ZvierAhtate.com

Kobaktan. Návod na použitie pre mačky

Kobaktan Návod na použitieDomáce zvieratá sú niekedy postihnuté chorobami spôsobenými baktériami. Doteraz sa v boji proti bakteriálnym chorobám považujú antibiotiká za najlepšie lieky. Tam sú vždy nové výrobky na trhu, ale experti radí používať osvedčené drogy, ako je Kobaktan.

popis

Kobaktan sa nazýva prípravou novej formácie, v porovnaní s predchádzajúcimi liekmi sa táto droga prostredníctvom štúdie výrazne zlepšila. Vo väčšine prípadov tento liek lieči infekčné a zápalové ochorenia.

Kobaktan zvážte antibiotikum poslednej, štvrtej generácie. Skladá sa zo zložiek cefalosporínovej skupiny. Choroby nadobúdajú odolnosť voči antibiotikám a vytvárajú špeciálny enzým, beta-laktomázu, ktorý vytvára imunitu voči chorobe. Škodlivé organizmy sú náchylné k mutácii, takže niekedy je droga extrémne ťažké ovplyvniť zameranie choroby. Antibiotiká štvrtej generácie sú najviac rezistentné voči enzýmu beta-laktomázy.

Kobaktan zahŕňa nasledovné komponenty:

 • sulfát cefkinómu;
 • etilopeat;

Liečivo je biely injekčný roztok.

Návod na použitie

Vo veterinárnom lekárstve Kobaktanom zaobchádza takmer so všetkými domácimi zvieratami: hovädzí dobytok, ošípané, psy a mačky. veľký Hovädzí dobytok predpisuje tento liek, keď:

 1. Ochorenia dýchacích ciest.
 2. Nekrobakterioze.
 3. Dermatitídu.
 4. Akútna mastitída.
 5. Kolibacilóza.

Kobaktan je pridelený hospodárskym zvieratám, najmä ošípaným, ak sú zvieratá postihnutie týchto chorôb, takto:

 1. Dermatitídu.
 2. Syndróm MMA.
 3. Meningitída.
 4. Artritída.

Kobaktan pre mačky: inštrukcia

Hostitelia sa snaží zbaviť svojho domáceho maznáčika nepohodlie, a tak riadiť sa pokynmi veterinára a používať kobaktan ako všeliek na choroby spôsobené baktériami. Kobaktan pre mačky sa používa na choroby dýchacích ciest, artritídy a kožné ochorenia.

KobaktanChorému živočíchovi sa odporúča injekčné podanie lieku subkutánne. Jedna injekcia je dostatočná jedenkrát denne, ďalšia injekcia sa odporúča najskôr po 24 hodinách. Počas liečby trvá najviac 5 dní. Dávkovanie by malo byť 0,5 ml na 1 kg živej hmotnosti.

Injekcia sa vykonáva do mačky intramuskulárne. Ak hostiteľ nemá skúsenosti, zverte tento postup veterinárovi lepšie. Dokonca aj skúsený chovateľ by mal pamätať na základné opatrenia, ktoré vám pomôžu urobiť vášho domáceho miláčika čo najrýchlejšie a bezbolestné. Je potrebné umierať zviera, pohladiť a relaxovať, až potom podať liek. V žiadnom prípade nemôžete zdvihnúť mačku na mačku, a ešte viac skáčať alebo poraziť zviera.

Odborníci odporúčajú vykonať test citlivosti pre hlavnú zložku sulfátu tsugfinkuyu.

Kontraindikácie a vedľajšie účinkykontraindikácie k použitiu lieku:

 • nie je možné predpísať liek na oslabené zviera;
 • tehotné a dojčiace samice;
 • Zvieratá s individuálnou intoleranciou k zložkám lieku;

Predpokladá sa, že prakticky neexistujú vedľajšie účinky tohto lieku. Vo zriedkavých prípadoch môže zviera, ktoré dostáva lieky, vyvinúť individuálnu alergickú reakciu.

Prázdne nádoby musia byť zlikvidované. Nepoužívajte fľaše v domácom prostredí.

preventívne opatrenia

Bezpečnostné opatrenia pri práci s týmto formátom štandardných liekov: starostlivé osobnú hygienu, ktorá je chrániť exponované miesta na rukách a slizníc. Na rukách sa odporúča nosiť rukavice a vyhýbať sa kontaktu s očami. Ak sa liek stále dostane do sliznice oka, postihnutá oblasť sa musí okamžite umyť veľkým množstvom tečúcej vody.

Ak dostanete liek do ústnej dutiny, musíte naliehavo vyhľadať kvalifikovanú lekársku pomoc, aby ste predišli otravám.

Výhody a nevýhody drogy

Táto droga má veľké množstvo plusov a prakticky nemá žiadne negatívne strany. Medzi plusy patria:

 • prijateľnú cenu;
 • Kobaktan IVširokú škálu aktivít;
 • liek sa dobre vylučuje z tela;
 • odpor sa prakticky nevyvíja;
 • liek začne pôsobiť takmer okamžite, niekoľko minút po injekcii;
 • v lieku nie sú žiadne konzervačné látky a rôzne stabilizátory;
 • Liečivo takmer nevstupuje do gastrointestinálneho traktu;

Zvažuje sa negatívny aspekt možnosť individuálnej alergickej reakcie.

Ľudia, ktorí užívali túto drogu, sú väčšinou spokojní s výsledkom:

Každý majiteľ je znepokojený osudom a zdravím domáceho maznáčika. Keď naša mačka Marousi začala mať problémy s dýchacím traktom, obrátili sme sa na veterinárnu kliniu o pomoc. Lekár nás diagnostikoval ochorenie spôsobené baktériami. Zapísal sa "Kobaktan". Robili všetko podľa pokynov, po prvej injekcii sa mačka uľahčila. Po 3 dňoch sa Maruša zotavila. Veľmi spokojný s Kobaktanom.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno