ZvierAhtate.com

Hodnotenie zriedkavých vtákov na svete

Zriedkavé vtákyEkosystém dnes závisí od vtákov. Podporujú rovnomerné rozdelenie semien, prenášajú peľ, chránia rastliny pred škodlivým hmyzom. Okrem pomoci ekosystému majú vtáci úžasnú krásu, milosť a zábavné návyky. Vedci uskutočnili výskum, ktorého cieľom bolo identifikovať najchudobnejšie vtáky po celom svete. Časopis Current Biology zverejnil zoznam najrýchlejších vtákov, výskumných prác vykonaných odborníkmi z Univerzity Yale a Zoologickej komunity v Londýne.

Zriedkavé druhy vtákov

Bohužiaľ, niektorí predstavitelia zoznamu vzácnych vtákov sú naozaj na pokraji vyhynutia. Pobyt, nevhodné poveternostné podmienky, nedostatok obvyklých krmív - všetky tieto faktory škodlivé pre nárast obyvateľstvo.

Najviac vzácne vtáky dnes patria:

 • nádherná špachtľa;
 • Kmeň indický;
 • brazílsky krok;
 • fregatný vták;
 • popálil;
 • Honduran smaragd;
 • kakapo;
 • Momot modrá-browed;
 • Indický nosorožca;
 • Ibi s červenými nohami;

Podľa výskumníkov sú títo predstavitelia považovaní za najrýchlejšie na planéte. Mnohí sú na pokraji vyhynutia, ale všetci majú úžasnú krásu, nezvyčajný vzhľad a veľmi zriedkavo prídu do očí človeka.

Popis hornín

Zriedkavé vtáky - nádherné SpateliteVták plemena nádherná špachtľa je považovaný za zle študovaného a zriedkavého predstaviteľa rodiny kolibrík. Po prvýkrát tento vták pritiahol pozornosť pozorovateľov v roku 1835. Dĺžka tela tohto vtáka nepresahuje 30 cm, hmotnosť je malá. Toto stvorenie úžasnej krásy, perie rôznych farieb dokonale zmiešajú. Chvost je ozdobený iba 4 dlhými perami, ktorých konce sú zaoblené. Prežíva hlavne v Peru, v rebríčku vzácnych vtákov zaujíma desiate miesto.

Na deviatom mieste v poradí je indický bastard. Jedná sa o pomerne veľký exemplár, približne 100 cm vysoký, s hmotnosťou približne 20 kg. Vrstva je udržovaná v béžovo-sivých a hnedých tónoch. Muži nosia trsy, ženy sú o niečo nižšie a menej. Končatiny sú dlhé a silné, tri prsty. Prebýva v stepí a poliach Indie, je uvedený v červenej knihe. Od roku 1970 je národným symbolom Indie.

Na ôsmom mieste je brazílsky merganser. Habitát tohto exemplára sa považuje za juh Brazílie, severovýchodných regiónov Argentíny a východnej časti Paraguaja. Pre dnešok v prírode bolo len 250 jedincov. Dĺžka tela je približne 60 cm, hmotnosť je menšia ako kilogram. Vo vzhľade - je to malé stvorenie s perím, vo veku hnedozelenej a šedej. Existujú biele škvrny. Hlava vtáka je korunovaná hrebeňom.

Na siedme miesto hodnotenia vzácnych vtákov je vták fregata. Patrí do rodiny pelikánovitých, veľkých vzoriek, približne 100 cm dlhých, s hmotnosťou viac ako 1,5 kg. Plum je väčšinou čierny, iba hlava a biele krídla. Chvost je dlhý a vidlicovitý, samce sú väčšie ako samice. Charakteristickým rysom mužov sa považuje za hrdlo červenej farby. Za oblasť biotopov sa považujú regióny južnej a strednej Ameriky a niektoré oblasti Palearctic.Zriedkavé vtáky, horiaceŠieste miesto bolo dané zástupcovi nazvanému sálajúce. Malé vtáky, len 18-20 cm dlhé, perie kombinuje niekoľko farieb, od zlatožltej až po tmavo-hnedú. Krídla a chvost majú zelenkastý nádych. Habitats sa považuje za Havajské ostrovy. Vo väčšine prípadov sa usadzuje v suchom teréne: lesy, polia. Keďže tento druh bol popísaný prvýkrát v roku 1877.

Piate miesto je Honduraň smaragd. Podľa názvu nie je ťažké uhádnuť, že exemplár bol prvýkrát objavený v Hondurase. Patrí do rodiny kolibrík, veľmi malá, dĺžka dosahuje 9 cm. Perie krásnej smaragdovej farby, prsia a brucha sú biele, chrbát je naopak čierny. má dlhý zobák. Habitát je považovaný za suché tropické lesy. Je uvedený v červenej knihe.

Na štvrtom mieste je obsadený papagáj kakapo. Vzťahuje sa na rod papagájov, krásny vták má žltozelené perie s čiernymi škvrnami. Okcipitálna časť a chrbát má odtieň zelených, od svetlej zelenej až po smaragd. Silný zobák bielej farby, krátke končatiny. Biotop je na Novom Zélande, rovnako ako v juhozápadných oblastiach južného ostrova. Radšej sa usadzujú v lesoch s vysokou vlhkosťou.

Na treťom mieste sa nachádza mol modrá. Malý vták, s jasným perím a luxusným chvostom. Pomenované kvôli zvláštnym oblúkom nad očami, intenzívne modré. Farba peria modrej, zelenej, oranžovej a čiernej. Tropické oblasti Nového sveta sa považujú za biotop.

Druhé miesto bolo dané indickému vták nosorožca. Veľká vzorka, asi 63 cm vysoká. Farba peria je zvyčajne čierna, brucho, hrdlo a chvost chvosta sú zvyčajne biele. Ženy a muži rovnakej veľkosti, ťažko rozoznateľné. Distribuované v trópoch Ázie, vrátane Indie a Srí Lanky. Je považovaný za omnivorský, konzumuje ryby a zeleninu.

Zriedkavé vtáky - japonské ibiNajviac vzácnym vtákom na svete je červeno-legged alebo Japonský ibis. K dnešnému dňu v týchto prírodných vtákoch nie je viac ako 10 jedincov. Farba peria červenej ibi je biela, so sotva viditeľným ružovým odtieňom. Hlava a labky ibi sú červené, pravdepodobnejšie aj červeno-hnedé. Ako miesta osídlenia si tieto vtáky často vyberajú ryžové polia, usadia sa pri vodných útvaroch. Nakŕmia malé ryby, žaby a ďalšie plazy.

Bezpečnostné opatrenia

Najvzácnejšie osoby uvedené v červenej knihe po celom svete, ľudia sa snažia udržať. Po prvé, kontrola nad pytliakmi je tvrdá. Počas párenia je zakázané strieľať a chytať vtáky. Niektoré druhy, napríklad japonské ibisy, sú v zásade zakázané loviť.

 • Špecialisti sa snažia chovať vzácnych zástupcov v zajatí po celom svete, v špecializovaných rezervách. Zástupcovia ohrozených druhov sa vysádzajú v pároch, poskytujú všetky podmienky pre život a chov.
 • Niektoré krajiny zakázaný kde sa vyskytujú vzácne, ohrozené druhy vtákov najčastejšie hniezdo.
 • Bohužiaľ žiadne bezpečnostné opatrenia nepomôžu ľuďom v boji proti poveternostným podmienkam. Klíma sa každým rokom nemení k lepšiemu, vtáci zomierajú kvôli nedostatku známych poveternostných podmienok.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno