ZvierAhtate.com

Použitie avesectinovej masti na liečbu mačiek a psov

Ako používať liečivú masť aversectínuParazity sa často objavujú na koži domácich zvierat. To sa môže stať aj pri zvieratách, ktoré neopustia byt. Larvy sa môžu dostať do bytu na topánkach alebo oblečení hostiteľa.

Ak mačka, pes alebo papagáj zažívajú svrbenie kože, často svrbivé alebo skúsenostné iné nepríjemné pocity, prísť na pomoc Aversektinovaya masti - efektívne veterinárne liečivá, ktoré v krátkom čase, aby pomohli vyrovnať sa s blchy, vši, ušné roztoče a vši.

Ak mačka, pes alebo papagáj zažívajú svrbenie kože, často svrbivé alebo skúsenostné iné nepríjemné pocity, prísť na pomoc Aversektinovaya masti - efektívne veterinárne liečivá, ktoré v krátkom čase, aby pomohli vyrovnať sa s blchy, vši, ušné roztoče a vši.

Vďaka vysokej účinnosti a nízke náklady na lieky si vzali dôstojné miesto v súpravách prvej pomoci mnohých majiteľov domácich zvierat.

Aversectin masť sa môže použiť na liečbu dermatologických ochorení nielen u mačiek a psov, ale aj u papagája a kožušiny.

Pri správnom dodržiavaní požiadaviek inštrukcie sa používanie lieku počas jednej liečby pomáha zbaviť kožných ochorení. Pred použitím lieku by ste sa mali poradiť s veterinárnym lekárom, ktorý potvrdí prítomnosť parazitov kože zvierat.

Zvyčajne zvieratá veľmi dobre znášajú liek, ktorý nedráždí a nezhromaţuje sa v tele, nespôsobuje alergické reakcie, je málo toxický pre mačky a psy. Aj pri dlhodobom používaní prípravku zvieratá nemajú závislosť a vedľajšie účinky.

Treba však poznamenať, že používanie masti na prevenciu dermatologických ochorení u ľudí je zakázané.

Avesectin masť je komplexné veterinárne liečivo, ktoré má insekticídicídne vlastnosti. Liek rýchlo odstraňuje demodekoznyh roztočov, kohútikov, ektoparazitov a hmyzu s krvou.

Tento liek nielenže odstraňuje parazity, ale tiež zabraňuje vzniku komplikácií a zbavuje zviera utrpenie spojené s mnohými kousnutiami hmyzu.

Zloženie prípravku a forma uvoľňovania

Opis masti s nevhodným účinkomZloženie liečiva je účinná látka aversectin C. Táto látka bola špeciálne vyvinutá na boj proti kožným parazitom u domácich zvierat a vtákov.

Liečivo je svetlohnedá masť so špecifickým zápachom.

Ako funguje masť

Po aplikácii lieku rýchlo sa vstrebáva do pokožky, stimuluje aktivitu buniek v oblasti s najväčšou koncentráciou hmyzu a má insekticídny účinok.

Účinná látka, ktorá je súčasťou lieku, ovplyvňuje membrány buniek svalov a nervového tkaniva parazitov, čo vedie k paralýze a zomrie. Liek je bezpečný pre domáce zvieratá, nespôsobuje alergie, podráždenie, nemá vplyv na potomstvo.

Maximálna koncentrácia liečiva v tele zvieraťa sa pozoruje 3-5 dní po použití prostriedku. Po 10 dňoch sa účinná látka vylučuje z tela.

Indikácie na použitie

Avesectin masť sa používa na liečbu zvierat postihnutých demodikózou, otodekózou, entomózou, psoroptózou, sarkoptickou chorobou a nooteroziou.Použitie lieku môže byť iba po diagnostikovaní ochorenia odborníkom. Samošetrenie môže poškodiť zdravie domáceho maznáčika.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Avesectin masť, podobne ako iné lieky, má množstvo kontraindikácií, preto si pred použitím starostlivo prečítajte návod na použitie.

Aplikácia drogy je zakázané na liečbu domácich zvierat v týchto prípadoch:

  • Účinok averznej mastíindividuálna intolerancia k zložkám lieku;
  • tehotenstva;
  • obdobie laktácie;
  • vek zvieraťa je najviac dva mesiace;
  • nedávno prenesené infekčné choroby.

Taktiež sa neodporúča používať masť na liečbu oslabených a chorých zvierat.

Liek nespôsobuje vedľajšie účinky. V zriedkavých prípadoch môže mať zviera kožnú vyrážku, nevoľnosť, vracanie. Zvyčajne je to spôsobené zvýšenou citlivosťou na zložky masti.

Avesectin masť pre mačky

Pred použitím sa uistite, že mačka nemá alergickú reakciu na liek. Aby ste to dosiahli, musíte na masť rozšíriť malú škvrnu kože. Ak nie je kožná reakcia, liek sa môže použiť podľa pokynov a predpisov lekára. Na liečbu kožných ochorení u ľudí sa liek nepoužíva.

Dávka lieku sa vypočíta s prihliadnutím na druh, vek a stav zvieraťa. Aversectinová masť pre ľudí sa nepoužíva.

Na aplikáciu masti sa používa bavlnený tampón alebo bavlnená podložka. Liečivo sa nanáša na pokožku tenkou vrstvou a jemnými masážnymi pohybmi trenie.

Použitie nástroja zviera profitovalo, mali by ste použiť tento postup:

  • Aplikácia masti averseectinPred ošetrením odstráňte vlasy z kože, umyte pokožku, dôkladne osušte, odstráňte kôry;
  • na aplikáciu výrobku použite špachtľu alebo vatovú podložku;
  • prípravok sa používa v množstve 0,2 až 0,3 gramov na štvorcový centimeter ošetreného povrchu;
  • pri liečení blch a vši masť by mala byť aplikovaná na miesta, ktoré nie sú prístupné pre lízanie - kohútik a chrbát hlavy.
  • Ak používate masť na ošetrenie uší, uši sa má sklopiť na polovicu a mierne sa masírovať v blízkosti základne. Uši je možné manipulovať s vatovým tampónom. Pred použitím výrobku by mali byť uši dôkladne očistené od špiny a chrasty. Liečivo by sa malo umiestniť do oboch uší. Ak chcete masť aplikovať rovnomerne, liek môžete roztopiť vo vodnom kúpeli. Masť môže byť zmäkčená do tekutého stavu a instilovaná do ušných kanálov.

Na liečbu psoroptózy a otodekózy sa masť Aversectin aplikuje dvakrát s prestávkou na 5-7 dní.

Pri liečbe demodokózy u mačiek sa liek používa ako súčasť komplexnej liečby v spojení s antimikrobiálnymi a antifungálnymi činidlami. Po skončení liečby by sa malo urobiť škrabanie, čo potvrdí absenciu kliešťov. Ak je výsledok neuspokojivý, zopakujte liečbu. Po ošetrení vymeňte podstielku v zvierati. Tým sa zabráni opätovnému rozmnožovaniu hmyzu.

Analógy masti Aversectin

Aké sú analógy masti averseectinAk používate Aversectin masť na liečbu mačky alebo psa je nemožné. Liek by mal byť nahradený podobným liekom. Podľa názoru odborníkov a majiteľov domácich zvierat, overené týchto veterinárnych liečiv: sírová masť Terbiks, Lamisil, Soultz, benzylbenzoát, decht masti, ketokonazol, Mioseptin.

recenzia

Jedná sa o jedno z mála účinných a cenovo dostupných liekov, ktoré sú vhodné na liečenie zvlnené papagáje. Na môj papagáj sa veľmi často objavujú na zobákoch. Aversectin masť pomáha riešiť tento problém v krátkom čase. Pri liečbe vtákov používam bavlnený tampón, ktorý sa vzťahuje na rast.

Po použití lieku neboli pozorované žiadne vedľajšie účinky. Po dvoch týždňoch liečby, keď bola lézia takmer preč, som dôkladne umyla klietku, nahradila podávač, pitnú misku a hračky. Tieto opatrenia pomáhajú predchádzať opakovanej infekcii. Averseectin masť pre papagája používali moji známi, aby som zachránil môjho papagája pred rastmi na labkách. Medzi nedostatkami môžem poznamenať, že droga je veľmi ťažké aplikovať na zobák, takže ho musíte trochu zahriať.

Masť bola predpísaná veterinárnym lekárom na liečbu entomózy u mačky. Liečivo sa používa na tretí týždeň. Výsledok je, ale liečba je veľmi pomalá. Chcel by som rýchlejšiu akciu. Miluje nízku cenu lieku.

Po prechádzke po ulici mačka mala ušný roztoč. Veterinár odporučil použitie Aversectinovej masti na liečbu. Liek bol použitý s prestávkou 4 dni. Za mesiac sa nám podarilo zachrániť zviera od parazita. Teraz moje uši už nie sú svrbenie.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno