ZvierAhtate.com

Butterfly Admiral: popis, jarná forma, charakteristika druhu

Butterfly charakteristická AdmirálNa poliach a lúkach, na okraji lesa, existuje veľa absolútnych rôznych hmyzu. Samostatné miesto však zaujímajú motýle. Sú jasné, pestré, svetlé a tak rozdielne. Možno to je dôvod, prečo ich deti chcú chytiť, keď plávajú z kvetu na kvetinu.

Nielen krásne na svete sú tento hmyz. Majú veľa užitočných vlastností. A obrovské množstvo druhov.

Motýle sú deň a noc. Celkovo existuje takmer 200 tisíc druhov tohto hmyzu. Patria do skupiny Lepidoptera. Ide o to, že ich malé telo je pokryté váhy.

Motýle sa líšia nielen druhom, ale aj veľkosťou, rozpätím krídel, životným štýlom a biotopmi.

Napríklad nočné motýle skladajú krídla s domom a denné svetlo cez brucho. Okrem toho, Lepidoptera, ktoré sú pohayut deň, zvyčajne jasnejšie a farebné ako nočné mory. A telo dne je hrubšie.

Jedným z nich je motýľ admirál. Toto nádherné stvorenie nie je bez rozumu prijaté také meno. Takže sa dozvieme viac o tejto Lepidoptere.

Čo má admirálový motýľ?

Nepriatelia motýľovPo prvýkrát popis tohto krásneho motýľa napísal Karl Linnaeus. Nazval to tak - " Vanessa atalanta ". Preložené do ruštiny znamená "Vanessa Atalanta".

Ak sa vrátite k dňom starovekého Grécka, v mytológii bol všeobecne známy kalydónsky lov. Slávny pre skutočnosť, že lovec bol veľmi rýchly. Nikto s ňou nemohol dohnať. Žila v lese. Bola chovaná a vychovaná medveďom.

Keď sa vrátim na motýľ, chcem si všimnúť, že sú členmi rodiny Nifalid. Je to všetko Angulárne, ako lemongrass, multicolor, žihľavka.

Avšak admirál je krížom. Ak hovoríme o krídlach, predné majú dĺžku od 26 do 35 milimetrov.

Jasný motýlik s takým vážnym názvom "admirál" sa vyskytuje pomerne často na miestach, kde rastú ovocné bobule. Admirál nemôže nechať ujsť motýľ. Koniec koncov, nebolo to bez akéhokoľvek dôvodu, aby dostal také meno. Je to všetko o jeho špecifickej farbe.

A tak, ako motýľ vyzerá ako admirál? Popis môže byť iný, ale farebná schéma je pre celý druh rovnaká:

 • Reprodukcia motýľa admirálana predných a zadných krídlach majú červené pruhy
 • Späť na nich môžete vidieť čierne škvrny
 • krídla čiernej farby
 • na prednej biely okraj, ako na fotografii

Preto meno "admirál", pretože tieto motýle majú farbu, podobne ako admirálske uniformy.

Ak prekladate "admirál" z turečtiny, Znie to ako "pán morí". Toto je však len názov, pretože tento hmyz nežije na moriach. Ich obľúbeným miestom pobytu sú otvory a lesy.

Tieto údaje však už výskumníci vyvrátili. Takže dospeli k záveru, že tieto lietajúce hmyz je stále nejakým spôsobom prepojené s morom.

Ide o to, že admirál letí z európskych krajín do afrických krajín jedným smerom a potom opačným smerom. Výskumníci však stále nedokážu pochopiť, ako môžu ich jemné a krehké krídla skutočne prekonať také obrovské vzdialenosti. Je to jedna vec, sťahovaví vtáci, ktorí počas svojho života získavajú túto skúsenosť. Okrem toho majú možnosť robiť to a silné krídla. Preto nie všetci motýle sa dostanú do cieľa, mnohí sa jednoducho rozpadajú pozdĺž cesty.

Vždy tento hmyz sa porovnával s admirálmi, ktorý slúžil v námorníctve.

Tieto motýle prekonávajú takéto vzdialenosti s dobrým dôvodom. Hlavným cieľom je odložiť larvy. Spravidla platí admirálov.

O rok neskôr mladí opustia. A takíto vzdialení cestujúci môžu byť rozpoznaní svojimi krídlami roztrhané. Koniec koncov je veľmi ťažké dať takú cestu.

V prípade, že motýľ neodletie, Aby prežil, prechádza do stromu a do trhlín.Avšak s nástupom teplej sezóny, admirália opúšťajú svoje domy a lietajú, aby potešili svet jasnými farbami.

Butterfly admirál, popis: biotop, reprodukcia

Butterfly Admiral jednoducho obdivuje oblasť, husto zarastená týmito bylinkami, takto:

 • žihľava
 • bodliak
 • poskakovať

Kde žijú motýle?Zvieracie stĺpy vyzerajú rozdielne. Majú úplne inú farbu. Na fotografii je vidieť, že jej telo je čiernejšie, pokryté tŕňmi. Nižšie je nažltlý pás pozdĺž celej dĺžky.

Tento hmyz je denný. Rozsah krídel môže byť od 6 mm do 35. Čelo horného krídla a možno ju uvidieť klinček niekoľko škvŕn s škvrny.

S takým mramorovým vzorom je motýľ dokonale skrytý, keď potrebuje dýchať alebo jesť.

Ženské jednotlivci položiť jedno vajce na rastlinu kŕmnych druhov. Po chvíli sa od nich objavujú húsenice. Rozvíjajú sa od mája do augusta.

Habitus húseníc sú listy. Vypínajú ich a robia tak, aby vyzerali ako rúrky.

Jesť s potešením listy rastlín, ako sú chmeľ, bodliaky a žihľavy. Z húsenice sa pupa otočí hore nohami.

Zoznámte sa s týmito krásnymi motýľmi môžete byť v lete - to je od júna do septembra. Niekedy sa oneskoruje až do októbra.

stanovište

Ak sa pozriete pozorne, admirálov motýľ sa dá stretnúť pomerne často, a čo je najdôležitejšie, vedieť, ako to vyzerá. však stále sú tu obľúbené miesta, ako napríklad:

 • Čo napája admirál motýľaclearing
 • poľa
 • rieky
 • pláž jazera
 • okruh
 • v mestskom prostredí
 • les
 • hrany lesa
 • stromy

K dispozícii sú tiež motýle, ktoré sa cítia skvele v horskej oblasti. Ak je hora - je to ich rodný domov, žiadny problém, môže letieť až na takmer 3000 metrov, pri zachovaní krehké a jemné krídla.

Na ostrovoch Atlantického oceánu, v Afrike, Guatemale a Amerike sú motýle. Tento druh potom rastie v populácii, potom naopak klesá.

Admiráli môžu lietať z miesta na miesto, takže v tom istom prostredí môže byť suma buď znížená alebo zvýšená.

Napríklad škandinávske admiráli neprezimuje a migrovať do teplejších krajín, a s prvými lúčmi na jar vráti.

Napríklad v regióne Smolensk je admirálsky motýľ uvedený v Červenej knihe a je považovaný za vzácny hmyz. Predtým v Rusku boli admirálmi veľmi zriedkavé, ale teraz sa situácia výrazne zlepšila a admiráli sa stali oveľa viac.

Teraz títo jedinci nie sú na pokraji vyhynutia. Transformácia prebieha od júla do augusta.

Výživa a reprodukcia

Pri popisovaní motýľa by admirál mal hovoriť o jej životnom štýle. Obľúbené jedlo tohto druhu - to je samozrejme kvetinový nektár, ktorý admirál teší s potešením. Avšak tieto obľúbené jedlá nie sú obmedzené. Motýle jedia s potešením:

 • odpad z vtákov
 • stromová šťava
 • hnilé ovocie

Farebný motýľNa to majú špeciálnu proboscis, s ktorou absorbujú jedlo. Avšak, oni nemôžu počuť chuť. Cítia svoje labky. Takže majú vzorku jedla. Za to sa stávajú labkami na ňom.

Ale húsenice majú úplne inú stravu. Na to používajú listy. Zjedia horiace a dvojdomé kopřivy, chmeľ a bodliaky rôznych druhov.

Preto lístie, ktoré sa prehĺbia do húsenice pre húsenice, je nielen dočasným biotopom, ale aj krmivom. Caterpillar motýle Admirál sa vyvíja v etapách asi 7 dní. V tejto dobe si dáva silnú obranu. Napríklad viac ako rok sa vyliahnu asi dve generácie admirálnych motýľov. A tu je obdobie ich života malé. Žijú asi šesť mesiacov, potom položia vajíčka a zomrú.

motýľ admirál
Butterfly admirálAdmiral biotopVzhľad motýľaAdmirálova húsenicaVlastnosti motýľa admirálaKde motýľ žije admirálFarebný motýľ admirálAko sa motýľa množí Admirál
Delež v družabnih omrežjih:

Podobno