ZvierAhtate.com

Výstavba cicavcov: zástupcovia radu plutvonožcov

Cicavce z plutvonožcovPoradie plutvonožcov je malá skupina, ktorej počet je približne 30 druhov. Tieto úžasné zvieratá spomínajú obrovské množstvo literárnych zdrojov. Vedci z celého sveta študujú správanie a vlastnosti týchto zvierat. A to nie je prekvapujúce, pretože schopnosť dlho držať dych, podobne ako pinnipedy, bude závidieť akýkoľvek cicavec.

Existujú tri hlavné rodiny:

  • konvenčné pečate;
  • utesnené tesnenia;
  • mrože.

Zo svojej podstaty sú zvieratá predátori a hlavným miestom pobytu pre nich je voda. Iba v určitých obdobiach života sú zástupcovia plutvonožcov na pevnine.

Charakteristika plutvonožcov

Ako bolo uvedené vyššie, hlavné zvieratá tohto poriadku sú pečate a mrože, žijúci spravidla vo vode. Ich veľkosť sa môže meniť od strednej až po veľmi veľkú. Samotné kŕmenie sa extrahuje výlučne vo vode, ale proces hnojenia sa uskutočňuje na pevnine. Táto vlastnosť plutvonožcov sa líši od iných vodných cicavcov, ako je veľryba, a správne dostala názov polokorunových zvierat. Existuje najmenej 35 druhov týchto zvierat na celom svete.

Tieto morské živočíchy sa objavili pomerne nedávno, pred približne 30 miliónmi rokov. Prišli z pozemských predátorov a podľa výsledkov vedcov zistili, že každý druh plutvonožcov sa stal potomkom úplne odlišných druhov predátorov. Napríklad predkovia ušných tuleňov sú medvede a bežné tulene sa stávajú potomkami čeľade cunies. Je to kvôli tomuto rozdielu, že plutvonožcom nie je priradené oddelené oddelenie, ale sú uvedené v poradí predátorov.

Tvar tela plutvonožcov predĺžený, pripomínajúci vzhľad cigaru. Chvost prakticky neexistuje. Namiesto labiek majú pružné plutvy, na konci ktorých sú prsty spojené pomocou plátna. Funkčné schopnosti plutvárov oboch vetiev tejto jednotky sú odlišné. Potomci medveďov sú charakterizovaní vyvinutými prednými končatinami. Zadné nohy sa môžu ohýbať, čo umožňuje zvieratám pohybovať sa na pevnom podklade. Plávajú výlučne kvôli predným plutvám.

Periférie, ktorých predkovia boli zvieratá čeľade kníh, naopak, majú viac vyvinutých zadných končatín. Na rozdiel od svojich bratov, príroda neposkytla príležitosť na to, aby sa labky prilepili na "cunty" plutvonožcov. Preto sa zvieratá pohybujú na zemi na bruchu, ako húsenice.

V zubnom systéme týchto predátorov je identifikovaný pár veľkých psov, za ktorými sú umiestnené zriedkavé malé zuby. Zuby plutvonožcov sú určené len na zachytávanie koristi. Nemôžu to zlomiť, len ju chytiť a držať, aby sa korisť nezlomila.

Nepriatelia plutvonožcov:

  • žraloky;
  • ľadové medvede;
  • vrahové veľryby.

Stojí za zmienku, že plutvonožce cicavcov sú chránené zákonom. Populácia týchto druhov sa prudko znížila v dôsledku skutočnosti, že boli dlhodobo hlavnou časťou kožušinového priemyslu. Priemerná dĺžka života týchto zvierat je 40 rokov.

mrože

Ostružina je považovaná za jeden z hlavných druhov tejto triedy.

Pinnacles z plutvonožcovCharakteristickým znakom mrožkov sú silné kly, ktorých hmotnosť dosahuje až 4 kilogramy každý. Prečnievajú cez oblasť ďasien. Dĺžka mieňa lemuje asi 50 cm, hrdlá mrože sú oveľa tenšie a kratšie. Hlavnou funkciou klíľov je výroba potravín uvoľnením ich pôdy. Dĺžka trupu mrože môže dosiahnuť 4 metre. Hmotnosť do 1,5 tony.

Napriek tomu, že mrože sú veľké zvieratá, v mobilite a agilite nie sú nižšie ako ich menšie protějšky. Na telo zvieraťa vzrastajú zriedkavé načervenalé vlasy. Tuk, ktorý je pod kožou, dosahuje 10 cm a umožňuje, aby mrože neboli podchladené.Močiar sa nebojí zimy, cítia sa skvele v ľadovej vode. Ďalším znakom tohto zvieraťa je prítomnosť vzdušného vaku, ktorý je spojený s hltanom. Pomocou takého orgánu môžu mrože spať vo vode a nie sa utopiť. Mrože majú slabý zrak. Hlavný zmyslový orgán, ktorý je indikátorom nebezpečenstva, je vibrida nachádzajúca sa na hornom peru.

Ostružiny vynásobia zriedka, asi raz za 4 roky. Puberty sa vyskytujú v nich vo veku 5 rokov. Matka sa stará o svoje dieťa, až kým rastú zuby.

Ušatečné tesnenia

Pečate a spôsob ich životaUšatečné tesnenia mať dosť masívne telo. Tento druh zahŕňa také zvieratá ako lievik a kožešina. Samci tejto rodiny vážia niekoľkokrát viac žien a vyznačujú sa silným krkom. Ústava žien sa mierne líši. Na vytiahnutom trupu je malá hlava. Na rozdiel od mužov je krk žien tenký a dlhý. Rodina dostala toto meno kvôli prítomnosti malých ušných škrupín, ktoré zostali v ich evolučnom procese.

Pod vodou sa tieto zvieratá pohybujú pomocou predných rebier. Na zemi bežia veľmi rýchlo na všetkých štyri plutvy, zatiaľ čo ich brucho sa nedotýka zeme. Vždy sú pod vodou. Na pôde sa objavujú iba v období párenia. Charakteristickou črtou tejto rodiny je formácia počas obdobia párenia hárem. Väčšie muži zhromažďujú okolo 15 jednotlivcov opačného pohlavia okolo seba a žiarlivo ich chránia pred ostatnými mužmi. Pravdepodobne žena môže porodiť iba jedno teľa. Vzhľad dvoch detí vo svete je výnimkou z pravidiel.

Hlavnou potravinou pre túto rodinu plutvonožcov sú ryby.

Skutočné pečate

Poradie plutvonožcov z cicavcovSkutočné pečate stáť na vrchole vývoja tejto jednotky. Na rozdiel od svojich kongenerov, z veľkej časti stratili známky správania svojich predátorských predkov. Úplne postrádajú vlastnosti ohýbania končatín. Cicavce používajú svoje plutvy výlučne na plávanie. Na zemi sa zvieratá nemotorne chovajú, pohybujú sa na svojom bruchu, ako húsenice.

Rodina týchto pečatí je rôznejšia ako ostatné triedy. Obsahuje asi 20 druhov rôznych zvierat.

Veľkosť tela sa pohybuje od malého (to je pečať) do veľkého, ako morský slon. Rodina má vlnitú formu trupu, malý krk a malú hlavu relatívne bez hlavy bez uší. Na konci predných plutví rastie dlhé pazúry, ktoré sú potrebné pre zvieratá pohybovať sa po celej krajine. Priliehajú k zemi a tlačia z nej. Vlasy na tele u dospelých sú pomerne krátke a husté. U teliat naopak vlasová línia pripomína ľahký chum.

Tieto cicavce sú najviac pripojené k pôde, na rozdiel od ušných tuleňov. Spadajú do vody len na jedlo. Po zvyšok času trávia na zemi. Tento druh charakterizuje monogamia, s výnimkou morského slona.

Strava tejto rodiny je rôznorodá. Niektoré druhy jedia výhradne ryby, iné dávajú prednosť mäkkýšom a tretiu a vôbec ochutnávajú kôrovce planktónu.

Prakticky všetky plutvonožce sú komerčným druhom koristi. Zo svojich koží robia nielen oblečenie, ale aj obuv. Mnohé z týchto druhov sú chránené zákonom.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno