ZvierAhtate.com

Triedenie blotnotnistaya - akváriové ryby

Starostlivosť o akváriové rybyModravý nesúlad, tiež nazývaný Harlequin, je populárna a populárna akváriová ryba, ktorú možno ľahko nájsť v najviac zásobovaných rybách.

Je to malá priateľská ryba, ktorá sa môže držať v spoločnom akváriu s inými malými a neagresívnymi druhmi rýb. S agresívnymi rybami sa to nestará, pretože bude bojovať za územie.

Slepé rozptýlenie

V obchode existujú tri bežné variácie tohto druhu:

  • divoký;
  • čierna;
  • gold.

Harlequins pôvodom z Thajska, Východnej Sumatra a Malajského polostrova, kde žijú v riek a potokov nachádzajúcich sa v rašelinových lesov. Sú to typické ryby čiernej vody, ktoré uprednostňujú mäkkú a sladkú vodu. Jedná sa o školské ryby, ktoré zvyčajne žijú v malých zárubniach ôsmich alebo viacerých rýb.

Blotnosť heteromorfu je jedným z troch druhov rýb, ktoré sú často navzájom zmätené a predávané pod iným názvom. Ďalšie dve sú Trigonostigma hengeli a Trigonostigma espei. Obaja sa predávajú pod názvom ryby chovu harlekýnov, ktoré sú v skutočnosti veľmi podobné svojim ľuďom, ale stále majú malé rozdiely. Ak chcete zistiť druh, mali by ste starostlivo pozrieť na ich sfarbenie a vzor.

Čierna časť tela je vyššia ako ostatné dva druhy. Má farbu od ružovej až po jasne červenú farbu. Čierna škvrna je vedľa trojuholníka na zadnej časti tela a škvrny modrej farby sú veľmi blízko. Analýza heteromorfu má tiež väčší trojuholník na jeho strane.

Akvárium a starostlivosť

Výživa slepého špineniaRybacie ryby jeden z najodolnejších druhov. Sú držané v každom akváriu a môžu sa prispôsobiť rôznym podmienkam. Ale je lepšie ich udržiavať na hodnote pH 6-7,8 a voda by mala byť mäkká až stredne tvrdá (maximálne 15 ° dn). Rôzne druhy majú oveľa špecifickejšiu preferenciu pre vodu, najmä ak ich chcete chovať.

Ak sú podmienky nepriaznivé, napríklad voda má príliš nízku teplotu alebo sa pozoruje veľké množstvo dusíkatých zlúčenín, čo môže spôsobiť odinózu a ichtyothyroidizmus.

Napríklad, čierny druh preferuje voda, ktorá sa prefiltruje cez rašelinu, hoci to nie je povinné. Pre tento druh je dosť nízka úroveň filtrácie. Zlato však uprednostňuje vyššie úrovne filtrácie ako väčšina ostatných druhov harlekýn. Na udržanie čistoty vody používajte dostatočnú úroveň filtrácie.

Akvárium, kde žijú vaše Harlequins musí byť pevne zasadil, a pokiaľ možno uzavreté na bokoch a vzadu, odchádzajúci otvoriť len prednú stenu akvária, to znamená, že predné, kde Harlequin radšej plávať. Harlequins často dávajú prednosť rastliny, ktoré bežne rastú v ich vlastnej vody, ako Cryptocoryne a niekoľko druhov Aponogetonov a ďalších podobných druhov. Budete potrebovať široké listy rastliny počas trenia.

Používajte rastliny a bogwood, vytvoriť tieňované oblasti, kde sa ryby môžu skrývať, ak sa bojí alebo chcú odpočívať. Rovnako ako mnohé iné druhy triedenia, Harlequin preferuje tlmenie svetla a niekoľko plávajúcich rastlín na povrchu. Niekoľko druhov kačicovitých v otvorených priestoroch je dobrý nápad. Odporúča sa použiť tmavý substrát.

Ako bolo uvedené vyššie, tento druh by mal byť vždy v skupinách pozostávajúcich z ôsmich alebo viacerých prípadov, výhodne jednej veľkosti.

Harlekýn kŕmenieHarlekýn sa ľahko podáva. Ryby spravidla vezmú väčšinu druhov potravín. Je dôležité dať im pestrá strava pozostávajúca z mrazených a živých jedál, rovnako ako zeleniny. Základom stravovania by mali byť potravinové výrobky z šupinatého hmyzu. V obchodoch pre domáce zvieratá predávané špeciálne vločky.

Paul Harlequin

V distribúcii Harlekýn nie je zvyčajne ťažké určiť pohlavie, pretože ženy sú zvyčajne o niečo väčšie a viac ako mužské. Samce sú zvyčajne menšie a štíhlejšie. Je však ťažké povedať túto metódu s istotou.

Chov harlekýnov

Pre úspešný chov rýb, mali by ste určite dodržiavať určité požiadavky:

  • Tam, kde existuje triedenietvrdosť vody by nemala presiahnuť 1,5 až 2,5 DH;
  • hodnota pH môže byť približne 6,0;
  • teplota by mala byť najmenej 28 ° C (82,4 ° F);
  • Odporúčaná minimálna kapacita akvária: 10 galónov / 40 litrov.

Na rozdiel od mnohých iných typov triedenia, harlekýn nerozširuje vajcia počas tŕmenia- položí svoje vajcia na spodnú stranu širokých listov. Vo voľnej prírode ide zvyčajne o list kryptokorynu. Trápanie zvyčajne trvá dlhší čas a môžu sa rozmnožovať niekoľko dní pred párením. Vajcia sú uložené všetkými ženami súčasne, celkovo môže murivo mať až 300 vajec. Typickým výsledkom chovu je 80-100 vajec. Akonáhle došlo k hnojeniu, musíte odstrániť rodičov, pretože jedia svoje vlastné vajcia.

Keď rodičia opúšťajú akvárium, hladina vody by sa mala znížiť na 10-15 cm. Hlavná vec je zabezpečiť, aby ste neopustili vajíčka nad vodoryskou. Po šesťdesiatich šiestich hodinách sa pokrývajú voľne po 3-5 dňoch. Potomstvo môže mať veľkosť 3 až 4 milimetre. Musia byť kŕmené infusóriou alebo inými malými výrobkami. Fry rastie pomerne rýchlo, oveľa rýchlejšie ako mnoho iných druhov triedenia. Budú vyzerať ako miniatúrne dospelí v 8-10 týždňoch od narodenia.

Najčastejšie je pozorovanie reflektora obľúbenou zábavou pre mnohých akvaristov. Harlekýn má obrázok na svojej strane: Je to čierna postava trojuholníka, ktorá začína na chrbticovej plutve a zasahuje do chvostovej plutvy.

Harlequin je niekedy zamieňaný s Yagnonochkom Rasbora (trigonostigma ESPE), v ktorom je čierna škvrna, začína v strednej časti (chrbtová plutva) je veľmi podobná jahňacie, ktoré dalo meno na tento druh ryby. Nové ryby by sa mali uchovávať v karanténnom akváriu niekoľko týždňov. Dokonca aj pestované na farme alebo kúpené v špecializovanom obchode, ryby by mali prejsť niekoľkými nádržami skôr, ako sa dostanete do akvária.

habitat

Akváriové rybyVyhlásenia Harlequin sa objavili vo sladkovodných vodách Malajzie, Thajska a Singapuru. Oblasť Harlekýn je podávaná rašeliniskami, lesnými jazierkami a potokmi s množstvom prístreškov a rastlín. Rozkladné rastliny pridávajú triesloviny do vody a vytvárajú kyslé prostredie.

Fyzikálne vlastnosti a stav životného prostredia

Farba tela je lesklá červeno-oranžová, vyznačená charakteristickým čiernym trojuholníkom, ktorý začína tesne pod dorzálnou plutvou a pozdĺž chvostového stopky. Niekedy je vidieť malý tmavý pás za žiabrovým krytom. Oči sú veľmi veľké a okrúhle. Harlekýn môže rásť až na 2 cm (5 cm). Samica je často väčšia a viac ako muž. Tresenie zvyčajne prechádza pod krytom rastlín. Vajcia sú uložené na spodnej strane veľkých listov. Strava sa skladá z hmyzu, červov a iných malých bezstavovcov.

Stav ochrany rýb je uvedený v červenom zozname IUCN ako "najmenší záujem". Strata biotopu a odtoku v dôsledku poľnohospodárskej činnosti sú hlavnými hrozbami tejto populácie v ich pôvodnom rozsahu.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno