ZvierAhtate.com

Najmenšie plemeno mačiek a mačiek

Popis malej mačkyTieto domáce zvieratá nie sú zbavené pozornosti. Nemôže to byť inak. Koniec koncov, hovoríme o najmenších plemenách mačiek na svete. Nižšie je uvedený popis každého plemena.

Toy-Bob

Tento druh, nepochybne, možno nazvať jedným z najmenších plemien mačiek. Dospelá mačka váži nie viac ako 2,5 kg. Tieto trpasličí mačky majú krátky a hrubý kabát. Ďalšou charakteristickou črtou je krátky, svieži chvost. Fazu, ako je fotografovať. Zvyčajne reagujú aj na fotografické blesky. Takéto plemeno sa nebojí oheň. Tieto fazule sú ľahko vyškolené, môžu byť vyučované tímom aj psom. Mimochodom, u malých mačiatok miečanie je podobné ako štekanie psov.

Singapore

Toto plemeno tiež tvrdí názov najmenších mačiek. Tam bola Singapura od domácich non-mačky, ktoré žili v oblasti od staroveku. Singapurské mačky majú krátke a lesklé vlasy. Majú silnú postavu. Samce sú väčšie ako ženy a majú hmotnosť približne 3 kg, kundičky nepresahujú 2 kg.

Externe Singapore líšia natiahnutú atraktívne tvár a veľké uši, telo, svalnaté a veľké. Podľa povahy Singapure mačky sú veľmi láskavý a milujúci, majú veľmi dobrý zdravotný stav. Teraz sa tieto mačky šíria po celom svete.

minskin

Toto plemeno malých mačiek má svoje vlastné charakteristické črty:

  • Mačky malých plemienna takmer celom povrchu tela nie je žiadna srsť. Sú len na chvoste, labkách a hlave zvieraťa.
  • Minsky pochádza zo zmiešania dvoch plemien: močoviny a sfingy. Preto môžu pozorovať niektoré vlastnosti oboch. Všeobecne platí, že toto plemeno trpaslík vyzerá veľmi podobne ako psy.
  • Minskíni veľmi milujú svojich majstrov a nudí sa, keď nie sú doma. Preto je lepšie, aby boli v spoločnosti a cestovali.
  • takéto domáce zvieratá sa dobre prispôsobujú za rôznych podmienok. Nebojte sa mať psa alebo škrečka, misky budú dokonale žiť s nimi.

Dvelf

Vo vzhľade tohto trpaslíka Boli zapojené tri plemená.

Toto plemeno pochádza z miešania troch trpasličích mačky: American Curl, sfíng a Munchkins. Dvelfov majú veľa spoločného s každou z týchto plemien. Meno bolo spôsobené spojením dvoch slov, ktoré v preklade znamená mačku škriatka. Tento rozprávkový názov odráža vo vzhľade týchto domácich maznáčikov.

Farba mačiek môže byť odlišná. Ale správanie je zvláštne. Delfelfy láskyplné a zároveň neaktívne. V žiadnom prípade by sa nemalo zaobchádzať zle. Takéto mačky sú hrdé a ľahko urazené. Dokonca sa môžu skrývať, aby sa vyrovnali s pocitom odporu. Váha dospelého človeka je približne 2 kilogramy. Tieto tajomné zvieratá žijú teraz v rôznych častiach sveta.

Munchkin

Popis malej mačkyToto plemeno malých mačiek je proti jazvečíkom. Majú veľmi krátke labky. Ich obľúbenou pozíciou je sedieť na zadných nohách. Chvost je stlačený na podlahu. V tejto polohe chcú mačky sedieť a rozhliadnuť sa. Vyzerá to veľmi zábavné. Ich maximálna hmotnosť je 4 kg. Vo všeobecnosti, munchkins pripomínajú hračky mačky. Majú silné telo, odolné voči chorobám. Munchkins milujú majstrov a sú pokorní.

Bambino

Prineslo toto plemeno nezvyčajným spôsobom. Dvaja manželia priniesli mačiatko a dali mu meno Bambino. Chlpatý tvor bol spokojný s nezvyčajným vzhľadom. Ako sa ukázalo neskôr, narodil sa v dôsledku prechodu dvoch plemien: Munchkin a Sphinx.Bambino z taliančiny je preložený ako dieťa. Ak ho porovnáte s niekým, môžete nájsť podobnosť s daním. Má rovnaké krátke nohy a predĺžené telo. Zaujímavý detail: špička chvosta môže byť štetcom. Bambino bezsrsté, takže veľmi často zmrazujú, najmä v zime.

jahniatko

Plemeno, ktoré patrí k najmenším z mačiek, ktoré vyzerá ako jahňacie. Preto meno. Lubkin kučeravé vlasy. Hmotnosť týchto načechraných "detí" môže dosiahnuť až 4 kg. Vzhľadom na toto plemeno mačiek sa dá nazvať jedným z najnovších. Okrem toho sa považujú za vzácne druhy. Vo svete je len niekoľko desiatok.

Napoleon

Tento druh mačiek sa objavil aj kvôli kríženiu niekoľkých plemien. Napoleon pochádza z potomkov perzskej mačky a munchkinov. Napoleoni majú tiež svoje vlastné charakteristiky:

  • Ktoré mačky sú najmenšietieto domáce zvieratá môžu dosiahnuť hmotnosť 2,3 - 4 kg.
  • Napoleonov možno považovať za večné deti, pretože vždy vyzerajú ako malé mačiatka. Oči veľké a široko zasadené.
  • tieto tesnenia majú skôr hrubú vlnu.
  • vlna Napoleonov je dlhá a krátka.
  • Tieto domáce zvieratá sú veľmi priateľskí, takže nenechajte sa ísť von sám, pretože môžu ukradnúť.
  • Mačky tohto plemena majú dobré zdravie. Oni nie sú chorí s niektorými chorobami, ktoré trpia iné mačky. Avšak, ak sa staráte nesprávne, potom telo zlyhá v akejkoľvek mačke.

Devon Rex

Tieto mačky sa objavili vo Veľkej Británii. Vonku sú veľmi pekné: Veľké uši, krátke kníry a jasne označené oči, ktoré zdôrazňujú štíhle telo Devonu.

Takéto plemeno malých mačiek sa v spoločnosti cíti veľmi dobre. Devon Rex sa môže podať malému dieťaťu, pretože jeho vlasy nespôsobujú alergie. Vzhľad týchto domácich miláčikov je majestátny a ušľachtilý. Ale, rovnako ako všetky mačky, sú hravé a škodlivé. Vo svete takýchto jednotlivcov veľa.

Balinese

Vlastnosti plemien malých mačiekVonkajšie tieto zvieratá pripomínajú siamské, z ktorých sa v skutočnosti vyskytli. Vo všeobecnosti je ich vlasťou Amerika. Avšak majú dlhší kabát a svieži chvost. Od siamských mačiek získali farbu, pôvabné telo. Balijská hmotnosť nie je väčšia ako 4 kg. Štíhla bola tiež odovzdaná od svojich predkov.

Malé mačiatko z balijčiny sa narodilo biele ako sneh. Postupom času získavajú farbu podobnú siamskej. Tieto tesnenia sú veľmi príjemné. Môžu byť zobrazené na vodítku. Je dôležité, aby to nebolo príliš tesné.

Toto úžasné zviera sa objavil v Illinois. Bol odlišný od ostatných mačiek v jeho miniatúrnej veľkosti. Jeho hmotnosť bola 680 gramov a dĺžka bola 18 cm. A Tinker mal takéto parametre pred koncom svojho života. Je smutné, že mini-mačka žila až 6 rokov.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno