ZvierAhtate.com

Koľko živých medveďov, priemerná dĺžka života

Koľko živých medveďov žije v prírodeMedvede sú druhom cicavcov z radu predátorov. Na našej planéte sa objavili asi pred 4-6 miliónmi rokmi na území dnešného Francúzska. Najmladší druh medveďa je ľadový medveď. Každý vždy vedel, že medveď je najväčším predátorom na celom svete. V prírode ho nemôžete dostať nepriateľmi. Jeho rýchlosť pri jazde po ťažbe môže byť približne päťdesiat kilometrov za hodinu a po hustom večeri si môžete vychutnať sladké bobule. Ale nie vždy sa medveď podarí jesť dosť, takže sa nakloní od extrému k extrému.

Stručný popis medveďa

Priemerná dĺžka zvieraťa je približne 2,5 metra, hmotnosť v závislosti od druhu je približne 700-800 kg. habitat - Severná Amerika, Ázia, Severná Európa a Grónsko. Doteraz vieme o existencii viac ako 70 druhov medveďov. Hlavné druhy sú však nasledovné:

 • Medveď hnedý (Grizzly, Kodiak, Tibetan, Berman, Gobi, Európa ...)
 • medveď baribal
 • Biely medveď (Giant Misha)
 • Medveď biely (Himálajská misa)
 • Medveď jaskyňa
 • Etruscan Bear
 • Malý jaskynný medveď
 • Čierny medveď

Zo spôsobu, akým zviera vedie, vonkajšie faktory a jeho prostredie závisí priamo od jeho dlhovekosti. Zvážte, koľko rokov žije každý druh.

Ako starí žijú medvede

Druh medveďaRoky života v prírodnom prostredíRoky života v zajatí
Biely medveďžije asi dvadsať až tridsať rokovMôže žiť až štyridsať rokov
Hnedý medveďDvadsať rokov v priemerePokojne žije až päťdesiat rokov
Čierny medveďPriemerná priemerná dĺžka života je pätnásť rokovMôže žiť až tridsať rokov
Malajský medveďŽije do veku pätnásť rokovMôže žiť až dvadsať rokov

Faktory ovplyvňujúce priemernú dĺžku života medveďa

 • produktivita
 • Lov na medvede
 • Prostredie prostredia
 • Boj proti nepriateľovi
 • Choroby zvieraťa

Zimné spánok medveďov

Medvedí v prírode - spôsob životaZviera môže žiť v lese a v zajatí, napríklad v zoologickej záhrade. Na zimu sa medveď musí postarať o svoj dvere, nájsť ho a usporiadať, ale musí získať takú váhu, koľko potrebuje, asi 50-60 kg. Počas hibernácie tento tuk pomôže prežiť zimu.

Existujú však prípady, kedy zviera nedosiahne potrebné množstvo tuku, a potom sa musí zobudiť hľadať jedlo nie v najlepšej nálade. Stane sa skutočným predátorom. V ľudu sa to nazýva medveď. Ak sa zviera blíži k obývaným oblastiam, potom napadne hospodárske zvieratá, došlo k prípadom útokov na ľudí. Takže aby zachránili svoju farmu, ľudia hľadali medvede.

Muž môže označiť územie niekoľko tisíc kilometrov štvorcových. On môže chodiť v obývaných oblastiach, pastvinách a cítiť sa ako skutočný majster.

Obdobie po zime

Keď sa medvedík prebudí, musí žiť tvrdo, jeho strava zahŕňa mravce a bobule, ktoré zostali od minulého jesene. Akonáhle prvý kvitnutie začne, medveď môžu jesť listy, čerstvé výhonky a zeleniny. V lete ho láka všetky druhy bobúľ, ovocia. Ale nevylučuje z stravy mäsa. Loví diviaky alebo jelene. Na konci leta, plutvy ryby z rybníkov. Z dôvodu surovej potravy môže zviera ochorieť, čo ovplyvňuje ich obyvateľstvo.Hnedý medveď - reprodukcia a spôsob životaVšetci si pamätáme veselý, milý medveď z karikatúr a rozprávok. Zvyčajne táto postava prechádza lesom, jedí maliny a je priateľmi so siedmimi obyvateľmi lesa. Ale všetko nie je tak ružové, ako sme my. Ak sa toto zviera z nejakého dôvodu zmení na biotop, je nútené ísť do iného okresu, potom sa stane neuveriteľne agresívnym a nebezpečným, čím prejaví svoj vlastný charakter. V tomto stave môže byť iný čas. Od minimálneho času do konca jeho dní. Taký medveď je schopný spôsobiť nenapraviteľnú ujmu človeku.

Existuje niekoľko spôsobov, ako ju vyhnúť. Ak sa zviera dostalo do osady, kde je veľa ľudí, ľudia sa stávajú hromadou a tvoria obrovskú masu, alebo šelma vyháňa ohňom. Mishka vidí súpera viac než sám a odíde.

Takéto zviera má len veľmi málo súperov, ale stále sú. Napríklad Ussuri tiger. Zvyčajne konflikt medzi zvieratami ide počas zberu koristi, keď je veľmi málo jedla. Napriek všetkému veľkosti medveďa, snaží sa vyhnúť stretnutiam s nepriateľom. Na stretnutí môže vyliezť strom a čakať, kým predátor zmizne. Ale taktiež sa stáva, že medvedík bez slz doleva do boja s tygrom. Takéto zápasy nevedú k ničemu dobrému a zvyčajne zomrie jedno zo zvierat a druhá zostáva s komplikovanými ranami. To na druhej strane ovplyvňuje aj počet rokov života.

Ale čo povieš, najnebezpečnejším nepriateľom medveďa je človek. Z karikatúry "Mowgli" si môžete spomenúť, čo a kto sa bojí zvierat. Bol to človek s ohňom. bohužiaľ, Vraždy sa vyskytujú každý deň. Bratia nevedia, že rozložená koža na podlahe stojí celý život zvieraťa. Takéto trofeje ako hlava, strašiak alebo koža zdobia domy poľovníkov a robia ich skutočnými vrahmi.

Nesú v sebe univerzálny zviera, plávať, ryby, med, vyšplhať sa na stromy a môže uchopiť vôňu vo vzdialenosti 20 km. Je neoddeliteľnou súčasťou prírody.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno