ZvierAhtate.com

Plemená najväčších králikov na svete

Obrovské králikyVäčšina ľudí na svete pri slove "králik" predstavuje malé chlupaté zvieratá s dlhými ušami. Táto myšlienka zvierat je spôsobená tým, že väčšina králikov nerastie dlhšie ako 50 cm, ale na svete sú veľké králiky, ktorých dĺžka môže byť viac ako 50 cm a niektoré jednotlivé exempláre môžu dosiahnuť veľkosť viac ako 1 meter.

Na celom svete existuje asi desať takýchto druhov. Väčšina týchto obrovských zvierat sa uchováva na priemyselné účely: vlna, mäso. Existujú však aj niektorí exotičtí milenci, ktorí chovajú králiky ako domáce zvieratá.

Plemená najväčších králikov

Po celom svete a tam je asi tucet odrôd najväčších králikov, ale niektoré plemená sú veľmi populárne.

  1. Belgický obor (Flandre). Plemeno králikaOkrem dvoch mien tohto plemena je tretia - Riesen. Toto plemeno obrov je nielen najpopulárnejším chovateľom, ale aj najstarším, pretože jeho prví predstavitelia sa narodili v 16. storočí v Belgicku. Priemerná dĺžka tela králika môže dosiahnuť 70 cm a uši môžu rásť až 18 cm. Dĺžka trupu jednotlivých jednotlivcov môže dosiahnuť 1 meter. Okrem dlhej dĺžky majú belgickí giganti významnú váhu, ktorá sa v priemere môže pohybovať od 6 do 8 kilogramov. Existujú však aj niektorí jedinci, ktorí môžu vážiť viac ako 12 kilogramov. Belgickí predstavitelia sú veľmi často zriadení ako domáce zvieratá, pretože sú inteligentní, dobre sa starajú o deti a milujú starostlivosť a lazenie veľmi veľa. Ale imunita u králikov je slabá, preto si vyžaduje špeciálnu starostlivosť a výživu. Belgickí obri sa oprávnene považujú za najväčších na celom svete, keďže všetci držitelia záznamov, ktorí kedykoľvek vstúpili do Guinnessovej knihy rekordov, predstavili toto konkrétne plemeno.
  2. Angorský králik. Obrovia plemena Angora pochádzajú z Turecka a na území Európy sa objavili v polovici 18. storočia. Spočiatku takéto plemeno bolo veľmi populárne medzi ľuďmi horného sveta, ktorí ich začali pre zábavu a zábavu. Ale doteraz sú držané najmä na predaj vlny, ktorá rastie na 25 cm Hmotnosť zvieraťa plemena Angora je v priemere asi 6 kg, ale samozrejme existujú jednotlivé exempláre väčších a menších veľkostí. Mesiac od dospelého človeka môže byť česaný až do 200 gramov chumáča.
  3. Šedý obra. Šedí obri sa chovali pri prechode s Belgičanmi v minulom storočí. Od svojich kolegov šedých gigantov zdedil veľa hmotnosti, čo u dospelých môže dosiahnuť až 7 kilogramov a dĺžku - v priemere až do 66 cm Šedí obri sa líšia v ich odolnosti voči určitým chorobám. Chovatelia takéto zvieratá uchovávajú hlavne na koži.
  4. Biely obor. Prvý predstavitelia bieleho obra sa objavili v Nemecku, chovali sa nemeckí chovatelia prekrížením troch ďalších plemien - flanu (bieleho), šedého obra a sovietskej činčily. Charakteristickým rysom týchto zvierat je sivobiela hrubá kožušina a červené oči. Králiky albínov majú krásny vzhľad a pokojný charakter, takže sú často držané ako domáce zvieratá. Hmotnosť dospelého môže byť až 6 kilogramov.
  5. Sovietskej činčily. Toto plemeno dostalo svoje meno kvôli jeho krásnemu sfarbeniu. Prvé králiky činčily boli získané prechodom obyčajných králikov s bielymi obrami. Priemerná hmotnosť dospelého zvieraťa dosahuje 5,5 až 6 kilogramov. Medzi chovateľmi je sovietská chinchilla známa svojou nenáročnou starostlivosťou, vytrvalosťou a plodnosťou.

Najväčší predstavitelia skálNajväčšie králiky, ktoré sa kedy dostali do Guinnessovej knihy kníh, boli anglická Annetta Edwardsová. Všetci rekordoví giganti zástupcovia toho istého plemena - flan. Prvý držiteľ rekordov je Roberto. Ale za posledných desať rokov, najslávnejší z dvoch predstaviteľov belgických gigantov - Darius a Ralph.

Králiky držitelia záznamov

  1. Darius je súčasný šampión. Každý rok predstavujú zástupcovia Guinnessovej knihy rekordov najväčší králik na svete. K dnešnému dňu je aktuálnym držiteľom záznamu králik menom Darius, ktorý odkazuje na plemeno belgických gigantov. Hmotnosť obra je dnes 22,2 kilogramu a dĺžka je 1 metr 30 cm.
  2. Ralph - bývalý šampión. Ktoré plemená králikov sú lepšie na chov?Predchádzajúci držiteľ svetového rekordu tiež zástupca plemena belgických gigantov. Počas celého svojho života obrovský králik, prezývaný Ralph, dvakrát navštívil Guinnessovu knihu rekordov. Po prvýkrát bol Ralph v knihe Guinness s hmotnosťou 19 kilogramov, druhýkrát dostal už s hmotnosťou 22 kilogramov. Ale dnes boli kritériá pre vstup do Guinessovej knihy revidované a teraz hlavným kritériom výberu nie je váha, ale dĺžka tela, takže Ralph dal svoje prvé miesto svojmu priateľovi Dariusovi.
  3. Jeff - budúci nástupca. V súčasnej dobe je súčasný držiteľ rekordov Darius už rastie dôstojným nástupcom svojho syna Jeffa, ktorý má už vo veku jedného roka už dĺžku asi meter a môže neskôr prevziať vedúcu pozíciu, ako najväčší králik na svete.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno