ZvierAhtate.com

Chlapec alebo dievča je spôsob, ako určiť, ktoré pohlavie je šteňa

Ako určiť pohlavie šteniatkaVeľmi často neskúsení majitelia domácich zvierat alebo chcú získať skutočného priateľa sa opýtajú na metódy určovania pohlavia šteňa. Keď sa objavia bábätká, kto neskôr bude musieť byť pripojený, alebo akoby vznikla túžba získať psa, potom je potrebné poznať jej pohlavie. Ako rozpoznať dievča alebo chlapec bude doplnené o rodinu, aký je jej názov a ako sa vyhnúť skutočnosti, že potom sa muž zrazu ukáže ako mladá mama?

Fyziologická metóda určovania pohlavia šteňa

Fyziologická metódaVäčšina chovateľov psov nie je ťažké určiť pohlavie dieťaťa. Pre obyčajnú osobu, ďaleko od chovných zvierat, na vyriešenie tejto otázky, ako určiť pohlavie šteňa, niekedy je to veľmi ťažké.

Určite pohlavie šteňa, môžete:

  • Vedené fyziologickými údajmi. Ak chcete zistiť pohlavie dieťaťa, treba skontrolovať jeho brucho. U mužských psov na mačičke, tesne pod pupkom je jeho pohlavný orgán, mierne viditeľný pod záhyby kože. Pri vystavení tejto zóne, v budúcnosti, dôjde k vytiahnutiu záhybu na predkožku alebo jej vytiahnutiu. Pod análnym v perineu je malá oblasť s vlasmi. Toto je miesto, kde sa semenníky nakoniec usadia. Môžu byť nájdené vyšetrením pokožky dieťaťa. Na rozdiel od mužov, u žien je charakteristické, že na bruchu sú prítomné iba papily a pupok. Jej genitálie (uretra, vstup do vagíny) majú tendenciu byť blízko konečníka.

Varovanie!

Nepokúšajte sa určiť pohlavie novorodenca. Genitalia v tomto veku stále nemôže hovoriť o ničom a ďalšie dotyky pre dieťa budú dráždiť tak seba, ako aj jeho matku. Výsledkom môže byť odmietnutie matky.

Určenie pohlavia podľa vzhľadu

Určenie pohlavia podľa vzhľaduExistuje názor, že je možné odlíšiť muža od žien vzhľadom na psa, a to jeho tlama a pleť. Papuľa muža teda vyzerá vážnejšie, odvážnejšia, väčšia a hrubšia, zatiaľ čo žena má jemné rysy.Niektorí majitelia psov to tvrdia ženy sú mobilnejšie, rýchlosť. Muži sú charakteristickí pre lenivosť, ich pohyby sú mocné a chôdza je ťažká.

Určite pohlavie šteniat týmto spôsobom je nepravdepodobné, že uspeje, pretože všetky deti sa líšia rýchlosťou a ľahkosťou. Avšak môže byť užitočné pre starších psov.

Spôsoby, ako povedať chlapcovi z dievčaťa

Spôsoby, ako povedať chlapcovi z dievčaťaKeď dorazí šteňa šesť mesiacov, môžete určiť pohlavie dodržiavaním návykov zvieraťa:

  • Pre šteniatka sú muži v tomto veku charakteristickí zdvihnutie zadnej labky pri močení. Samice budú mať naďalej svoje potreby v pozícii malého squatu.
  • Samci majú tendenciu označovať hranice svojho územia. Ženy tento inštinkt sú neodmysliteľné, ale u mužov, hlavne bez kastrovania, sa rozvíjajú silnejšie. Ak chcete určiť pohlavie v mladšom veku, mali by ste starostlivo sledovať zviera. Ak sa šteniatko predtým, ako sa vyrovná s potrebou, najprv očistí miesto a potom rýchlo moča a často sa to stane s najväčšou pravdepodobnosťou, že je zaneprázdnený umiestňovaním značiek na hranice svojho územia. Ak proces trvá dosť dlho a nie častejšie ako raz alebo dvakrát, s najväčšou pravdepodobnosťou to je naozaj úľavou od potreby.
  • Rozlišovať ženu od muža vo veku 6-9 mesiacov pre opakujúce sa cykly estru. V takýchto dňoch je lepšie držať domáce zviera v samostatnej miestnosti, aby ste mohli rýchlo odstrániť stopy krvi, ak ich niekto náhodne opustí. Cyklus medzi estrusom je tri týždne. Ak je to potrebné, počas tepla môžete použiť plienku.
  • Dospievajúci chlapec a dievča môžu byť rozlíšené tak, ako vyjadrujú lásku k majiteľovi. Pre ženy, v podobe pocitov, je typické olizovať pána. Je to spôsobené inštinktom starostlivosti o ich mladých a stáda. Preukazuje tak polohu majiteľovi. Na určenie pohlavia šteniat nie je táto metóda vhodná, pretože pre nich je to skôr vyjadrenie nálady a pocitov ako prejav inštinktu.

Určovanie pohlavia dospelého psa

Stanovenie pohlaviaAk je niekedy ťažké určiť pohlavie šteňa, takáto otázka sa ani nevyskytuje s dospelým psom.

Čím starší je pes, tým výraznejší sa stáva jej sex. Takže dospelý pes môže byť rozpoznaný stojanom so zdvihnutou zadnou labkou v blízkosti krídiel, stĺpov, kolies, automobilov, rohov domov a iných objektov. Navyše, vzhľad mužského pohlavia jasne dokazuje prítomnosť semenných semenníkov, ktoré zdôrazňujú pohlavie u psa.

Ak nastavíte pohlavie, napriek všetkým manipuláciám so šteňatom sa nedá určiť, odporúča sa to Vezmite žiaka na veterinárneho lekára alebo navštívte skúseného chovateľa. Ľahko nájdu odpoveď na túto otázku!

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno