ZvierAhtate.com

Koľko rokov môže žinčili žiť doma?

Výhody činčilyPredpokladá sa, že hlodavce žijú doma krátko, približne 2-3 roky. Ale činčily sú príjemnou výnimkou z tohto pravidla. Tieto zvieratá sú hlodavce patriace do rodiny činčily. Ich prirodzený biotop je pustá vrchovina v Andách (Južná Amerika).

Už dlhý čas boli predmetom nekontrolovaného lovu kvôli ich kožušine, ktorá je vysoko cenená. To ich dal na pokraj úplného vyhladzovania a slúžilo ako zámienka na vstup do Červenej knihy. Činčily pre kožušinový priemysel sa teraz šľachtia umelo.

Aká je očakávaná dĺžka života činčilyTak koľko rokov žiť činčily doma? Sú dlhovekosť hlodavcov. Môžu dosiahnuť vek dvadsiatich dvadsiatich piatich rokov. Stojí za to zohľadniť tých, ktorí sa rozhodli mať takéto domáce zviera. Hoci sa obdobie ich života môže veľmi líšiť v závislosti od podmienok domácej starostlivosti a kvality starostlivosti. Nepohodlie môže poškodiť fyzické i duševné zdravie týchto zvierat. Zdravotné problémy môžu súvisieť s vekom, ako u ľudí.

Prirodzený biotop

Činčily sú v prírode príliš dlhéRodiskom chinchilov s krátkymi očkami sú horské oblasti Bolívie, Argentíny a Čile. Čínilky s dlhými chvostami sa dnes nachádzajú iba v Andách na severe Čílskej republiky. Činčily žijú na severných svahoch hôr v suchých skalnatých oblastiach vo výške až 5 kilometrov. Z nebezpečenstva sa skrývajú v štrbinách skál a pod skalami, aj keď v nich chýbajú kopy samy.

Vo všeobecnosti sa dokonale prispôsobili životu v horách. Činčily sú monogamné, radšej žijú v kolóniách. Rovnako ako všetky hlodavce sú bylinožravé, ale niekedy tiež jedia hmyz. títo nočné zvieratá voľne sa pohybujú pozdĺž skál a môžu preniknúť do najužších trhlín v dôsledku zvláštností ich kostry. Dobre vyvinutý cerebel umožňuje zvieratám dokonale sa pohybovať pozdĺž skál. Dôsledkom ich miesta a spôsobu života sú veľké oči, dlhé husté vibrízy a veľké oválne uši.

Chinchilla životný cyklus

Malé činčily nápoje z fľaše Chinchilla splatnosť sa zvyčajne dosiahne vo veku sedem mesiacov, niekedy trochu neskôr. Žena je schopná priniesť v priemere dve až tri vrhy ročne, z ktorých každá môže byť od jedného do piatich šteniatok. Tehotenstvo trvá 3,5 - 4 mesiace. Schopnosť reprodukovať tieto zvieratá sa zachováva až pätnásť rokov. S vekom sa môže zvýšiť počet šteniat v vrhu.

Šteňatá sa objavujú vo svetle s vyrezávanými zubami a sú plne viditeľné a majú primárnu líniu vlasov. Od druhého týždňa života začali kŕmiť jedlo. Mladé činčily sú oddelené od svojich matiek, keď dosiahnu vek dvoch mesiacov, keď získajú hmotnosť 200-250 gramov. Pestovanie a získavanie hmotnosti činčily prestávajú vo veku dva, dosahujúca telesnú hmotnosť až 600 gramov. Najviac robustné, plodné a kvalitatívne kožušinové hlodavce sú ponechané na chov. Komplexné hodnotenie sa najlepšie vykoná vo veku šiestich mesiacov pred začiatkom splatnosti.

Činčily v domácom prostredí

životnosť úplne a úplne závisí od kvality starostlivosti. Pri správnej údržbe domu sa životnosť zvieraťa môže pohybovať od 10 do 20-25 rokov. Aby mohol žiť čo najdlhšie v zajatí, potrebné:

 1. Chinchilla je zviera pre dušudodržiavanie určitého teplotného režimu;
 2. vhodné pre veľkosť a tvar klietky so všetkým potrebným vybavením;
 3. vyvážená výživa;
 4. pravidelné kúpanie a ošetrovanie;
 5. absencia stresu.

Teplotné podmienky

Chinchilla: pravidlá obsahuTeplota tiež má silný vplyv na to, koľko rokov žijú činčily. Najvhodnejšie pre tieto hlodavce bude teplota nepresahuje 22 stupňov. Neumiestňujte klietku do blízkosti ohrievačov a batérií pre ústredné kúrenie, dokonca lepšie, ak je klimatizácia inštalovaná v miestnosti, kde sa udržiavajú činčily. Ostré kolísanie teploty vzduchu môže spôsobiť vážne poškodenie zdravia a dokonca viesť k smrti. Tiež sa vyhnite prievanu a priamemu slnečnému žiareniu

Obytný priestor

Aby sa pes cítil pokojne a pohodlne a žije maximálne obdobie, potrebuje priestranná klietka. Mal by byť vysoký a mať minimálne rozmery v rozmedzí 60 x 60 centimetrov. Výška klietky dáva chinchile priestor pre lasagne, ktorý je potrebný na udržanie zdravého fyzického tvaru. Pevnosť bunky nevyhnutne nepriaznivo ovplyvňuje očakávanú dĺžku života zvieraťa. Klietka musí byť bezpečne uzamknutá, aby ju zviera nemohlo nechať nekontrolovateľne. Nasledujúce zariadenie by malo byť umiestnené vo vnútri:

 1. Zariadenie na bunky činčilykŕmenie žľabu;
 2. nápojová misa;
 3. prístrešok na odpočinok;
 4. kontajner na seno;
 5. škrupiny na lezenie (regály, silné konáre, schody atď.);
 6. špeciálne kamene pre hlodavce;
 7. drevotrieska plnivo;
 8. koleso pre jazdu;
 9. hojdacia sieť pre spanie a odpočívanie z odolného materiálu.


Mali by ste si vybrať zariadenie z dreva, ale vyhýbať sa ihličnatým druhom a dubom - zvieratám sa pokúšate vyčarovať všetko v klietke a také drevo je pre ich zdravie nebezpečné.

Vyvážené kŕmenie

Kúpanie činčily a starostlivosť o vlasyJedlo je hlavným zdrojom potěšení pre hlodavce a jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré ovplyvňujú, koľko činčily žijú doma. Samotvorba kŕmnych zmesí je zodpovedný a časovo náročný proces, ktorý si vyžaduje určité zručnosti. Pre ľudí, ktorí majú ako činčiaky činčily, je najvhodnejšou možnosťou nákup hotových zmesí a liehovín v obchode s domácimi zvieratami. Ako doplnkové top-dressing, sušené jablká, hrušky a rôzne bobule sú vhodné. Taktiež musí mať zviera stály prístup k čerstvým senom.

Na udržanie pevnosti kostí a zdravia zubov potrebujú minerálny kameň. Krmivá, pochúťky, vitamíny a iné výrobky sa musia zakúpiť v obchodoch s domácimi zvieratami a veterinárnych lekárňach, čo zabráni infekcii zvierat s rôznymi chorobami. Je potrebné dávať pozor na náhle zmeny v strave a druhu potravy. To môže viesť k poruchám trávenia a nezvratnému poškodeniu zdravia.

starostlivosť

Činčula v klietkeBunka potrebuje pravidelné čistenie, Všeobecné upratovanie by sa však nemalo robiť viac ako raz týždenne. Veľmi dobré, ak je možné dezinfikovať pomocou ultrafialového žiarenia. Kúpeľ musí byť vyplnený len kvalitným nekontaminovaným pieskom od dôveryhodných spoločností. Prínosný účinok na zvieratá a absencia stresových situácií. Ak vezmeme do úvahy, že činčily sú nočné zvieratá, v deň v klietke by mala byť miestnosť pokojná a pokojná.

Pre ich zdravie sú hlučné zvuky škodlivé: výkriky, hudba alebo hluk pracovnej televízie. Ak chcete učiť činčily do rúk, musíte postupne a veľmi opatrne, vyhýbať sa náhlym pohybom. Je neprijateľné udržiavať tieto hlodavce doma vo voľnom priestranstve: veľa vecí v byte je pre ne vážne nebezpečenstvo (napríklad elektrické drôty).

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno