ZvierAhtate.com

Parrot je chamtivý alebo africký šedý papagáj

Popis papričiekTrend a móda pre exotické domáce zvieratá sa stále viac rozširujú na svete. Niekto sa odváži začať pytóny alebo krokodíly a niekto spravuje ručné pavúk. Ako udržať krok s módou a mať exotický maznáčik, ale bez ohrozenia života pre seba a pre iných?

Teraz hovoríme o papagáde ... ale nemyslite si, že je to obyčajný papagáj, ktorý je viditeľný v každom obchode so zvieratkami. Vôbec nie. Tento papagáj je horúci, ale aby sa stal jasnejším - nazýva sa to Africký šedý papagáj alebo Jaco s červenou chvostou.

Vonkajší popis papagála Jaco

 1. Dĺžka tela je až 35 cm, chvost je 8 cm, rozpätie krídiel je 65 cm.
 2. Čierny ohnutý zobák.
 3. Žltá dúhovka oka.
 4. Sfarbenie pera - Šedivé a svetlo šedej končí a purpurovo červenej chvost, a tak jeho meno, "červeno-Grays."
 5. Laby šedej farby.

Opis správania

Ako vyzerá papagáj zhakoTieto nádherné vtáky sa od svojich ranných vekov veľmi pripájajú k svojim pánom. Obávajú sa ich rodiny. Papagáje majú dobrý skľučovadlo: ak sa cítite zle, alebo ak sa stane niečo zlé, bude to vták cítiť aj na dosť vzdialenej vzdialenosti. Je to toto plemeno papagájov, ktoré sa považujú za najinteligentnejšie, pretože dokážu skladovať viac ako 1500 slov na sklade!

Štúdie ukázali, že dokážu kopírovať nielen zvuky domácich spotrebičov, hlasy a slová osoby, ale aj správanie ich pána. Tieto inteligentné vtáky dokážu spájať slová vyslovené človekom s objektmi a tiež rozlišovať farby a tvar predmetov. Vo všeobecnosti je ich duševný vývoj podobný vývoju trojročného dieťaťa.

Starostlivosť o papagája

Po prvé, nemyslite si, že Jaco je dekoratívny maznáčik. V žiadnom prípade! Tento vták svojou povahou uprednostňuje veľa komunikácie a aktívneho životného štýlu, čo znamená, že by nemala byť vo väčšine prípadov v bunke. Ale keď je Jacob z červenej chvosty mimo klietky, stojí za to, aby sa trochu staral o to, a neposkytol si to. V spoločnosti, tak v prípade vtákov, ako aj u ľudí, si tieto papagáje zvolia svojho vodcu. Je mu to, aby počúvali.

Aby bol papagáj dobrým členom rodiny, mal by sa neustále zapojiť a vzdelávať ho. Lekcie by však nemali byť príliš dlhé. Nech je to lepšie krátke, ale časté. Hlavnou vecou v tejto otázke je pravidelnosť. Nemusíte často meniť miesto pobytu papagája, trpia ťažkosťami, a to ich bude nervózny. Na tomto základe je papagáj schopný ublížiť seba samému: roztrhne svoje perie. Okuliare sú hrozné, takže ich pet neveďte do takého stavu.

Mali by ste sa učiť sami seba baviť, takže sa nudí, keď je sám. Aby ste to dosiahli, potrebujete niekoľko hračiek a po tom, učte papagája, aby si s nimi zahral. Klietka by mala byť dostatočne priestranná, aby sa papagáj mohol voľne šíriť krídlami, pohybovať sa a hrať. V klietke by mali byť 2 kusy na jedlo v rôznych výškach a vzdialenostiach. Neumiestňujte jeden pod druhým, inak bude kontaminovaný nižší.

Každý deň musí mať vtáčik vták čistá voda. Dôležitým aspektom starostlivosti o vášho domáceho maznáčika bude, že potrebuje kúpeľ, najlepšie denne. Takže štruktúra peria a kože bude v správnom stave. Zvyknúť si na tento postup by malo byť postupné. V kúpeľni nie je potrebné každý deň kúpať sa, stačí ju postriekať z postrekovacej pištole.

Jedlo papagája

Strava by mala byť celkom rôznorodá pre plný rozvoj papagája.Správna výživa papagája zahŕňa:

 • Popis exteriéru papagája je horúciOrechy (okrem mandlí).
 • Obilné výrobky: ovos, jačmeň, ryža, pohánka, proso, pšenica a slnečnica, hrach a kukurica.
 • Ovocie.
 • Zelenina.
 • Bobule (horský popol, drieň, čierne ríbezle, malina, čučoriedka).
 • Zelení (listy šalátu, špenát, púpava, vetvy lesa a ovocné stromy s mladou kôrou).
 • Minerálny vrchný obväz.
 • Pravidelne dávate minerálnu vodu bez plynov.

Reprodukcia papagájov

Chceli mať niekoľko krásnych papagájov na chov - Mali by ste ich zoznámiť na neutrálnom území a po 3 - 4 hodinách spoločného umiestnenia si sadnúť, aj keď známosť priniesla pozitívny výsledok. Po niekoľkých takýchto stretnutiach môžu byť transplantované do jednej klietky pre spolužitie.

Ak sa vtáci nezoznámili, začali bojovať, potom by mali vysadiť vtáky a nahradiť jeden z nich druhým.

Nemyslite si, že obsah tohto exotického vtáka Vám bude ľahko podaný. Rozhodne nie.

S cieľom určiť, či má alebo nemá začať, mali by sa brať do úvahy všetky pozorovania.

Nevýhody udržiavania papagájov ako

 1. Jedlá smažte domaTento vták je dosť drahý, čo môže okamžite odcudziť kupujúceho.
 2. Ak vás prvý prvok nezastaví, pokračujte ďalej. Ak máte radi čistotu a poriadok, potom v spoločnosti tohto vtáka by ste na to mali zabudnúť. Papagáje veľa a šťavnaté, a na tanieri nie sú zvyknutí a vyliečiť za letu alebo pri sedení niekde. A to znamená, že stojí za to zabudnúť na koberce úplne.
 3. Ak chcete byť v tichosti, potom toto zviera určite nie je pre vás. Stojí za to zabudnúť na pokojnú zábavu, tk. tento vták miluje aktívnu komunikáciu. Vždy bude robiť zvuky, či sa vám páči, alebo nie.
 4. Ak sa váš mazlíč chce dostať z klietky "do ľudí" a lietať za ňou - dlho nebudete môcť odolať! Začnú kričať a kopať dno klietky všetkými spôsobmi, aby sa z toho dostali.
 5. Pripravte sa na to, že papagáj môže odtrhnúť a roztrhnúť tapety, hádzanie drevených dverí a dverí.
 6. Máte zvyk hádzať niečo z stolov, bez ohľadu na to, čo to je.
 7. Keď sedia na rameno svojho pána, môžu náhle a prudko uchopiť ucho.

Ak vás to nezastavilo, ste pripravení vytvoriť všetky podmienky pre africký šedý papagáj vo svojom dome a potom môžete začať vyhľadávanie s výhodou. Nezabudnite, že najlepšia voľba - zakúpené od skúseného chovateľa. Ten možno chápať všetko a poskytnúť informácie o starostlivosti o zázrak vtáka, varovať všetky nuansy. Hlavný rozdiel medzi skúseným chovateľom a obvyklým predajca - chovateľ bude varovať o nedostatkoch, všetko bude vysvetlené, a aby sa zabránilo, dať šancu na rozmyslenie, ktorá je pre neho dôležité, aby jeho obľúbené žili v milujúcej rodine ... Predajca naopak bude chváliť svoje zvieratá a povzbudí vás, aby ste to rýchlejšie. Takýmto ľuďom je dôležitý len materiálny zisk.

Ako udržať papagáj horúciPred nákupom však najprv pozorujte jeho správanie, spôsob, akým reaguje na ľudí. Možno si vyberiete papagája, ale vezme vás. Títo vtáci cítia človeka, jeho emócie, preto sa na vás bude vzťahovať potrebný papagáj. Alebo možno, keď ste v kruhu týchto vtákov, budete pozorovať, ako žijú, a čo sú, a vy pochopíte vôbec - to nie je pre vás.

Koniec koncov, čo hovoria, stojí za to vidieť. Nespoliehajte sa na slová a videoklipy dokumentárnych filmov o akýchkoľvek zvieratách. Realita je vždy iná, a ak video ukazuje, že je to bezstarostná záležitosť, nechajte týchto papagájov, potom to vôbec nie je!

Premýšľajte stokrát, či to potrebujete, alebo nie. Koniec koncov, to nie je dôležité nie stav majiteľa exotického maznáčika, ale šťastie v živote s ním.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno