ZvierAhtate.com

Vlastnosti plemena čínskeho hodvábu

Čínske hodvábne kura: popis vzhľaduČínske hodvábne kuračky sú známe ľuďom po celom svete viac ako 1000 rokov. Po prvýkrát to bolo spomenuté v denníkoch Marca Polo, cestujúceho známeho v mnohých krajinách. Existuje obrovské množstvo rôznych legiend, mýtov a spory o tom, ako sa toto staré dekoratívne plemeno uskutočnilo. Jeden z nich distribuovali holandskí chovatelia, ktorí povedali kupujúcim, že kurčatá boli získané po prekročení bežných kurčiat králikmi.

Existujú ľudia, ktorí si myslia, že vtáci tohto plemena majú skutočnú kožušinu ako cicavec, ale v skutočnosti je to lož. Čínske hodvábne kurčatá sa prvýkrát objavili vo východnej Ázii. K dnešnému dňu je toto plemeno veľmi žiadané medzi farmármi, ktorí pestujú rôzne kurčatá.

Opis plemena, charakteristiky a ukazovatele výkonu

Čínske kurčatá sa líšia od ostatných v tom, že majú čierne kosti, svaly tmavošedej farby a hnedo-modrá koža. Vďaka svojej rozlišovacej farbe je ľahké odlíšiť jej mäso od farby bežných kurčiat. V niektorých krajinách, napríklad v Číne, sa toto mäso považuje za pochúťku. Čínske hodvábne kurčatá chlpy nahrádzajú perie, pripomínajúce zvieracie chlpy.

Ďalším charakteristickým znakom plemena čínskych hodvábnych kurčiat je prítomnosť päť prstov, všetky sú tiež pokryté mäkkým perím. Dva prsty sú umiestnené za sebou a tri sú vpredu. Ak dávate pozor na hlavu kurčiat tohto plemena, môžete vidieť malé tanky, rovnako ako načechraný fúzy a hrebeň. Perie slepých sliepok majú odtiene niekoľkých farieb: modrá, citrónová, čierna a dokonca aj mliečne.

Zadná časť chrobáka je široká, ale krátka a telo má zaoblený tvar. V jeho chvostu sú obe perové riadenia a pletené pásy. Vzhľad čínskej sliepky je veľmi atraktívny. Navyše sa na výživu používajú aj dekoratívne plemená. Toto mäso je veľmi tmavé, nemá atraktívny vzhľad, ale je nesmierne jemné a príjemné. Obsahuje oveľa viac vitamínov, bielkovín a iných živín ako jednoduché biele kuracie mäso.

Mnohí sa zaujímajú, keď sa toto plemeno začína zamieňať. Zvyčajne začínajú dávať svoje prvé vajcia piateho mesiaca života.

Výhody plemena

Okrem toho, že tieto vtáky sú dosť atraktívne a krásne, majú tiež svoj vlastný špeciálny poľnohospodársky účel:

  1. Ako podávať čínske hodvábne kuračky správneich mäso má jemnú chuť, na rozdiel od mäsa obyčajného kurčiat. Má aminokyseliny, vitamíny, niekoľko skupín (B, C, E, A), a globulín, ktorý pomáha posilňovať kosti a svaly, predlžuje mladosť.
  2. vďaka perníkovi peří tohto plemena, môžete použiť ich kryt ako aj ovčiu vlnu. Po vyrezaní tohto kuracieho mäsa sa v ňom narastie nové perie asi mesiac, možno o niečo dlhšie. Pre dva strihy môžete z jedného jedinca zhromaždiť asi 150 gramov chmýří.
  3. vajcia sú veľké, hoci je malá a dekoratívna.
  4. títo vtáky sú dosť pokojné, nemajú radi lietať, vždy radi vyliahnu vajíčka. Dokonca niekedy dávajú vajcia a iné domáce vtáky: obyčajné kurčatá, kotúče, kačice.
  5. vtákov tohto plemena Nedostatok podmienok zadržania. Môžu sa ľahko rozmnožovať v ruskom prostredí.

Čierny hodváb je najstarším zástupcom tohto plemena. So svojim nafuchovaným a mäkkým krytom a vtipným trsom je vták trochu ako pudel. Ďalšou ozdobou čiernej sliepky sú boky a vousy.

Interiéry týchto kurčiat (čínska charakteristika):

  • čierne kosti;
  • koža čiernej-hnedej farby;
  • šedo-čierne mäso.

Veľkosť čierneho kuracieho mäsa je veľmi malá a váži len 1,5 kg, kohút môže vážiť viac. Vzhľadom na skutočnosť, že kurčatá sú pokryté dole, vizuálne sa zdajú byť väčšie. Exotické a zdá sa, že ramená, ktoré majú, a nohy sú krátke a nadýchané. Ušné laloky majú tyrkysovú farbu a hrebenatka a zobák sú modré.

Ďalšou peknou črtou čiernych kurčiat je to Za rok môže zbúrať asi sto vajec. Vtáky nie sú voľne žijúce, sú veľmi milé a radosťou idú do rúk, milujú lásku, nechajú sa žehliť.Čínske hodvábne kurča na vlašských orechochPooh čierne kurčatá sú veľmi cenené. Orezávajú sa približne raz mesačne, zhruba sedemdesiat gramov sa odoberá z hlavy. toto vlákno sa používa na pletenie. Čierne čierne kuracie mäso ľahko toleruje chladné počasie, a to aj vtedy, keď je kurací kôš bez vykurovania. Nepotrebujú vrecká. Potrava čierneho kuracieho mäsa potrebuje rovnako ako obvykle. Avšak, ak majiteľ chce, aby sa vták ponáhľal, je potrebné, aby jej poskytol teplo v jasnom priestore.

Hlodavci sú na svete najčerstvejšie. Avšak takýto vták má svoje nevýhody: to je často chorých, a majiteľ by mal venovať osobitnú pozornosť zdravotnému stavu hydiny, ktorá je predmetom mnohých rôznych vtáčích ochorení, ako je menoponidae, blchy, kliešte, a pri nesprávnom obsahu nebudú zachrániť starý krásny.

Ak nie je strava vyvážená, môžu sa póry alebo zápaly tráviaceho traktu upchať. Ak má vták hnačku, obráti atraktívne vlasy na kus. Preto je dôležité, aby majiteľ monitoroval poriadok a udržiaval čistotu v miestnosti, kde žijú kurčatá, ako aj to, čo vtáci jedia. Vyčistite kurča, vyváženú výživu a starostlivú starostlivosť - to je všetko, čo majiteľ musí pamätať, takže vtáky sú silné a zdravé. Je tiež potrebné vedieť, že čierne kurčatá vyžadujú prechádzku.

Opis chovných charakteristík vtákov chovaných ošípaných

Chovné kurčatá vyžadujú značné výdavky. Jedna osoba stojí asi päťdesiat konvenčných jednotiek. Aby ste získali potomstvo, musíte mať kohút a niekoľko sliepok (dosť päť). Jedno kuracie vajcia je životaschopné asi týždeň, jednotlivec zvyčajne inkubuje nie viac ako pätnásť vajec.

Čínske hodvábne kurča: chovSchopnosť kúpiť vajcia tohto vtáctva je v obyvateľoch veľkých miest. Predaj kurčiat v špeciálnych obchodoch a veľkých trhoch.

Vyrastajte kurčatá čínskych čiernych kurčiat rovnako ako obyčajné kurčatá. Teplota sa postupne odstraňuje, počnúc tridsať stupňov v prvom týždni a dosiahne osemnásť mesiacov. Kŕmenie začať s vaaným žĺtkom a drvenými obilninami, postupne rozširujúc stravu. Rozdrvené obilniny by mali tvoriť aspoň polovicu stravy a je tiež potrebné dať vitamíny a varenú zeleninu.

Mäso z tejto hydiny

V Číne, ako vták ocenia nielen krásny vzhľad, ale aj špeciálne časť svojho mäsa, pretože mäso a tmavé, a vnútrajšky vtáky majú zvláštne liečivé vlastnosti. Toto mäso je tiež výživnejšie ako biele a je nasýtené všetkými druhmi aminokyselín a vitamínov. V pokrmoch varených s čiernym mäsom nie je tučný tuk. Takéto jedlá sú dobre absorbované ľudské telo a mať liečivé vlastnosti, ako aj vhodné pre ľudí, ktorí si udržiavajú prísnu diétu.

Jedlá pripravené z čierneho hydinového mäsa by v žiadnom prípade nemali byť vyprážané. Vývar, polievka, kari a guláš sú najlepšie možnosti varenia.

Tak, na základe uvedených skutočností, porovnanie výhod a nevýhod tohto plemena, možno dospieť k záveru, že títo vtáci, napríklad čínske kurča ideálne hodí ku všetkým poľnohospodárom, v skutočnosti, napriek svoje náklady, sú veľmi krásne, atraktívne, láskavý a riad ich mäso je hodné najlepšej chvály. Osoba, ktorá kúpi niekoľko vtákov tohto druhu pre svoju farmu, nebude ťažko ľutovať jeho voľbu.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno