ZvierAhtate.com

Najnebezpečnejšie žraloky na svete. 10 najnebezpečnejších žralokov

Najvyššie z najnebezpečnejšíchMedzi krvilačné zvieratá, ktoré sa nachádzajú v moriach a oceánoch, žralokovia majú najnegatívnejšiu slávu

. Nachádzajú sa v takmer všetkých útvaroch so slanou vodou a niekedy v niektorých sladkých vodách. Ak je obeť v čeľusti tohto monstra, šanca na záchranu sa stane malinkou. Dokonca aj keď divoká ryba ju okamžite neprehltne, smrť príde veľmi rýchlo z poranení a straty krvi.

Ale napriek všetkým mýtom a strašným príbehom, žraloky útočia na živé bytosti, najmä na ľudí, nie tak často, ako sa zdá. Dôvod takéhoto správania spravidla spôsobuje nejaký druh agresívneho konania alebo iný mimoriadny faktor. Podľa štatistík sú vo väčšine prípadov obeťami surferi, pretože pripomínajú siluetu plávajúcich pečatí, ktorá je pre dravcov veľmi príťažlivá. Tiež vôňa krvi s rezom na kameň alebo po katastrofe na otvorenom mori je silná návnada a napája chuť žraloka.

Na webe nájdete veľa videozáznamov, že žraloky nie sú tak hrozné, ako sme o nich hovorili. Veľa odvážnych potápačov sa stalo nenapraviteľným: ponorili sa do bazéna, zahltili žraloky a s nimi voľne plávali a vedeli, čo by sa mohlo ukázať. Ryby prakticky nereagovali na ne. Toto by ste však nemali opakovať v skutočnom živote. Žraloci a ľudia sú dvaja najsilnejší nepriatelia, takže každý kontakt s nimi je veľmi nebezpečný.

Zoznam desiatich najnebezpečnejších žralokov

 • Žralok citróncitrón;
 • blue;
 • Hammerhead žralok;
 • piesok;
 • Šedý útes;
 • Žralok mako;
 • whitetip;
 • tiger;
 • Biely žralok;
 • Bullish tuporylaya;

Hovoríme o najagresívnejších typoch žralokov, ktoré majú negatívnu popularitu.

Veľký biely žralok

Biela žralokaPri zrušení od ostatných členov jeho rodiny veľký biely žralok nevykazuje žiadne požiadavky na výber biotopu. Môže žiť v teplej oceánskej vode av chladnom mori, s výnimkou povodia Arktídy, pretože teplota vody je extrémne nízka.

Najčastejšie sa v tropických a subtropických vodách nachádza živý predátor. Ak je na horizonte zobrazená plutvina tohto príšery, všetci ľudia prítomní vo vode alebo na brehu sú ponorení do šoku. Veľmi často ryby plávajú na pláže, pretože Nie je pre ňu problém. Významná časť známych útokov sa vyskytla v Austrálii. Z tohto dôvodu miestni obyvatelia prezývali nebezpečné zviera "Biela smrť".

Rozmery rýb sú pôsobivé a dosahujú šesť metrov, s hmotnosťou dvoch ton. Existujú však historické fakty, keď rybári ťažili väčšie osoby s výraznými rozmermi.

Brucho bieleho žraloka má charakteristický biely odtieň, zatiaľ čo časť chrbta a bokov má šedý alebo šedo-modrý odtieň. Nie je možné pozorovať prístup dravca, pretože táto farba je skvelý prestroj. Ryba sa ticho vybrala k obete a prudko ju napadla. Útek z takého zvieraťa je nemožný.

Pri výbere potravy žralok biely uprednostňuje väčšiu mastnú korisť, napríklad tulene alebo kožušinové tulene, ale hlavnou časťou stravy zaujímajú zástupcovia morskej fauny.

Ak chcete cítiť prítomnosť zranenej koristi vo vode, žralok môže byť od vzdialenosti piatich kilometrov. Útok sa vyskytuje zhora, keď predátor uhryzne svoju obeť a pomaly plachty a čaká na rýchlu smrť.

Z 139 oficiálne zaznamenaných útokov na ľudí sa 29 ukázalo byť smrteľným výsledkom.

Trpaslík žraloka

Žralok tuporylayaV zozname najstrašnejších žralokov je na prvom mieste hlavný žralok. Hlavné stanovište je voda s rôznymi koncentráciami soľou, ale hlavne ryby zaťažuje hydro-chemickými vlastnosťami a slanosť vody, takže nebuďte prekvapení, ak ste sa s ňou stretnúť v sladkovodných nádržiach. Z tohto dôvodu, keď silné záplavy a tsunami žraloky objavil v zaplavených uliciach mesta, kde oni boli nemilosrdne zabití obetiam prírodných katastrof. Okrem toho sú zvieratá schopné ísť hore proti prúdu rieky na dlhé vzdialenosti, čo je dôvod, prečo sa objavujú opakovane v Nikarague a Michiganské jazero.

Veľkosť predátora je pôsobivá. S priemernou dĺžkou 2,5 metra zhromažďuje 130 kilogramov hmotnosti. Najväčšia trofej, ktorú človek raz zachytil, vážil 400 kilogramov a jeho dĺžka dosiahla štyri metre.

Najnebezpečnejšie v sladkých vodáchBull Tumper Shark Preferované miesta s bahnitou vodou, pretože sú ideálne pre útok na obeť. Plávajte na potenciálnu korisť, ryba ju kousne, kým sa nezastaví. Z tohto dôvodu sa biely žralok začal nazývať najagresívnejším a najhorším. V strave môžu byť prítomné:

 1. korytnačka;
 2. kostnaté ryby;
 3. zástupcovia článkonožcov;

Ona neodmieta jesť svojich malých príbuzných.Rovnako ako v prípade predchádzajúcich druhov, tupý žralok sa často nachádza v plytkých oblastiach, takže najčastejšie útoky na pláži alebo pobrežie. Z 93 oficiálne zaznamenaných útokov bolo 26 ukončených smrťou.

V kritickej situácii, keď ryba potrebuje utiecť, vyleje konzumovanú korisť, aby sa zachránila pred nebezpečným drakom

Tiger Shark

Tiger farbaMiesto pobytu žraloka tigra je Svet a Tichý oceán. V mnohých prípadoch zviera útočí na pobrežnú zónu. Niekedy zástupcovia druhu plávajú v plytkej vode, kde sú obrovským nebezpečenstvom pre ľudí. Ryby majú radi teplú vodu, takže nástup ochladzovania vedie k potrebe sezónnej migrácie pozdĺž teplých prúdov, bližšie k rovníkovej oblasti.

Z názvu je ľahké pochopiť, že farba žraloka sa veľmi podobá žíhaniu. Ak osoba nie je dlhšia ako dva metre, chrbát a boky budú maľované sivou. Ak dĺžka presahuje 2 metre, v tejto časti sa môžu objaviť charakteristické priečne čiary. Takáto maskovanie vám umožní rýchlo sa skrývať od iných, nebezpečnejších predátorov. Farba brucha je biela, ale má svetlé žlté odtiene.

Vo voľnej prírode, s správnou výživou, jedna z najnebezpečnejších rýb môže rásť na 3,5-4,5 metra a váži od 385 do 635 kilogramov. V prírode existovali aj obrovské jednotlivci. Napríklad, došlo k tomu, že v Panamskom zálive bola chytená šesťmetrová príšera.

Tiger HuntressChovanie tygrového žraloka zostáva veľmi vážené a pomalé. Prakticky sa vo vode nepriateľne pohybuje a stopuje svoju korisť bez akejkoľvek agresie. Ale ak zviera zahreje svoju chuť, obeť sa istotne neunikne. okamžite sa stáva bleskovo rýchle a extrémne nebezpečné.

Čo sa týka výberu jedla, lovec nevykazuje vysoké požiadavky. Zástupcovia tohto druhu slobodne kŕmia všetkými morskými obyvateľmi, ktorí sa ocitli na ceste. Pri absencii normálnej kŕmnej bázy sa živia mrkvou. Vedci okrem toho zaznamenali prípady útokov na malých jedincov svojho druhu. Ak ryby plávajú v bahnitej vode, jednoducho otvorí ústa a zachytia všetko, čo sa tam zmestí. Z tohto dôvodu sa v bruchu chyteného dravca často nachádzali veľmi zvláštne a nepožívateľné predmety. Medzi nimi:

 • pneumatiky z auta;
 • koňské kopytá;
 • handry;
 • tašky;
 • domáce spotrebiče.

whitetip

Jean CousteauŽralok dlhochvostý nie je tak nebezpečné pre človeka ako tie predchádzajúce, z jedného dôvodu: ona zriedka pláva na breh a nachádza sa v určitej vzdialenosti od pobrežia. Ale ak ste boli v leteckej havárii alebo stroskotanie lode, ale ako zázrakom unikol do lode za niekoľko sto kilometrov pôdy, stret so zástupcom tohto druhu môže skončiť v slzách.

Vzhľad zástupcu tohto druhu je zdôraznený bočnými pluhami, ktoré sú niekoľkonásobne väčšie ako plutvy iných zástupcov, majú zaoblený tvar a biele okraje pozdĺž okraja. Chrbát môže byť natretý v niekoľkých odtieňoch, medzi ktoré patrí: bronz, hnedá, šedá a modrastá. Niekedy ulovené jedinci mali žltú chrbát a boky.

V prírodných podmienkach dospelí jedinci rastú na 1,5 až 2 metre na dĺžku a vážia od 20 do 60 kilogramov. Rybári však opakovane chytili a stovky kilogramov jednotlivcov. Oficiálne potvrdil prípad, ako sa podarilo vyhrať 170 kg trofejný exemplár.

Najnebezpečnejší obyvatelia podmorského sveta uprednostňujú osamelý spôsob života. Zriedkavo sú zmätení v kŕdľoch a školské správanie je charakteristické len pre stredne veľké druhy. Žiadna výnimka - dlhá krídla.

Ako potraviny používajú chytené druhy rýb, morských korytnačiek, kôrovcov a vtákov. Niekedy sa živia telá rôznych zvierat a rýb.

Slávny oceánograf Jacques Cousteau kedysi povedal, že najnebezpečnejším podvodným drakom je žralok s dlhým okrajom. Je to spôsobené tým, že zástupcovia tohto druhu, ktorí najčastejšie zaútočili na človeka, keď zasiahli otvorené more.

Na rozdiel od svojich kongenerov môže žralok s dlhým okrajom napadnúť ľudí bez zjavných dôvodov, ako je hlad alebo agresia. Niekedy jej kousnutia obsahujú výskumný charakter, keď ryby jednoducho chcú pochopiť, aké veci sa nachádzajú pod nosom. Slabým miestom predátora je nos a oči. Ak je osoba v čeľustiach zúrivej bytosti, musíte poraziť tieto časti čo najrýchlejšie a pravdepodobnosť, že sa vyhnete smrteľnému výsledku, sa zníži.

Teraz viete, ktoré žraloky sú na svete najnebezpečnejšie a s ktorými je lepšie sa v reálnych podmienkach stretnúť.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno