ZvierAhtate.com

Chov akvarijnej ryby modrej delfíny

Ryby pre akvárium - cichlidTyrkysový delfín Cyrtocara Moorii odkazuje na mimoriadne akvarijné cichlidy, ktoré žijú vo vodách Malawi v Afrike. Toto plemeno rýb je známe medzi fanúšikmi cichlíd. Má neobvyklú farbu, delfín má neobvyklý tvar tela, na hlave sa nachádza veľký mastný kužeľ.

O tento druh rýb sa dá povedať, že nepatrí do malej akvárium domáce zvieratá, ich veľkosť je väčšia ako 25 cm Blue Dolphin -. Pokojné ryby, ale muži môžu ukázať agresiu voči sebe navzájom. Odporúčajú sa chovatelia držte modrý delfín v haréme, ktorý sa skladá z jedného muža a piatich až šiestich samíc. Podobný hárem sa nachádza na svojom území, ktorý je dobre chránený iba počas tráviaceho procesu, a inokedy vodné zvieratá nevykazujú agresivitu.

Obsah modrých delfínov

Obsah je veľmi jednoduchý, musíte dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel:

 1. Akvárium pre ryby by malo byť priestranné;
 2. voda musí byť čistá a stabilná;
 3. pre cichlidy musí byť akvárium navrhnuté v správnom štýle;
 4. akvárium by malo byť navrhnuté podobne ako biotop, piesok by mal byť použitý ako pôda, je potrebné položiť veľké množstvo kameňov na dne;
 5. ryby by mali mať veľa prístreškov.

Modrý delfín - krásna ryba pre akváriumCyrtocara Moorii bola objavená Boulangerom v roku 1902. Žije v jazere Malawi. Ryby sú rozmiestnené v celom nádrži. ryby môžete sa stretnúť v pobrežných oblastiach zvyčajne žije v hĺbke 4 až 16 m. Ryby sa chovajú v kŕdľoch a sú zaradené medzi dravce.

V prírode ryby konzumujú všetko, čo nájde. Modrý delfín bol v roku 1968 zaznamenaný v rybolove rýb.

Vzhľad modrého delfína

Cichlidy vyzerajú ako veľké ryby, telo je predĺžené. Vedúci akváriovej ryby pripomína obyčajný delfín, preto sa nazýva to. U predstaviteľov tohto typu rýb majú obe pohlavia na hlave veľkú mastnú žľazu.

 1. Akvarijné ryby môžu rásť až do výšky 25 cm. S optimálnou starostlivosťou sa môže stať ešte väčším.
 2. Delfín žije až 10 rokov.

Ako obsahovať modrý delfín

Ryby môžu byť odporúčané skúseným a pokročilým majiteľom. Pre začiatočníkov sa akvarijné ryby modrý delfín nezapadá veľmi dobre, pretože vyžaduje špeciálnu starostlivosť, priestranné akvárium, časté zmeny vody a správne vybrané iné druhy rýb. Cichlid môže byť pripisovaný pokojnému vzhľadu rýb, ale stále nie je vhodný na udržanie v akváriu s iným druhom rýb. Odporúča sa udržiavať ju spolu s africkými soms alebo malawiánmi.

Kŕmenie rýb

Keď sa nachádzajú v prírode, modré delfíny sa živia rôznymi mentosmi. Keď sa v akváriu uchovávajú cichlidy, živia sa všetkými druhmi vrchného obväzu:

 1. Delfínová modrá: veľkosť akvária, výživa a starostlivosťživé jedlo;
 2. umelá návnada;
 3. umelé krmivo;
 4. rastlinné krmivo;
 5. mrazené potraviny.

Majitelia modrého delfína si musia pamätať, že základňa je povinná prijímať potraviny s vysokým obsahom bielkovín. Odporúča sa podávať s potrubím alebo artemia.

Modrým delfínom je povolené privádzať malé ryby. Takéto jedlo sa však zavádza v prípade, že majiteľ je istý, že krmivo pre ryby nebude ochorené a zvieratám ich neprinesie žiadna infekcia.

Mnohí chovatelia praktizujú kŕmenie mletým mäsom alebo cicavcom, ale toto neodporúča sa, pretože žalúdok rýb nie je schopný stráviť takéto jedlo. Dlhé podávanie s mäsom vedie k obezite rýb a deformácii vnútorných orgánov, preto sa odporúča vyhnúť sa takému kŕčeniu.

Ako sa starať o modrý delfín v akváriu

V prvom rade pre obsah rýb je objem akvária. Nezabudnite, že modrý delfín rastie na 25 cm a pre pohodlný pobyt v akváriu potrebuje objem vody minimálne 300 litrov.Keď sa udržiavajú modré delfíny v akváriu, musí sa dodržať dôležitá podmienka:

 1. Cichlid alebo modrý delfín - krásna rybamusia sa merať parametre vody;
 2. voda musí byť nevyhnutne čistá.

V nádrži v Malawi sú kolísanie charakteristík vody veľmi malé, okrem toho voda je tvrdá a zásaditá. Normy na údržbu modrého delfína: pH 7,2-8,8, teplota vody od 24 do 28 ° Celsia.

Ak je voda v akváriu príliš mäkká, mala by byť sprísnená pridaním korálových triesok. Medzi chovateľov existuje názor, že ak sa ryby uchovávajú vo vode s nevhodnými parametrami, ich vízia sa zničí. Tento mýtus však nie je potvrdený.

Dekorácia akvária:

 1. pre pôdu je jemný piesok. V ňom ryby rád prasknú;
 2. Akváriá nemajú zmysel používať rastliny, pretože ich ryby kopajú alebo jedia;
 3. Prítomnosť veľkých kameňov, zákutí, domov a iných prístreškov je dôležitá pre modrý delfín.

Ako modrý delfín je kombinovaný s inými druhmi rýb

Tento typ akvarijných rýb sa týka mierumilovných cichlíd, ale neodporúča sa ich udržiavať s inými druhmi rýb. Modrý delfín sa dobre stretne s veľkosťou rýb, podobne ako jeho, a bude jesť malé ryby. Modrý delfín odporúča sa, aby boli spolu s ostatnými Malawiánmi, ale odporúčame vyhnúť sa mbune, pretože tento druh nepokojných a agresívnych. Delfín sa dobre stretne s frontami alebo veľkými africkými soms.

Ako sa ryby líšia podľa pohlavia

Chovatelia modrých delfínov ťažko určujú pohlavie rýb. Muž i žena majú rovnakú farbu, obaja majú na hlave mastný gombík. Mnoho chovateľov naznačujú, že muž je väčší ako žena. Ale toto znamenie bolo viditeľné, bude to trvať niekoľko rokov. Zvyčajne sú muži jasnejší než samica.

Tento druh rýb možno odkázať na polygamné druhy, vytvárajú vlastnú rodinu, ktorá sa skladá z niekoľkých samíc a jedného muža. Rodina môže mať až 6 žien.

Sexuálne označenie je veľmi ťažké identifikovať, preto sa odporúča kúpiť 10 rýb a udržať ich spolu. Rozlišovať smažiť na základe pohlavia môže mať dĺžku tela 13-16 cm, po ktorom môžu byť rozdelené.

chov

Akvárium modrá delfín: ako sa staraťAkvarijné ryby delfín sám vyberie miesto pre kladenie vajec. Často sa toto miesto stáva lešteným kameňom alebo jamou v zemi. Po tom začne sa rozmnožovanie. Ten muž zavolá ženu a kladie vajcia. Vajcia oplodňujú muža.

 1. Ryby nosia kaviár v ústach a potom sa odoberú na inkubáciu.
 2. Žena nesie až 90 kusov vajec počas 3 týždňov.
 3. Doba trvania trenia závisí od prostredia teploty rýb a vody.

Keď sa prikryje výbežok, skrývajú sa v ústach ženy v noci alebo v čase nebezpečenstva. Fry musí byť kŕmené nauplii artemia. Rast plodov je veľmi pomalý.

Výsledok

Chov rýb z Malawi trvá veľa času a úsilia. Ryby sa zdokonaľujú a sú silné, je to nevyhnutné urobiť veľa úsilia, zručností a schopností. Ale všetko úsilie platí pre seba, pretože modrý delfín je veľmi pekná ryba, ktorá sa stane ornamentom akvária s riadnou starostlivosťou 10 rokov.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno