ZvierAhtate.com

Čierna krása - akvarijné ryby molliesia. Chov a starostlivosť

ryby MolliesRyby molliesia, možno, je jedným z najkrajších obyvateľov akvária. Jedná sa o veľmi pokojnú, veselú rybu, ktorej údržba a starostlivosť nepredstavuje žiadne ťažkosti, čo z nej robí želaného obyvateľa akéhokoľvek akvária.

Fanúšikovia akvarijného obchodu dali rôznym menám ryby: čierny molly, čierna molliness, čierne sametové molly.

Akvarijné ryby molliesia

Habitat v prírode

V prírode sú biotopmi Mollies vody Ameriky, Kolumbie a Mexika. Čierne sametové molly v prírode neexistujú. Tento druh rýb je výsledkom dlhej a starostlivej práce chovateľov. Čierna farba rýb sa objavila v dôsledku umelého prechodu vzoriek v niekoľkých generáciách. Mnohí vedci doteraz argumentovali o tom, ktoré druhy slúžili ako predchodca čiernych Mollies. V literatúre možno nájsť informácie o tom na začiatku minulého storočia, boli vedci schopní odvodiť tvar škvrnitá rýb. O desať rokov neskôr, ako výsledok práce vedcov chovateľov konečne dostal krása - čierny zamat Mollies.

Popis a charakteristiky

Určite čiernaNajcennejšie zo všetkých exemplárov sú Mollies bezpodmienečne čierna farba. Dokonca aj ich oči by mali byť úplne čierne, bez šedej farby. Čierna-sametová farba to znamená Žiadne váhy na tele by nemali dokonca žiaruť.

Veľkosť akvarijných rýb je malá. Ak povaha Mollyse stúpne na 12 centimetrov, potom sú exempláre akvária jedenapolnásobne menšie. Muži, ako v prírode, sa líšia od žien vo veľkosti. Sú oveľa menšie.

Akvárium čierna Mollies sú nenáročné. Ale stále vyžadujú osobitné podmienky zadržania. Napríklad nemajú radi studenú vodu. Pre ich pohodlný stav je potrebná teplota najmenej 21 stupňov. Ak väčšina obyvateľov akvária má mäkkú vodu, pre väčšie čierne sametové molly sa odporúča väčšia tvrdosť vody. Ak je v akváriu nedostatok kyslíka, čierna Molliezia nie je dobre tolerovaná. A čo je dôležité, nemajú radi kyslé, nestabilné vody. Preto by mali začiatoční akvaristi dodržiavať odporúčania skúsených odborníkov a obsah čiernych krás prinesie veľa radosti.

Mollies: obsah a starostlivosť

Pre jedného páru dospelých čiernych Mollies je potrebných 10 litrov vody. Teplota v akváriu sa musí udržiavať v rozmedzí 24-26 stupňov.

Akvárium s rybamiPretože molly - školské ryby, odporúčame ponechať päť malých žien a štyroch mužov v akváriu. Je potrebné nepretržite prevzdušňovať vodu, inak budete musieť štvrť týždňa meniť vodu v akváriu. Ak sa prevzdušňovanie vykonáva nepretržite - voda sa musí vymeniť dvakrát za mesiac asi o štvrtine.

Čierny samet Mollies je veľmi rád slnečnému žiareniu. Preto je veľmi dôležité umiestniť akvárium bližšie k slnečnému žiareniu, ktoré osvetľuje akvárium mnoho hodín denne. Umelé denné svetlo by malo byť umiestnené na vrchole.

Ak sú čierne sametové Mollies držané v samostatnom akváriu, veľmi je dobré pridať morskú soľ z výpočtu 5 gramov na liter vody. Môžete samozrejme robiť so stolovou soľou, aj keď je to pre rybáru o niečo horšie. Soľ zabraňuje niektorým z chorôb, ktoré sú charakteristické pre nádherné akváriové ryby mollých.

Čierna Molízia sa živí jednak suchými jedlami, jednak živými jedlami, ale aj to uprednostňuje prejedanie sa. Preto musíte starostlivo sledovať dávku molly. A čo je najdôležitejšie, tieto ryby sú veľkí milovníci rastlinných potravín. Preto by ste mali pridať do normálnej stravy jemne nastrihané listy púpava alebo rozmrazeného šalátu. Alebo si môžete kúpiť špeciálne filamentózne riasy.

Chov a kŕmenie rýb

Pár molliíVšetci tí, ktorí chcú vyrásť čierne sametové molly v domácich akváriách, si musia pamätať, že ide o živú rybu. Pri správnej starostlivosti môže každých štyridsať dní priniesť až stovky smaží. Tak dlho trvá tehotenstvo pre ženy.

Fry sa objavia ako čierne ako ich rodičia. Niekedy sa môžu objaviť šedé osoby, ktoré sú bližšie k prirodzeným farbám. Ale v priebehu času sa stanú aj čiernymi, iba oči môžu zostať šedé a budú rozlíšiteľné na čiernom pozadí.

Ak dôjde k porušeniu teplotného režimu, môže dôjsť k porušeniu v rojení. Napríklad, keď teplota vody stúpne, smaženie sa môže objaviť dopredu a to je nežiaduce. Určte, kedy začať hádzať smažiť, môžete pri bruchu ženy. Pochádza zo zaobleného obdĺžnikového tvaru. Na správny rozvoj smaženia musia potraviny pozostávať najmä zo živých daphnií.

Príjemné okolieAkvarijné ryby z Mollies sú čierne a majú pomerne pokojnú povahu. To je nie bojový štýl, a preto sa môže bezpečne držať v akváriu s takými rybami, ako sú:

  • platies;
  • zebrafish;
  • vtákopysk.

Ale ak existuje túžba zapojiť sa do chovu čiernych sametových mollií, bude lepšie zakúpiť samostatné akvárium so všetkým potrebným vybavením.

Hlavnou vecou správnej údržby a starostlivosti o Mollies sú poznatky a skúsenosti odborníkov, ktoré sa nahromadili už mnoho rokov. Ak sa nováčikovia riadia pravidlami, budú sa s týmto neobvyklým prípadom ľahko zaoberať.

Konsolidácia vedomostí

Chov MollyNajskôr je potrebné preskúmať všeobecné charakteristiky druhov. Napríklad, že "mollies" je názov akvarijnej ryby rodu Pecilia. Mnohí chovatelia ich nazývajú jednoducho - molly. V súčasnej dobe sú čierne sametové molly najbežnejšou formou. A v prírode v Mollies je farba žltá. Vo všeobecnosti sa farba mier líši od jednej populácie k druhej. Preto sú tam aj žlté šedé a škvrnité vzorky.

Je známe, že akváriá zo XVIII. Storočia s veľkým potešením ju udržali ako prirodzený druh moll. Žltá Mollieja prilákala veľa fanúšikov akvarijnej činnosti. Keď sa chovatelia chovali čierne a zamatové Mollies, začali sa šíriť neuveriteľnou rýchlosťou. Boli milovaní za svoju neuveriteľnú exotickú krásu, matnú farbu pripomínajúcu čierny samet.

Mollies láska priestor, preto akvária na ich údržbu by mali mať objem viac ako 30 litrov, potom malé ryby môžu dosiahnuť dostatočne veľké veľkosti. Ryby neustále potrebujú čistú vodu, takže je potrebné vykonať prevzdušňovanie a filtráciu, to znamená vyčistiť sifón pôdy a príležitostne nahradiť časť vody.

Nezabudnite na osvetlenie. Čím dlhšie trvá svetelný deň v akváriu v Mollies, tým lepšie. Akvárium je potrebné vybaviť rôznymi rastlinami, zábranami a prístreškami. Ryby majú veľmi rád navigáciu medzi nimi a škrabanie rias. Molízia pláva v strednej vrstve vody.

Neponúkajte akvárium, inak muži začínajú navzájom naháňať akvárium. Pokiaľ ide o soľ, ak iné ryby žijú s mollynesiou, ktorá nemá rád slanú vodu, je lepšie, aby ste ju nepridali. Mollieziáni dokonale zvládnu bez nej, pretože sa perfektne prispôsobujú sladkej vode.

čierna molly vítam akýkoľvek krmivo. Je však potrebné obmedziť na jedno kŕmenie denne u dospelých jedincov a trikrát na smaženie. Ryby jesť akýkoľvek druh potravy, vrátane rastlinných potravín pre plnohodnotnú stravu a doplniť telo rybími vláknami. Dokonale vhodná spirulina.

Dobré susedstvo s MollyNa chov potomstva čierneho sametu Mollies je potrebné vybrať vzorky s pohlavnou zrelosťou. Mali by byť veľké, s veľkými plutvami. Samice dosiahnu splatnosť pol roka, muži sú len jednoročných.

Fry sa narodil pomerne veľký a nie je ťažké ho nakŕmiť. V obchodoch s domácimi zvieratami sú špeciálne jedlá. Môžete si vziať jedlo pre dospelé ryby a rozmiešať ich na prach. V prvom týždni po výskyte plutvy sú veľmi živé, musia sa kŕmiť päťkrát denne. Rastúci počet by mal klesať. Porcie by nemali byť veľké, takže smažte všetko, a akvárium nie je kontaminované.

Na záver

Mollyse majú jemnú povahu a musia žiť s rovnakými tichými susedmi. Inak môžu agresívne druhy rýb poškodiť. Spolu s uvedenými guppies a pecilia môžu žiť spolu s takýmito druhmi rýb:

  • čichavec;
  • Labe;
  • ryby.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno