ZvierAhtate.com

Psí plemeno pomeranského Pomoranana a Chow Chow sú podobné medveďom

Pes - mláďatá šteniatkaVo svete existuje niekoľko plemien psov, podobne ako medveď mláďatá. Tieto milé domáce zvieratá sa podobajú medvedíkom. Sú obzvlášť obľúbené u žien. Títo psi fascinujú svojim vzhľadom všetci, ktorí ich aspoň raz videli. Domáci medveď je majiteľom milého charakteru, láskyplný, sladký a verný svojmu pánovi krásny pes. V tomto článku sa pozrieme bližšie na plemeno psov: pomeranský špic a Chow Chow.

Domáce medvede

Malé pomeranské šteniatkaHlavné rozlišovacie znaky plemena Pomeranian Spitz:

 • Malá hmotnosť až do troch kilogramov;
 • Malý rast, približne 22 centimetrov v kohútiku;
 • Mimoriadna krása vlna pozostávajúca z dvoch vrstiev;
 • Viera a vynaliezavosť;
 • Trojuholníkové uši, ktoré vytvárajú peknú tvár;
 • Plyšavý, silný kabát.

Toto plemeno psov môže byť ľahko vyškolené, v krátkom čase sa dokáže naučiť všetky štandardné príkazy. Mishka reaguje na všetko so zvukovou, štekajúcou kôrou. Preto je prvým krokom naučiť svojho medveďa do tímu "Pokojné!"

Pomoranský špic, rovnako ako iné plemená psov, podobne ako medveď, sa líšia v neklidnej povahy. Chcú hrať, bežať. Vo všeobecnosti, majiteľ, ktorý má doma taký atraktívny pes, okrem toho nudiť.

Ak chcete ísť na prechádzku v spoločnosti obľúbeného maznáčika, najlepšie tým, že nosíte špeciálne kombinézy. V opačnom prípade riskujete, že sa vrátite domov s špinavou kúskou vlny.

Bear, ktorý sa usadil vo vašom byte, bude slúžiť spoľahlivú ochranu. Vidíme Pomerantcev roztomilé medvede a vystupujú impozantné obrami, takže by ste mali venovať náležitú pozornosť školenie toto plemeno svojich hostí v hrôze nikdy odišiel z domu v roztrhaných šatách.

Psy, plemená Pomeranian Spitz je s deťmi veľmi dobre a dobre funguje v tíme. Preto sa často nachádzajú v cirkuse. Okrem toho tento druh miluje cestovanie a môže byť prepravovaný aj v taške.

Tipy pre starostlivosť o pomaranč:

 1. Vlna sa odporúča skombinovať sa dvakrát týždenne, počas procesu opaľovania sa má opakovať častejšie.
 2. mušt pazúrové pazúry.
 3. Kúpajú medvede asi raz za tri mesiace a podľa potreby.
 4. Šteňa ako medveďZuby kefajte každý deň, aby ste sa vyhli parodontálnym ochoreniam.
 5. Oči utrite zvlhčenú vriacou vodou s vatovým tampónom.
 6. Pre toto plemeno sa odporúča, aby mnohí chovatelia psov kúpili špeciálny zásobník. Domáce medvede idú na toaletu tak na ulici, ako aj v zásobníku.
 7. Dôsledne dodržujte režim podávania. Nedávajte zvieratá sladkosti. Dávať jedlo je najlepšie po prechádzke. Malé šteňatá sú kŕmené až štyrikrát denne a dospelým psom sa odporúča, aby sa kŕmili viac ako dvakrát súčasne.

Výrazné črty plemena chow-chow:

 1. neobvyklý modrý jazyk;
 2. Plemeno Chao-ChaoHmotnosť sa mení v závislosti od pohlavia zvieraťa od 27 do 32 kg;
 3. Rast asi 46-56 centimetrov;
 4. Predpokladaná dĺžka života je v zásade 10-12 rokov.


Ako vidíte, chow-chow je oveľa väčší v hmotnosti a výške ako pomeranský špic. Ale vzhľad nám pripomína v dvoch prípadoch medveď medveďa. Obe plemená majú lahodnú a hravú dispozíciu a ľahko sa cvičia. Avšak, kvôli jeho veľkému rastu, Chow Chow môže vystrašiť nezvaného hosťa iba s jeho pôsobivým vzhľadom.

Psy tohto plemena majú dva druhy: krátkosrsté a dlhosrsté. Pokiaľ ide o modrý jazyk, Číňania majú legendu: v dávnych dobách predok Chow Chow olizoval kúsok zlomenej oblohy.

Nemá silnú aktivitu, je to pravda len pre svojich majstrov. Cudzinec nemôže vyhrať pôžitok tohto psa. Na príkazoch služby príležitostne reaguje neochotne, môže byť lenivý niekoľkokrát na vykonanie toho istého cvičenia. Pri chow-chowing, mali by ste byť pripravení na aktívnu dennú prechádzku, počas ktorej domáce maznáčik vyleje všetku nahromadenú energiu. Chow-Chow dokonale zapadá ako stráž.

Tipy pre starostlivosť o chow-chow:

 1. Pes by mal byť česaný aspoň raz týždenne s kovovým hrebeňom;
 2. K golieru a umývanie labiek je potrebné zvyknúť od raného veku;
 3. Dospelý Chao-Chao na snehuKŕmenie by malo byť striktne rovnaké, bez miešania druhov;
 4. Musíte si kúpiť špeciálny nástroj na kúpanie tohto psa. Budete tiež potrebovať sušičku na sušenie vlny, bude potrebné, aby sa vykonala po vodných procedúrach.

Okrem vyššie uvedených plemien, ktoré sme podrobnejšie preskúmali, existuje veľa ďalších odrôd psov, ktoré sú veľmi podobné vyzerajú ako medvede.

Zoznam ďalších psov podobných medveďom:

 1. pudel;
 2. Tibetský mastiff;
 3. Kaukazský ovčiak;
 4. Newfoundland;
 5. Goldendudl;
 6. Samojedný pes;
 7. Kríž medzi kolíkom a retrieverom.

Psy, ktoré vyzerajú ako mláďatá, sú skutočným zázrakom prírody. Sú mimoriadne krásne a inteligentné. Sú skutoční priatelia a skutoční ochrancovia vášho domu. S takýmto domácim miláčikom môžete byť úplne istý vo svojej bezpečnosti.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno