ZvierAhtate.com

Reprodukcia cichlasmy a čierna polievka

Rybie čierne cichlasmaČierna cichlasma, alebo inak, cichlazoma zebra je malá a populárna ryba, ktorá žije v akváriu. Jeho veľkosť, dokonca ani vo veľkom akváriu, nedosahuje viac ako 13-15 centimetrov, takže je považovaná za najmenšiu z ostatných odrôd stredoamerických cyklistov. S týmto všetkým je mužská čierna vlasová cichlasma relatívne väčšia ako samica, ale ženy majú živšie sfarbenie. Napriek miniatúrnej veľkosti a vonkajším údajom má čierne vlasy cichlzóm agresívny a mimoriadne nepriateľský charakter a veľmi dobre sa s okolitými druhmi rýb nespája.

Čierna cichlasma

Napríklad, oni sú schopní zaútočiť na akúkoľvek rybu, ktorý prešiel hranicami svojho majetku, aj keď táto ryba bude niekoľkokrát väčšia a masívnejšia ako oni. Najlepšou podmienkou je, či ryby budú žiť oddelene od iných druhov, môžete tiež spolu s inými cyklidmi, ale vždy v priestrannom a pohodlnom akváriu. Najdôležitejšie je, aby černožlté cichlasmy vlastnili svoje vlastné osobné územie, v ktorom by iní rybári-susedia nemali voľne vstúpiť.

Čierna Cichlasma RybyHlavnou výhodou čierneho vlasu je, že je celkom rýchlo a ľahko sa riedi, najčastejšie majiteľ nemusí robiť úspešný chov, absolútne sa nič nestane s rybami automaticky. Tento druh má povesť rýb, ktorá sa reprodukuje veľmi rýchlo a pravidelne.

Súčasne táto ryba má nielen pozitívne vlastnosti, ale aj niektoré nevýhody. Takže čierne vlasy nemôžu byť chované neskúseným majiteľom, najmä ak nevedia o správaní rýb a získajú ich, aby ich mohli umiestniť do budúcnosti v spoločnom akváriu.

Čierne pásové cichlasy boli prvýkrát podrobne charakterizované v roku 1867. Žijú hlavne v strednej Amerike, z Guatemaly a Hondurasu a Panamy. Teraz je rozšírený v oblastiach USA, najmä v štátoch južnej oblasti. Ryby používané na prežitie v riekach: Tarcoles, Aguon, Guamaro. Uprednostňuje miesta so zvláštnym prúdom a žije tak v malých potokoch, ako aj vo veľkých a plne tečúcich riekach.

Obvyklé miesto, kde sa vyskytuje cichlasma, je považované za kamenné dno rieky, kde ľahko nájde veľké množstvo pohodlných prístreškov. Táto ryba je takmer nemožné nájsť na zemi otvorený typ, pretože rada zostáva v tieni a nestretnú sa znova. V prírodných podmienkach používajú ryby červy, rastliny, ryby, hmyz a larvy.

Opis vzhľadu rýb

  1. Čierny prúžok má silnú štruktúru kufra, oválneho tvaru, ako aj špeciálne špicaté análne a dorzálne plutvy. Táto škála cichlíd je najmenšia, muž je schopný dosiahnuť dĺžku iba 12-15 centimetrov, žena je len 8-10. Priemerný počet rokov, ktoré ryba môže prežiť, sa pohybuje od 8 do 10 rokov, ale s vysokou úrovňou starostlivosti a údržby môže žiť oveľa viac.
  2. Farba tela je modrastovo šedá, s 8 alebo 9 širokými a vertikálnymi čiernymi pruhmi v celom tele. Pásy, ktoré sa nachádzajú za žiabrovým krytom, majú charakteristický roztrh a od seba sa podobajú písmenu anglickej abecedy U. Plutvy sú úplne priehľadné a žltkasté odrazy. Po celú dobu zmeny tohto plemena sa objavilo množstvo neobvyklých farieb, napríklad albino ryby.

Údržba a starostlivosť

  1. Čierny krídelný cichlazóm si nevyžaduje veľké výdavky v čase a obsahu a je tiež veľmi nenáročný. S tým všetkým neponúka neskúsených začiatočníkov, pretože má veľmi agresívny a náročný charakter. Najlepšou možnosťou je ponechať túto rybu úplne sama alebo ju zaplniť inými druhmi cichlíd zo Strednej Ameriky. Zároveň je lepšie ponechať ryby v pomerne veľkom a priestrannom akváriu.
  2. Tsihlazómia sa týka celozrnných rýb, to znamená, že sú schopní jesť všetko, čo im môžete ponúknuť. Môžu sa kŕmiť rôznymi kŕmnymi zmesami, napríklad: krmivá pre zvieratá pre cichlidy, rastlinné tablety a vločky so spirulinou, hovädzím srdcom, čerstvou zeleninou, artemia, mory, hľuzy. Aby ste zabránili ucpávaniu telesa rýb zvyškom jedla, musíte jej dať jedlo len dvakrát denne av malých porciách.

Ako rásť v akváriu?

Rastúce čierne rybyNajlepšou možnosťou je veľké a priestranné akvárium s otvorenými priestormi pre pohodlné plávanie rýb. Dvojica mladých cichlídov môže bezpečne žiť v akváriu s objemom 100 litrov, ale pre dospelých bude lepšie nájsť nádobu s objemom 250 litrov. Najpohodlnejšie sa cítia v akváriách bez špeciálnych prúdov a pri normálnej teplote. Aby sa tieto parametre rýchlo a ľahko dosiahli, Použite špecializovaný externý filter. Áno, a trochu odpadu z malých rýb, tak by mala byť filtrácia na vysokej úrovni.

Black-belted jednotlivci zbožňujú teplú vodu (od 24 do 28 stupňov Celzia), môžu bezpečne žiť v rôznych vlastnostiach kyslosti a tvrdosti vody, ale je najlepšie konzultovať s predajcom v obchode s petmi.

Táto ryba je dokonalá nepotrebuje špeciálnu kultiváciu, takže je to veľmi jednoduché a ľahko sa starať. V tomto prípade rastliny, kamene, korene a piesčité pôdy umožňujú voľne plávať okolo akvária a cítiť sa ako v dome. Rastliny môžu byť vysadené podľa vlastného uváženia, ale musia mať silné korene a pomerne vytrvalú povahu voči vonkajším faktorom, pretože čierne vlasy vo väčšine prípadov kopajú a nesú niektoré časti pôdy, takže rastliny môžu byť vykopané spolu s koreňovým systémom.

Skutočnosť, že rybár vykopáva povrch pôdy, je úplne normálny a je prirodzeným inštinktom pre jednotlivca, ale môže tiež signalizovať rýchly začiatok rozmnožovacieho obdobia.

Komunikácia s okolitými jednotlivcami

Akvárium pre čierne vlasy cichlasmaNepriateľské a negatívne myslené ryby sa najlepšie udržujú spolu s inými veľkými cichlidami alebo v samostatnej nádobe. Je prísne zakázané usadzovať ryby s pokojnými a priateľskými jednotlivcami, ako aj s príliš veľkými rybami, pretože môžu tiež poškodiť čierne pásové cichlidy. Najväčšia agresia rýb sa prejavuje počas procesu rozmnožovania a môže prehltnúť takmer všetky ryby, ktoré ich dostanú na cestu. Tam boli príležitosti, kedy cichlazomas zabil Oscars alebo Plekostomus, aj keď boli niekoľkonásobne väčšie a silnejšie.Najlepšou voľbou sa považuje obsah páru - muža a ženy. Súčasne môžu byť tiež negatívne prispôsobené jednotlivcom svojho druhu.

Hlavné rozdiely medzi jednotlivcami

Rozlišovanie žien a mužov v čiernom pásme je pomerne jednoduché. Nájdite pohlavie muža, ktorého môžete podľa jeho veľkosti, je väčšie, s prudším čelo, ale farba muža je oveľa jemnejšia. Rovnako ako ostatné odrody cichlíd, chrbtové plutvy a análne rebrá muža sú predĺžené a špicaté. Čierna pruhovaná žena na bruchu má výraznú oranžovú farbu, zatiaľ čo je oveľa menšia ako muž a má zaoblený tvar.

Proces chovu rýb

  1. Čierne pruhované cichlawomy sa vyskytujú prirodzene v brehoch, ako aj v rôznych jaskyniach. Tento druh rýb sa považuje za najjednoduchšie plemeno, pretože sa rýchlo, ľahko a hlavne pravidelne rozmnožuje. Okrem toho sa cichlasy môžu nazývať ryby, ktoré majú výrazný materinský inštinkt. Rodičia sú spravidla opatrní a citliví vo vzťahu k ich potomstvu.
  2. Pár strávil celý svoj voľný čas strážením novorodencov, čo je dôvod, prečo sa väčšina obyvateľov akvárií jednoducho bojí opustiť svoje prístrešky. Fanúšikovia týchto rýb sú vo väčšine prípadov nespokojní s takým rýchlym chovným procesom a nevedia, ako sa majú novonarodené ryby zbaviť správne. Odborníci odporúčajú kúpiť rýchle ryby, napríklad Sumatran barbs.
  3. Je veľmi zaujímavé sledovať proces rozmnožovania čiernych vlasov. Muž pláva na ženu a začne jej zobrazovať všetky svoje najlepšie farby. Ďalej spoločne vyberú vhodné miesto na kaviár, vyčistí ho a vykopajú hniezdo. Najčastejšie je miesto vybrané vedľa jaskýň, kameňov alebo kvetináčov.
  4. Potom, čo samica ustúpi okolo 20-40 vajec vo vnútri prístrešku a muž začne hnojiť. Tento proces sa môže opakovať veľakrát a počet vajec môže dosiahnuť 300 jednotiek, to všetko závisí od veľkosti samotnej samice. Samička bude pozorne sledovať kaviár a bude ho fanúšikovať pomocou svojich plutv, zatiaľ čo muž bude strážiť svoje hniezdo a nenechať ostatným rušiť ich územia.

Obsah rybieho čierneho cichlasmaV závislosti od teploty a tvrdosti vody sa plod sa narodí 48-72 hodín po oplodnení. Jeden týždeň po narodení mladý muž začne aktívne plavat v akváriu a samostatne hľadať svoje vlastné jedlo. Kŕmenie malých rýb môže byť daphnia, naupilia artemia, drvené krmné zmesi určené pre cichlidy. Už na konci troch týždňov môžu smažiť voľne vločky, ktoré používajú ich dospelí rodičia. Žena najčastejšie pomáha smažiť, vykopávať jedlo, ktoré padlo na povrch akvária, alebo rozsekanie jedla do úst a vyplieniť ho na malé kúsky.

Rovnako rodičia sú obvykle schopní vyvinúť na svojom tele zvláštne tajomstvo, ktoré bude slúžiť malým rybám dobré jedlo.

Parent rodičia sú zvyčajne taky starostlivo chráni svoje plody, takže okolité ryby sa musia len schovať alebo zostať v ďalekom rohu akvária. V prípade nebezpečenstva sa ryby môžu dostať do zeme a stane sa menej nápadné. Muž začne bojovať o svoju rodinu až do svojej smrti.

Ak chcete rast poter zdravé a výživné, potom sa po niekoľkých týždňoch po pôrode je lepšie transplantácii, pretože sa často stáva, že žena sníva sám pestované smažiť. Po odstránení malých smažených plodov sa opakuje trenie. Treba však poznamenať, že v skutočnosti nie je miesto na to, aby sa smažil, pretože nie je tak populárny ako ostatné druhy rýb, napríklad guppies alebo neóny.

Rodičia z akvária zvyčajne nemusia odstrániť. V tomto prípade existujú situácie, kedy muž začne správať neadekvátne a jesť smažiť. Aby tomu zabránilo, Skúsení chovatelia odoberú samcov späť do spoločného akvária, a žena je ponechaná na ďalšiu starostlivosť o potomstvo. Základom krmiva pre smaženie bude servírované nakrájané alebo suché jedlo.

Základ pre kŕmenie rýb

Čierna reprodukcia cichlasmyTieto ryby môžu jesť žiadne jedlo úplne, ale majiteľ preferencie je stále nevyhnutné, aby to živý typ zdroja (Artemia, mora, Tubifex). Podobne ako iné druhy rýb potrebuje cichlazóm aj potraviny rastlinného pôvodu. Môžete si kúpiť jedlo s obsahom zeleniny v akomkoľvek obchode s domácimi zvieratami, alebo urobiť jednoduchú kačicu doma. Neškodí pridať do jedla ryby šalátových listov, ovsených vločiek a opadaných listov kapusty. Ak chcete, aby ryby neprejedávali, je potrebné dodržiavať správny režim a vytvoriť dni vykládky raz za týždeň.

Aby ryby dostali veľké množstvo užitočných vitamínov a stopových prvkov, ich jedlo by malo byť vyvážené a obohatené. Pri kŕmení je možné použiť potraviny rôzneho druhu: živé, suché, mrazené, vegetatívne. Ak si môžete kúpiť vysoko kvalitné krmivo, odborníci odporúčajú nákup krmív spoločnosti Tetra. Po dlhú dobu, a existencia hospodárskej súťaže na trhu, produkty tejto spoločnosti je predovšetkým v dopyte a nepotrebuje žiadnu reklamu: kvalita potravín, ktoré sú vždy na vrchole.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno