ZvierAhtate.com

Koľko motýľov žije: životnosť všetkých cyklov

Motýle podľa želaniaNiektoré z najzaujímavejších tvorov na planéte, bohužiaľ, žijú príliš dlho a môžu oko pozerať pomerne krátko. Život motýľov závisí od dvoch hlavných faktorov - klimatických podmienok a príslušnosti k druhu. Tak koľko žije tieto krásne bytosti? Väčšina druhov žije v priemere asi dva týždne. Ale ak sa k celému problému priblížite, potom môže byť obdobie života niekoľko rokov!

Ako určiť životný cyklus okrídlených krás?

Než sa stanete lietajúcim šarmom, hmyz prechádza niekoľkými fázami vývoja:

  • vajec;
  • húsenica;
  • bábika;
  • vzorka pre dospelých;
  • imago.

Keď hovoríme o životnosti motýľa, vedci berú do úvahy trvanie každej fázy. Takže životnosť je oveľa dlhšia ako niekoľko dní. Väčšinu času Hmyz vedie presne v počiatočných štádiách jeho existencie.

Sem s krásnym menom Vanessa, napríklad vo forme vajec uložených do 4 dní, larvy fáza - asi 10 dní, v závislosti od dostupnosti požadovaného tuku ísť k ďalšiemu kroku. O týždeň preč na Pupala fáze, a potom suspendoval biomasu sa premení v krásneho okrídleného tvora. Mimochodom, niektorí z nejakého dôvodu omylom nazývajú tento druh mory.

Bohužiaľ, zrelý jedinec bude schopný zdobiť prírodu asi dva týždne, čo je v zásade priemerná dĺžka života väčšiny druhov. Treba poznamenať, že ženy žijú o niečo viac. Ale to nesúvisí s jedením svojich priateľov, ako sú pavúky. Jedna žena je zodpovedná za pokračovanie rodu a musí mať čas položiť vajcia až do blížiaceho sa zatmenia.

Faktory ovplyvňujúce životnosť

Ako žijú babški?Väčšina druhov žije v subtropických a tropických podmienkach kvôli hojnému teplu a svetlu, ktoré motýlia tak milujú. A v závislosti od zemepisnej šírky očakáva sa očakávaná dĺžka života krásy.

Takže v severných šírkach môže hmyz žiť až dva roky. Je to spôsobené "oneskorením" prechodných fáz v dôsledku nedostatku potravy. Hmyz jednoducho nemá čas zhromažďovať dostatočné množstvo užitočných látok, aby bola úspešná transformácia na ďalšiu fázu. Ak teda k najbližšiemu prameňu nie je možné znova narodiť kuklu, transformácia sa odloží na ďalšiu jar a to je celý rok!

Vykonávať 2 lety ročne, motýle tak tiež "hrajú" svoju očakávanú dĺžku života. V závislosti od prevládajúcich podmienok sa kukly stanú na motýle buď koncom leta alebo skoro na jar.

Záver sa naznačuje - severné motýle žijú dlhšie ako ich južní príbuzní. Ide však o všeobecné obdobie života, pretože zimujúci hmyz trávi väčšinu času v štádiu kukurice.Monarchovia žijú najdlhšie medzi motýľmi. Byť už dospelý exemplár, hmyz môže žiť takmer rok! Napríklad kapusty sa plavia po poliach a lúkach asi mesiac. V niektorých prípadoch lemongrasses žijú vo všeobecnosti už niekoľko rokov! To je spôsobené ich zvláštnosťou pozastavenej animácie a schopnosťou prenášať mráz pod 20 stupňov!

Mýty a mylné predstavy

  1. Koľko motýľov žijeNajčastejším nesprávnym pojmom sú motýle - epémera. V skutočnosti takéto pravidlo neexistuje. Takzvané lusky, ktoré naozaj žijú asi deň, nie sú motýle! Nevyzývate motýľov vážkov a chrobákov?
  2. Druhým mýtom je, že doma ľudia žijú dlhšie v neprítomnosti dravcov. Toto tvrdenie je veľmi nejednoznačné. Možno, že niektoré kapusta bude žiť dlhšie, ale niektoré druhy sú oveľa pravdepodobnejšie, že prežijú v krutom chlade ako v teplej miestnosti.
  3. Farbenie motýľov. Niektorí ľudia si myslia, že pigmentácia motýľov je nejako spojená s ich životnosťou. Takýto záver je nesprávnym pojmom. V skutočnosti je sfarbenie leteckých krás len nepriamo spojené s očakávanou dĺžkou života.
  4. Motýľ a motýľ sú jedno a to isté. To nie je úplne pravda. Oba druhy patria k lepidopteranom, ale majú odlišnú štruktúru tela a životný štýl. Inými slovami - akýkoľvek motýľ je motýľ, ale nie každý motýľ je motýľ.

Viac o každom mýte

Ako dlho žijú motýlePrvá položka. Podenka je oddelený oddiel, na rozdiel od motýľov, ktoré patria k lepidoptera. Majú odlišné telesné štruktúry, majú odlišný vzhľad. Štúdium vedeckej literatúry a nie články napísané "na kolene", nenájdete dôkazy o mýte. Jedna vec bola napísaná o mýte, o tom, ako to všetci verili, bez toho, aby sa dostali do detailov.

Zvláštnosť štruktúry kaudálnych prídavkov, spájanie dospelých jedincov a všeobecný charakter vývoja naznačujú blízkosť chvostov k chvostovým chvostom.

V druhom odseku je tu nuansa - to je druh. Ale koľko motýľov žije doma? Rozdiel medzi prírodou a domovom je malý. Faktom je, že pre niektoré druhy potrebujete špeciálne osvetlenie, určitú teplotu a jedlo.

Kapusta, napríklad, je žiaduce podávať kapustu. Ale nechajte ho v sklenenej nádobe, môžete skrátiť trvanie jej existencie. a s iným hmyzom - o pár stupňov menej alebo viac a hmyz nežije dlho a šťastne. Áno, očakávaná dĺžka života sa zvýši kvôli ochrane pred hmyzom, ale môže dôjsť k poklesu kvôli nesprávnym podmienkam zadržania.

Krásny a jasný motýľ priťahuje pozornosť predátorov, čo im nevadí diverzifikovať stravu. Farba priťahuje vtáky do väčšej miery a ako šepká: "jesť ma". Ale okrem predátorov existujú ľudia, ktorí sú pripravení dať veľa peňazí na nákup vzácnych krásnych druhov, aby sa doplnil ich zber. Avšak v niektorých prípadoch je sfarbenie jednotlivci odrádzajú predátorov, čo zvyšuje životnosť.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno