ZvierAhtate.com

Obsah akvarijnej ryby pecilia a jej chov

platiesPecilia medzi akvaristmi je veľmi populárna. Je to dosť nenáročné, nevyžaduje ťažké podmienky zadržania a môže sa spolu s rôznymi obyvateľmi akvária stretnúť.

Ale napriek jednoduchosti obsahu, existujú určité tajomstvá starostlivosti a ich vedomosti pomôžu pri pestovaní zdravých, veľkých a krásnych rýb.

Habitát pecilia a jeho pôvod

V prírode sa našla obyčajná ryba obyčajná a opísaná v roku 1866. Pecilia farebná alebo škvrnitá sa objavila v roku 1904.

Pecil sa stretáva v nádržiach obyvateľov Strednej Ameriky. Tiež ryby sa nachádzajú v Guatemale, Mexiku a Hondurase (severná časť). Táto ryba žije v teplých rybníkoch a netoleruje prúdy. Nachádza sa v močiaroch a kanále, a čo je najdôležitejšie, v nádrži bolo bahnité dno a veľké množstvo vegetácie.

V akvarijnom poľnohospodárstve sa začala nájsť pecilia v roku 1907. Až do roku 1932 boli ryby odchované a prispôsobené akváriovým podmienkam a stali sa bežnými pre začínajúcich akvaristov.

Popis pecilia

Akvarijné ryby peciliaZástupcovia tohto druhu patria do rodiny Pecilia. Rodina má 28 druhov rýb. A v akvarijnom umení sú populárne iba tri druhy: bežné pecilia, škvrnité pecilia a meč. Avšak v akváriách sa nachádza veľa pekolí a veľmi sa ich netýka, pretože sa odvodzuje čoraz viac nových foriem a farieb rýb. Niektoré druhy sú veľmi okázalé a pestré.

Najviac neobvyklé odrody:

 • Z veľkolepých odrôd je možné rozlíšiť valec s pecielou. Má neobvyklý nafúknutý tvar tela, takže to bolo tzv. Zaviedli ho akvaristi a nenachádzajú sa v prírode. Na výber boli vybrané jedinci so zakrivenými stavcami. Balón nie je vždy pripravený na reprodukciu v normálnom akváriu, pretože jeho vnútorné orgány sú vysídlené.
 • Ďalšou nezvyčajnou formou pecilia je radicle pecilia. Má nielen skrátenú telo, podobne ako zeleninovú reďkovku, ale aj jasnú farbu. Telo je jasne červené a kaudálna plutva je čierna.

Takisto je červená, zlatá, oranžová, žltá pecilia. Vo všeobecnosti si môžete vybrať farebnú variáciu akéhokoľvek akvária a pre každú chuť. Starostlivosť o rôzne typy kociek nie je príliš odlišná.

Telo pecilia je mierne sploštené bočne, plutvy sú často krátke, s výnimkou chvostovej plutvy - je veľká a predĺžená. Ale teraz existujú odrody pecilia s dlhými závojmi podobnými závojom. Dĺžka tela dosahuje 7 centimetrov u samíc a 6 centimetrov u mužov. Samice sú farbené menej intenzívne. Veľkosť a farba sa môžu veľmi líšiť od štandardných, pretože výber nie je stáť a pece sú čoraz rôznorodejšie.

V ústach na hornej a dolnej čeľusti sú malé zuby.

Obsah vo všeobecnom akváriu

Obsah kolien v spoločnom akváriuPecilia - ryby pomerne pokojné a môžu sa držať s akýmkoľvek iným obyvateľom akvária. Sami Pecilia môžu len vyzdvihnúť malé a oslabené ryby. Ale ich krásne malé pretiahnuté plutvy môžu prilákať pozornosť najcitlivejších susedov. Napríklad, Sumatran ostňov alebo cichlid ryby môžu kousnúť široké rebrá. Okrem toho je spoločná údržba s rybami z čeľade cichlíkov úplne možná, stačí si vybrať mierové a malé druhy.

Na udržanie 6-8 rýb môže prísť akvárium z 50 litrov. Najlepšie je vybrať obdĺžnikové akvárium, ktoré má miesto na plávanie. A maximálne imitovať prirodzený biotop je dobré zasadiť územie s rastlinami. Ak neexistujú žiadne živé rastliny, môžete použiť umelé rastliny. Novorodenec sa bude skrývať v húštinách.

Ak chcete zabezpečiť vodu so vzduchom, je potrebné nainštalovať prevzdušňovanie na celý deň. Je tiež potrebné zabezpečiť akvárium konštantnou filtráciou, tieto dve dôležité podmienky možno kombinovať inštaláciou akváriového filtra s prevzdušňovaním. Všeobecné indikátory vody nie sú veľmi dôležité.

Osvetlenie by sa malo zvoliť s prihliadnutím na prítomnosť alebo absenciu živých rastlín a populácie celého akvária. Svetelný deň môže trvať 8-10 hodín.

Teplota vody by sa mala udržiavať v rozmedzí 22-25 stupňov. Ak je izbová teplota nízka, je potrebné dbať na ohrev vody a nainštalovať ohrievač vody.

Voda v akváriu by mala byť vždy čistá a raz za týždeň musí byť tretia časť celého objemu vody zmenená na čerstvú. Ale voda musí byť pripravená vopred. Vyleje sa do čistej nádoby so širokým hrdlom a nechá sa usadiť pri izbovej teplote. Všetky škodlivé zlúčeniny, ktoré sa nachádzajú vo vodovodnej vode, sú preto odstránené z vody.

V prípade pecilia môže byť voda mierne nasolená, slaná voda. Soli sú dosť 10-20 gramov na každých 10 litrov vody.

Kŕmenie dospelých kolienPecilia červená toxedo veľmi jemneÚdržba a starostlivosť o ryby je dôležitá, ale dôležitejšia je racionálna výživa. Ryby sa kŕmia 1-2 krát denne. Neodporúča sa kŕmiť častejšie, prežitie má nepriaznivý účinok nielen na pecilia, ale aj na všetkých obyvateľov akvária.

Jedlo je lepšie dať prírodné, v blízkosti zádi v prirodzenom prostredí. Môžu to byť daphnia, tubuly, krvavé červy, jadro, cyklópy a iné. Červená pecilia bude ešte jasnejšia, ak pridáte do svojej diéty krvavé červy.

Ak však nie je možné podávať ryby živým jedlom, môžete použiť hotový krmivo. Sú uložené dlho a pohodlne. Optimálna možnosť je kombinovať všetky možné krmivá a množstvo kŕmnych rýb. Pre ryby v akváriu bez rastlín je potrebné zahrnúť do potravy krmivo obsahujúce rastlinné prísady.

S plnou a rozmanitou stravou budú zvieratá aktívne, zdravé a budú žiť dlhé roky.

Chov ošípaných

Pecilia obsah a chovAk chce akvarista plánovať samostatné chovateľstvo, najprv musíte identifikovať pár najkrajších a zdravších rýb. Musia mať najmenej 6 mesiacov. Pecilia dosiahnu pohlavnú dospelosť o 4 mesiace, ale takíto mladí jedinci nie sú celkom pripravení niesť zdravé potomstvo. Optimálna možnosť je samostatný obsah žien a mužov. Akonáhle sa muži zdajú byť výrazným znakom, transplantujú sa oddelene od žien. Muži sa dajú ľahko určiť podľa spôsobu vytvorenia análnej plutvy - u muža to vyzerá ako tyčinka. A ženy majú viac zaoblené análne plutvy.

Ak držíte samcov a samice v jednom akváriu dlho, potom Ryby sa vynásobia v akomkoľvek poradí.

Takže, keď je pár mladých a zdravých jedincov identifikovaných alebo zakúpených v obchode s domácimi zvieratami, môžete začať vybavovať trenie.

Podmienky na usporiadanie trenia:

 1. Pár si vyberie samostatné akvárium s objemom najmenej 20 litrov. Je lepšie vybrať akvárium s väčším objemom, dvojica bude pohodlnejšia.
 2. Akvárium sa naleje so zmesou vody, skladá sa zo 70 percent vody z akvária, v ktorom ryby žili predtým, a zvyšných 30 percent sa musí doplniť čerstvou, usadenou vodou. Ak nie je možnosť odobrať vodu z akvária, jednoducho pridajte ustálenú vodu.
 3. Na stimuláciu reprodukcie je potrebné mierne zvýšiť teplotu vody, ktorá je dostatočná na 2-3 stupne od bežnej teploty.
 4. Dno nemôže byť pokryté pôdou. Ešte lepšie, ak nie je pôda, v budúcnosti bude jednoduchšie udržiavať čistotu v neresení s ryžou.
 5. Prvé ryby môžu robiť bez rastlín, ale pri približovaní sa k dodávke sú potrebné rastliny. A je potrebné dbať na to, aby rastliny boli vo vodnom stĺpci a na povrchu. Rastliny sú potrebné na to, aby sa zabránilo tomu, že novorodenec sa môže skrývať od svojich rodičov, ktorí ich lovia. Bez rastlín zostáva smažiť oveľa menej. Vegetácia môže byť živá aj umelá.
 6. Kúpele sú vybavené filtrom s povinným prísunom vzduchu a je potrebné aj dobré osvetlenie.
 7. Môžete pristáť pár v neresení. Ak bolo oplodnenie úspešné, potom bude mať žena po 3 týždňoch zaoblené brucho s tmavou škvrnou v blízkosti análnej plutvy. Počas tohto obdobia je muž najlepšie transplantovaný od samice, počas pôrodu bude iba zasahovať. Fry sa objaví po 24 až 30 dňoch po odoslaní do spawn.

Akvárium pecilia je viviparózne ryby, to znamená, že kaviár je plne rozvinutý do smaženia a objavujú sa novovytvorené ryby. Fry len pár hodín po narodení vezme jedlo.

Pestovanie plodov

Starostlivosť o pichliaky peciliaSmažiť sa vyrastal v krásnych a silných jedincoch od prvého dňa života je potrebné sa o ne postarať. Najdôležitejšími faktormi starostlivosti sú výživa, prítomnosť vzduchu vo vode, takže dúšok pršať a udržiavanie akvária čisté.

Aby ste udržali čistotu pri rozmnožovaní, nie je ťažké, je potrebné iba nahradiť často 30% vody čerstvou stagnujúcou vodou. Frekvencia závisí od množstva trenia a od množstva smaženia. V zásade sa voda mení raz týždenne, ale stojí za to venovať pozornosť stavu jednotlivých akvárií.

Čo sa týka výživy, bude ideálne pre rastliny živé jedlo optimálna veľkosť pre kŕmenie. Fry sa narodil pomerne veľký a nie je ťažké nájsť jedlo.

Ako podávať smažku:

 • Počiatočným jedlom môžu byť cyklops, rotifers, microchurch, nauplii artemia. Mikroskop sa ľahko odoberie domov na ovsenej múke, stačí mať kultúru. Kŕmenie s takýmito krmivami je tiež výhodné, pretože červy nie okamžite zomrú vo vode, ale zostávajú na nej chvíľu a po celý čas ich smažia pokojne.
 • Môžete tiež podávať smaženým cukrom vajíčkom. Žĺtok je jednoducho rozomletý medzi prstami vo vode s ryžou.
 • Môžete použiť zakúpené kanály navrhnuté špeciálne pre mladých ľudí.
 • Môžete tiež kŕmiť jogurt, prefiltruje sa cez gázu, vločky sa odoberajú z povrchu gázy a spustí sa do smaženia.

Najskôr sa smažte 4-5 krát denne, nemôžete prežiť mladých. Po jedle musí mať smaženie veľké okrúhle brucho. Postupne sa znižuje počet kŕmení, 2 mesiace sa ryby kŕmia 3 krát denne, 4 mesiace sa prenesú na dve jedlá denne.

Po každom kŕmení zvyšky potravín sa lepšie čistia.

Akvarijné ryby pecilia majú veľa zásluh a je ľahké ich udržať, takže to bude pre začínajúcich akvaristov veľmi príjemné.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno