ZvierAhtate.com

Aké zvieratá žijú v Severnej Amerike?

Ktoré zvieratá žijú v Severnej AmerikeÚzemie kontinentu sa nachádza takmer vo všetkých klimatických zónach, takže zvieratá v Severnej Amerike sú veľmi rôznorodé. Niektoré z nich sú také zriedkavé, že o ich existencii asi neviete. Ich vzácnosť je niekedy spôsobená lovom pytliakov. Preto sú niektoré zvieratá Severnej Ameriky už uvedené v Červenej knihe.

Habitát zvierat v Severnej Amerike

  • Fauna AmerikyV tundry sa nachádza ľadový medveď, sob, vlk a zajačik.
  • V taigy je zaujímavejší zvierací svet. Tam žije americká los, marten, nork, skunk, vydra. Tu nájdete aj hnedý a čierny medveď, vlk, rys a vlkolak. Medzi hlodavcami je krysa pižma a kanadský bobor.
  • V širokolistých a zmiešaných lesoch žijú svišťáni, krídla, škrečky. Nájdete tu opossums.
  • Na juhovýchode Severnej Ameriky žijú aligátori a aligátorské korytnačky. Medzi obojživelníkov tu nájdete býčieho býka.
  • Na nekonečných pláňach kontinentu žije bizón a antilopa-biela kukurica. V Cordillerasu sú stepné kozy a ovce a môžete tiež stretnúť medveď grizzly.

Niektoré zvieratá zo Severnej Ameriky sú na pokraji vyhynutia. Za týmto účelom boli vytvorené národné parky a rezervy.

Fauna Severnej Ameriky

Cicavce zo Severnej Ameriky

Ktoré zvieratá žijú v Severnej AmerikeAmerican Mink. Je to predátor z čeľade cunies. Dĺžka takéhoto zvieraťa zvyčajne nie je väčšia ako 50 cm. Nlka sa živí hlodavcami, hmyzom, obojživelníkmi a rybami. Americký nork pláva a ponorí sa veľmi dobre. Nemá trvalé bývanie. Zvyčajne hľadá hotové diery a žije v nich. Počet takýchto otvorov môže dosiahnuť 8. Obvykle sa usadzuje pozdĺž jazier a riek. Nepriatelia amerického nora sú rysy, líšky, medvede, divokí psi a vydry. Nór má stabilnú populáciu kvôli obrovskému rozsahu biotopov. Ale v niektorých oblastiach je zničená kvôli náletu na chovoch hydiny.

medveď baribal. Ďalším menom je americký čierny medveď. Sú najbežnejšie na americkom kontinente. Väčšina čiernych medveďov žije v Kanade. V USA žijú na severe a na Aljaške. Strava baribal je 85% rastlinných potravín. Jedz ovocie, bobule a mrkva. Tiež konzumuje ryby, med a hmyz. Nepriateľ za čiernych medveďov je medveď grizzly a napriek tomu, že lovia, tento druh je bežný a populácia rastie.

Ľadový medveď. Najväčší predátor severoamerickej tundry je ľadový medveď. Žijú v snehu a ľadu v Arktíde. Biely medveď sa považuje za najbližšieho príbuzného medveďa hnedého. Tento dravec jedla mrože, ryby, pečate a morské zajace. Zviera zvyčajne konzumuje len masť a kožu obete. Ľadové medvede majú veľmi malý potenciál na reprodukciu. Žena môže priniesť potomstvo raz za tri roky. Zároveň sa narodí 1-3 mláďatá. K dnešnému dňu je ľadový medveď uvedený v červenej knihe. Toto bolo uľahčené pytliakmi a znečistením biotopov zvierat v dôsledku čerpania ropy.

Hnedý medveď. Tento predátor je jedným z najväčších predstaviteľov suchozemských predátorov v Severnej Amerike. Hnedý medveď je jednou z najnebezpečnejších zvierat na svete. Žije v hustých lesoch a zimy hlboko v nich. Na prvý pohľad je medveď dosť nemotorný, ale v skutočnosti je veľmi šikovný, môže skákať vysoko, plávať a bežať rýchlo a tiež lezú stromy. Hnedý medveď môže nájsť jedlo kedykoľvek počas roka. Jedie ovocie, zeleninu, bobule, fazuľa, huby, vtáky, hlodavce, hmyz. On tiež veľmi rád ryby.

Na jeseň zviera získava váhu a usporiada dvere. V zime spadne do hibernácie. Ale v prípade zlej výživy v lete môže medveď vyhľadať jedlo v zime. Počas tohto obdobia je veľmi nebezpečný, môže zaútočiť na bylinožravcov a dokonca aj na osobu. Po stáročia ľudia lovili medveďa hnedého. Jeho mäso je veľmi chutné a tuk je bohatý na vitamíny. Koža dravca je vysoko cenená. Avšak samotný medveď neútočí na ľudí, on sa naopak snaží zostať mimo osady ľudí.

Obytovanie voľne žijúcich zvieratVlk. Vlci žijú v balíčkoch, prečo zaberajú určité územie. Predátori majú radi otvorené miesta a lesy sa vyhýbajú. Vlci sa kŕmia hlavne domácimi a voľne žijúcimi artiodactylmi. Preto sú ich biotopy zvyčajne blízko farmy. Ich príbuzní varujú pred nebezpečenstvom s rôznymi zvukmi a hlavne s výkone.

Predátori môžu cestovať až do vzdialenosti 1000 km, ktorí sa dopúšťajú korisť. Sú perfektne orientované na teréne. Hlavným nepriateľom vlka je človek. V niektorých krajinách je vlk pod ochranou. Na Ukrajine, Rusku a Bielorusku sa vlk považuje za nepriateľa a lov je otvorený kedykoľvek počas roka. V Európe je naopak vlk uvedený v Medzinárodnej červenej knihe a je pod ochranou.Gornostay. Gornostai patrí do čeľade cunies. Habitát zvieraťa sa nachádza v tundry, lesnej stepi a taigy. Zvyčajne sa zviera nechce šplhať do húštiny lesa, radšej býva v blízkosti rybníka. Miluje samoty, takže sa vyhýba otvoreným priestorom. Krmí sa ermínovými hlodavcami, chipmunky, škrečkami, rovnako ako aj vtáky a ich vajcia, hmyz a jašterice. Gornostai je ohrozený. Je uvedený v Medzinárodnej červenej knihe.

Grizzly Bear. Toto zviera je jedno z najagresívnejších na svete. Ak sa zdvihne na zadné nohy, potom jej rast dosiahne 3 metre. Medveď sa živí rastlinami, rybami a malými zvieratami. V zime predátor spánku spánku šesť mesiacov bez jedla a vody. Hoci dravci nejedia ľudí, mali by sa obávať. Grizzly má zlé videnie, takže vás môže zamieňať s inou korisťou. Grizzly medvede sú v posledných desaťročiach malé, takže boli zriadené národné parky a rezervy. Na niektorých miestach sú tak chované, že začali povoliť sezónny lov. Pre dnešok je medveď grizzly uvedený v červenej knihe.

mýval. Toto dravé zviera patrí do rodiny mývalov. Tento názov bol danému zvieraťu z dôvodu jeho zvyku umyť si jedlo pred jedlom. Mýval žije v zmiešaných lesoch pri vodných útvaroch. Napája sa hlodavcami, hmyzom, vajcami vtákov, rybami a rastlinnými potravinami. Zviera najlepšie vedie nočný život a počas dňa spí. Koža mýval je veľmi cenená. Mnohí poľnohospodári ich tiež vyhladzujú nielen kvôli poškodeniu poľnohospodárstva, ale aj preto, že mývalí sú živým nositeľom infekcie. Napriek všetkému však počet mývalov nespôsobuje strach.

Kanadský Lynx. Tento predátor má vynikajúci sluch a zrak. Žije na Aljaške, Kanade a štátoch Washington, Montana a Colorado. Zvyčajným prínosom pre kanadského lynxu je zajačik-králik. Nepriatelia pre rysa sú medveď hnedý, vlk, sova a kojot. Z drsného počasia sa dravec ukrýva v jaskyniach a stromoch. Kanadský rys je ohrozený zánikom kvôli častému pytliactvu a ničeniu biotopov.

puma. Vzťahuje sa na rodinu mačiek. Zviera zvyčajne loví v noci. Vo strave má absolútne akékoľvek zvieratá vrátane domácich zvierat. Tieto zvieratá boli dlhodobo vyhubené, ale teraz je zakázaný lov piva.

Rosomák. Wolverine je považovaný za najväčšieho zástupcu lasice. Vyzerá ako malý medveď. Wolverine je známa svojou neúnavnou chuťou. Toto je veľmi nebezpečné zviera. Zvyčajne zviera konzumuje mrkvu, ale niekedy napadá iné zvieratá. Dokonale sa pohybuje na zemi, stromy a dobre pláva.

skunk. Malé zviera je známe svojim ochranným účinkom. Akonáhle zviera cíti nebezpečenstvo, uvoľní dva prúdy strašne neznesiteľnej vône. Táto obrana môže tiež dočasne zaslepiť nepriateľa. Jedlo skunk rozmanitých jedál. Ich strava pozostáva z rastlín, hmyzu, vtákov, malých hlodavcov a malých rýb.

Red-vlasy rysa. Zviera je impozantný dravec, ktorého vrstva je pokrytá škvrnami. Habitát je v lese a horách. Lynx je považovaný za vynikajúceho lovca. Má veľmi dobre vyvinutý zrak, sluch, pružnú a plastickú.

Plazy severnej Ameriky

  • Zoznam zvierat, ktoré žijú v Severnej Amerikeštrkáč. To je druh jedovatého viperu. Jedie myši a škrečky. Had prehltáva svoju korisť celú. Ak sa vám zdá, že chrobačka zaspala, pozor - pripravila sa na útok.
  • Americký aligátor. Tieto plazy sú široko rozšírené v juhovýchodných Spojených štátoch. Aligátoři môžu dosiahnuť dĺžku viac ako 4 metre. Ale v podstate nemajú veľké rozmery. Niektorí ľudia radi kŕmiť zvieratá, čo môže viesť k smrti.
  • Zhilate. Tento plaz je pomerne veľký a jediná jedovatá jašterica na svete. Tento dravec žije v púšti a pri zadržaní koristi uvoľňuje svoj jed. Našťastie pre človeka nie je nebezpečný.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno