ZvierAhtate.com

Liečba včelami: výhody, kontraindikácie, ľudové recepty

Vlastnosti liečby včielLen málo ľudí vie, že existuje druh liečby, kde sa používa včelí jed. Tento postup sa nazýva apitherapia. Je to veľká časť lekárstva. Liečba včelím jedom znamená nielen ich uhryznutie, ako liečba sa používa aj med, propolis a vosk.

V dávnych dobách bol med považovaný za liek, dokonca aj oficiálne predávaný v lekárni, a rôzni lekári predpisovali predpisy založené na tejto látke v prípade rôznych ochorení. V roku 1959 bol včelí jed známy oficiálne v medicíne vďaka rozhodnutiu ministerstva zdravotníctva ZSSR. A lekárske univerzity dokonca začali špecializovať odborníkov v oblasti apitherapie.

Včelí jed

Popis vlastností včelieho jeduV priebehu liečby apitherapiou, včela, ktorá kousne človeka, zomrie, pričom uvoľňuje užitočné látky. A čo je také užitočné pre včelárstvo? Hmyz je druh prirodzenej striekačky, ktorá je naplnená liečivým liekom, ktorý nemá žiadny analóg.

Včelí jed obsahuje viac ako 50 komponentov. Spolu to prináša liečebný účinok. Pozitívny účinok je možný vďaka súboru špeciálnych kyselín, ako aj stopových prvkov, minerálov, bielkovín, aminokyselín, súborov sacharidov a jedinečných peptidov.

To všetko je obsiahnuté vo včelí jed. Včelí jed je vedecký názov - apitoxín. Táto látka sa vyrába v sekrécii žľazy včiel. V žľazách je osem desatín miligramu jedu. Kompozícia je však vždy iná. Závisí to od kŕmenia včiel, ako aj jeho veku.

Včelí jed môže spôsobiť podráždenie sliznice, kašeľ a kýchanie. Jed je hmyz používaný na ochranu, a preto môže spôsobiť silnú bolesť, edém a tiež hyperemiu. Preto je táto látka nevyhnutná byť veľmi opatrní.

Užitočné chemické zložky včelieho jedu

 1. Komponenty zložiek včelieho jeduChemické zloženie jedu je veľmi zložité. Hlavná zložka jedu, ktorá je 50% - melittin. Táto látka má baktericídne vlastnosti, ktoré ovplyvňujú patogény. Táto látka má aj protizápalové vlastnosti.
 2. Adolapin. Táto látka má vynikajúcu silu voči morfínu a ópiu, poskytuje tak silný anestetický účinok.
 3. Apamin. Látka má dobrý tónový účinok na telo, môže dobre stimulovať krvný obeh, ako aj metabolizmus. Napriek tomu pomocou apamínu je možné znížiť hladinu zlého cholesterolu a zvýšiť zrážanlivosť krvi.
 4. Kardiopeptidy. Majú pozitívny vplyv na nádoby, rovnako ako na srdce človeka.
 5. Rôzne kyseliny, ako aj histamín, ktorý je obsiahnutý vo včelí jed, sú schopné dilatovať krvné cievy, ako aj znížiť krvný tlak.
 6. Acetylcholín môže liečiť problémy s ochrnutím.

Vedci dokázali, že enzýmy, ktoré sú obsiahnuté v jedu včiel, sa môžu prejaviť 30 krát viac aktívnym spôsobom ako rôzne zložky hadího jedu. Ale včelí jed existuje smrteľná dávka, čo je 2,5 mg na 1 kg hmotnosti dospelého. To znamená, že ak človek, ktorý váži 65 kg, kousne 650 krát, bude smrteľný. Včelí jed je ocenený skutočnosťou, že on má liečivý účinok a eliminuje príčinu ochorenia, nielen symptómy.

Čo môže včelí liečiť jed

Včelie jed je priaznivý účinok na liečbu nervového systému, rovnako ako ochorenia muskuloskeletálneho systému človeka. Vďaka apiterapii sa liečia nasledovné choroby:

 • Popis chorôb, ktoré liečia včelí jeddna;
 • paleolit;
 • ischias;
 • vertebrálna hernia;
 • bolesť dolnej časti chrbta;
 • artróza;
 • prostatitis.

A tiež je tu informácia, že včelí jed môže pomôcť aby vytvorili novú štruktúru chrupavky. Vedci si všimli, že ľudia trpiaci problémami s hernickými diskami, včelím jedom sú veľmi užitočné.

Zaznamenalo sa zlepšenie stavu pacientov trpiacich vaskulárnymi a srdcovými ochoreniami. Vďaka včelí jedu môžete na liečbu arytmie, angíny pectoris, ako aj mŕtvica. Iný včelí jed sa používa na liečbu týchto patologických stavov:

 1. Roztrúsená skleróza.
 2. Kŕčové žily.
 3. Slabosť.
 4. Tromboflebitída.

A tiež táto látka pomáha s príznakmi starnutia, problémami v oblasti pohlavných orgánov, bronchitídou a mnohými ďalšími ochoreniami.

kontraindikácie

Kontraindikácie pre liečbu včelieho jeduKaždý postup má negatívnu stránku. Stáva sa a pri liečbe včiel poškodzuje a má výhodu alebo prospech. Je potrebné vedieť, že nie všetci ľudia sú užitočným včelím jedom, rovnako ako liečba včelím žihadlom. Existujú určité kontraindikácie.

2% populácie našej planéty je absolútne protirečivé na použitie ako liečivý včelí jed a ich zhryz, pretože to môže poškodiť zdravie. Pred aplikáciou tejto liečby škodu a prospech. A v žiadnom prípade by ste nemali chodiť na neskúseného odborníka, ktorý môže iba zhoršiť príznaky v dôsledku včelieho kúsku a jedu.

Apitherapia je zakázaná:

 • deti mladšie ako 14 rokov;
 • tehotné ženy, rovnako ako tí, ktorí kŕmia dieťa prsníkom;
 • ľudí, ktorí majú diabetes mellitus 1. typu;
 • ktorí trpia hepatitídou, cirhózou, mechanickou žltačkou;
 • ľudia, ktorí trpia ochoreniami krvi;
 • s tuberkulózou v ktorejkoľvek fáze;
 • ľudia trpiaci psychickými a psychosomatickými poruchami;
 • s ochorením obličiek a nadobličiek;
 • ľudí, ktorí sú alergickí na včely.

Pred postupom, nemožno spotrebovať: liehoviny, silný čaj, citrusové plody, čokoláda, jahody. A takisto niekedy nie je možné navštíviť saunu alebo kúpeľ a preťažiť sa fyzickými záťažami. Nemôžete jesť veľa pred návštevou lekára.

biotest

Spôsob vykonania biologického testu na včelí jedPred začatím liečby s použitím včelieho jedu, ako aj pri liečbe včelím žihadlom doma je potrebné podstúpiť biologický test. Po apiterapii môže dôjsť k poruche organizmu.

Otravy spôsobené včelím jedom vracanie a nevoľnosť, zníženie tlaku, ako aj závraty, zmätenosť, závažnosť končatín a nepravidelný srdcový tep. V najťažších situáciách je kóma.

To je dôvod, prečo sú výsledky dal len dobrý účinok, je potrebné veriť svojmu odborníka, ktorý skúmal správnosť postupu, rovnako ako byť schopný poskytnúť, ak je to potrebné, odbornú pomoc.

Na vykonanie biologického testu lekár umiestni včely na bedrovú alebo hrudnú oblasť. Keď včelí kousne, stinger sa po 10 sekundách odíde do dôchodku a potom bude lekár pozorovať reakciu počas nasledujúceho dňa.

Potom to bude potrebné na vykonanie ďalšieho biologického testu. Ale tentokrát sa bodnutie odstráni z 1, potom od 2 a po 10 minútach. Ak vo všetkých prípadoch telo reaguje správne, nedôjde k výraznému opuchu, bolesti, potom môžete začať liečbu včelím jedom.

Liečba kĺbov, osteochondróza a bolesť chrbta

Popis metód liečby chrbtice, osteochondrózy a kĺbov včelamiS pomocou včelieho jedu sa môžu liečiť kĺby. Včely sú umiestnené v oblasti chorých kĺbov. Ak pacient trpí hypertenziou, potom v tomto prípade sú včely vysadené v blízkosti krčnej chrbtice. V prípade liečby osteochondrózy je včelka umiestnená pozdĺž chrbtice. Ak sú na žily namáhavé kŕčové žily.

Je potrebné vedieť, že táto liečba bude použitá minimálne 56 včiel. Maximálny počet v lete je 200 hmyzu av zime - 250, pretože v zime nie sú včely tak aktívne. Človek sa postupne zvykne na bolestivé pocity, ktoré budú trvať 20 sekúnd, po tomto mieste uhryznutí.Po skončení relácie pacienta cítiť slabosť, letargiu, a môže nastať teplota a opuch. Je lepšie zúčastniť sa na procedúrach popoludní, takže po tom nemusíte chodiť do práce. Takéto liečenie je žiaduce vykonať dvakrát ročne. Účinok trvá šesť mesiacov.

Včelí jed pomôže zbaviť bolesti kĺbov. Keď sa jed dostane do krvi, dôjde k rozšíreniu krvných ciev, krv bude nasýtená kyslíkom a príde na boľavé miesto. Je potrebné absolvovať niekoľko kurzov. Apitherapia je tiež veľmi účinná pri liečbe medzistavcových hernií.

Včely sa použijú na miesta, kde sa chrbtica mení. back ošetrenie bude vykonávať nasledovne: včelí vezme pinzetu, bude klásť na postihnutú oblasť tela, akonáhle to uhryzne človeka, tým žihadlo odíde dovnútra po určitý čas bude jed z tekutiny vytekať, po ktorom bude stinger vytiahnuť z tela.

Po prvé, bude pacient cítiť pálenie, opuchy sa stane, ale po 10 minútach všetkých týchto pocitov budú nahradené veľmi príjemný pocit tepla, rovnako ako pacient pocíti uvoľnenie svalov a bolesť odznie. Apitoxín je veľmi dobre zvládnuť zápalové účinky. Rýchlo odstraňuje zápal v koreňoch nervov.

Týmto sa po chvíli bolesť zmizne obnoví mobilitu chrbtice. Cirkulácia v chrbtici bude oveľa aktívnejšia a medzistavcová chrupavka sa stane elastickou. A tiež bude mať otepľovací účinok, kŕče svalov chrbtice odídu. Táto metóda liečby bude užitočná pre celé telo.

Včelí jed nesmie spôsobovať vedľajšie účinky liekov. Z tohto dôvodu je metóda apitherapie taká cenná a účinná.

Použitie včelieho vosku

Vlastnosti a vlastnosti včielŽivotnosť včiel je veľmi malá. Včely, ktoré prirodzene zomierajú v lete, sú najužitočnejšie. Zimné včely, ktoré sú poháňané sirupom, stratia svoje pozitívne vlastnosti.

V žiadnom prípade nie je možné použiť včely, ktorý zomrel na chorobu alebo otravy chemikáliami. Je potrebné použiť čisté, suché, čerstvé včely a tiež nemajú nepríjemný zápach. Hrebenatky sa preosejú, sušia sa pri teplote 45 stupňov. Musí sa skladovať v miestnosti, ktorá je dobre vetraná.

Hodnota

Podmore dobrý tajomstvo je, že telá včely sú bohaté na vitamíny a látky, ktoré sú schopné anestézii, znížiť zápal, zlepšujú imunitný systém človeka.

Podmore je veľmi cenné:

 • Chitín, ktorý má antivírusové, rovnako ako antibakteriálne účinky.
 • Melanín, ktorý má baktericídny účinok a je tiež schopný odstrániť ťažké kovy a chrániť pred ultrafialovým žiarením.
 • Chitosan, ktorý má pozitívny a urýchľujúci účinok na hojenie tela. A takisto dochádza k zlepšeniu endokrinného a nervového systému človeka.

Aby sme pochopili, čo choroby môžu byť liečené sušené včely, je nutné pochopiť, že chitosan v kombinácii s melanínu môže mať dobrý vplyv na gastrointestinálny trakt, zbaviť telo cholesterolu plakety a krvných zrazenín.

Tinktura z

Použitie včelieho vosku z včelieho vosku na liečbu chorôbAk používate tinktúru z lupín, môžete cítiť zvýšenú aktivitu, zmysel pre živosť ducha a tela.

Tinktúry majú priaznivý účinok na imunitný systém a cievy ľudského mozgu. Tinktura včiel má veľa užitočných vlastností.

V ľudovej medicíne sa používa na liečbu týchto ochorení:

 1. Respiračné vírusové infekcie. Potrebujete lyžicu podzemku, predtým drvenú, naliať pohár vodky, trvať mesiac. V prvom týždni by sa toto riešenie malo triasť denne. Keď tento týždeň prechádza, musí sa vykonať raz 3 dni.
 2. Burns, rovnako ako rany. Lopatka musí byť umiestnená v mlynčeku na kávu a premenená na prášok a potom pridaná k medu alebo vosku.
 3. Adenóm prostaty. Podmore je potrebné nalievať alkoholom a trvať 3 týždne po filtrácii. Pred použitím potravy pijte lyžicu v intervaloch 12 hodín. Takéto liečenie by malo pokračovať mesiac.
 4. Alergie. Včely by mali byť vyplnené v nepriehľadnej fľaši, po naliatí 70% alkoholu a trvali 10 dní. Potom je potrebné vykonať dobrú filtráciu.
 5. Diabetes mellitus. Všetko je pripravené podľa klasickej receptúry. Tinktura sa používa po 15 kvapkách po jedle.
 6. Zvýšený tlak. Podmore by mali byť nalievané s vodkou a trvať 2 týždne, po ktorých je dobré napätie. Vezmite tinktúru s 20 kvapkami. Niekedy je možné zvýšiť efekt pridaním propolisu.
 7. Obezita. Procedúry stráviť 3 týždne. Infúzia by mala byť opitá jedna polievková lyžica na prázdny žalúdok 2 krát denne. Potom musíte urobiť dvojmesačný odpočinok od drogy a potom znova zopakovať kurz.

Liečba prostatitídy

Popis spôsobu liečby prostatitídy s včelamiVďaka včelí jedu sa lekári naučili veľmi dobre liečiť prostatitídu. Je nevyhnutné aplikovať tinktúru z včiel na alkohol. Je pripravený z dvoch lyžíc sušených včiel, predtým drvených v mlynčeku na kávu, rovnako ako fľaše vodky.

Infúzte tento vývar 2 alebo 3 týždne v temnej miestnosti. Každý deň musíte kvapalinu dvakrát alebo trikrát pretrepať. Potom vyprázdnite liek a nalejte do tmavého obalu a potom ho umiestnite do chladničky. Čas použiteľnosti môže byť tri mesiace. Táto infúzia sa má používať denne 1-3 krát denne pre úplný žalúdok.

Je potrebné začať dvoma alebo troma kvapkami, ale po niekoľkých kvapkách zvyšuje podľa veku. To znamená, že 50 kvapiek sa má užívať, ak je osoba vo veku 50 rokov. Môže sa riediť vodou a medom.

Liečba sa vykonáva od jedného a pol do dvoch mesiacov. A tiež môžete používať vývar, recenzie o nich sú veľmi dobré, pretože odstraňujú zápaly a veľkosť prostaty sa znižuje. Odtok moču sa normalizuje. A táto operácia je úplne zbytočná. Ak chcete urobiť taký odvar, musíte použiť niekoľko lyžičiek asfaltu, rovnako ako pol litra vody. Zmes sa musí uviesť do varu, potom sa roztok musí udržiavať na veľmi nízkej teplote počas 2 hodín. Potom môžete vykurovať a filtrovať.

Je lepšie pripraviť malé porcie, pretože vývar sa po 3 dňoch zhorší. Zoberte to nevyhnutne jednu lyžicu v teplej forme 2 krát denne. Je lepšie používať odvar pred jedlom a umývaním vodou a medom. Takéto ošetrenie doma by sa malo sledovať do jedného mesiaca. Druhý kurz by sa nemal uskutočniť až o šesť mesiacov neskôr.

Ako vidíme, včelí jed veľa liečebných vlastností, a tiež veľmi dobre na ľudskom tele ovplyvňuje liečbu včelami. Takéto postupy je však potrebné vykonávať pod dohľadom dobrého odborníka.

Lekár bude môcť presne sledovať dávkovanie, ako aj hygienické normy. A nezabudnite, že najprv sú potrebné všetky ľudové prostriedky skontrolujte s lekárom. Nepoužívajte samoliečbu.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno