ZvierAhtate.com

Najviac jedovaté pavúky na svete: prostredie distribúcie

Jedovatý pavúkObyčajné pavúky domu môžu poškodiť len obyčajný hmyz, napríklad muchy. Existujú však druhy, ktoré môžu zabiť človeka. Žijú prakticky na celom území zeme, najmä v tropických oblastiach. Tento článok bude hovoriť o najnebezpečnejších pavúkoch na svete a niektoré z nich majú smrteľný jed.

Na celom svete je približne 40 000 druhov. Ale malá časť môže byť pre ľudí nebezpečná. Mnoho pavúkov začína utiecť pri najmenšom ohrození, takýto inštinkt sa šíri po jedovatých jedincoch, kousnu len v prípade potreby. Existujú však aj agresívne druhy a ich jed môže spôsobiť smrť.

Žlté pavúky vrecúškové klietky

Tento druh je rozšírený na mnohých kontinentoch sveta. Má iné meno - "Páchateľ", To je spôsobené tým, že môže náhle napadnúť a uhryznúť. Škrabka pripomína kousanie pavúka pustovníka, ale na rozdiel od druhého druhu jeho jed nie je taký silný. Toxín, ktorý sa dostáva do krvi, spôsobuje účinok ničenia buniek, ale proces končí bolestivými pocitmi v mieste zhryznutia a opuchu.

vlk pavúky

Najviac jedovaté pavúkyNespáli sa strašnými rozmermi, ako sú napríklad tarantuly a tarantuly, ktoré môžu vydesiť ich vzhľad. Tento druh pavúkov môže spôsobiť značné škody ľuďom, hoci ich jed nie je smrteľný a nemá paralytické vlastnosti. ale kousnutie vlčieho pavúka spôsobuje neuveriteľný edém a svrbenie. Tento pavúk nie je na svete najnebezpečnejším.

Piesočnaté pavúky so šiestimi očami

Vedci stále nepoznajú názov jedovatého jedu, ktorý sa hromadí v chumáči, hovorí o druhu Sicarius hahni. Ale jeho účinok je známy mnohým. Ak sa toxíny dostanú do krvi, zlikvidujú sa červené telá a obehový systém ciev. Bolo zaznamenané iba 2 úmrtia z uhryznutia piesočnatého pavúka so šiestimi očami, smrtiace stretnutie malo za následok vnútorné krvácanie.

Tento druh je bežný iba na africkom a juhoamerickom území. Hoci letálny výsledok zaznamenal liek, nie je známe, koľko neoficiálne dopĺňalo štatistiky tohto jedného z najnebezpečnejších pavúkov na svete.

Červené trsy

Táto osoba má iný názov - austrálskej vdovy, to bolo pôvodné médium distribúcie, ale čoskoro sa oblasť biotopov rozšírila na mnoho kontinentov, s výnimkou zasnežených stožiarov. Jed, ktorý sa vyskytuje v Spider Spider, neobsahuje silné toxíny, preto nemôže ovplyvniť smrteľný výsledok. Napriek tomu, ak by došlo k uhryznutiu, potom budú pocity nepríjemné. Nasledujúce príznaky začnú:

  • záchvaty zvracania;
  • závraty;
  • ťažké potenie;
  • slabosť v tele.

Brown pavúkov pavúkov

Tento druh má druhé meno - husľový pavúk, a je rozmiestnená na južných územiach Spojených štátov amerických a na severných územiach Mexika, takže ľudia, ktorí tam žijú, sú pri stretávaní s nimi vždy veľmi opatrní. Vzhľad pavúka nie je veľmi dobrý, ale má pre seba inú vlastnosť - jed. Keď kousnu dochádza k nekrotickému efektu, ale to všetko závisí od množstva toxínu, ktorý sa dostal do krvi. Existujú tri etapy porážky:

  • mierny zápal postihnutej oblasti;
  • na ľudskom tkanive je hlboký nekrotický účinok;
  • smrteľný výsledok.

Brown pavúk pavúkov je zaradený do kategórie najnebezpečnejších druhov pavúkov.

Funnel Sydney pavúky

Zakousnutie jedovatého pavúkaArachnoidné druhy - Atrax robustus. Ak sa človek dostane do tohto pavúka, prejaví silnú agresiu a môže zaútočiť ako prvý. Jeho jed sa skladá z proteín-delta-atracotoksina, môže spôsobiť smrť nielen primátov, ale aj ľudí. Jeho pôsobením je paralýza pľúc a centrálneho nervového systému. Z názvu je jasné, že tento smrteľný druh sa distribuuje v Sydney a jeho okolí na 100 km.Tento článkonožca je nebezpečný, pretože si vyberá domy na spanie vo svojej pasci, v ktorej je pokojný a chladný. Osoba, ktorá nevie o nezvaných hosťoch, môže trpieť náhlym stretnutím s pavúkom. Austrálske zdravotnícke zariadenia majú dostatok očkovacej látky, takže po jej výrobe v roku 1891 už nedošlo k úmrtiu tohto nebezpečného pavúka na svete.

Červené vdovy

Tento typ sa týka na vdovy. Rozdelenie vdovca s červenými plecami padá na Floridu. Nemá agresívny nádych a injekčne podáva malé množstvo jedu. Medzi príznaky patrí zvracanie, kŕče a bolesť svalov. U dospelých je smrť zriedkavý, väčšinou deti sú vystavené nebezpečenstvu.

Severoamerické čierne vdovy

Tento názov je už dlho spojený s najnebezpečnejšími pavúkmi na svete. Pred vynálezom vakcíny (1908) každý 20. Američan zomrel v dôsledku uhryznutia čiernej vdovy. A od tohto dátumu nedávno podľa zdravotných správ zomrelo 13 ľudí. Tento druh však nie je považovaný za najnebezpečnejší, hoci patrí do kategórie nebezpečných. Poison ovplyvňuje ľudí týmto spôsobom: preniká celým lymfatickým systémom a spôsobuje silnú alergickú reakciu prostredníctvom excitácie krvných protilátok. Okrem USA, čierne vdovy tiež žijú v Austrálii, na Novom Zélande av Kanade. Uhryznuté miesto čiernej vdovy sa normalizuje počas 3 mesiacov.

Hnedé vdovy

Tento druh je klasifikovaný ako austrálske, červeno-chrbticové a čierne vdovy. Hnedá vdova je rozmiestnená všade, s výnimkou studených zemín sveta. Pavúk injektuje malú dávku jedu, ale je silnejší ako toxín čiernej vdovy. Ako je stanovené prírodou, muži sú menej nebezpeční ako ženy, pretože majú rozdielne veľkosti. Účinok jedu je krátka paralýza a je sprevádzaná bolesťou svalov. Úmrtia sú pomerne zriedkavé.

Steppenské čierne vdovy - Karakurts

Napriek ich malým rozmerom približne 20 mm vytvárajú najsilnejší jed, ktorý obsahuje nebezpečný prírodný proteínový neurotoxín. Po kousnutí karaktutu sa vyskytnú nasledovné následky:

  • uhryznutie je najsilnejšou akútnou bolesťou;
  • po asi 30 minútach sa jed rozptýli po celom tele;
  • ďalšie príznaky prídu vo forme zvracania, závratov a slabosti.

Takéto príznaky sa môžu vyskytnúť niekoľko dní. Osoba zažíva veľmi hlbokú depresiu a môže stratiť svoju myseľ. V tomto prípade by ste nemali váhať, musíte byť včas poskytnúť pomoc najneskôr päť dní po uhryznutí, inak poškodená osoba predbehne smrť.

V poslednom čase začali Karakurti migrovať do krajín Ruska. Ale je tu druhá strana mince. Samci nepredstavujú hrozbu, ich veľkosť nepresahuje 7 mm, iba veľké samice sú nebezpečné. Dnes sa nachádzajú na južných územiach Ukrajiny a Ruskej federácie, najmä v Čiernom mori a Azovskom mori. Karakurt tiež obýva stepy Kirgizska a Kazachstanu. Jedná sa o jeden z najviac jedovatých pavúkov na svete, ktorý je bežný v krajinách SNŠ.

Brazílske cestujúce pavúky

Dôsledky kousnutia jedovatého pavúkaJedná sa o najviac jedovaté druhy pavúkov (Phoneutria fera) a je považovaný za najaktívnejšie, je dosť agilný, skákavý a rýchly. Jed má vlastnosti neurotoxínu PhTx3. Brazílske putujúce pavúky predstavujú významné nebezpečenstvo pre obyvateľov južného a stredného pásma tropickej Ameriky. Je schopný nepostrehnuteľne preniknúť do domov, tašiek, áut, vreciek a oblečenia. Je zaznamenaný v Guinnessovej knihe ako najnebezpečnejší a jedovatý druh na svete.

Tento pavúk nie je naklonený k väzbe siete. Podľa štatistík utrpeli utrpení s pravdepodobnosťou 97,7%, ak sa antidota zaviedla včas. Ich toxické vlastnosti majú vysokú pravdepodobnosť smrti. Vstup do krvného jedu spôsobuje reakciu paralytického svalu a spôsobuje udusenie. Človek cíti hrozný pocit pri jed, a v prípade, že členovec uhryzne človeka, je v nebezpečenstve, že sa stanú impotentný a liečiť chorobu bude veľmi problematické. Brazílski putujúci pavúky dávajú prednosť bývaniu medzi banánmi. V posledných rokoch zomrel veľký počet juhoamerických obyvateľov.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno