ZvierAhtate.com

Ako urobiť ručne vyrábané jamy

Zbavte si vlastné rukyBudovanie, vytváranie plotu - za to všetko bude potrebné cvičenie. Pomocou tohto nástroja záhradníci tiež vymažú hladinu podzemných vôd. Nie je žiadnym tajomstvom, že môžete platiť peniaze majiteľovi, ktorý prichádza s jeho prístrojom a vytvára dieru v zemi. Toto zariadenie môžete tiež prenajať. Ale prečo nie vytvoriť svoj vlastný osobný nástroj? V článku nájdete všetky potrebné informácie o tom, ako vytvoriť yamobur s vlastnými rukami.

Domáca sama vyrobená priadza

Klasický priemer nástroja - asi 260 mm. Ale ak chceme urobiť sami seba, potom nemôžeme obmedziť predstavivosť. Priemer Yamobury sa líši v závislosti od toho, čo je vyrobené. Rozmery budú závisieť celkom od šírky čepele. Môžete si vybrať ľubovoľnú veľkosť, stále musíte vytvoriť náčrt. Oprava na chate je dobrým dôvodom na vytvorenie yamoburu. Kresby je možné robiť vlastnými rukami.

Výber konštrukcie

Bur je vytvorená buď vystuženou alebo jednoduchou konštrukciou. Odlišujú sa v nasledujúcich parametroch:

 • Hmotnosti.
 • Veľkosť a objem.
 • Možnosť prepravy.
 • Šírka aplikácie.
 • Jednoduché ukladanie.

Pre štandardnú malú konštrukciu,:

 • Kov.
 • Akútna čepeľ vytvorená z časti stroja.

zhromaždenia

Výkresy na výrobu yamoburuZbierať štandardnú jamku, pripevniť na kovové lopatky špeciálny pružinou - prísť pripravený nôž, ktorý by mal byť podobný sekerou do vŕtanie, ktoré nie sú ohnuté, a všetci dostali korene boli sekanej. Takáto jama je vhodná na vykopávanie jám nie viac ako 1,5 m do hĺbky.

Pre zložitejšiu konštrukciu je prístroj doplnený o trubičku s obrovským priemerom alebo s kovovým plechom, ktorý musí byť obalený okolo kruhu čepele a robiť skrutku. Jedno z týchto výstuží je pevne zvarené s hlavným hriadeľom alebo čepeľami. Zariadenie sa líši od vrtáka jednoduchého dizajnu s čepeľami, ktoré sú skrutkované ako špirálové schodisko. To môže dosiahnuť veľkú silu. Lopatky nebudú nudné, ale zakrivenie bude mať svoju bežnú polohu a nebude sa zlomiť.

Rukoväť zariadenia by mala byť odstrániteľná, potom v prípade prídavného zvýšenia výšky bude možné pridať ďalšie rúrky alebo zmeniť na rukoväť obrovskej veľkosti. Pri vytváraní rukoväte pre zariadenie musí byť zabezpečené, že bude musieť vložiť páčku na vytvorenie špeciálneho krútiaceho momentu.

Odporúčanie: keď je zariadenie úplne zmontované, je najlepšie ho zahriať a spustiť ho do motorového oleja. Táto úprava poskytuje väčšiu silu a flexibilitu.

nástrojeVšetko je potrebné pripraviť vopred, ktoré sa môžu vyžadovať počas práce, aby sa potom neodvrátili a nebehli po každom detaile:

 • Vrták.
 • Špeciálny kruh.
 • Hladké a vhodné tvarovky.
 • Sústruh.
 • Oceľový plech.
 • Zváranie.
 • Kus plynového potrubia.

Pracovný proces

Najprv musíte urobiť všetky obrobky. Ak to chcete urobiť, vyrezáme naše čepele z plechu. Priemer čeľustí bude o 5 mm väčší ako rozmery priečky. Ukazuje sa, že môže byť čokoľvek. Skôr ako začnete, musíte zistiť, či budeme vŕtať a ako široký potrebujeme otvory. Môžete tiež vytvárať nože rôznych priemerov.

Pri každom vybíjacom kotúči je potrebné vyvŕtať otvory, v ktorých bude spevnenie ponorené (základňa pre vŕtačku). V tomto prípade sú otvory vytvorené o 1 mm viac ako priemer samotnej výstuže.

Potom vyrábame oceľové puzdrá. Vyžaduje to sústruh. Ďalej urobte dva radiálne otvory vo vybranom puzdre. A vo dierach musíte urobiť vlákno. Ukazuje sa, že prostredníctvom nich pomocou skrutky alebo matice budú pripojené nože s hlavnou kotvou.

Ako urobiť manuálny yamopurPomocou kruhu smirky vyrežte malý sektor na čepele. Zvláštne konce sektora budú vytiahnuté takým spôsobom, aby sa vytvoril povrch skrutky. Zospodu vyrežte rez v uhle 45 alebo 60 stupňov. V tomto kroku sa čepele z polotovarov premieňajú na hotové ostré lopatky.

Oblúkové kruhy vytvárajú roviny na hĺbke výstuže približne tri mm. Lyski stojí za to robiť, odbočiť od rohov rack o osem alebo desať centimetrov.

Spodný koniec regálu bude tiež potrebné ostriť. Uhol zaostrenia je 25-300. Vytvárame aj drážky v tvare špirály. Na to potrebujeme použiť špeciálny kruh.

Na konci stojana môžete bezpečne pripevniť vrták na kov. Z tohto dôvodu vrtná súprava rýchlo vstúpi do pevnej pôdy a nerozlomí sa.

K armatúre - stojanu nášho vrtáka - pripevníme rukoväť, najlepšie je vyberateľná. Na stojane môže byť rukoväť pripevnená puzdrom.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno