ZvierAhtate.com

Koľko rokov môže vrana a vrány žiť

Rozdiely vrany od havranovExistuje názor na dlhú životnosť vran. Niekedy dokonca aj trojciferné postavy sa nazývajú fantastické pre ľudské vedomie. Je pravda, že vrany žijú 300 rokov? A koľko rokov žije vrana? Pokúsme sa zistiť, kde je pravda a kde je fikcia.

Sme urýchliť sklamať fanúšikov týchto bežných druhov vtákov, ktoré nežijú tak dlho.

Koľko žijúcich vran?

Aby ste dali odpoveď na život vran, mali by ste sa o nich dozvedieť viac pravdivých informácií.

Najskôr je potrebné poznamenať, že tieto vtáky majú dve kategórie:

 1. Ravens;
 2. na ostrovoch.

Ravens môže byť držaný v zajatí a žije sám vo voľnej prírode. Keď sa rodíte zadarmo, vtáky sa od svojich rodičov učia všetko, čo je potrebné, a keď príde čas, začnú samostatný život.

Koľko nebezpečenstiev sa pripravuje okolitý svet na pernatých obyvateľov? V prvom rade sú to predátori, choroby, hlad a chlad. Životnosť vtákov závisí od habitatu a iných faktorov a podmienok.

Inštinkt sebazáchrany tlačí jednotlivcov bližšie k ľuďom a ich osadám.

Podľa štatistík je jasné, že v podmienkach zajatia môže zlodej žiť približne 30 rokov. Vo voľnej prírode sa životnosť znižuje na polovicu. Oficiálne stanovená životnosť vrán je 59 rokov.

Opis vtáka

vrana patrí do poriadku vtákov tretej, rodu vranov, rodiny vranov.

Medzi svojimi detašovaniami mať najväčšie rozmery. Muži sú vždy väčší ako ženy. Mužský reprezentant váži 650-800 gramov, zatiaľ čo samica sotva dosiahne 550 gramov. Dĺžka vtáčieho tela je 45-55 cm. Ak by to nebolo pre veľké telo postaviť, potom je možné pozorovať veľkú vonkajšiu podobnosť vranov s hniezdami.

Vtáky majú veľký a silný zobák kužeľovitý tvar a veľmi ostré. Chvost je stredne veľký klinový tvar. Nohy pera sú dlhé, ale tenké, so štyrmi prstami.

Pestovanie v tomto druhu vtákov je šedé alebo čierne. Na spodnej strane svetlého tónu (šedá, biela).

Vo Voroniovom hlasu je ťažké zamieňať sa s ostatnými kvôli špecifickosti. Crows crowing je hrubý, hrdelný a chrapľavý.

Charakteristické znaky havranov z vrán

Vrana a havran sú charakteristické rysyA VORONS majú výrazné rozdiely od svojich "bratov" v naturáliách. Čierna s oplodím operením naliala pod slnkom, vytvára zelenú alebo modrú farbu. Žijte v horách v prírodných podmienkach av zajatí. Existuje prípad, kedy čierny vták žil v "uväznení" 70 rokov. Prirodzený biotop neposkytuje ideálne podmienky pre život a je navrhnutý tak, aby vylepšoval inštinkt sebazáchov. Maximálne Životnosť Oryonu v prírode bola 40 rokov, ale väčšina vtákov neprežije na 20 rokov.Ak dáme charakterizáciu týchto vtákov, dostaneme nasledujúci obrázok. Vtáky sú charakteristické. Môžu byť dokonca nazývané hrdými, smutnými a dokonca tajomnými.

Obyčajné vrany majú tendenciu žiť v blízkosti ľudí, kde si môžu ľahko pripraviť jedlo. Všeobecne sa uznáva, že VORONS sa vyznačujú väčším rozmerom a hlasným hlasom. Zvyčajní predstavitelia černošských a šedých bratov, Nesnažte sa pretiahnuť veci od nepozorných okoloidúcich z vreciek. Je nevyhnutné, aby sa odpočívajúca osoba v parku ukryla za novinami, pretože batoh, ktorý je vedľa neho, sa mu chystá zahanbiť.

Ale VOrony radšej vyhnúť ľuďom. Tiež ornitológovia uisťujú, že títo vtáci, vytvárajúci páry, si navzájom verní nie sú horší než labutí.

Ak však kŕdeľ Vronov vybral pre seba určitú časť v parku, chránia ju pred cudzími ľuďmi. Zvlášť títo veľkí vtáci budú s nepriateľmi zlodejov.

Vzhľadom na veľký zobák a veľkosť tela je pre Oryanov ľahké napadnúť cudzie domy vtákov a zničiť hniezda. Sú bez záchvatu svedomia možno nazvať mŕtvymi, ktoré sú často vypitvané mŕtve telá mŕtvych zvierat.

Vedci si všimli šikovnosť tohto druhu vtákov. Predpokladá sa, že je to vďaka svojej inteligencii, že hrdí ľudia žijú dvakrát dlhšie od neprimeraného zlodeja.

Tento vták je sprevádzaný mystickými príbehmi. Čierne vtáky sa často nachádzajú medzi čarodejníkmi a kúzelníkmi ako domáce zvieratá. Mystické vtáky majú tendenciu napodobňovať určité hlasy zvierat, vrátane psov, mačiek a niektorých vtákov.

Napriek tomu, že tieto vtáky patria do tej istej rodiny, majú také rozdiely.

Opis havranov:

 1. Popis vraždyDĺžka tela 60-65 cm;
 2. • Hmotnosť 1,5 kg;
 3. • dospelí majú dlhé perie v oblasti goiteru, ktoré sú pichnuté;
 4. • počas letu má tvar chvosta klinový tvar;
 5. • farba peria, zobáku a nohavíc čierna;
 6. • uprednostňovať osamelé miesta a osamelosť.

Vrana sa uprednostňuje loviť, na ktorú sa na chvíľu môže pripojiť k príbuzným. Vo všeobecnosti je to jediný vták.

Popis vrana:

 1. Popis Vrány• dĺžka tela 50-52 cm;
 2. • hmotnosť 550-700 kg;
 3. • tvar chvosta počas letu je okrúhly;
 4. • farba peria je šedočierna alebo čierna;
 5. Uprednostňuješ žiť v baleniach v blízkosti ľudí.

Ravens obývajú väčšinu sveta, kde vedú sedavý životný štýl vo vidieckych alebo mestských oblastiach v blízkosti ľudských sídiel.

A títo a iní vtáci z rodiny Vranov sa nelíšia v gastronomických vkusoch. Tieto vtáky sú všežravé a dokážu absorbovať takmer všetko (hmyz, potravinový odpad, mrkva, malé hlodavce, zelenina, rastliny, bobule, červy atď.).

Po prečítaní tohto článku, bude čitateľ nebude otázka - koľko rokov žiť vrany? Teraz si deti dajú istotu dlhovekosti týchto vtákov.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno