztoku sa liek absorbuje a vykazuje terapeutický účinok 1,5 až 2 hodiny po použití.

Indikácie na použitie

Enroksil 10 sa používa na liečbu pôvodu baktérií a mykoplaziem u psov a mačiek. Liečivo je účinné pri infekčných ochoreniach dýchacieho traktu, gastrointestinálneho traktu, močového systému, infikovaných rán, otitis.

Enroksil 10 sa používa na liečbu a profylaxiu u zvierat nasledujúcich ochorení:

  • Na aké choroby sa Enroxil vzťahujesalmonelóza;
  • nekrotická enteritída;
  • streptococcosis;
  • gemofileza;
  • bakteriálna hepatitída;
  • mykoplazmy.

kontraindikácie

Používanie lieku Enroxil 10 je prísne zakázané pri individuálnej precitlivenosti zvieraťa na zložky prípravku.

Nepoužívajte liek v kombinácii s inými protizápalovými látkami.Aby sa zabránilo reakcii na bolesť u zvieraťa počas podávania lieku, Neodporúča sa zavádzať na jednom mieste viac ako 5 ml lieku.

Enroxil sa nepoužíva na liečbu psov a mačiek s patologickým vývojom kostného a chrupavkového tkaniva.

Tento liek sa nepoužíva na zvieratá, ktoré majú choroby nervového systému, ktoré sprevádzajú kŕče.

Encroxyl je zakázané používať Mačiatka mladšie ako dva mesiace a šteňatá mladšie ako jeden rok.

Pokyny na použitie a dávkovanie

Enroxil vo forme tabliet je užitočný na liečbu mačiek a psov. Liek má vôňu mäsa, takže jeho použitie nespôsobuje ťažkosti.

Enroxylové tablety sú určené na perorálne použitie. Zvyčajne pred použitím je prípravok rozomletý a zmiešaný s časťou krmiva, alebo dáva tabletu ako celok, čím ju položí na koreň jazyka.

Enroxil v tabletáchDávka liečiva sa vypočíta s prihliadnutím na hmotnosť mačky alebo psa. Jeden kilogram telesnej hmotnosti zvieraťa sa podáva s 5 mg liečiva. Denná dávka lieku sa môže rozdeliť na niekoľko príjmov. Priebeh liečby Enroxilom trvá až 10 dní.

Neprekračujte ďalšiu dávku lieku, pretože to môže viesť k zníženiu účinku liečby. Ak bol prijímací vstup stále povolený, je potrebné pokračovať v používaní Enroksilu v predpísanej dávke. Nezávislé zvýšenie dávky je neprijateľné.

Vedľajšie účinky

Ako každý liek, Enroxil pre mačky a psy môže spôsobiť vedľajšie účinky. Ak dôsledne dodržiavate pokyny a vymenovanie veterinárneho lekára, potom sa nepozorujú žiadne negatívne účinky.

Výnimkou sa môže stať len precitlivenosť na zložky lieku.

Veľmi zriedkavo môže použitie Enroxilu spôsobiť negatívny účinok na mačku alebo pes:

  • vracanie;
  • stolice a močenie;
  • zmäkčenie stolice.

Po vysadení lieku tieto príznaky prechádzajú samy osebe a nevyžadujú si ďalšiu liečbu.

V prípade predávkovania môže mať domáce zviera letargiu, zníženú chuť do jedla, hnačku, nevoľnosť a vracanie alebo nervové poruchy. Tieto príznaky vyžadujú symptomatickú liečbu.

Enroxil sa môže zakúpiť u veterinárnej lekárne alebo kliniky po porade s odborníkom, ktorý objasní diagnózu a pomôže správne vypočítať dávku lieku.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno