ZvierAhtate.com

Čistenie akvária doma

Pravidlá pre čistenie akváriaČasto, majitelia nádrží na ryby majú zodpovednú úlohu, pokiaľ ide o starostlivosť o domácich zvierat, čistiť akvárium. Kvôli koncentrácii produktov živočíšnej aktivity rýb, ich potravín, vodnej vegetácie a iných vôd sa na povrchu akvária usadzuje hustá vrstva organickej hmoty. Táto okolnosť absolútne nesúvisí s veľkosťou rybieho domu. Pre príjemnú existenciu rýb musíte akvárium čistiť včas a správne.

Najprv by ste mali starostlivo sledovať stav vody, včas odstrániť rozkladajúce sa častice (riasy, krmivo).

Nemodifikujte vodu týždenne, je lepšie zmeniť jeho časti na trvalé, ale nie varené.

Voda sa nakoniec stane čírou s miernym nápadným žltým nádychom, ak sa upraví ekologická rovnováha a starostlivosť o akvárium bude správne.

Akonáhle sa táto udalosť uskutoční, musíte začať čistiť akvárium.

Ako čistiť akvárium doma

Do akvária sa zažiarili čisté, by sme mali pripraviť inventár, ktorý budeme používať:

  • vedierka alebo umývadlo,
  • štetec
  • sifón s hadicou,
  • štrkovač.

Prípravné práce a pokyny: ako správne čistiť akvárium

Ako čistiť akváriumZačnime s prípravou sladkej vody. Musíme nahradiť asi tretinu alebo trochu menej ako stará voda. Zvláštna pozornosť by sa mala venovať majiteľom morských rýb na zachovanie pomeru soli. Voda na výmenu by nemala obsahovať žiadne škodlivé zložky v jej zložení, musí byť udržiavaná otvorená po dobu najmenej 72 hodín, vďaka čomu sa uvoľňuje chlór. Lampový indikátor pomôže skontrolovať kvalitu vody v prítomnosti ťažkých kovov, lúk a kyselín.

Voda z vodovodu je považovaná za bezpečnú proti škodlivým nečistotám, ak bola obhájená počas troch dní. Vodný teplomer nám pomôže sledovať aj teplotný režim. Nie je žiaduce podávať ryby niekoľko hodín pred a po čistení.

Testovanie vody pre akvárium

Umývanie akvária mali by ste si kúpiť nový kontajner, kbelík na odpadky alebo na akýkoľvek iný účel určite nie je vhodný. Škodlivé častice z chemických látok pre domácnosť sa usadzujú v inventári, ktorý sa používa, v prípade rýb sú smrteľné. Ruky by mali byť suché, bez mydla alebo krému. Filter je vypnutý, nemal by byť pripojený k akváriu počas čistenia, ale aj všetky predinštalované elektrické spotrebiče.

Každý, kto má akvárium, dobre vie, že jeho bezchybný druh je zásluhou majiteľov. Koniec koncov, by sa to malo plniť nielen rybou a riasami, ale aj očistené. Len v integrovanom prístupe môžete skutočne byť hrdí na svoj vlastný mini podmorský svet. Pozrime sa, ako správne čistiť akvárium.

Ako čistiť akvárium pomocou sifónu?

Metódy čistenia akváriaSifón je veľmi pohodlná a potrebná vec v starostlivosti o akvárium. Takmer bez výnimky potrebujú akvária tento typ čistenia - čistenie pôdy. Vašou úlohou bude uvoľniť ho z pozostatkov krmív a iných odpadov (ktoré sa neskôr zmenia na baktérie). Robte to priamo z jeho povrchu a trochu ponorené do hĺbky.

Podľa množstva vody zachytenej v procese sifónu sa určí množstvo toho, čo budete neskôr vyplniť. Pamätajte, že voda musí byť pripravená (tj usadená). Ak máte takú vodu s rezervou, potom samozrejme nebude problém.

Ako čistiť sklo

Tento proces je dosť nudný a často ho prekladáme neskôr. Ale nezdržujte sa dlho. V zásade s prvým rastom by sa mal dostať do práce. Ak proces spustíte, bude ťažké ho správne vyčistiť. Proces čistenia skla sa dá nazvať najkomplikovanejším postupom čistenia akvária ako celku. Tu je potrebné správne pracovať so škrabkou.

Ako čistiť filterAko viete, čistenie filtra sa vykonáva výhradne v akvarijnej vode a v žiadnom prípade pod vodovodnou batériou. Pre správne čistenie by sa mal rozpadnúť a dôkladne opláchnuť všetky jeho časti. Možno povedať, že filter by sa mal vyčistiť po sifóne s vodou. Zároveň sa riadi poslednou vodou na čistenie. Bude to najčistejšie a najmenšie kontaminované v porovnaní s predchádzajúcim. V skutočnosti musí byť filter v ňom umývaný. Potom ho zložte späť a nainštalujte na miesto.

Nalievanie vody (výmena vody)

Prišla etapa priameho čistenia akvária. Teraz by mala byť naplnená vodou, čo nie je dostatočné kvôli predčisteniu so sifónom. Pridáme vodu v požadovanom množstve. Predtým by to malo trvať týždeň, iba takú vodu je možné vylievať do rýb. Po tomto postupe môžete a mali by ste spustiť filter a zapnúť podsvietenie.

Pridávanie vitamínov

Existujú špeciálne vitamíny, určených pre ryby aj flóru. Často sa používajú proti rastu rias. Pomocou týchto nástrojov ich musíte zadať správne. Najlepšie je pridať do stojacej vody, potom sa umiestnia do celej nádrže. V opačnom prípade sa odporúča ich nalievať pod prúdom vody z filtra, čo zabezpečí ich rovnomerné rozloženie.

Prečo čistiť akvárium?

Ako čistiť akvárium samiAby vaša ryba žila pohodlne, je absolútne nevyhnutné vykonať čistenie. Čistenie akvária, zbavíte sa odpadu: výsledky života rýb, bahna a zvyškov krmív. Preto očistíte vodu. Kontaminovaná voda nepriaznivo ovplyvňuje zdravie rýb a je veľmi dôležité starať sa o jej čistotu. Mimochodom, jedným z účinných spôsobov spracovania zvyškov je prítomnosť bohatého rastlinného sveta, ktorého koreňový systém prispieva k tomuto procesu.

Aká je frekvencia čistenia?

V zásade veľa závisí od počtu rýb, rastlín a filtračných systémov. Existuje však úspešná prax starostlivosti o ryby.

Najvhodnejší čas na čistenie každého domáceho rybníka je jeden týždeň. Nie je to tak ťažké, a preto budete vždy udržiavať správnu atmosféru vášho vodného sveta.

S takou frekvenciou je potrebné vyčistiť pôdu, čo znamená, že sa sifónuje. Filter je tiež pravidelne čistený. Závisí však od ich druhu. Ak ide o interný filter, hubky sa vyčistia raz týždenne. Ak sú filtre vonkajšie, čistenie je možné po niekoľkých mesiacoch.

Ako čistiť nádrž sami

Odporúčame zohľadniť niektoré nuansy starostlivosti o vodné telo, ktoré budú užitočné pri jeho čistení.

  1. Čistenie akváriaProces čistenia akvária nie je ťažký a nie je nič zložité. Ale existuje ľudský faktor - lenivosť. Preto sa odporúča plánovať upratovanie vopred. Nalaďte sa na tento proces, aby ste boli pripravení na pridelenie tejto doby.
  2. Je lepšie odložiť čistenie vôbec v prípade, že ste predtým nebránili vodu. Nalievanie obyčajnej vody môže mať negatívne dôsledky. Preto by sme ju mali v zásade brániť.
  3. Ak nie je dostatok času, môžete vyčistiť raz za dva týždne. Ale je to možné len pre malé akváriá do 40 litrov.
  4. Pri čistení pomocou sifónu urobte to hladko a bez náhlych pohybov, aby nedošlo k narušeniu prostredia rýb a iných živých tvorov. Najmä je potrebné dávať pozor na plaché veľké ryby.
  5. Pôda je starostlivo vyčistená a podľa pravidiel. Nechoďte príliš hlboko vo vnútri. Ak je však špina, je potrebné sa ponoriť bez možností. Pre korene rastlín sa neodporúča prehliadať bez koreňov. Pre nich to bude stres, pretože nemajú radi akékoľvek manipulácie v akváriu z vašej strany.

Majte akvárium čisté a upratané. To vám zabezpečí zdravý životný štýl a dobrý vzhľad.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno