ZvierAhtate.com

Včelárske a včelárske zariadenia

Zásoby pre včelárovInventár pre včelárstvo je potrebný pre každého, kto sa rozhodol vstúpiť na chov včiel. Čo bude potrebné v tomto prípade? Aké veci sú potrebné na starostlivosť o včely a zbieranie medu? Tieto otázky sa obávajú tých, ktorí robia prvé kroky v takomto vzrušujúcom obchode ako včelárstvo. Neskúsená osoba bez akýchkoľvek vedomostí, ktorá sníva o tom, že sa stane včelárom, by sa mala najprv dozvedieť, ako je všetko usporiadané.

Celý inventár je rozdelený do troch kategórií: predmety na údržbu a chov hmyzu, na údržbu úľov a starostlivosť o včely, ako aj na spracovanie a skladovanie včelárskych výrobkov. Potrebujete tiež špeciálne oblečenie.

Inventár potrebný na chov včiel

Medzi povinné zariadenia pre včelárstvo patria:

 • sieťovina (alebo oblek), rukavice;
 • sekáč, valček na naveshavaniya, nôž, dym;
 • žihľavka;
 • rámy a vosk.

Po prvé, vytvorenie úľov bude vyžadovať úľ. Existuje niekoľko odrôd tohto dizajnu a závisí od rôznych faktorov: včelí plemená, včelárske distribučné oblasti, smerovanie včelárstva atď.

Systém úľov môže byť rozdelený do dvoch kategórií:

 • vertikálne - rozširovanie včelích hniezd sa uskutočňuje smerom hore, s pomocou ďalších obchodov s rámami alebo obložkami;
 • horizontálne - expanzia nastane na strane existujúceho hniezda.

Nestačí len kúpiť úľ. Takéto zariadenia pre včelárstvo musia byť vybavené ďalšie príslušenstvo:

 • Čo musíte mať včelárStojan. Hmyz sa nedá udržiavať na zemi, takže by mal byť úľ umiestnený na malých podperách (do výšky 30 cm). Môžu byť vyrobené z kovu, dreva a môžu byť kombinované formulácie. Návrh môže byť integrálny alebo so sklopnými nohami.
 • Sotoramki. Po prvé, včely zaberajú veľmi málo miesta, ale po chvíli s vývojom rodiny včiel bude musieť byť pridaný. Je lepšie okamžite kúpiť kompletnú sadu alebo dokonca s maržou.
 • Lap. Je to tkaný materiál, ktorý oddeľuje rámy od hlavného obydlia. Plátna sú umiestnené v hornej časti pod krytom úľu, po ktorom je podložka pokrytá vekom.
 • Krmítka. Sú potrebné na kŕmenie hmyzu a ošetrenie.
 • Voda. Včely sa vyžadujú nielen na pitie, ale aj na udržanie mikroklímy v úrade. V dôsledku nedostatku kvapaliny sa produktivita celej rodiny včiel výrazne znižuje.

Čo iné by ste potrebovali?

Včelári by mali tiež zakúpiť tieto zariadenia:

 • Roovnya. Toto je krabica ľubovoľného dizajnu. Jedna strana je pevne uzavretá mriežkou a druhá je pokrytá plátnom. Rovnya sa vyžaduje v prípade, že bude potrebné zbierať a vrátiť do obydlia roj rojov.
 • Bunka maternice. Je potrebná na prepravu včelích kráľovien alebo ich dočasnú údržbu.
 • Úľové vedro. Sú potrebné, ak potrebujete prepraviť úľ z jedného včelína do druhého. Pomocou takéhoto zariadenia sa pri preprave nezhorší úľ alebo úpadok.

Aby včely prežili v zime, musíte si udržať komfortnú teplotu v hniezde. Za týmto účelom sa odporúča, aby boli zimné žihľavky izolované. Malo by sa to robiť po obvode s použitím vankúšov s ohrievacími materiálmi alebo rohoží zo slamy alebo trstiny.

Inventár potrebný na udržiavanie úľov a starostlivosť o včely

Čo je potrebné pre včelárov?Včelár sa musí starať o včely a starostlivo sa o ne postarať. Sledujú ich živobytie, poskytujú včasnú pomoc a vytvárajú optimálne podmienky pre pravidelne kontrolovať úle a včely, ktoré sú tam, určiť ich stav a vykonať všetku potrebnú starostlivosť.

Zároveň je potrebné pracovať veľmi opatrne, aby nedošlo k poškodeniu vašich neopatrných konaní. Na tento účel použite špeciálne vybavenie pre pohodlnú údržbu úľov.

fajčiarVčely sú pomerne agresívny hmyz, ktorý horlivo chráni svoje zásoby a jednoducho ich nedáva nikomu. To platí pre včelára. Ak chcete začať nejakú prácu v úrade, musíte najskôr aby odňal včiel od neho. Na tento účel používajte zariadenia, ako je dym, ktorý je kovový valec, ktorý má na jednej strane podlhovastý výlev a kože z kože v drevenom ráme na druhej strane.

V takomto inventári je zabudované sklo, do ktorého je položený dymotvorný materiál. Je zapálená a požiarne. Dym, ktorý sa vytvára počas spaľovania, odvádza včely z ich zalesnených oblastí.

Pilový sekáč

Dláto je a oceľový pás dlhý 20 cm so zaoblenými a zväčšenými koncami, z ktorých jeden je ohnutý v pravých uhloch. Ak si v takomto inventári vytvoríte propyl, môže sa použiť ako kosačka, keď potrebujete rozdeliť kôš na časti. Okrem toho, bez takéhoto nástroja, nemôžete robiť bez vykonania práce, ktorá si vyžaduje určité úsilie.

Škrabka a dlhá kefa

Včelár musí mať lopatku, ktorý je potrebné vyčistiť dno úľov akumulovaných Podmore, voskové doštičiek a iných nečistôt. Aj vo včelárstve používať dlhý kefu s mäkkými štetinami, ktorý bude potrebný pri kontrole hniezda, zamiesť včely zostávajúce z rámca a iných častiach úľa.

Zachyťte rámy a prenosnú krabicu

Nástroje pre včelárovĎalší inventár - uchopenie rámov, ktorá je konštrukciou dvoch oceľových bočných stien, dvoch drevených držadiel a dvoch prvkov, ktoré ich držia spolu. Vďaka rukoväti môžete ľahko získať potrebný rám z úlu.

Prenosná krabica, vyrobená z tenkých dosiek alebo preglejky, sa používa na skladanie a prenášanie rámov s hotovými plástmi, voskom a zberom vosku. Používa sa aj na skladovanie a prepravu rôznych nástrojov potrebných na včelárstvo. Okrem toho budete potrebovať inventár na zarámovanie rámcov.

Zásoby na spracovanie a skladovanie včelárskych výrobkov

Keď sú voštiny úplne naplnené zrelým medom, má včelár čas na zber "úrody". Aby sa včelársky výrobok úspešne preniesol z konštrukcie do pripraveného kontajnera, sú potrebné nasledujúce zariadenia:

 • Nožový nôž. Je potrebné odrezať voskové viečka voštín pred čerpaním medu.
 • Krabica s vekom, ktorá je potrebná na prepravu hotových plástov z úľov do miestnosti, kde sa med vyplazuje.
 • Extractor. Veľmi dôležitý atribút včelárstva, bez ktorého nie je možné získať sladký produkt. Princíp pôsobenia takéhoto zariadenia spočíva v tom, že rotujúca nádoba vytvára odstredivú silu, ktorá vylučuje med z bunkových buniek. Začne sa hromadiť na dne extraktora medu, odkiaľ sa vylije cez hubicu do pripraveného kontajnera.
 • Parafínový vosk je parou. Toto je kapacita, v ktorej sa surové suroviny vosku spracovávajú rýchlo a efektívne.
 • Tára na zber medu a jeho skladovanie.

Včelárske zariadenia

Včelár musí mať prostriedky na ochranu pred včelami - včelársky oblek, pozostávajúce z týchto položiek:

 • Nastavenie pre včelárovVrchný - alebo sako, alebo kombinácia bunda s nohavice, kombinézy jediný rez, ktorý má predný zips a krátky top bez rukávov a defláciu ramená. Vrchný je vyrobený z odolného ľanové tkaniny pri páse a manžety sú usporiadané pre opretie proti hustote ďasien, a širokým hrdlom je vložený do tenkého drôtu.
 • Pletivo. Ide o obyčajný klobúk s tenkou čiapkou čiernej farby, ktorý je našitý okolo okrajov.
 • Kožené alebo syntetické rukavice doplňujúce dlhé rukávy.

Takže obsadenie včelárstvom môže priniesť dobrý príjem, pretože med je vždy v dopyte. Ale aby ste získali veľké množstvo výrobkov, musíte vykonať všetku potrebnú prácu na obsahu včiel. To si vyžaduje typický inventár včelárstva a zariadenia pre včelárstvo.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno