ZvierAhtate.com

Životný štýl chrobáka nosorožca. Čo robí chrobák nosorožca?

Popis chrobáka nosorožcaAmazing nosorožec chrobák je jedným z najbežnejších druhov hmyzu na planéte. V súčasnosti je vedcom známe množstvo zástupcov tejto skupiny.

Bežný nosorožca patrí do rodiny lamelliformov. Jeho dĺžka môže dosiahnuť 40 mm. Hlavnou farbou vzorky je tmavý gaštan. Predná časť chrobáka nosorožca je určená len na kopanie. Na zadných nohách hmyzu sú tŕne a zuby. Celkovo má rodina viac ako 1300 druhov, čo predstavuje 170 rodov.

Chrobák nosorožca, rovnako ako zviera rovnakého mena, má veľmi pomalé správanie a má silnú chitinovú kožu, ktorá vytvára vzhľad brnenia.

Vlastnosti hmyzu

Vzhľad chrobáka nosorožcaHlavným rozlišovacím znakom chrobáka je jeho zakrivený roh na hlave. U žien namiesto takéhoto rohu na nosi je malý tuberkulár. Navyše, samica môže byť rozlíšená svojou menšou veľkosťou tela. Nosorožec chrobákov existuje ďalšia zaujímavá vlastnosť - ich farba závisí od veľkosti hmyzu. Čím je hmyz väčší, tým je tmavší.

Ak sa spoliehate na výpočty aerodynamiky, potom nosorožci by nemali lietať. Napriek tomu je hmyz schopný lietať na dlhé vzdialenosti do 50 km. V tomto prípade ich let sprevádza charakteristický zvuk.

Hniezdo pre hmyz je nevyhnutné pre orientáciu v priestore a je pozoruhodné jeho úžasnou štruktúrou. Pre rôzne mikročastice rohov polovodičové odpory sú charakteristické. To možno porovnať s čipom, ktorý bol vytvorený prírodou. Vlasové kefky na dolných chitinových platniach môžu fixovať elektrónovú nálož. To je dôvod, prečo sa lietajúci chrobák dotýka človeka, cítite elektrický výboj.

Kde žije hmyz?

Pokiaľ ide o oblasť nosorožec chrobáka, je veľmi široký. Tento hmyz nežije len v tundry. Hmyz sa nachádza v nasledujúcich oblastiach:

 • Krmiva chrobákov nosorožcovNa severovýchode Turecka;
 • V severnej Afrike;
 • V Európe;
 • V juhovýchodnej Ázii;
 • Na Kaukaze;
 • V Ciscaucasii;
 • V severnom a východnom Iráne.

Desať druhov všetkých sa považuje za najbežnejšie. V krajinách SNŠ existujú tri typy, obývaný z taigy na púšte. Vo voľnej prírode žijú nosorožec v širokolistých lesoch av lesnej stepi v Európe. Častejšie ako oni sa usadili na riečnych dierach a pozdĺž údolí. Druh je tiež známy v juhozápadnej časti Sibíri. V južnej Ázii sa môžete stretnúť s obrovskými palmovými nosorožcami, ktoré poškodzujú kokosovú palmu.

Životný štýl hmyzu

Letné obdobie chrobákov závisí od ich rozsahu. Zvyčajne trvá od mája do konca júla, v zriedkavých prípadoch pred začiatkom jesene. Počas dňa sa hmyz ukrýva na zemi alebo v trhlinách v kôre stromov. Uprednostňuje viac vrbov a dubov. Keď príde súmrak, začne rok, ktorý trvá väčšinu noci. Chrobári sa ochotne zhromažďujú na zdroje umelého svetla.

A čo jesť nosorožca? Tráviaci systém tohto hmyzu je atrofovaný. To, čo jesť - až do konca a nebudú študované vedcami. Niektoré údaje naznačujú, že brouky sa vôbec nepodávajú a ich energia sa vyrába z predtým nahromadených látok. Ďalšie údaje naznačujú, že hmyz sa môže živiť šťavou z rastliny.

Reprodukcia hmyzu a lariev

Chrobáky - nosorožce sú dvojdomý hmyz, ich reprodukcia sa vykonáva sexuálne. Vo vaječníkoch u žien sú ovuly. V semenách samcov sa nachádza semenná tekutina.Po oplodnení samica umiestni vajcia do:

 • Zhnité pne;
 • odpadky;
 • Zhnojený hnoj;
 • Kmeň stromov;
 • Hromadu hoblín.

Kde žijú nosorožec?Vajcia trvá približne jeden mesiac, po ktorom sa objaví larva. Larva nosorožec, ktorá zostala z vajíčka, zostáva v substráte. Larvy sa kŕmia organickými produktmi rozkladu po dobu 3-4 rokov. Chrobári opúšťajú svoje domovy výlučne pri západe slnka.

Larvy nosorožec chrobákov môže poškodiť poľnohospodárske plodiny. Ak sa takéto larvy nachádzajú v skleníku alebo skleníku, nemôžem ich zozbierať.

Ľudské použitie

Chrobák nosorožca môže zdvihnúť hmotnosť, ktorá je 850-násobkom svojej hmotnosti. V Japonsku a Číne sa uskutočnili aj experimenty, ktoré boli publikované. Experimenty boli vykonané pomocou diaľkového fotografovania objektov, ktoré používali tento hmyz. Organizátori experimentov priložili do brušných hmyzom miniatúrne videá a kamery.

Okrem toho sa počas letu podarilo dosiahnuť rádiové ovládanie nosorožcov. Vedci dokázali nájsť šesť elektród vo svaloch a mozgu hmyzu. Poskytli tiež mikrokontrolér, rádiové prijímače a batérie. Tento prijímač prenáša signál na elektródy. Vedci tvrdia, že takéto chrobáky nosorožcov môžu byť použité na štúdium miest, ktoré sú pre ľudí ťažké pristupovať.

Výhody a škody

Ako už bolo spomenuté, nosorožec chrobákov rád žije v hnoji. Tento hmyz je prirodzené hnojivo pre pôdu. A práve tam môžete nájsť larvy, ktoré kŕmia korene mladých sadeníc. Existujú prípady, keď takéto larvy jedli koreňový systém:

 • Na hrozno;
 • S ružami;
 • Máte citróny.

Bežný nosorožec nosorožecŽivot nosorožec chrobáka je zle pochopený. Existuje veľa dokumentov, monografií a článkov o nich. Veda však dosiahla len malý pokrok v štúdii tohto druhu.

Niektorí ľudia nosia nosorožec doma ako exotické zviera. Niekedy sa môžu zástupcovia fauny zakúpiť v obchodoch s domácimi zvieratami. Najčastejšie nakupujú muži, pretože majú atraktívnejší vzhľad ako ženy. Pri kúpe takéhoto domáceho maznáčika, by mali venovať pozornosť skutočnosti, že podmienky jeho obsahu doma by mali byť tak prirodzené. Je tiež potrebné vedieť, že muži žijú iba niekoľko mesiacov, takže nie sú celkom vhodní na úlohu domáceho maznáčika, ktorý sa vyznačuje dlhú životnosťou.

Bohužiaľ, počet chrobákov nosorožky zo zrejmých dôvodov začal prudko klesať. Presné informácie o tejto skutočnosti zatiaľ neboli zverejnené. Niektoré predpoklady však naznačujú, že je to spôsobené zmenou klímy.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno