ZvierAhtate.com

Čo vyzerá pavúková tarantula - kto je jedovatý alebo nie?

Opis pancéřovej tarantulyTarantula je veľký jedovatý pavúk. Týka sa rodu tarantuly, rodiny pavúkov, skupiny pavúkov, triedy pavúkov, typu článkonožcov.

Korene názvu sa datujú do renesancie. To bolo v tom čase väčšina epileptické kŕče, ktoré sa vyskytuje u ľudí, spojených s pavúčie uhryznutie, ktoré sú vo veľkom počte žil v talianskych mestách, najmä Taranta, ktorý sa nachádza v južnej časti krajiny. Predpokladá sa, že títo pavúky dostali svoje meno odtiaľto.

Čo vyzerá ako tarantula?

Rovnako ako všetky článkonožce, tarantuly majú telo rozdelené na dve časti:

 1. Brucho.
 2. Cefalotorax.

Jeho telo je pokryté jemnými jemnými vlasmi.

Čo robí tarantula?V časti horného cefalotoraxu tarantuly je osem očí, z ktorých štyri tvoria priamku, zatiaľ čo ostatné tvoria lichobežníkové (majú väčšiu veľkosť). Je to kvôli tejto štruktúre očí, že jedovatý pavúk môže vidieť okolité prostredie všetkých 360 stupňov. Okrem vynikajúceho videnia, pri hľadaní ženy (počas párenia) alebo pri hľadaní potravy, používajú tieto článkonožce dobre vyvinutý pocit vône. V brušnej oblasti sú vnútorné orgány.

Veľkosť tela tarantuly môže byť od 2,5 do 10 centimetrov. Ale hojdačka nohy dosahuje 30 centimetrov. Psi sú oveľa menšie vo veľkosti a hmotnosti ako ženy. Hmotnosť samice môže byť 90 gramov. Počas celého života môže pavúk tarantula niekoľkokrát zmeniť svoj chitínový povlak tela. Osem silných dlhých pavúkov Tarantula je pokrytá tenkými vlasmi. Pri pohybe na vode alebo voľnom povrchu zvyšujú stopu.

Výkonné chelicerae (hryzadlá) kvôli jedovaté kanálov, ktoré sa otvárajú na ich vrcholkoch pílovitými u týchto pavúkov nie sú len ústnu prívesok, ale aj prostriedkom obrany a útoku.

Spider tarantula má nasledujúce farby:

 1. Čierna.
 2. Gray.
 3. Brown.
 4. Svetlo (je to veľmi zriedkavé).

U takých pavúkov je dobre rozvinutý sexuálny dimorfizmus. Rozdiely žien od mužov sú:

 1. Menej vyvinuté predné končatiny.
 2. Väčšia veľkosť.

Tieto pavúky vedú osamelý život. Len počas párenia sa stretnú so zástupcami opačného pohlavia. V každom ročnom období sú muži takých pavúkov navzájom nepriateľní. Výnimkou je obdobie hibernácie.

Tam, kde žijú tarantulySpider tarantulaTieto jedovaté pavúky žijú v polosuchých, púšte a stepné podnebie mierne a strednej Ázie, Severná Afrika, Amerika a južnej Európy. A napriek tomu, že zástupcovia tohto druhu možno nájsť v okolí Paraguaja, Brazílie, Uruguaj, Argentína, Sudán, Grécko, Maroko, Rumunsko, Líbyi, na Ukrajine, v Španielsku, v Bielorusku, Alžírsko, Portugalsko, Čína, Maďarsko, Egypt, Mongolsko, Taliansku, Rakúsku, Rusku ,

V priebehu dňa sa tieto pavúkovia schovávajú vo vertikálnych hlbokých nory (do 60 cm) a v noci - vyliezne pri hľadaní koristi.

Tá tarantula jedie

Stravovanie týchto pavúkov je pomerne rozmanité. Skladá sa najmä z obojživelníkov a malého hmyzu. Tarantuly malých žabiel jesť, brouci, šváby, cvrčky, medvede, húsenice.

Čakajú na ťažbu, schovávajú sa v nory a môžu si vybrať iný prístrešok. Keď napadnú obeť, potom ich jed paralyzuje. Tento jed po istý čas rozpúšťa vnútro koristi, čím sa stáva živnou tekutinou. Následne tarantula jednoducho vysaje túto kvapalinu von.

Zistilo sa, že veľkosť ich obetí nikdy neprekročila veľkosť lovca. Ale proces užívania jednej obete môže trvať niekoľko dní. Tieto pavúkovia môžu stráviť dlhé obdobie bez jedla. Pre nich je hlavnou vecou trvalý prístup k vode.

Skusanie tarantuly - je pre človeka nebezpečné

V zásade nikdy tarantula na osobu nezávisle útoky. Agresia môže byť spôsobená ľudskými činmi: náhodou sa dotýka pavúka alebo sa blíži k otvoru. Pre zdravie dospelého človeka nie je zakrivenie tarantuly nebezpečné. Výnimkou sú ľudia s tendenciou k alergiám a deťom.

Dôsledky talantulového skusu a symptómov prejavu:

 1. Čo vyzerá ako tarantula?Problémy s dýchaním, nauzeou, vracaním sa vyskytujú iba v jednotlivých prípadoch.
 2. Náhle prudké zvýšenie telesnej teploty.
 3. Všeobecná nevoľnosť a ospalosť.
 4. Sčervenanie kože.
 5. Lokálna bolesť.
 6. Edém.

Ak uhryznete tarantulu, mali by ste poskytnúť takúto prvú pomoc:

 1. Pomocou antibakteriálneho mydla vypláchnite ranu.
 2. Liečte miesto antiseptického skusu.
 3. Zavolajte sanitku.
 4. Umiestnite kousnutie fľašou s teplou vodou s ľadom.
 5. Používajte antihistaminiká.
 6. Bitten, aby dal toľko tekutiny, ako môže piť. To je potrebné pre rýchlejšie stiahnutie toxínov.

Typy zemanskej tarantuly

Bolo identifikovaných viac ako dvesto odrôd týchto pavúkov. Najčastejšie z nich sú tieto:

 1. Jedovatý pavúk tarantulaAlupiysky. Môže dosiahnuť dĺžku až 7 cm. U žien, ktoré sa vyznačujú farba: zázvor brucho, ktoré zdobia priečne prúžky rámoch červenobielym hranice cephalothorax a tmavú farbu, ktorá je zrejmá ako tenká svetle hrany. U mužov je viac monofónnej farby. V podstate tieto pavúky žijú vo vertikálnych nory, ktorých hĺbka je 60 centimetrov. Môžu byť nájdené na valec sušených listov, ktoré zakrývajú vchod. Webové stránky, ktoré nemajú väzby. Lov len v noci. Pred zimou sa tieto článkonožce dostanú do hibernácie a predbežne utesnia vchod s tkaninou prepletenou trávou. Po puberte, ich priemerná dĺžka života u žien je menej ako 5 rokov, a pre mužov - 3. Zoznámte sa tento druh pavúkov môže byť v Sudáne, Egypte, Maroku, Portugalsku, Líbya, Španielska, Alžírska a Taliansku.
 2. Mizgir (južná ruská tarantula). Usadzuje pobrežie riek, svahy vtokov, zeleninové záhrady, záhrady a polia. Jeho biotopom sú púštne, polopušité a stepné zóny krajín strednej Ázie, Ukrajiny, Bieloruska a Ruska. Samci nepresahujú veľkosť 25 a ženy - 35 milimetrov. Jeho farba závisí od pôdy, v ktorej žije. Z tohto dôvodu sa môžete stretnúť s červenkastými, čiernohnedými a hnedými predstaviteľmi so škvrnami rôznej veľkosti a tvarov. Ich funkcia je tmavá "čiapočka" na hlave. Hĺbka ich otvorov je približne 500 metrov. Vstup je chránený stenou rastlinných zvyškov, trávy a vykopanej pôdy. Pri prudkom daždi alebo v daždi je vstup do bytu zapečatený pavučinou a zeminou. V očakávaní zimy uzatvárajú vstup do prístrešku s hlinenou hrubou zátkou a umývadlom na samom dne. Priemerná dĺžka života je až 5 rokov.
 3. Lycosa narbonensis. Ich veľkosť je asi 6 centimetrov. Tieto pavúky sú pokryté vlasmi, dlhé. Telo má čierne-hnedú farbu. Môžu sa stretnúť v severnej Afrike a v krajinách bývalej Juhoslávie, rovnako ako v Španielsku, na Malte, v Macedónsku, Francúzsko a Taliansko.
 4. Španielsky. Obývajú krajiny severnej Afriky a južnej Európy. Kŕmia malými bezstavovcami a stále praktizujú kanibalizmus. Do roku 2013 bol považovaný za poddruh alptianskej tarantule, ale teraz sa považuje za samostatný druh.
 5. Brazílčan. Vyskytuje sa v krajinách južnej Ameriky: centrálnej, severnej a severovýchodnej časti Argentíny, Paraguaja, Uruguaja a Brazílie. Majú 8 očí, ktoré sú usporiadané v troch radoch: na bokoch hlavy sú 2 oči, v spodnom rade 4 malé a mierne vyššie 2 veľké. Bez labiek sú ich veľkosti 3 centimetre. Farba - tmavo hnedá. Na hlave je pozdĺžny svetelný prúžok, ktorý nadobúda nažltlý nádych v hornej časti chrbta. V strede, v časti brušnej pásky, má tvar šípky smerujúceho dopredu. Čierna farba má dolnú brušnú časť, ale chelicerae sú namaľované červenohnedou farbou. Ich strava pozostáva z iných pavúkov, švábov a cvrčkov.
 6. Lycosa coelestis. Môžete sa stretnúť na Taiwane a Japonsku. Samice dosahujú dĺžku 18 milimetrov a muži - 13. Ich telo je hnedé, na zadnej strane tarantuly sú umiestnené dva tmavé pozdĺžne pásy. Vnútorné brucho má čiernu farbu. Práve z tohto dôvodu bol premenovaný na "čierne brušné".

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno