ZvierAhtate.com

Domov Africký trpaslík ježko

Africký trpaslík ježkaČlovek vyberá domáce zvieratá už niekoľko storočí ako priatelia. Niekto má rád papagáje a mačky, niekto preferuje psy alebo roztomilé hlodavce.

Teraz sú neobvyklé a dokonca aj exotické zvieratá veľmi populárne, Africký pyžamový ježko. Tento druh umelo odobrali špecialisti s cieľom umožniť ľuďom držať domy takýchto zvierat.

Je potrebné mať na pamäti takéto Dekoratívny ježko - Hybridný domáci tvar, preto v žiadnom prípade by nemal byť prepustený do slobody, nie je schopný prežiť v prirodzenom prostredí divokých predkov.

popis

Domáce trpasličí ježkoAfrický pyžamový ježko je strašný pekné malé zviera malej veľkosti, prilepené s jemnými ihlami. Ak ste videli obrázky týchto bytostí alebo dokonca ste sa stretli naživo, potom si uvedomíte, že sú schopní dobyť srdce takmer akejkoľvek osoby na prvý pohľad.

Trpasličí ježkovia sú veľmi spoločenské a priateľské zvieratá, najmä vo vzťahu k ľuďom. Rýchlo sa pripájajú k svojmu novému pánovi a celej svojej rodine.

Takéto zviera možno bezpečne uchovávať v jednej kópii, nepotrebujú príbuzných ani pár, aby sa cítili dokonale doma. Ak sa však stále rozhodnete, že nebudete mať jedno, ale dve alebo viac zvierat tohto druhu, stojí za to vedieť, že každý ježko má mať svoj vlastný samostatný dom, inak sa môžu silne hádať a dokonca bojovať medzi sebou.

Ježek sa narodil veľmi malý, ale potom začal rýchlo rásť. Dospelí trpaslíci ježci sa taktiež nelíšia, dosahujú dĺžku maximálne dvadsať centimetrov, s hmotnosťou tri sto päťdesiat päťsto gramov.

Z divých ježkov sa Afričania vyznačujú nielen tým, že nie sú schopní žiť vo voľnej prírode, ale tiež:

  • Jeho vzhľad.
  • Potrebuje.
  • Charakter a temperament.
  • Správanie.
  • Nevyhnutné podmienky zadržania.

Charakter afrického ježkaHlavný rozdiel medzi voľnými spolupracovníkmi je neschopnosť dekoratívnych ježkov sa zvlhčiť a biela bruško.

Európski chovatelia dlhodobo pracovali na vytvorení tohto plemena a na konci dvadsiateho storočia, a to v roku 1995, stále dosiahli úspech.

Výsledný druh bol pomenovaný trpasličím africkým ježkom a rýchlo začal získavať popularitu medzi dospelými a deťmi. Pretože farba týchto krásnych tvorov je prevažne biela, mnohí ich nazývajú bielymi ježkami.

Africkí ježkovia nemôžu byť v priemere nazývaní dlho žiť žiť niekde asi päť rokov. V porovnaní s divokými bratrancami to nie je veľa, pretože prežiť to isté v divokých podmienkach a v domácich, môžu trvať až desať rokov. Chovatelia, ktorí predávajú trpasličí ježkovia často vysvetľujú, ako sa správne starať o takéto zvieratá, a ak budete dodržiavať všetky odporúčania a rady, môže váš zviera žiť dlhšie, a to šesť alebo osem rokov.

Charakter a povaha

Africký ježkoNemôžete poskytnúť všeobecný opis tohto typu domácich zvierat, každý africký ježko je individuálny a má svoj vlastný charakter a charakter.

Niektoré zvieratá uprednostňujú ticho a osamelosť, iní radi komunikujú s ľuďmi a sú v centre pozornosti. Samozrejme, medzi všetkými predstaviteľmi tohto druhu je samozrejmosťou, že s ľuďmi dobre zaobchádzajú a nevykazujú agresivitu, ak nie sú urážaní.

Africké ježky láska, keď sú pohladené a stlačené, ale ak váš maznáčik radšej trávi čas vo svojom dome a nie je veľmi šťastný zásah do jeho pokojnej zábavy, potom sa bude musieť pokúsiť dosiahnuť jeho úctu a lásku.

Pri kúpe tohto zvieraťa dávajte pozor na ježkov, ktoré sami vyjadrujú túžbu komunikovať a dostať sa k vám v náručí. Pretože, ak dostanete buk, bude problematické stať sa s ním a získať jeho miesto. Väčšina trpasličí ježkov - pokojné a priateľské bytosti, ale niekedy medzi nimi existujú aj ohýbané alebo odporné bytosti. Takíto predstavitelia tohto druhu sa pokúsia utiecť a kousnúť alebo syknúť, ak sa ich pokúsia vyzdvihnúť.

Dekoratívne trpaslík Ježiš je schopný poskytnúť vám pocit tepla a pohodlia, a tiež poskytnúť optimistickú náladu. Ak chcete kúpiť toto veľkolepé a nezvyčajné beštie, štyri až päťtisíc rubľov.

Obsah domaÚdržba v dome alebo byte afrického ježkaAfrický trpaslík ježka - plemeno špeciálne chované pre vedenie v dome alebo byte. Potrebuje starostlivosť a prežiť takéto zviera schopné len človeka, v divokej povahe týchto zvierat nie je vhodné miesto.

Potom, čo ste si kúpili takéto domáce zviera, nepotlačte ho okamžite a nechajte celú rodinu stlačiť zviera. Nový dom, ľudia a vôňa môžu spôsobiť stres v ježkovi.

Na začiatok si nechajte zvyknúť na nové prostredie a poskytnite domácemu maznáčikovi kľud a pokoj. Prispôsobenie sa zvieratám trvá asi týždeň. V tejto chvíli už nemusíte dlho držať vo svojich rukách alebo sa s ním pokúsite hrať.

Ako si vybrať miesto pre dom

Miesto pre africký ježkový domNež si kúpite africký ježko, premýšľajte nad tým, kam umiestnite klietku. Miesto musí byť komfortné pre zviera a nespôsobuje žiadne nepríjemnosti. Silné prievany môžu vyvolať chladu a priame slnečné svetlo môže viesť k tepelnému šoku.

To všetko negatívne ovplyvňuje zdravie zvieraťa a môže viesť k smrti alebo vážnemu ochoreniu.

To je dôvod, prečo, v žiadnom prípade dať klietku na parapety, to je jedno z najviac nešťastných miest, ktoré môžu byť vybrané pri umiestnení afrického ježka.

Ježkovia - nočné zvieratá, Špička ich činnosti klesá v tmavom čase dňa. Preto, aby neinterferoval s jeho šepotmi a bežal v klietke v noci, dal to čo najviac z postele, alebo dokonca do inej miestnosti.

Ako si vybrať vhodný dom

Dom pre trpaslíka ježkaAko dom, nie je nutné kupovať klietku, bude dokonale vyhovovať terária z plastu alebo skla.

Pri výbere, dávajte pozor na spodnú oblasť, nemala by byť menšia ako šesťdesiat šesťdesiat centimetrov. Steny by mali mať výšku viac ako tridsať centimetrov a mali by byť dostatočne šikmá, aby sa zviera nemohlo dostať von zo svojho domu a uniknúť.

To môže byť tiež jednoducho uzavreté zhora, plastové teráriá majú veko, môžete si urobiť sami pre sklo.

Ak sa na teráriu nechcete zvyknúť na klietku pre králikov, bude to takisto pohodlné pre ježkov. Pred nákupom nezabudnite skontrolovať klietku - podlaha by sa nemala skladať z tyčí, pretože zviera bude neustále spadnúť medzi ne a nebude sa môcť normálne pohybovať. Taktiež dávajte pozor na steny, ak medzi jednotlivými prútmi existujú príliš veľké medzery, bude ježko jednoducho uviaznuť, alebo vyjde von a utečie.

Africké ježky sú veľmi čisté a radšej idú na toaletu na rovnakom mieste. Preto je potrebné zariadiť podnosnú misku, malú škatuľu naplnenú pilinami, ktorá dokonale vyhovuje. Musí sa čistiť každý deň. Používajte brezové alebo osiky piliny, ale cédrové piliny nie sú vhodné - je to nebezpečné pre zdravie ježkov, pretože môže spôsobiť alergickú reakciu. Dokonca aj pre toaletnú toaletu sa často používajú mačky.

Nezabudnite vyčistiť klietku, urobte to aspoň raz týždenne. Používajte jemný čistiaci prostriedok bez agresívnych a silno vonných prísad. Dekoračné ježkovia sú skvelými fanúšikmi hrania a veľmi milujú všetky druhy hračiek. Majitelia takýchto zvierat odporúčajú, aby si zvykli na tovar pre mačky, napríklad zvonenie plastovej gule bude mať ježka na duši.

Africké čarodejnice sú skvelí milovníci lahodných a hustých jedál, a preto sú náchylní k prejedaniu a obezite. Samy o sebe vedú pasívny životný štýl, preto odporúčame inštalovať do svojho domu špeciálnu tyč pre hlodavce. Zviera sa s ňou radne rozbehne a bude mať vplyv na jeho fyzickú formu. Vyberte zariadenie s priemerom najmenej tridsať centimetrov.

prídel

Africký ježko pomerV dvadsiatom prvom storočí premýšľať o tom, čo kŕmiť africký ježko nie je potrebné. Sú dobré pri konzumácii krmív pre mačky. Stačí dávať pozor na zloženie - nemalo by obsahovať škrobové výrobky, ako napríklad kukurica alebo zemiaky.

tiež tieto zvieratá sú kontraindikované:

  • Mliečne výrobky.
  • Sušené ovocie.
  • Výrobky obsahujúce kyselinu: ananás, citrusy, cesnak, cibuľa atď.
  • Avokádo - ježko môže byť otrávené týmto ovocím, takže je lepšie neriskovať a nezahrnúť do stravy.
  • Orechy a semená v škrupine. Môže zraniť ústa alebo poškodiť zuby.

Udržujte trpaslíka ježkov jednoduchých a príjemných. Takéto zviera vám prinesie pohodlie doma a stane sa skutočným favoritom pre deti a dospelých.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno