ZvierAhtate.com

Autokláv pre akvárium. Klady a zápory kŕmnych žľabov pre ryby

Autokláv pre akvarijné rybyAk idete na dovolenku alebo dlhú služobnú cestu a nemusíte opustiť akvárium so svojimi domácimi miláčikmi, máte dve možnosti. Prvý - nájsť chovnú dieťa pre ryby alebo len nechať ryby sami vyhnúť a hodiť veľa, kto bude ďalšie jesť. Predtým než z druhej možnosti zomriete, zistite, čo sa týka automatického podávača.

Automatický podávač rýb (podávač) môže byť vynikajúcim nástrojom, ak potrebujete ísť von z mesta alebo chcete upraviť plán podávania rýb. V tomto článku sa dozviete o populárnych automatických podávačoch a získajte pokyny na vytvorenie vlastného.

Nebuďte v rozpakoch rôznych podávačov, ktoré sa predávajú v obchodoch, všetci pracujú na rovnakom základnom princípe. Každá z nich má časovač, ktorý programujete na uvoľnenie správneho množstva jedla v určitom čase od jedného až štyroch dní denne. Prístroj je pripevnený k nádrži alebo pláva na povrchu pre jednoduché podávanie.

Akonáhle spúšťač poplachu pre podávač rýb buď uvoľní pelety z kamery s jednou porciou, alebo otvorí dvere na uvoľnenie, dosť dlho, takže gravitácia dodávala potravu do vody.

Štandardné podávače pre kapacitu sú navrhnuté pre pár, tri dni. Ak opustíte dlhšiu dobu, budete potrebovať podávač rýb s veľkým zásobníkom. Stáva sa taká potešenie z času na čas drahšie, ale akvárium môže zostať až 90 dní bez dozoru, za predpokladu, že sú aj iné procesy starostlivosti automatizované.

Klady a zápory automatických podávačov

Rovnako ako akékoľvek vybavenie pre akváriá automatické kŕmenie má aj svoje výhody a nevýhody.

Výhodná strana:

 • Princíp činnosti podávačaEliminuje riziko zabudnutia alebo chýbajúceho kŕmenia;
 • Umožňuje vám podávať ryby, keď ste mimo domova.
 • Môže byť pripojený k automatickému časovaču pre naplánovaný kanál;
 • V niektorých modeloch sa môžu používať a meniť rôzne druhy potravín;
 • Mnohé podávače rýb sú naprogramované na niekoľko krmív denne;
 • V automatickom režime sa znižuje riziko prevrhnutia domácich zvierat. Často sa to stane, ak je požiadaný, aby sa staral o dobytok príbuzných alebo susedov, ktorí nevedia o záležitostiach rýb. Nie je žiadnym tajomstvom, že ryby sú nenasytné žebráky a ako veľmi nedávajú, stále sa pozerajú s hladnými očami.

Nevýhody podávačov:

 • Niektoré modely majú malú kapacitu, ale to môže stačiť na to, aby ste mohli nakŕmiť niekoľko dní.
 • Nebude možné podávať živé a čerstvé potraviny, pretože sa môžu zhoršiť;
 • Automatické podávanie vedie k lenivosti a zanedbávanie nádrže (áno, nie smiech), a to najmä pre dieťa, ktoré sa stará o vaše akvárium a učia sa byť zodpovedný;
 • Vysokokvalitné automatické podávače sú drahé.

Vytvorenie automatického podávača podávača s vlastnými rukami

Ak ste si istí, že automatický podávač rýb je pre vás potrebný, máte možnosť ho kúpiť alebo urobiť sami. Vytvorenie vlastného podávača Bude to trvať trochu času, ale ušetrí vám peniaze, ak máte väčšinu potrebných materiálov. Nižšie nájdete zoznam materiálov a podrobné pokyny na vytvorenie podávača. Budete potrebovať:

 • Prázdna plastová fľaša
 • Plastový kryt
 • zápasy
 • Super lepidlo
 • Starý mobilný telefón alebo pager (s funkciou vibrácie)

Pokyny krok za krokom

Ako urobiť podávač samiNa odrezanie spodnej časti plastovej fľaše použite ostrý nôž alebo pár nožníc a odstráňte horný kryt (fľaša na mlieko sa hodí). Uzáver fľaše umiestnite na rovný povrch (napríklad na stôl). Usporiadajte zápalky na hornej časti veka, jednu na druhú, navzájom ich prilepte k veku fľaše.

Umieste plastovú fľašu cez zápalky, takže hrdlo fľaše je priamo nad zápasmi - lepidlo na mieste, aby tam bola medzera. Naplňte plastovú fľašu s granulami alebo vločkami pre ryby - budú sa vlievať do zápaliek, ale uzáver fľaše zastaví tok. Umiestnite mobilný telefón do fľaše po nastavení vibračného režimu.Umiestnite podávač nad akvárium - môžete ho zavesiť na strop alebo steny pomocou háku alebo ho pripevniť k zadnej časti nádrže. Ak chcete aktivovať automatický podávač, zavolajte alebo pager - keď telefón vibruje, jedlo sa dostane do nádrže. Docela jednoduchý dizajn, môžete ho bezpečne použiť ako záložnú voľbu, ak ste mimo domu niekoľko dní. S akýmkoľvek domácim korytom (existujú rôzne možnosti), existuje možnosť, že sa niečo môže pokaziť. Napríklad, jedlo sa husto zapojí do otvoru a telefón nebude vibrovať dosť, aby stagnoval stagnáciu. Potom budete čakať na nepríjemné prekvapenie pri návrate domov.

Populárne automatické podávače rýb

Typy autocouplovAk sa vám páči myšlienka automatického podávania rýb, ale chcete, aby bol proces presný a zvládnuteľný, je lepšie si kúpiť podávač. Nižšie nájdete zoznam populárnych automatických modelov.

Eheim oddelenými Feeder - táto automatická kŕmidlá akvárium je vybavený dvoma kamerami, takže môžete ponúknuť svoje ryby sú dva rôzne druhy potravín na tri kŕmenia denne. Okrem výberu z rôznych napájacích frekvencií tento podávač má až 9 rýchlosť v čase dodania, takže môžete tiež prispôsobiť veľkosť porcie. To beží na štyri AA batérie.

Automatický podávač Fish Mate - Automatický tanker pre akvárium má 14 samostatných oddelení na ukladanie jednotlivých častí výrobkov. Tento podávač umožňuje naprogramovať až štyri dávky denne a pomaly uvoľňuje jedlo na 2 hodiny, aby sa predišlo prehnaniu.

Eheim Feed Air Digital automatického podávača - Tento podávač je vybavený digitálnym elektronickým riadiacim softvérom, ktorý umožňuje kŕmiť až štyrikrát denne s využitím produktov z vločiek alebo peliet. Tento podávač má zabudovaný ventilátor, ktorý udržuje vaše jedlo suché, aby sa nepoškodilo. Napájací vzduchový podávač Eheim môže distribuovať jednotlivé alebo dvojité časti (oddelené 1 minútu), ako aj ručné ovládanie.

Automatický podávač dokumentov AquaChef - to automatický podávač pojme až 35 gramov potravín naraz, a je odolný voči vode, takže sa nemusíte báť o potravinovom otsyreet a to bude zhoršovať. AquaChef podávacie zariadenie umožňuje vybrať veľkosť porcie a počet smien (až štyri denne) s programovateľným časovačom - máte tiež vybrať jednu alebo dve krmiva.

Hovorí sa, že ryby majú krátku pamäť. Neskoršie štúdie vyvracajú tento mýtus, ale je to dobrý mýtus, a preto veria vň. Ak je to pravda, a ryby si pamätajú asi 30 sekúnd, ako si pamätajú, že majú jesť? Akonáhle si uvedomili, že sú hladní a v budúcom okamihu zabudnú. Potom si budú pamätať a znova zabudnúť. Pravdepodobne nebudú žiť dlho.

V tomto prípade je dobré, že ryby nie sú zodpovedné za ich jedlo, aspoň keď sú v akváriu. Avšak čelia inému problému, a toto nie je mýtus: ľudia zabúdajú.

Pozrite sa na kontrolný zoznam predtým, ako prejdete na dovolenku

 1. Elektronický podávačVyčistite akvárium týždeň pred odchodom.
 2. Pridajte vodu do akvária.
 3. Skontrolujte teplotu vody, aby ste sa uistili, že je v správnom rozsahu.
 4. Filter vyčistite a uistite sa, že je plný.
 5. Starostlivo skúmajte všetky ryby, aby ste sa uistili, že sú zdravé.
 6. Ak máte automatický podávač, vyplňte dávkovač úplne.

Teraz prejdite na dovolenku s príjemným pocitom úspechu!

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno