ZvierAhtate.com

Čo podávať goslings: pravidlá diéty doma

Pravidlá pre kŕmenie a starostlivosť o domáce zvieratáMnohí chovatelia preferujú chov husí. A toto je pochopiteľné: títo vtáci sú nenároční v starostlivosti a kŕmenia. Malé kurčatá gusayut, na rozdiel od dospelých, však musia dodržiavať správnu výživu od prvého dňa života. Preto, ak má poľnohospodár skutočne záujem o zdravé a kvalitné potomstvo, musí pochopiť základné pravidlá kŕmenia goslings.

Nuansy kŕmenia goslings a starostlivosť o ne

Neskúsení chovatelia hydiny, ktorí sa rozhodnú zapojiť sa do self-chovu husí, nemal žiadnu predstavu o tom, ako kŕmiť husi doma. Existuje niekoľko základných skutočností týkajúcich sa pravidiel kŕmenia - mali by byť brané do úvahy pred chovom tohto druhu vtáctva.

 1. Nuansy kŕmenia goslings a starostlivosť o neNajdôležitejšou podmienkou je, že prvé kŕmenie goslings by malo byť okamžite po vyschnutí novorodenca kurčatá. Je dôležité si uvedomiť, že čím skôr sa kŕmi malá húsenica, tým rýchlejšie sa rozpustí reziduálny žĺtok, čo zase len prispeje k prežitiu mláďat a rýchlemu rastu.
 2. Housenka by mala dostať jedlo aspoň osemkrát denne, to znamená, že by sa malo jesť často, ale trochu. Najlepšie je položiť jedlo tak, aby bolo ľahko dostupné pre kurčatá - napríklad na nejakom pohodlnom rovnom povrchu. Keď sa vták rastie, frekvencia kŕmenia sa znižuje.
 3. Okrem základných potravín bohatých na bielkoviny, mláďatá v prvých týždňoch života potrebujú len rybí olej a kostnú múčku.
 4. Kŕmne dávkovanie, či už pochádza z inkubátora alebo prirodzeným spôsobom, sa v prvých dňoch života úplne nelíši.
 5. Hlavnou podmienkou týkajúcou sa dávky kurčiat je to, že je vždy potrebné zamerať sa na čistotu pokrmov, v ktorých sa bude podávať jedlo a čerstvosť potravín. To pomôže zachrániť húsenicu pred chorobami tráviaceho traktu, ktoré sú tak náchylné počas prvých týždňov svojho života.
 6. Okrem toho, húsat neboli chorí, potrebujú vytvoriť ak sú splnené príslušné podmienky: ich bydliska, musí nutne byť suchý a vyčistiť.
 7. Pokiaľ ide o kŕmne nádoby (kŕmne žľaby, nápojové misy), musia sa vždy po ďalšom kŕmení vždy umývať. V opačnom prípade, ak zvyšky stale potravín vstúpia do žalúdka, húsenica môže mať otravu alebo žalúdok fungovať.
 8. Vtáčia strava by mala byť vždy rozmanitá a vyvážená - tento prístup pomôže udržiavať chov a posilňovať imunitu.
 9. Nemali by ste dať mladým húsat mliečnych výrobkov, a to najmä v prvých dňoch života - to, na rozdiel od kurčiat, veľmi zle absorbuje tohto produktu.
 10. Vzhľadom na to, že neplnoleté kurčatá milujú vo vode, ktorá je v ich pijanoch, musíte včas vymeniť podlahu pod nimi a nahradiť znečistenú vodu čistou vodou.
 11. Najlepším miestom pre pestovanie mladých zvierat bude oblasť, kde sú lúky a rybníky. Ak takáto možnosť neexistuje, potom si môžete urobiť rezervoár priamo na vlastnej ploche v koráli, kde žijú goslovaní.
 12. V prípade, že existujú nedostatky v chovných húsat, odborníci radia, aby sa pridať k jedlu špeciálnu terapeutickej kŕmenie, v rámci ktorého existuje žĺtky a mlieko. K dispozícii je tiež vhodné pridať malé množstvo antibiotiká (penicilín alebo biomitsin), ktoré prispejú k posilneniu tela slabé gusonka.

Keďže malé mláďatá sú veľmi citlivé na rôzne ochorenia spojené s prácou čriev a žalúdka, prvé dni a týždne života sú najdôležitejšie pre svoje zdravie, najmä pokiaľ ide o výživu.

Štádium kŕmenia husi doma v závislosti od veku

Kŕmenie goslya priamo závisí od veku, preto prechádza do niekoľkých základných etáp:

 • Štádium kŕmenia husi doma v závislosti od vekudávka sa robí na prvý deň života vtáka;
 • potom sa diéta zmení hneď, ako dosiahne vek dvoch dní - nasledujúca fáza výživy bude od druhého do desiateho dňa;
 • Ďalej je potrebné urobiť strave od desiateho až dvadsiateho prvého dňa;
 • Po dosiahnutí veku troch týždňov dosiahne konečná zmena výživy.

Pochopenie, čo presne je potrebné kŕmiť malé domáce goslings v závislosti na ich veku, bude príležitosť pestovať zdravé a silné hospodárske zvieratá.

Vzťah kuriatok v prvých dňoch života

Je dôležité pamätať si na dôležitý stav pred kŕmením hŕstky, ktoré sa práve objavili: musia byť vysušené. Pokiaľ ide o jedlo, ktoré môžu používať prvý deň, môže to byť nasledovné jedlo:

 • Popis odporúčanej diéty gusat v prvých dňoch životaLure začína jemne rozdrveným vařeným vajcom (musí byť tvrdé).
 • Je potrebné dať kurencom čerstvú zelenú trávu, ktorej množstvo by malo byť aspoň päťdesiat percent celkového objemu stravy.
 • A je tiež potrebné zahrnúť do potravín malé drvené zrno a kukuricu.
 • Čo sa týka pitia, môžete dodať varenú vodu s prídavkom 1 ml na liter vitamínov na zvýšenie imunity a rastu - najlepším riešením bude vitamín "Chiktonik". Vodička v pitnej miske by mala zostať vždy čerstvá a veľmi varená.

Čo sa týka frekvencie kŕmenia, malo by to byť najmenej šesť až osemkrát denne.

Podiel kurčiat od dvoch do siedmich dní

Druhý deň života sa dajú kuriatkam dať to isté ako prvý deň. Len v tomto prípade môže byť diéta doplnená o ďalšie produkty:

 • Odporúčané krmivo pre goslings dva až sedem dníproso;
 • drvená ovsená vňať;
 • kukurica;
 • Pridanie k vajcu môže slúžiť ako otruby a predmety namočené v chlebe;
 • domáce husi môžu tiež jesť ako doplnkové jedlo, nakrájanú zelenú cibuľu, drvenú alebo ďatelinu.

Periodicita kŕmenia by mala byť každé dve alebo tri hodiny.

Diéta týždenných goslings

Opis stravy týždenných goslings domaAkonáhle malá húsenica dosiahne vek siedmich dní, periodicita jej kŕmenia sa znižuje šesťkrát denne, nie viac.

Zároveň sa porcie mierne zvýšia a varené vajcia sa z potravy odstránia. Počas tejto doby života musia kurčatá vo vyváženejšom a výživnom jedle:

 1. Odporúča sa podávať hrachovú kašu. Aby sa to dosiahlo, hrášok je pred namočeným zmäkčovaním, po ktorom prechádza cez mixér alebo mlynček na mäso. Vysoký obsah hrachového proteínu stimuluje rast mladých goslings.
 2. Je zavedené čo najviac bielkovinových potravín, rovnako ako kostná múčka a rybí olej.
 3. Vynikajúca je pridanie do kŕmnych kvasníc.
 4. Môžete vstúpiť do strava špeciálneho krmiva PK-5, nasýteného minerálmi a vitamínmi, ktoré sú nevyhnutné pre plný rast malých goslings.
 5. Obohatenie dávky kurčiat môže byť čerstvá tráva av prípade jej neprítomnosti - varená zelenina (repa alebo zemiaky).
 6. Z pitia zostáva čistá prevarená voda s prídavkom malého množstva manganistanu draselného.


Malo by sa pamätať na to, že jedlo by nemal byť príliš lepkavý - normálna konzistencia je drobné jedlo.

Dieta vtáka po druhom týždni života

Potrebná diétna husa po druhom týždni životaŠtrnásty deň je hlavným typom potravy ešte hydinová kaša s prídavkom vitamínov (rybí olej a kostná múčka) a čerstvé bylinky. Strava je doplnená varenou zeleninou - zemiaky, mrkva alebo repa.

Frekvencia podávania sa znižuje na päťkrát denne, zatiaľ čo porcie sa mierne zvyšujú. Začiatkom tretieho týždňa je frekvencia kŕmenia štyrikrát denne. V tejto strave doplnené týmito výrobkami:

 • Nakrájanú zeleninu.
 • Soľ.
 • Pšeničné otruby.
 • Drvené zrno.
 • Lužiny: hrach, fazuľa alebo šošovica.
 • Minerálne krmivo (napríklad škrupina).
 • Slnečnicový koláč.
 • Niektorí farmári dávajú prednosť kŕmeniu goslings hotové zmesi krmiva.

A tiež je dôležité poznamenať, že v tejto fáze života sú domáce goslings veľmi dôležité top-dressing s vitamínmi a rybím olejom. Okrem toho mladí už môžu smelo ísť na najbližší skupiny vody, pretože to je miesto, kde sa môžu dostať v strave je veľmi užitočné látky - riasy.

Diéta z jedného mesiaca života

Vlastnosti kŕmenia hus z jedného mesiaca životaPokiaľ ide o mesačné výdavky, od tohto obdobia výrazne zvyšujú spotrebu zelene a spotreba koláča a bielkovín je znížená.

Navyše mesačné žuvačky už voľne pasú v blízkosti vody, takže by mali mať v noci výhodne zmesi.

Ráno odporúča sa kŕmiť mäso, a počas dňa v priebehu pasenia sa vták živí trávou sám.

Ak nie je možnosť pasenia mladých zvierat v prírode, je nevyhnutné zožrať čerstvú trávu sama osebe, pretože tráva je nepostrádateľný prvok denná výživa vtákov starších ako jeden mesiac.

Pravidelnosť kŕmenia mladých kurčiat sa znižuje na trikrát denne. V tejto strave by mala byť vždy zahŕňajú rôzne potraviny počínajúc z koláča, kriedy, soli, otruby a škrupiny a končiaceho chlebovými omáčkami a hráškom.

Hlavná vec je, že ponúkané jedlo vždy ostali čerstvé. Hneď ako sa perie začnú meniť na vtákov, mali by sa preniesť na stravu pre dospelých.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno