ZvierAhtate.com

Biely tiger - exotické zviera

Biely tigerBiely tiger

- skôr veľké, krásne zviera, vstúpil Červená kniha. Je reprezentantom poddruhu bengálskeho tigra s vrodenou mutáciou.

Biely bengálsky tiger je často vo veľkosti menej ako jeho príbuzní.

Pomalý rast možno pozorovať už v detstve. Má bielu alebo krémovú vlnu s hnedo-čiernymi pruhmi a modrými očami.

Niekedy sú vrodené chyby: hrudník, strabizmus, zlé videnie, zakrivená chrbtica.

Živočíšny biely tiger

Nezvyčajná farba srsti bieleho bengálskeho tigraNezvyčajná farba srsti Prítomnosť recesívnych génov. Zoologisti majú rôzne názory na tento poddruh.

Niektorí veria, že biely tiger je jednoduchý genetický freak, čo nemá čo dokázať, a ešte viac - chovať. Iní - tvrdia, že takíto jedinci, ako fenomén prírody, nemožno odmietnuť.

Obyčajní milovníci voľne žijúcich živočíchov sa naozaj páčia bielymi bengálskymi tigrami. Práve oni dostanú v zoologickej záhrade najväčšiu pozornosť.

Toto zviera nie je albino, takže skutočný albino tiger nemôže mať hnedé a čierne pruhy. Ak obaja rodičia majú oranžovú farbu, ale majú určité gény, pravdepodobnosť výskytu potomstva s bielou kožušinou je asi 25%. V prípade, že jeden z rodičov je oranžový a druhý je biely, šanca na svetlo sfarbenie tigrového mláďaťa roste na 50%.

fyziológie

Biely bengálsky tiger - zviera uvedené v červenej kniheTento predátor má dlhé masívne telo. Má vynikajúce svalstvo a vynikajúcu flexibilitu, charakteristickú pre všetkých členov rodiny mačiek. Zadná časť tela je menej rozvinutá ako predná časť. Na prednej nohy zvieraťa s piatimi prstami, na zadných nohách - štyri. Všetky prsty sú zaťahovacia kogti.Golova iný prominentný čelo a trochu vyčnievajúce prednú časť, masívny lebku a veľké širokouhlé nastavenie lícne kosti. Uši malé, zaoblené.

Mal by mať dospelý človek tohto druhu 30 zubov, dvaja z nich boli špicáka až 8 cm. Na každej strane jazýčka leží kopčekov zvieraťa pokrytých zrohovatenej epitelu, ktoré pomáhajú oddelené mäso z kostí koristi. Koža zvieraťa je pokrytá pomerne hustou, nízkou vlasovou líniou.

stanovište

V prírodných podmienkach je veľmi ťažké vidieť biely tiger. Z desiatich tisíc jedincov má len jedna farba. V prírode sa tieto zvieratá nachádzajú v Nepále, v strednej a severnej Indii, v Sundabarane av Budapešti.

Prvý biely tiger bol chytený v polovici minulého storočia. Následne boli od neho získaní iní ľudia tejto farby. Dnes sa zástupcovia tohto druhu nachádzajú v mnohých zoologických záhradách na svete.

Tigre sú územné zvieratá. Na svojom území vedú osamelý život. Invázia jej cudzinca je vystavená silnému odporu. Dravci označujú svoje územie a zanechávajú značky na vertikálnych objektoch. Rozloha územia závisí od:

  • stanovište;
  • dostupnosť výroby;
  • hustota vysporiadania inými osobami;
  • prítomnosť samíc.

V tomto prípade - v "držbe" muža môžu existovať samostatné biotopy tigríkov.

Žena, na rozdiel od mužov, môže ľahko koexistovať s jednotlivcami svojho pohlavia na jednom území.

Výživa a životný štýl

Výživa a životný štýl bieleho tigraBiely bengálsky tiger, ako aj jeho príbuzní - dravec.V prírodnom prostredí je jej jedlými zvieratami. To môže byť jeleň, divoké prasa, sambar jeleňov a ďalšie. Ale nemôže jesť, a zajac, bažant, opice a dokonca aj ryby. Pri plnohodnotnej strave sa musí v priemere stravovať 60 kopytníkov za rok.

Jednoducho zviera môže jesť 30-40 kg mäsa.

Ale zároveň tiger môže zvládnuť značný čas bez jedla. Je to spôsobené prítomnosťou mastného podkožného tuku, ktorý dosahuje u niektorých jedincov 5cm.

Loví toto zviera samo, používa jeden z dvoch spôsobov lovu - čaká na obeť v zálohe alebo sa k nej plížil. Pohybuje dravca krátkymi krokmi veľmi starostlivo, často pripadaya na zem. Priblíženie sledovanej koristi zo spodnej strany. Potom urobí niekoľko veľkých skokov a dosiahne požadovaný predmet.

Ak zviera, ktoré tiger loví, opustí viac ako 100-150 m, predátor zastaví lov. Tento cicavec môže vyvinúť rýchlosť až 60 km / h a urobí skok až do 10 m, výška - až 5 m. Chytanie a zabíjanie obete, nesenie, držanie v zuboch alebo pretiahnutie po zemi. V tomto prípade môže hmotnosť usmrteného zvieraťa prekročiť svoju vlastnú hmotnosť o 6-7 krát.

Biely tiger bengálsky vedie aktívny životný štýl, ráno a večer, radšej ľahnúť a spať vo zvyšku času v nejakom odľahlom výhodná meste.On ľahko tolerovať nízke teploty a nebojí sa zimy, kúpať sa v horúcom počasí, miluje plávať.

Tigre dobre chovajú v zajatí, takže mnohé zoologické záhrady dokážu dostať zdravé potomstvo. Avšak aj v prípadoch, keď obaja rodičia majú bielej farby, môžu sa narodiť červené.

Tiger je schopný hnojiť niekoľkokrát za rok. Prvé potomstvo najčastejšie prináša žena vo veku 3-4 rokov. Dieťa trvá 97-112 dní. Môže porodiť 2-3 krát ročne. V jednom mláďatku sa nachádza 2-4 tiger mláďa. Hmotnosť mláďat je 1,3-1,5 kg.

Mladé mláďatá sa narodia slepí a začínajú vidieť v priebehu 6-8 dní. Prvých šesť týždňov tigrových mláďat sa kŕmia iba materským mliekom. Rastú blízko matke, ktorá nedovolí muži, pretože môžu zabiť narodené deti. Osem týždňov staré mláďatá sa môžu pohybovať so svojou matkou. Ale stali sa úplne nezávislí vo veku 18 mesiacov.

Je potrebné pripomenúť, že bieli tigre vo voľnej prírode sú veľmi zriedkavé, už dominoval v zoologických záhradách, kde párenie prebieha medzi zástupcami tohto druhu.

Zaujímavé fakty

Od dávnych čias boli bielym tigrom obdarené magickými schopnosťami a boli obklopené mnohými presvedčeniami. Instilovali strach a stávali sa predmetmi bohoslužby. Niektoré zaujímavé fakty o týchto zvieratách:

  1. Každý jednotlivý obrys pásma má individuálnu konfiguráciu a nikdy sa neopakuje, rovnako ako odtlačky prstov ľudí.
  2. Bielymi tigrami sa zriedka ozýva, ale jeho hlas je počuť nie vo vzdialenosti troch kilometrov.
  3. Pri objavovaní hrobov v provincii Henan v neskorých 80-tych rokoch našli archeológovia tigerovú postavu. Bol to talisman z plášťa, ležiaceho okolo tela, asi 6 tisíc rokov starého. Dnes je najstarší amulet zobrazujúci biely tiger.
  4. V Kirgizsku sa zdá, že toto zviera je schopné vyriešiť akékoľvek ťažkosti a problémy. Tancujúci rituálny tanec, šamani spadli do tranzu a požiadali o pomoc tigra.
  5. V Indii existuje presvedčenie, že keď ste videli svojimi vlastnými očami biely tiger, môžete nájsť úplné šťastie a osvietenie.
  6. Všetci bieli tigri, ktorí sú dnes v zajatí spoločným predkom - bengálskym mužom Mohanom.

Z histórie

Na jar 1951, zatiaľ čo pri love, Reva maharaj uvidel štyri dospievajúce mláďatá. Jeden z nich upozornil svoju nezvyčajnú farbu. Red-vlasy deti boli zabité, a biele mláďa bol vzatý do paláca, kde žil asi 12 rokov.

Biely tiger bol pomenovaný Mohan. Panovník bol hrdý na to, že má takéto zriedkavé zviera. Chcel mať potomky, Mohanu "nosil" obyčajnú červenohnedú ženu, ktorá pravidelne priniesla tigre, ale medzi nimi nebolo žiadne biele. A až potom, čo bol v roku 1958 zredukovaný na jednu z jeho dcér - jedno z mláďat sa narodilo biele.

Následne sa počet takýchto zvierat začal zvyšovať a bolo rozhodnuté ich predať. Napriek tomu, že bieli tigre boli vyhlásené za vzácny národný poklad Indie, akonáhle niektorý z ich zástupcov boli odobraté zo zeme. Ubehlo trochu času a bieli tigri sa ocitli v bristolskej zoo vo Veľkej Británii. Spektakulárne neobvyklé cicavce začali pochodovať po celom svete.

V Rusku sa po prvý raz objavil biely tiger, pochádzajúci z Holandska. Bol to päťročný muž. O rok neskôr mu bola prinesená "nevesta" zo Švédska. Tento pár v roku 2005 vyprodukoval potomstvo - tri biele mláďatá.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno