ZvierAhtate.com

Inkubácia kačacích vajíčok doma

Ako a kedy položiť vajciaPríroda je stanovená tak, že proces odňatia mladých kačacích, musí riešiť priamo s kačicou. Na vajciach však nie vždy žiariaci vták sedí. Tu príde na záchranu veda. Moderné technológie

s pomocou špeciálnych inkubátorov umožniť umelé odstránenie mladých vtákov.

Vlastnosti inkubačného procesu

Rozdiel medzi kačacie vajce a ostatné vtáky je ich obsah tuku. Okrem toho sa vyznačujú veľkou veľkosťou a hmotnosťou. V tomto ohľade sa inkubačná doba zvyšuje na mesiac. Aby to bolo správne kačice doma, musíte dodržiavať všetky požiadavky:

 • Ako jesť jedlododržiavajte správny režim ukladania;
 • kačice, vtáky sú vodné vtáky, takže perie mokrého vtáka zdvíhajú blato, ktoré sa prenáša na vajcia. Pri výbere sa musia starostlivo otrieť tak, aby sa z povrchu nezakryli plesňami. Je to nevyhnutné, aby sa zabránilo infekcii;
 • hlavnou podmienkou pre výskyt kačacov je dostupnosť oplodneného vajíčka. Za týmto účelom je jeden muž pripevnený na štyri kačice. Vek vtákov by mal byť rovnaký alebo drak mohol byť trochu starší;
 • Inkubácia kačacích vajíčok by sa mala koordinovať s teplotným režimom. Potreba pozorovať teplotu je potrebná na zníženie miery úmrtnosti kačiek.

Výber materiálu

Ako odvodiť kačice v inkubátore? Inkubácia kačacích vajec vyžaduje dôkladné zváženie súladu so všetkými pravidlami:

 • V miestnosti, kde sa nachádza inkubátor, sa musí dodržať správna teplota okolo 15 stupňov. Dôležitým faktorom je vlhkosť, ktorá by mala byť 50-70%. Na stanovenie týchto ukazovateľov je potrebné získať vhodné nástroje;
 • Materiál, ktorý sa má naliať, sa musí nepretržite prevrátiť. Toto je nevyhnutné, aby sa embryo káčatka vytvorilo v strede a nelepilo sa na plášť;
 • Podmienkou pre získanie zdravých kačiek je správny výber materiálu, ktorý sa má zastaviť. Kontrola a odmietnutie vadných vajíčok s trhlinami alebo bez oválneho tvaru;
 • Okrem vajcia Indotecks, ktoré sa môžu skladovať až 15 dní, všetky ostatné sú vo veku do piatich rokov, aby sa zachovala ich čerstvosť;

Zvolený materiál je dezinfikovaný v mangánovej vode, kde padá vajíčko. Ak po vyplachovaní zostane nečistota, očistite ju štetcom. Potom ich položte na rozloženú handru, kým nedôjde k úplnému vysychaniu. Vybrané vzorky sú umiestnené horizontálne v krabici.

Plnenie vajec v inkubátore

Vaječná kačica na bookmarking v inkubátore:

 • Pravidlá pre kladenie vajec v inkubátorena povrchu by nemali byť žiadne trhliny a viditeľné chyby;
 • povrch plášťa je hladký;
 • jasná zhoda s oválnym tvarom;
 • minimálna hmotnosť je 7 gramov a maximálna hmotnosť je 100 gramov;
 • materiál musí byť čistý, inak by baktérie prenikli cez škrupinu a začali sa tam rozvíjať.

Inkubátor by mal byť špecializovaný na chov kačiek. Izba je dobre osvetlená, aby sa proces líhania doma nijako nelíšil od podmienok v hniezde.

Pomocou ovoskopu určite umiestnenie vzduchového vaku. Pri pokladaní v inkubátore by mal byť nasmerovaný nahor. Toto miesto je spravidla označené ceruzkou, aby bolo možné pozorovať jej nárast.

Niektorí špecialisti odporúčame umiestniť vajcia do vodorovnej polohy, aby sa zvýšil priestor pre budúce kačacie, čo môže zvýšiť ich prežitie.

Inkubácia kačacích vajíčok vyžaduje ich razenie raz za deň, aby sa zabezpečila rovnaká teplota na ich povrchu. Ak táto podmienka nie je splnená, budúce káčatko sa môže objaviť s chybou. Vzhľadom na to, že kačice sú vodné vtáky, inkubácia kačacích vajec im umožňuje postriekať vodou.

Teplota inkubácie

Teplota v inkubátore pre kačacie vajcia je úplne závislá od načasovania dedukcie:

 • Ako sa inkubujú vajciaPrvých sedem dní inkubácie kačacích vajíčok je najdôležitejšie. Teplota by mala prísne dodržiavať na 38 stupňov. Vlhkosť je 70%. Po týždni teplota klesá o stupeň a vlhkosť o 10%.
 • tridsiaty deň je čas na hlodanie. Teplota je v rozsahu 35-36 stupňov a vlhkosť dosahuje 90%. Toto všetko je nevyhnutné na urýchlenie uvoľňovania kurčiat;
 • s cieľom kalení kačic, po ich vzhľade sa teplota mení na dobu jednej hodiny až na tridsať stupňov. Možno použitie vody, ktorej teplota nie je nižšia ako teplota v miestnosti.

Počas prevádzky inkubátora, aby sa dosiahla určitá vlhkosť, nádoby naplnené vodou sa vložia do inkubátorovej komory. Pre-to varte, aby sa nevyskytli plesne. Ak sa má vlhkosť znížiť, potom sa na tento účel použijú vysúšadlá.

ventiláciaVentilácia je veľmi dôležitá v inkubačnom procese, pretože kačacie vajcia vyžadujú zvýšenú dodávku kyslíka. Preto počas chovu kačiek, komora je často vetraná. Otváracia doba fotoaparátu nie je kratšia ako 20 minút. Treba vziať do úvahy, že teplota okolitého priestoru mimo kontajnera musí byť aspoň 25 stupňov. Vetranie by nemalo znížiť teplotu vnútri inkubátora pod 30 stupňov.

Etapy inkubácie doma

Pri chove kačiek doma je potrebné mať na pamäti, že použité vajíčka musia byť nevyhnutne oplodnené. Toto sa nazýva prvá fáza inkubácie.

Druhá je priamo v inkubátore počas prvého týždňa. V tomto štádiu káčatko začína vytvárať vnútornú štruktúru tela, dochádza k búchaniu srdcových tepien. Počas tohto obdobia, Je dôležité jasne udržiavať teplotný režim, aby nedochádzalo k jeho poklesu.

Treťou etapou je vytvorenie kostry káčatka. Zvláštna pozornosť by sa mala venovať dobrému vetraniu inkubačnej komory. V prípade potreby vytvorte nové otvory.

Štvrtá fáza inkubácie sa vyznačuje zvýšenou teplotou vo vnútri samotného vajíčka. Vzhľadom na túto skutočnosť sa teplota v inkubátore mení o jeden stupeň v smere poklesu.

V poslednej fáze preniká povrch škrupiny a poklop pokrýva. Na uľahčenie ich práce sa pokúste znížiť teplotu a zvýšiť percento vlhkosti v inkubátore. Nemôžete pomôcť mladým zvieratám, môže to poškodiť.

Ak počas odberu kurčiat došlo k poruche, potom môžete použiť liekový formalín.

Chyby začiatočníkov

Externe, proces inkubácie je jednoduchý, ale v praxi začínajú mnohí chýb:

 • Inkubácia kačacích vajecpri výbere stáda by sa vzorky mali okamžite zlikvidovať, pretože to ovplyvní zdravie mladých;
 • Materiál položený v inkubátore by mal byť zhromaždený v apríli. Neskoršie používanie je nežiaduce;
 • potraviny rodičov musia byť na vysokej úrovni. Inak budúce kačacie rastliny môžu rásť s vrodenou dystrofiou alebo slabými vnútornými orgánmi;
 • pred položením vajec do inkubátora by ste nemali stáť dlhšie ako týždeň. Existuje pravdepodobnosť úmrtia mladých zvierat;
 • V inkubačnej komore by sa mala neustále pozorovať hygiena. Ak sa budúci kuriatka dostane nakazená, bude vyjadrená ako neliečajúci pupok;
 • prísne dodržiavanie teplotného režimu, ktorého porušenie vedie k smrti kačice;
 • je dôležité dodržiavať úroveň vlhkosti. Mladí sa môžu v prípade prebytku utopiť.

Chovné kačice doma pomocou inkubátora sú veľmi prospešné. Kačacie mäso je chutné a výživné. Ak dodržiavate všetky pravidlá odstrániť mladé zvieratá, potom v druhom roku dosiahnete dosť slušné výsledky.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno