ZvierAhtate.com

Modliť sa mantis: rysy morského príšerka

Modliť sa mantisNa Zemi je stvorenie, ktoré môže vidieť tisíckrát viac než ktorýkoľvek živý organizmus, vrátane človeka. Je taký silný, že jeho dopad môže prepichnúť plášť škrupiny. Pravdepodobne po týchto slovách sa objaví silná bytosť s rozumom a prichádzajúca z inej planéty. V skutočnosti tento morský obyvateľ nie je väčší ako futbalová lopta a jeho meno je mantišová kreveta.

Zvláštny pohľad

Keď už hovoríme o krevety mantis, stojí za to začať príbeh o jeho neuveriteľná vízia. To je jeho hlavná výhoda oproti iným druhom živého sveta na planéte. Vytvorme analógiu s inými tvormi. Osoba má milióny citlivých buniek, ktoré sa delia na dva typy - tyčinky a kužele.

Tyčinky sú zodpovedné za vnímanie svetla (jas, kontrast, schopnosť vidieť v noci) a pohyb (schopnosť zachytiť svetelnú stopu objektu). A kužele sú zodpovedné za vnímanie farebného rozsahu. Kužele sú zase rozdelené do troch typov analogicky ako RGB, čo umožňuje vidieť odtiene červenej, modrej, zelenej a ďalších farieb vytvorených počas miešania.

Psi napríklad majú dva typy kužeľov, ktoré im umožňujú vidieť odtiene modrej, zelenej a žltej. Motýle, hoci menej inteligentné ako samotná osoba, majú 5 druhov kužeľov. V tomto prípade ľudia nemôžu ani predstaviť, aké to je vidieť "nové farby".

Pohľad na rakovinu mantisuA teraz si predstavte, ako rakovina mantis vidí svet, keď má až 16 druhov kužeľov! To mu umožňuje vidieť svet v najrôznejších rozsahoch svetelných vĺn vrátane polarizovaného svetla a infračerveného žiarenia! Vďaka tejto vízii vidí mantiska kreveta všetky skryté stvorenia. Predpokladá sa, že táto kreveta tiež vidí infikované a rakovinové bunky, aby nekonzumovali choré stvorenie a aby sa sám otrávili.

Ale nie všetky 16 segmentov v oku rakoviny sú zodpovedné za farbu. 4 z nich sú farebné filtre, ktoré zlepšujú schopnosti tvorov. Pohľad na toto morské stvorenie nie je úplne pochopený, ale pravdepodobne mu to umožňuje vidieť nasledujúcich vlnových spektier:

  • UV;
  • infračervený;
  • polarizovaná;
  • rádiové vlny;
  • ďalšie málo študované vlny.

Aby sa spracovalo celé spektrum žiarenia viditeľné pre krab, človek by potreboval ďalšie "gadgety" v mozgu, pretože u ľudí sa informácie kŕmia priamo do mozgu a tam sa spracúvajú. V rakovine mantiek sa informácie spracúvajú samotnými očami a mozog vstúpi do hotovej formy.

Napriek všetkej zložitosti a všestrannosti pohľadu na kraba tu nie je nič prekvapujúceho. Každá bytosť na planéte sa vyvíja v súlade so svojim spôsobom života a mnohé živé organizmy majú vo vzťahu k človeku výhody.

Funkcia končatín

Vlastnosti rakoviny mantidyPredné končatiny mantisty sa nazývajú stonky. Predátor na mori ich vyhodí takou rýchlosťou a silou, že aj bez toho, aby zasiahli cieľ, obeť môže byť ublíženámeranie rázovej vlny.Existuje mýtus, že voda okolo svojich pazúr sa zhoršuje až na niekoľko tisíc stupňov. Je to len čiastočne pravda. Voda sa naozaj ohrieva, ale vo veľmi malom množstve. Inak by sa rakovina sama zvárila. A napriek tomu jeho čeľuste - Je to nebezpečná a jedinečná zbraň. Na svojom základe vedci vyvíjajú materiál pre kozmické lode a vojenský vývoj. Navyše sa kŕmia mantiše krevety. Stojí za zmienku, že kvôli strachu z rany, Extrakcia sa uskutočňuje pomocou špeciálnych obrnených piercingových kontajnerov.

Dokonca aj vtedy, keď je obeť už zabavená, ale stále odoláva, krepka mantisa nebude chýbať príležitosť opäť použiť svoju nárazovú silu. Mimochodom, zachovanie takéhoto stvorenia v obyčajnom akváriu je nebezpečné, pretože sila mantišových kreviet stačí rozbiť ho.

Všeobecný popis a životný štýl

Vedecká klasifikácia rakoviny mánie:

  • doména - eukaryotov;
  • kráľovstvo je zviera;
  • typ článkonožcov;
  • trieda - vyššie rakoviny;
  • oddelenie - roton-legged.

Vo vzhľade, krevety mantis je ako kríž medzi krevety a mantis hmyz. Dĺžka tela je 10-34 cm dlhá. Väčšina z nich je maľovaná v jasných, dúhových farbách, ako živé stelesnenie dúhy. Ako najvyšší predstaviteľ svojho druhu by taký pekný krab mohol byť "múdrym človekom" medzi obyvateľmi mora a podporoval vzájomné porozumenie, rešpekt a vegetariánstvo. Avšak, on Je to predátor so smrteľnými končatinami, ktorý dokáže poškodiť obeť na malé kúsky.

Takmer všetky druhy žijú v teplých moriach subtropických a tropických pásov v plytkých vodách od hĺbky 5 až 20 metrov. Najväčší predstavitelia jeho druhov sa častejšie vyskytujú v tichomorskom a indickom oceáne. Modlitebné mantisy sa nachádzajú v Stredozemnom mori, ako aj na ruskom pobreží.

Pohľad na rakovinu mantisu Väčšina z nich žije vo svojich vlastných morských pôdach a dosahuje 1 metr do hĺbky. Malí členovia tejto skupiny sa schovávajú v trhlinách a štrbinách medzi koralovými vetvami. Ale niektorí z nich používajú nory väčších druhov. Vo svojom dome trávia väčšinu času mantis krevety.

Pohybujte roton-nohy častejšie s ostrými trhlinami, plávanie a pohyb s pomocou končatín. V prípade spolužitia zostávajú malé drobné krevety v diere, chránia ich a udržujú čistotu a poriadok. Platí to najmä pre rakovinu, keď má záhrada dva výstupy (vo väčšine prípadov). Pre pohodlnejšie saly sú potrebné dva výstupy, takže prúd vody z prvého prúdu prechádza cez obydlie.

Po preskúmaní všetkých výhod rakoviny mantiže si možno myslíte, že je to nebezpečnejšie ako táto bytosť, s takými a takými schopnosťami. Avšak, rovnako ako každá živá bytosť, rakovina je zraniteľná a môže stratiť v bitke o spoločnú chobotnicu. Tentokrát to stačí na to, aby sa chápadlo používalo tak, aby sa nemohli používať šoky, a to je pre malé. napriek tomu, nezávislý úlovok rakoviny mantisu môže skončiť pre osobu smrteľnú nie tak z mŕtvice, ako z možných infekcií. Preto sa nepočúvajte na vyzdvihnutie všetkého, čo vyzerá krásne a postarajte sa o seba.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno