ZvierAhtate.com

Papagáje sú neoddeliteľné: vlastnosti druhov, starostlivosť a obsah

Papagáje sú neoddeliteľnou starostlivosťou a obsahomVäčšina ľudí po celom svete má rád papagáje. Niektoré z nich obsahujú dušu, iné sú bližšie k prírode. Ľudia učia vtáky, aby hovorili, robili rôzne akcie v tíme. Pre mestských obyvateľov táto zábava pomáha rozptýliť sa z práce v upchatých kancelárskych budovách a naučiť sa užívať si život. Osobitná pozornosť medzi milovníkmi domácich vtákov je spôsobená papagájmi neoddeliteľnou, pretože ich obsah nevyžaduje obrovské úsilie.

Papagáje sú zamilované

Funkcia zobrazenia

Papagáje tohto druhu sú neoddeliteľné - je to veľmi zobrazené perie medzi domácimi vtákmi. Od ostatných predstaviteľov papagájov sa vyznačujú skromným telom s jasným perím. Farbenie papagájov môže byť rôzne farby, ako sú: zelená, modrá, ružová, červená, žltá, zelená. Zobák týchto papagájov je hustý a zvlnený. Farba zobáku závisí od druhu, ktorému patrí papagáj a môže byť svetlo žltá alebo červená. Podľa ich veľkosti sú pekelné ako vrabci alebo býk. Dĺžka papagájov je 10-17 cm, krídla sú asi 4 cm a dĺžka chvosta je 6 cm. Hmotnosť týchto vtákov je tiež malá a dosahuje 40-60 g.

Nohy týchto papagájov malý, ale napriek tomu sú vtáky veľmi agilné a agilné. Z názvu môžeme konštatovať, že papagáje dávajú prednosť žiť v pároch a sú veľmi navzájom spojené. Ale aj oni môžu žiť oddelene, a v prípade smrti jedného z papagájov, druhý pokračuje v plnom živote.

Druhy parazitov papagája

Existuje 9 typov:

 • Maskovaný láskamaskovaný. Habitat: Tanzánia a Keňa. Hlava je čierna a predstavitelia ženského pohlavia sú hnedejšie. Brucho, chrbát, krídla a chvost majú perie zelenej farby a všetko ostatné je farbené v oranžovej farbe. V oblasti očí okolo obvodu majú papagáje holé oblasti s bielou kožou. Tieto vtáky sa vyznačujú jasným červeným zobákom.
 • Šedohlavý. Papagájové perie sú zelené, okrem niektorých oblastí. U žien je oblasť hrudníka, hlavy a krku zelená alebo šedá so zeleným odtieňom. U mužov majú tieto časti tela svetlé šedé perie. Na predstaviteľov muža je zobák šedý a dúhovka očí hnedá. Oblasť chrbta a krídla mužov a žien tmavozelenej farby. Spodná časť pozostáva z peria, maľované zelenou farbou.
 • Rozovoschoky. Tento druh je najobľúbenejší na udržanie domu. Rozlišuje jasne zelené sfarbenie celého tela, okrem chrbta, ktorý má modrý odtieň. A tiež v farebnom odtieni je plynulý prechod od ružovej v krku až po červenú v čele. Zobák má svetlú farbu. Psi sú o niečo menšie ako ženy a jasnejšie.
 • Rudolice Lovebird. Väčšinou sú perie zelené. Oblasť hrdla, tváre, čelo a okciput má jasne oranžovú farbu. Krídla na vnútornej strane sú namaľované čierne. U žien je perie väčšinou sfarbené do žltozelenej.
 • Chernoschoky Lovebird. Zdá sa, že sa podobá maskovanému, nedeliteľnému, s výnimkou menšej veľkosti a šedej tónovanej hlavy. A tiež horná časť prsníka je maľovaná červeno-oranžovou farbou a oblasť chvosta je zelená.
 • lovebirdBlack Wing. Zástupcovia tohto typu majú najväčšie rozmery až 17 sm.Operenie papagája trávu zelenú, s výnimkou jasne červené perie na čele, okolo očí a zobáka. Samice a malé mláďatá sa líšia od mužov. Hlava muži na rozdiel od ženy perie je červená, nie je zelená. Spodná časť krídla, rovnako ako jeho hrot, sú namaľované čierne.
 • lovebird Liliana. Zástupcovia tohto druhu žijú v severnej časti Mozambiku, v južnej Tanzánii, v Malawi, ako aj vo východnej Zambii. Tento druh je podobný tomu, čo sa týka ružových tváre, ale predná časť hlavy a krku vo farbe sa podobá zrelým jahodovým plodom. Zobák je červený a vyzerá to, že na oči sú biele okuliare. Pečenie krásne leskne, vďaka hladkým prechodom zo zelenej na žltú.
 • golierikom. Tento biotop je Stredná Afrika, Nigéria a Libéria. Perie je zelené. Tento typ sa vyznačuje prítomnosťou límca oranžovej farby na krku čiernej farby. Prsia je sfarbená do žltej farby, tadpole má krásny ultramarínový odtieň. Rozlišujúcim znakom tohto druhu papagájov je zobák čiernej farby.
 • lovebird rybár. Tento druh je často chovaný a držaný doma. Celé telo papagája je zelené. Výnimkou je len hlava, maľovaná žlto-oranžovou farbou a nadhvoste, ktorá sa líši od modrého peria. Zobák papagájov je červený.

Životný štýl vo voľnej prírode

Vo svojom prirodzenom prostredí, najmä v Afrike a na Madagaskare, žijú papagáje v malých skupinách. Vtáky chcú zostať blízko vody. Keď lietajú, papagáje zverejňujú náladové, ostré výkriky a lietajú veľkou rýchlosťou. Vo výžive papagájov sú zahrnuté obidve rastlinné potraviny vo forme malých bobúľ a rôzne semená a zviera vo forme lariev a malých chrobákov.

Papagádi milujú lásky usadiť v dutinách alebo v priestoroch medzi koreňmi stromov. Papagáskom nevadí, že žijú v pripravených hniezdach iných vtákov, ako napríklad volavka a bocian. Samice stavajú domy a inkubujú vajíčka. Samci sú zodpovední za kŕmenie žien a vyliahnutých kurčiat. Umiestnite samice papagáje zo 4 na 6 vajec, z ktorých po približne 3 týždňoch násadových mláďat.

Nerazraluchniki starostlivosť a

S náležitou starostlivosťou a údržbou papagájov môže neplodná v klietke žiť až 20 rokov. Starostlivosť nevyžaduje veľké úsilie, pretože tieto vtáky sú nenáročné aj na zloženie krmiva. V jednej klietke sa vtáky stretávajú len s ich vzhľadom. S inými vtákmi sa papagádi správajú veľmi agresívne a sú schopní dokonca zabíjať väčšie veľké perie.

Ak sa rozhodnete mať parazity, mali by ste vedieť niekoľko rysy:

V miestnosti

Miestnosť, v ktorej sa majú papagáje držať, by mala byť ľahká, teplá bez prievanu a tiež s dobrým vetraním. V mestských podmienkach sú vtáky často držané vo svojich apartmánoch. Papagáje sú tiež držané na záhrade, kde sa v lete môžu papagáje držať vonku a v zime v miestnosti.

bunka

bunkaZvláštna pozornosť by sa mala venovať bunke, ktorá by mala byť celokovové a výhodne poniklované. Môžete si vybrať bunky kombinovaného typu pozostávajúce z drevených a železných prvkov. Takéto bunky sú lacnejšie, ale krátkodobé, a môžu sa stať aj chovným priestorom pre parazity, ktoré ohrozujú život papagákov. Bunky môžu byť tiež vyrobené zo syntetických materiálov. Tento byt má krásny vzhľad a hygienu, ale bojí sa vysokej teploty.

Ideálna bunka na chov tohto druhu papagájov je obdĺžnikový tvar s plochou strechou. Vďaka tomuto tvaru môžu byť bunky umiestnené na seba nad sebou a tiež ľahko čistiteľné. Ak si vyberiete obydlie pre papagáje okrúhleho alebo polyhedrálneho tvaru, potom opustenie a čistenie bude spôsobovať ťažkosti, v dôsledku čoho sa parazity môžu dostať do bahna.

Cage zariadeniaV bunkách musí byť nutne vyčnievajúce dno, vďaka čomu sa toto čistenie stane ľahkou úlohou. Pallet je lepšie vybrať kov alebo hliník, skôr ako drevo. To zvýši jeho životnosť, pretože preglejka sa rýchlo hnije z vody, ktorá je sprejovaná papagájmi.

V klietke je potrebné umiestnite biskupa v priemere asi 1,5-2 cm, aby prsty papagája ho úplne neobjasnili. Najlepšie je vybrať rovno, vyrobené z listnatých stromov. Ak boli vetvičky priviezané z parku alebo lesa, potom ich pred vložením do klietky musíte preniesť vriacou vodou, aby ste odstránili možné parazity. Plastové panvice nefungujú, pretože poškodia zdravie papagájov vo forme hromádok na nohách.

Spodok klietky pre papagájeDôležitým vybavením klietky bude koryto a pijan. Umiestnenie vedľa neho sa neodporúča, pretože voda môže mokrú a pokaziť suchú potravu. Oba sa neodporúčajú umiestňovať priamo pod kolíky, inak sa podstielka pre hydinu môže dostať do krmív alebo do vody. Pre žľab a misku je možné použiť špeciálne nádoby alebo obyčajné sklenené poháre.

dno Bunky musia byť obložené pilinami alebo vrstvou čisteného riečneho piesku. V žiadnom prípade by sa nemali používať noviny, pretože farba, ktorá sa na ne vzťahuje, je pre vtáky veľmi škodlivá. Je nežiaduce používať obyčajný písací papier.

Kde umiestniť klietku?

Klietka by mala byť umiestnená na úrovni očí a najlepšie v blízkosti steny, aby sa vtáci cítili bezpečne. Klietka by mala byť vzdialená od rôznych elektrických spotrebičov, pretože ich žiarenie môže poškodiť vtáky.

Udržanie zdravého spôsobu života:

 • snívať. Ak chcete zabezpečiť zdravý a pohodlný spánok pre parakeety, potrebujete vedieť niekoľko funkcií. V tme zakryte klietku látkou. To zabezpečí zdravý spánok, pretože papagáti sa nebudú báť svetlomety, prechádzajúce autá a iné náhle svetelné zdroje. Ak papagája v noci a niečo sa bojí a má nepríjemné správanie, musíte zapnúť svetlá, odstrániť tkanivo a počkať, kým sa vták nebude cítiť v bezpečí. Dĺžka spánku v papagách je v lete približne 10 hodín av zimnom období sa zvyšuje na 12 hodín.
 • slnečné kúpeľ. Papagáje potrebné opaľovať k produkcii vitamínu D. Pre zaistenie správneho opaľovanie je nevyhnutné na pokrytie časti bunkovej tkaniva, v prípade, že vták mohol ochladiť v tieni. V prípade, že bunka pri opaľovaní je vonku, je nutné chrániť papagája z ulice vtákov, ktoré môžu spôsobiť kontamináciu.
 • Kúpanie v láskekúpanie. Papagáje radi veľmi plavat, ale pamätajte, že miestnosť, kde sa vtáky postupujú vodou, by mala byť teplá a bez prievanu.
 • Napájanie. Hlavné jedlo pre indianbearers je zmes zŕn v množstve 3 lyžice. Jedlo by malo byť bez prachu a nežiaducich nečistôt. V strave papagáj by mala zahŕňať zeleninu a ovocie vo forme stieranej. Musia byť pretrepané na hrubom strúhadle a zavesené v odevoch na klobúku. Užitočná kaša kaše z pohánky, ryža, varené na vode bez cukru a soli. V hotovej kaši môžete pridávať ovocné pyré v malých množstvách. A tiež môžete do diéty zaradiť strukoviny, ktoré sú vynikajúcim zdrojom bielkovín pre vtáky. Ale pred tým, ako dáte vtákovi fazuľa, mali by byť starostlivo pripravení. K tomu sa niekoľkokrát namočia vo vode a varia aspoň jednu hodinu. V strave papagáj by mali byť prítomné zelené, ktoré obsahuje veľké množstvo minerálov, vlákniny, rovnako ako vitamíny. Na tieto účely sú vhodné listy špenátov, žihľavy alebo šalátu.

Chovné papagáje

Ak majiteľ chce doma chovať papagáje, potom by mal vedieť, ktorý druh je pre tento účel najvhodnejší. Pre chov je najvhodnejší pre ružovo-tváre papagáje, menej vhodný maskovaný a pekelný Fisher.

Ak chcete úspešne pestovať papagáje je potrebné:

 1. Správne vyberte pár.
 2. Dávajte dôkladnú starostlivosť.
 3. Dávajte pozor na papagája, keď sa mláďatá vyliahnu.

Možné choroby

S náležitou starostlivosťou a zabezpečením všetkých podmienok, papagáje zriedka zle. Ak však kŕmite vtáky s nedostatočnou kvalitou jedla, môžete si otrava vtákov dostať. Ak nečistíte klietku, môžu sa infikovať paraziti. Tlak alebo studená miestnosť vedie k chladu. V miestnosti bez vetrania dôjde k otravám toxickými látkami. Pri prehnaní a neustálej údržbe papagája v klietke môže dôjsť k obezite.

Je veľmi ťažké vyliečiť papagája a akékoľvek ochorenie často vedie k jeho smrti, preto, aby sa zabránilo takýmto situáciám, je potrebné zabezpečiť riadnu starostlivosť o vtáky a vytvoriť všetky podmienky pre pohodlnú existenciu.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno