ZvierAhtate.com

Amoxicilín na aplikáciu na zvieratá je obklopený pokynmi

Pacient s veterinárnym lekáromKaždý rok na svete existuje stále viac a viac nových mikroorganizmov, na liečbu ktorých sú potrebné moderné lieky, pretože predchádzajúce antibiotiká nemajú pozitívny účinok na liečbu. Výnimkou je antibiotický amoxicilín

.

Táto droga je stále účinná pri liečbe nových typov rôznych infekčných ochorení a je súčasťou skupiny penicilínov a je v súčasnosti jedným z najjednoduchších, cenovo dostupných a bezpečných prostriedkov.

Formy produkcie amoxicilínu pre zvieratá

Suspenzia amoxicilínuAmoxicilín 15 pre zvieratá sa vydáva v niekoľkých formách suspenzie a roztoky na injekciu, ako aj vo forme práškov a tabliet na interná aplikácia, ktoré je potrebné pred priamou konzumáciou zriediť vodou.

Vo veterinárnej praxi je najbežnejšie používaným 15% roztokom, ktorý možno pomerne ľahko dávkovať. Vyrába sa vo fľašiach s objemom 10 a 100 ml v uzavretom balení tmavého skla, samotný prípravok je biely, je určený na liečbu infekcií spôsobených patogénnymi baktériami. Amoxicilín sa používa pri liečbe hospodárskych zvierat a domácich zvierat.

  1. Amoxicilín v tabletáchAmoxicilín neumožňuje syntézu bunkovej steny baktérií, čo vedie k ich smrti na začiatku rastu.
  2. Olejové plnidlo, ktoré je súčasťou lieku, postupne uvoľňuje mikronizovaný amoxicilín do krvi a zabezpečuje jeho trvalý vplyv na telo pacienta.
  3. So zavedením amoxicilín injekcie 15, liečivo sa rýchlo absorbuje do krvi dostatočne rovnomerne distribuovaný po celom tele, pomáha k dosiahnutiu najvyššej koncentrácie v svalového tkaniva a vnútorných orgánov.
  4. V krátkom čase po jeho zavedení približne 1-2 hodiny sa dosiahne maximálna koncentrácia v krvnej plazme a trvanie účinku je približne dva dni.
  5. Liek sa vylučuje z tela prirodzene, hlavne počas močenia.

Indikácie na použitie

Veterinárska mačka Podľa pokynov amoxicilín odporúčame vymenovať za ošetrenie hovädzieho dobytka: kravy, ošípané, ovce atď., ako aj na ošetrenie domácich zvierat.

Tento liek sa používa na liečbu rôznych infekcií spôsobených mikroorganizmami z gastrointestinálneho traktu, a respiračných vírusových ochorení v priebehu chirurgického zákroku, pri liečbe močových ciest, kožné ochorenia a ochorenia mäkkých tkanív. Amoxicillin poradia veterinárne použitie v liečbe mastitídy, prasacej erysipel, parainfluenzy a ďalších nemenej závažným ochorením. Amoxicilín pre psy má podrobné pokyny na použitie.

Veterinárny amoxicilín 15 pre zvieratá sa tiež používa na liečbu:

  1. Ochorenia dýchacích ciest, ktoré sú spôsobené opakovanými infekciami.
  2. S chirurgickými intervenciami spojenými s abscesmi a zápalom kĺbov.
  3. Infekčné procesy vyskytujúce sa v zažívacom trakte.


Liečba veľkého hovädzieho dobytkaAmoxicilín pre psy sa uvoľňuje a predáva sa v dvoch formách - tablety a suspenzie. Tablety 250 a 500 mg sa vyrábajú v Rusku. Amoxicilín sa podáva intramuskulárne alebo subkutánne v pomere 15 ml liečiva na kilogram hmotnosti zvierat.

Pred priamym podaním lieku sa má suspenzia dôkladne pretrepať. Opakované použitie lieku je povolené až po dvoch dňoch, čo je obzvlášť užitočné, ak je zviera agresívne alebo nepokojné. Ak jedna dávka lieku presiahne 20 ml, odporúča sa injekcie aplikovať na rôzne miesta a miesto vpichu sa má dobre masírovať. Ak má domáce zviera zlyhanie obličiek, je potrebné dôkladne skontrolovať jednu dávku lieku.

nežiaduce účinky

Amoxicilín nemá prakticky žiadne kontraindikácie, s výnimkou pre individuálne neznášanlivosti liečivá zvieratám, v prípade alergických reakcií, užívanie lieku musí byť okamžite prerušiť a vymenovať ďalšie procedúry. Nevstupujú drogovej králiky, morčatá a škrečky sú kontraindikované aj drog precitlivení zvieratá a alergie lieky, ktoré obsahujú beta - aminopropionové antibiotiká.

Liečba pri kŕmeníNeodporúča sa používať liek na liečbu gravidných psov a je striktne kontraindikovaný pre dojčiace ženy, tak preniká do placentárnej bariéry a koncentrácie v mlieku môžu byť veľmi vysoké, čo je pre potomkov nebezpečné. Ak je v dôsledku infekčnej choroby psa ohrozená smrťou, potom sú šteniatka v tomto prípade prenesené na umelú výživu a zvieraťovi sa podá príslušná liečba.

Nežiaduce účinky

Amoxicilín pre zvieratáSpravidla sa nevyskytujú, s výnimkou individuálnej neznášanlivosti, ale Niekedy dochádza k žalúdočnej nevoľnosti, hnačke a vracaniu. Ak k tomu dôjde, potom sa liek má používať spolu s jedlom.

Niekoľko tipov

Ak sa u zvierat používa amoxicilín 15 pre zvieratá zabité na mäso, antibiotikum sa preruší dva týždne pred blížiacou sa porážkou. Používajte mlieko na potravinárske účely iba dva dni po ukončení liečby.

Liečba zvierat s amoxicilínom
Amoxicilín 100 mlAmoxicilín na podanie subkutánneSuspenzia amoxicilínuAmoxicilín v tabletáchAmoxicilín pre ošípanéAmoxicilín pre kravyAmoxicilín pre psyAmoxicilín pre mačky

Podmienky skladovania

Veterinárna lekáreňAmoxicillin sklad 15 v súlade s pokynmi, ktoré treba chrániť pred priamym slnečným žiarením, udržiavanie teplotných podmienok 15 až 25 stupňov, v dobre uzavretej nádobe oddelene od potravín a krmív. Čas použiteľnosti lieku od dátumu výroby je 3 roky. Je zakázané používať tento liek po otvorení, pretože toto veterinárne liečivo nie je predmetom ďalšieho skladovania.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno