ZvierAhtate.com

Vlastnosti všetkých druhov rastlín v stepí

Rastliny stepíStep - typ vegetácie, predložený komunitou sucho tolerantní trvalka bylín s vynikajúcou trávnikové trávy, ojedinele trstiny a cibule.

Sú rozmiestnené tam, kde je veľmi málo zrážok a podnebie je mierne teplo.

habitat

Katran TatarAk analyzujeme geografickú polohu stupňovitých reliéfov na svete, zistíme, že sa tvoria najbežnejšie stepy vo vnútrozemských oblastiach kontinentu.

Stepná miernych oblastiach severnej a južnej pologule kvalifikovať bez stromov povodia horúce suché podnebie, dominanciu zelenej obilnín na tmavo hnedých a čiernych pôdnych pozemkov.

Prevládajú stepné oblasti, zmenil pastviny odbočka a vykazujú nízku trávu s prevahou komunitných pastvinách kostravy a paliny. Okrem iného zahŕňa aj step zmiešané byliny a rôzne kríky. Okrem horských stepí zostali na malých úzkych úsekoch malých úlomkov solonetových rastlín, ako je palina, ulička atď. Pre stepu na troskách, tymian, chrpa a iné rastliny sú špecifické.

systematizácia

Podľa výskumu vedeckých pracovníkov podľa stupňa klasifikácie rastlín je možné rozdeliť stepy na dva typy:

  • lúka (v lesopestovnej zóne);
  • typické (v stepnej zóne).

Existuje veľa rôznych rastlín, vezmeme do úvahy len niektoré z nich podrobnejšie:

Márnica

MárnicaDvojročná alebo viacročná rastlina. Výška zariadenia je asi jeden a pol metra. Stopka jednoduchá, rovná, smerom nahor. Listy zvislé, veľké s dĺžkou od 10 do 25 cm a šírkou od 4 do 10 cm. Listy rozetou s prúžkom, sedlom, stalobescomplexom.

Zelení sú na vrchole a dno je pokryté snehovo bielenou plsťou, na okraji sú nepárne trny. Kvety sa zhromažďujú v guľovitých kvetenstvách modravobielej farby. Priemer guľovitého hrotu je 4-5 cm. Plody sú akné. Rastú medzi kríkmi v údoliach rieky, na pustatinách a okrajoch.

Yarrow common

Yarrow commonTrvalá rastlina - rodina Compositae so vzpriamenou stopkou. Jeho výška sa pohybuje od 45 do 62 cm. Kaulínové listy sú rozdelené na veľké množstvo lalôčok. Kvetenstvo - korytnačka.

Malé, snehovo biele kvety (ružovo-lilac alebo červené). Kvitne veľmi dlho v júni až auguste, rastú na kopcoch všade, môžu rásť a na lúkej stepke. Často padá na strmé svahy.

Asparagus officinalis. Asparagus officinalisTrvalka bylinná rastlina - rodina je ľalia. Špargľa stonka je vzpriamená, výška je až 150 cm, rozvetvená. Listy sú zložené do šupín, modifikované výhonky sa tvoria v dutinách drieku, pripomínajúc listy. Kamuflážna stopka je rovná, jasná, tvoria výhonky.

Používajú sa ako rastlinná rastlina. Kvety sú smaragdovo žlté. Ovocie - šarlátová farba (bobule). Kvitne v júni až júli. Chřest môže rásť v lúkach, medzi malými lesmi, v stepí a samozrejme na svahoch hôr.

Adonis Spring

Adonis SpringTrávnatá rastlina rodiny Ranunculaceae. To sa vyznačuje skorým kvitnutím (od 40 do 50 dní). Prvé kvety, ako vždy, sú veľké, svetlo žlté, oranžové, apikálne.

Na začiatku kvitnutia (výška kroviny je od 10 do 15 cm) a v čase plodenia dosiahne 35 - 65 cm. Vyskytuje sa takmer všade:

  • v každom kríku od 3 do 15 generatívne;
  • a od 4 do 22 vegetatívnych procesov.

zádušník všeobecný. zádušník všeobecnýRastlina pochádza z rodiny labiátov. Má plazivú a rozvetvenú stonku. Korene, tvoriace nové stonky. Listy sú okrúhle, obličkovité, stopkaté. Kvety pre 3-5ks. sú v axilách stredných listov, sú malé, fialovo-modré alebo azúrové-lila.

Pedicels päťkrát kratšie ako kalich, vybavené zákrutami. Výška stoniek sa pohybuje od 10 do 35 cm. Rusty sa môže pozerať pozdĺž rokliny a na svahoch kopcov.Ľubovník bodkovaný perforovaný

Ľubovník bodkovaný perforovanýTrvalka bylinná rastlina - rodina pečatidlo. Pár rovný, vysyu od 45 do 75 cm, nahý, s 2 fazetami. Listy sú podlhovasté. Na listoch roztrúsených tečúcich kontajnerov, ktoré vyzerajú ako otvory, a preto sa názov - rozptýlil ľubovník bodkovaný.

Kvety sú početné, žlto-zlatý odtieň, zhromaždený v široko panickej, takmer tienené kvetenstvo. Sepály sú označené holistickým okrajom. Okvetné lístky sú dvakrát lankovité sepaly, kvitnúce v júni až júli. Oddenka nie je hustá a stopky ju nechávajú.

Dubové drevo Veronica

Trvalka bylinná rastlina. Zelené výhonky sú zachované po celý rok. Listy sú umiestnené oproti. V kvete je jeden pistil a dva tyčinky. Ovocie Veronice je komprimovaný box. Rastú na lúčnych miestach.

krídlatka. krídlatkaZariadenie rodiny pohánky, Výška sa pohybuje od 15 do 40 cm, má rovnomerné, dokonca aj rozširujúce sa stopky. Listy sú kopinaté alebo eliptické, malé, s krátkou chrbticou. Kvety sú v axilách listov a sú rozdelené pozdĺž celej rastliny. Koruna kvetu je matná ružová. Ovocie je orech (trojitý).

Kvete od mája do októbra. Rastá pozdĺž ciest, ciest, dvorov, pastvín. Mimochodom, na pastvinách, kde je veľké preťaženie hospodárskych zvierat, všetky variácie rastlín trpia, ale len, nie vrh.

Zrelé obyčajné

zimné žeruchaTrávna rastlina patrí do rodiny crucials. Jasne nazelenalé rozety z hrozna zo zložito vyrezaných listov. Je rozpustená v máji až júni.

S množstvom vlhkosti a slnka z roztaveného snehu v repky blesk rýchlo kvetový proces sa natiahne štetkou žltých kvetov.

Ovocie je viaczložkové, silné. Med je vynikajúci.

fialový

Vzťahuje sa na rodinnú fialovú. Stonka dosahuje asi 30 cm. Stonky veľkých listnatých listov (drážkované). Stipuly sú veľké, hrdzavočervené. Rastú na kopci, na miestach s nízkou trávou. Rovnako bude krásne rásť na kamenných plochách povrchu.

palina. palinaRodina (Compositae). Koreň drevnatý, vo zvislej polohe, tvorí rozvetvený kvitnutia strieľa rovno a nerovnomerné bagroveyuschie rozvetvený kvitnúce výhonky.

Listy procesov a spodný čap trikrát peřenosečné, segmenty 3-10 mm dlhé (úzky-lineárne), mierne špicaté, horné a stredné Stem listy sediace, krátky, úzky lineárne. Vonkajšie listy sú oválne, takmer guľatý, plast, na zadnej strane zelenej, domáce - membránová-strapcami.

Stanovuje sa zóna stepnej zóny jeden z hlavných biomes sushi. Rastliny v stepí sú dostatočne odolné voči suchému podnebiu a dlhý čas môžu koexistovať s deficitom vlhkosti.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno