ZvierAhtate.com

Koľko motýľov má nohy. Počet končatín

Butterfly kapustaVšetky deti vedia, ako motýľ vyzerá. Len veľmi málo ľudí vie, kde žije, čo jedla a ako chová. A samozrejme, málo ľudí sa divilo, koľko stôp má motýľ. Tieto otázky sú zvyčajne znepokojujúce Je potrebné pochopiť

podrobnejšie.

Viac o motýle

Variácia motýľaTento hmyz sa týka druhov článkonožcov, medzi bezstavovcami je to najrozvinutejšie. Je nepravdepodobné, že existuje taká osoba, ktorá by na taký krásny hmyz vyzerala lhostejne. Má zložitú "životnú cestu", prechádza metamorfózou z plazivej húsenice na motýľ.

Vo vzdialenom devätnástom storočí vedci pripisovali motýľov rôznemu hmyzu, ale čoskoro experti dali všetko na svoje miesto. Teraz viac ako 110 000 typov motýľov nebolo študovaných.

žihľavka

Butterfly urticariaPríklad urtikárie v tomto článku zváži, koľko nôh má motýľ a ako sa stane ich transformácia z húsenice.

Úľa najčastejšie vyskytuje sa na území RF, je reprezentantom rodiny nymfalidov.

Kde nájdete včely:

 1. Severná Amerika;
 2. Ázie;
 3. Europe;
 4. Japonsko;
 5. China.

Urtikaria dostala svoje meno kvôli láske k jedlu vo forme kopytníkov. Na jeseň zomierajú včelí úľ a samice ostávajú v zime v rôznych prístreškoch, pivniciach, trhlinách a iných skrytých oblastiach. V zime sa žihľavka obklopuje telo krídlami ako deka. Niekedy zmrzne úplne, stane sa to ako kúsok ľadu.

Urtikaria označuje malé číslo druhy bezkrípových krás, ktoré hibernácia v dospelosti. Butterfly už čoskoro vyjde z hibernácie, stane sa to v apríli.

Reprodukcia a výživa

Reprodukcia motýľaNa jar môže byť hmyz považovaný za veľmi dobrý. A na jar je ďalší skorý pohľad svetlom krídla krásy - citrónová tráva, ktorá patrí do skupiny bielych škrupín. Má jasne žlté krídla, takže sa to hovorí.

Na jar nie je žiadne jedlo pre motýle, a tak sa živia brezovou šťavou. V lete jesú ovocný džús, sú nasýtené aj nektármi zo sedmokrásky alebo asteri. Najmä motýle ako kvet hlohu.

Niektoré druhy hmyzu konzumujú surovú hlinku, potrebujú ju na saturáciu potrebnými stopovými prvkami. Lopatky žijúce v Indii a Malajzii, patria do predátorských druhov. Kŕmia sa krvou veľkých zvierat.Reprodukcia urtikárie:

 1. V máji začínajú ženské úly hľadat optimálne miesto na kladenie vajec. Takéto miesto je spravidla mladé výhonky žihľavy. Ak motýľ nemôže nájsť, potom kladie vajcia na kanabis alebo chmeľ;
 2. motýle-kapusta, napríklad, položili svoje vlastné vajcia na kapustu. Ďalšie druhy motýľov položili murivo na zemi;
 3. vajcia žihľavky žltavo-malachitového tvaru pripomínajú sud. Žena ich položí na hromadu na spodnej strane listov koša;
 4. jedna záložka obsahuje až 250 kusov vajec;
 5. Po znáške žena zomrie, po 14 dňoch sa zo semenníkov položia malé húsenice.

Vzhľad úľov húsenice

Úľ. CaterpillarPo vyliahnutí húseníkov jedia vaječné škrupiny. Potom spustí časť listu s pavučiny. Tu sa húsenice schovávajú za zlého počasia a dažďa. akonáhle objaví sa slnko, húsenica začína jesť listy žihľavy. Larvy obyčajne žijú spoločne v balení, jedia poľnú lístiu, na ktorej sa vyliahli.

Telo žihľavky pokryté rastmi podobnými chrbtici, hobľované vlasmi. Háďatka majú čiernu farbu v žltom pásiku. Počas života húsenice dochádza k niekoľkokrát prerážaniu. Tak za mesiac vyrastajú takmer 3 cm.

Koľko nohy má larva?

Pred odpočítaním nožičiek motýľa je možné ich počítať od húsenice. Má dve nohy. Ďalej, keď sa z húsenice vyvine ľahká okrídlenú krásu, z hrudných končatín vyrastie šesť noh. Housenka má falošné nohy. Sú potrebné na nájdenie húsenice na listoch žihľavy. Tieto nohy sú krátke a hrubé, v konečnom dôsledku majú háčiky, ktoré pôsobia namiesto suchého zipsu, pomáha udržať húsenice na liste.

Ako húsenica dolly sa zmení na motýľ

Vývoj motýľa z chrysalispred otočenie húsenice do chrysalis, jedla menej zelených, hľadá potrebné miesta, kde sa ju nikto nedotkne, keď je v štáte kukly.

Húsenice veľmi starostlivo zvoliť miesto pre transformáciu do kukly, niekedy prechádzať viac ako 20 m. Je pravidlom, že takéto vhodné miesto stáva múr alebo plot.

Transformácia do kukly:

 1. na vertikálnom povrchu húsenica visí nadol. K stene je pripevnený pomocou vlastného lepidla;
 2. potom sa koža začne vysúvať z larvy a namiesto nej sa vytvorí pupa;
 3. pupa je uhlovo hnedá;
 4. po 3 týždňoch sa objaví motýľ. Ale zatiaľ má veľmi krátke krídla;
 5. na takých krídlach nemôže lietať, takže sedí na mieste a rastie. Rast krídel je veľmi rýchly;
 6. Akonáhle sa krídla stanú správnou veľkosťou, začne lietať pri hľadaní jedla.

Štruktúra končatín

Štruktúra nohy motýľaKoľko stôp motýľov bude zvážené nižšie. Funkcia nohy na motýle je utečenec. Štruktúra nohy:

 1. K bruchu motýľa je upevnený segment nohy, ktorý sa nazýva nádrž. Vo vnútri je k nemu pripevnených niekoľko sérií svalov, ktoré pomáhajú nohám narovnať sa a ohýbať sa. S pomocou týchto svalov, nohy motýľa je daná istá amplitúda;
 2. Medzi bokom a panvou je umiestnený ďalší segment nazývaný vertlug. Táto časť sa vzťahuje na najmenšiu časť chodidla, s pomocou ktorej poskytuje mobilitu. Vertlug vykonáva rovnakú úlohu ako ľudský bedrový kĺb;
 3. Najdlhšia noha, ktorá nesie ťažké bremeno, sa nazýva koleno. Má časť stehna. Práve táto časť určuje, ku ktorému typu nohy môže byť pridelená určitá časť;
 4. Huby majú rovnakú dĺžku ako stehno;
 5. Členok je posledným segmentom nohy urtikárie. Táto časť pozostáva z piatich častí a na konci má dva nechtíky.

Butterfly nohy im pomáhajú počuť

Urtikaria má svoju jedinečnú vlastnosť. Tento druh používa 2 páry nôh. 3 páry nôh sú pritlačené k hrudníku, skrátené, malé vlasy sú umiestnené na nich. Dierky majú chĺpky, ktoré zachytia vibrácie. To pomáha včas reagovať na nebezpečenstvo. Treba pamätať na to, že motýle nemajú sluch.

Nohy sú nevyhnutné pre bezkrípové krásy. Pomáhajú udržiavať spojenie hodín s charakteristikami štruktúry motora motýľa. Nohy sú kĺbovo a rozdelené na 5 segmentov. Zároveň sú labky rozdelené na ďalších 5 členov, na koncoch majú pár "pazúrov".

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno