ZvierAhtate.com

Vonkajšia štruktúra pavúka. Špeciálne schopnosti prežiť

Pavúk a jeho štruktúraHorná strana pavúka nazýva chrbtovej strane (tj zadné), a dolné - brušnej strane (tj žalúdok). Cefalotorax na chrbtovej strane pozostáva z chitínu, ktorý sa nazýva krv. Vonkajšia štruktúra pavúka sa skladá z dvoch ľahko rozpoznateľných diely

.

 • Proxóm alebo cefalotorax (tavená hlava s hrudníkom)
 • Brucho (zadné telo alebo brucho).
 • Úzky pás (nesprávny) spája obe časti.

Vnútri cephalothorax:

 • svaly - pomáhajú pri pohybe čeľustí a končatín. Svaly pripevnených končatín, čriev a krívačky sú spojené s centrálnou endostenitídou, vnútornou nekichinóznou kostrou.
 • mozgové ganglia - hmotnosť nervového tkaniva.
 • jedovaté žľazy - produkujte jed na zabíjanie koristi
 • svalový žalúdok - čerpá tekuté potraviny do pažeráka a hltana a prechádza cez črevá. Koniec predného čreva tvorí žalúdok.
 • Diverztikuly (výrastky), ktoré sa nachádzajú v nohách, sa nachádzajú aj v mozgu.

späť prosomy sa nazýva brušná dutina alebo opistozóm. Priamo za hlavou je drážka, jamka. Zóna priamo za oči sa nazýva clypeus (čelo). Časť na chrbtovej oblasti medzi nohami sa nazýva hrudná kosť. Prsty vpredu sa používajú na senzorické účely. U samca sú klapky modifikované tak, aby umiestnili spermie do genitálneho otvoru samice, ktorá sa nachádza na spodnej strane brušnej dutiny.

čeľustečeľuste umiestnené pod očami a nazývané chelicerae. Prenikajúce časti týchto čeľustí sú zuby, ktoré dodávajú jed cez malý otvor na svojom konci. Hodváb je vyrobený z hodvábnych žliaz a je vyrábaný spriadacím orgánom. Okamžite pred spriadaním majú niektoré pavúky hrebeň, špeciálnu dosku obsahujúcu sériu otvorov, cez ktoré sa vytvárajú mnohé vlákna veľmi tenkého hodvábu. S ich chrbtovými labkami môžu hodiť hodváb, aby vytvorili načervenalú vlnu, ako je hodváb, na tzv. Pásy na svojich sieťach.

oči sú umiestnené vpredu. Väčšina pavúkov má osem očí, niektorí majú šesť očí. Oči sú jedinečné a nazývajú očné sokety, na rozdiel od hmyzu, ktorý má zložité oči. Hlavný pár očí je v strede a má iný dizajn ako ostatné oči.

Svetlom citlivé bunky indikujú prichádzajúce svetlo a preto sa nazývajú nepriama sietnica. Okrem krabov pavúkov a skákacích pavúkov sú hlavné oči malé alebo dokonca chýbajú pavúky so šiestimi očami. Návrh je podobný ľudskému oku a má vysoké rozlíšenie. V iných ociach sú fotosenzitívne bunky indikované na svetlo a majú nepriamu sietnicu. Tieto sekundárne oči dať pavúka oveľa širšie zorné pole ako hlavné oko, a používa na dať im príležitosť, aby odhadnúť vzdialenosť. Počas lovu tieto sekundárne oči zachytávajú pohyb obete a hlavné oči sa používajú na zaostrenie, keď sa blíži k obeti.

Trachea a ľahký pavúkotvory priedušnice a pľúca - pre prítok kyslíka. Tieto otvory sú umiestnené na spodnej strane brušnej dutiny. Počet priedušnic a pľúc a ich poloha sa líši od druhu k druhom. Na prednej dorzálnej strane brucha je bod srdca. Pod týmto miestom je srdce pavúkov. Pri veľkých pavúkoch je srdcová frekvencia 30 až 70 úderov za minútu, zatiaľ čo u menších pavúkov môže srdcová frekvencia rásť až 200 úderov za minútu.

trávenie

Pavúk zachyti jeho ťažba prídavné látky, to znamená nohy. Potom používa ostré zuby na to, aby vtlačil jed do obete. Tento jed tiež obsahuje enzýmy, ktoré rozpúšťajú korisť. Trávenie sa vyskytuje čiastočne v samotnej koristi. Skvapalnený obsah sa absorbuje do tráviaceho kanála žuvacím žalúdkom, ktorý sa nachádza v cefalotoraxe.

Častice v potravinách sú odfiltrované pomocou mnohých chĺpkov okolo a v ústach. Filtrácia je taká účinná, aby oddelila tuhé častice od kvapaliny. Zo žalúdka žalúdka sa potravina prepravuje cez črevo do stredného čreva, ktorý sa nachádza v brušnej dutine, kde sekrečné bunky vylučujú enzýmy, ktoré digerujú potravu ďalej. Resorpčné bunky zaberajú malé potravinové guľôčky a pokračujú v trávení. V tomto procese sa potravina zničí na molekulárnu veľkosť. Stredné črevo konečne končí v kloakálnych bunkách, kde sú uložené výkaly.

dych

Spiderov popis dychuDýchací systém pavúkov rozdielny od našich. Existujú dva samostatné systémy spojené s pľúcami a tracheou. Predpokladá sa, že pľúca sú prvý respiračný systém, ktorý sa neskôr nahradí tracheou. Pľúca pozostávajú zo stohu dosiek. Krv preteká cez tieto platne a dochádza k výmene plynu. Plyn prechádza procesom difúzie a preto sa účinne nepoužíva. U aktívnejších pavúkov je trachea nahradená časťou vrecka pre cestujúcich alebo celými pľúcami. Trachea sú trubice, ktoré sa nerozvinú, ale preniknú zvonka priamo do tkanív a orgánov.

Cirkulácia krvi

Pavúk krvný systém je známy ako otvorený Systém. Neexistuje žiadny systém krvných ciev, podobne ako človek, krv sa vyleje z konca tepien priamo do tkaniva, kde slúži voľne. Dutina okolo srdca sa nazýva perikard. Pavučina krv je odlišná od ľudskej. Kyslíka viazaný na kľúčové dierky, molekula, ktorá obsahuje meď, pričom kyslík je viazaný s ľudským hemoglobín molekula, ktorá obsahuje železo. Farba oxidovanej medi je modro-zelená. Preto majú pavúky "modrú" krv.

Krv obsahuje niektoré bunky, hoci hlavne zohráva úlohu ochrany proti infekciám a hojeniu rán. Arteriálny tlak pavúkov je vysoký a je 0,18 atmosféry, takmer rovnaký ako muži. Pri zmenách kože sa tento tlak zdvojnásobuje. Predpokladá sa, že krvný tlak sa používa ako hydraulická sila pre chôdzu.

Anatómia nervového systémuŠtruktúra nervového systému je podobná stavovcom, okrem toho, že je oveľa jednoduchšia, najmä pokiaľ ide o intelektuálne funkcie. Štruktúry, ktoré tvoria bunkové hmoty nervového systému pavúka, sú takmer úplne detegované v cefalotoraxe s iba niekoľkými relatívne malými gangliami (plexus nervových buniek) v brušnej dutine.

Anatómia nervového systémubit neurologický Tkanivo, ktoré slúži ako mozog pavúka, je "ganglio", ktoré sa nachádza tesne nad zažívacím traktom a pred odsávaním žalúdka. Dostupné údaje naznačujú, že najdôležitejšou funkciou tohto mozgu je spracovanie senzorických informácií, najmä z očí, a získanie vhodných odpovedí, vrátane pohybov cheicerov a uvoľnenia jedu z jedovatých žliaz. Tieto odpovede sú samozrejme dôležité pre prežitie a mozog pavúka má aspoň malú schopnosť naučiť sa z minulých skúseností a primerane reagovať na opakujúce sa udalosti.

nižšie zažívacie systém a spojený s mozgom pomocou laterálnych rozšírení je "subesofageálny" ganglio. Štruktúra má tvar hviezdy, má veľké vetvy vedúce k nohám a dlaniam. To pravdepodobne zodpovedá ľudskému mozgovému kmeňu a má primitívnu úroveň segmentácie podobnú tej, ktorá sa pozoruje u iných bezstavovcov, ako aj v ľudskom nervovom systéme. Väčšina svalov pavúkov a hlavne svalov nôh je kontrolovaná subganglínom. U niektorých druhov, ktoré boli študované elektrofyziologických malé boli periférnych gangliách nájdené v nohách, a je pravdepodobné, že na ovládanie všetkých svalov dolných končatín, ako aj poskytovať vstupné cestu pre mnoho zmyslových receptorov, ktorý má každú nohu.

Senzorické orgány

Štruktúra pavúka sa líši orgány vnímanie komunikácie s prostredím:

 • oči
 • Hmatové senzory
 • Chuťové receptory
 • Zlomené orgány
 • Prorioretseptory

srsťNajdôležitejšie sú oči, ktoré boli opísané skôr. taktilnej Senzory sú vlasy, ktoré sa šíria po celom tele. Pohyb vlasov spôsobuje nervový impulz. Že tento systém funguje, môžete ľahko skontrolovať tým, že kričíte na pavúka. Okamžite zastaví svoju činnosť, pretože zvukové vlny ovplyvňujú hmatový a rozrezaný orgán. Dotyk pavúka bude mať rovnaký účinok.

degustácie Snímače sú umiestnené vo vnútri úst a na koncových segmentoch prstov. Na prstoch sú duté chĺpky, do ktorých vstupujú prchavé chemikálie. Ak pavúky manipulujú s výrobkami a dotýkajú sa ich prstami, chutí to! Štrbinové orgány sa rozprestierajú okolo vonkajšej časti tela, čo sníma namáhanie, vibrácie a gravitáciu. Proprioceptory sú umiestnené na prídavných zariadeniach a používajú sa na detekciu a určenie polohy nohy a smeru pohybu.

Reprodukčná funkcia

Reprodukcia je nebezpečným úkonom pre mužského pavúka, ktorý často musí platiť jeho život. Ide o zložitý proces zahŕňajúci širokú škálu prístupov a taktík. Muž má orgány na produkciu spermií v brušnej dutine. Rúry vedú k pohlavnému otvoru, ktorý sa nachádza v strede epigastrického sulku, ktorý sa nachádza na bruchu za nohami.

Predtým, ako sa človek môže spájať, musí preniesť spermie do nádrží v jeho hmatateľných orgánoch. Za týmto účelom kvapká do pavučiny malú kvapku extrahovanú z pohlavného otvoru. Potom odoberie spermie prstom. Absorpcia spermií je pravdepodobne kombináciou kapilárnych a gravitačných síl. Teraz nebezpečná časť. Musí sa priblížiť k žene s pravými rituálmi. Nedodržanie týchto podmienok vedie k trestu smrti. Keď samice odoberú muža, spája svoju dlaň so samičkou a vloží spermie.

potomstvo

Osud pavúkaKeď sú vajíčka oplodnené a dozrievajú, samica odloží vajíčka. Matka sa musí postarať o svoje nenarodené deti, pretože ich dravci alebo paraziti môžu ublížiť. Konvenčné pavúky, ktoré žijú takmer v každom dome, používajú najjednoduchšiu formu. Nosia svoje deti vo voľných väzych. Môžu si to dovoliť, pretože žijú vo vnútri a nie sú vystavení hrozbe počasia. Iné druhy, ako sú vlčiaci pavúky, vložia svoje vajíčka do hodvábneho vrecka a pripevnia vrece na svoje telo.

Po narodení detí sa žena na chvíľu presunie do žalúdka. Mnoho ďalších druhov dáva svoje vajcia do vrecka hodvábu a chráni ich, kým sa mladí pavúky objavia. Spider-matka sa postará o svoje deti, kým nezomrie. Medzi niektorými druhmi deti jedia matku. Niektoré Araneidae strážia svoje vajcia, až matka zomrie na jeseň. Vajcia zostanú bez dozoru, až kým nezašliapnú na jar.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno