ZvierAhtate.com

Ďaleký východný kambatský krab

Popis kráľa kráľaKrabi Kamchatka majú vysokú hodnotu na svetových trhoch. Japonci to nazývajú kráľovskými a nie je to náhoda. Mäso kráľovského kraba je pochúťka a konzervované jedlo, ktoré produkuje, je veľmi populárne po celom svete. Medzi zástupcami druhu je kraba Kamchatka pôsobivá. Veľké samce môžu mať škrupinu širokú až 20-26 cm širokú a vážia až sedem kilogramov. Rozsah končatín je pôsobivý, u jednotlivých jedincov môže šírka od konca jednej končatiny k druhej dosahovať až jeden a pol metra.

Z pohľadu zoologie, kraba - je to rakovina, ale len krátka. Malá hlava krabov je skrytá pod okrajom škrupiny, kde je zodpovedajúca depresia. Všetok zvyšok tela má výrazné rozdiely od bežných predstaviteľov kôrovcov. Brucho kraba je ako konkávne dolu a pri pohľade zhora sa dá pozorovať iba hlava a prsia.

Ďaleký východ krab

Najväčšia koncentrácia týchto kôrovcov je podľa vedcov študovať na západnom pobreží Kamčatky.

Habitát kráľa kráľa:

 • More Okhotsk;
 • Japonské more;
 • Beringovo more.

Pôsobivé, v porovnaní s inými krabiami, veľkosť a veľmi nevýrazné výživné mäso viedli k priemyselnému lovu svojho úlovku. Treba poznamenať, že krab na Ďalekom východe na území Ruska bol v polovici minulého storočia priviazaný najmä do Barentského mora.

Pravý pazúr kráľa kráľa je vždy o niečo väčší ako ľavý, ale sú umiestnené na prvom páre chôdze končatín. Takáto štruktúra tela nie je náhodná: ľavá pazúr to jednoducho melie jedlo, a právo všetkých svojich baniach rozbitím či mušlí škrupiny ich korisť. Ľavý pazúrik je tiež potrebný na to, aby mohol posielať strúhané jedlo do cieľa. S jej pomocou sa živí.

Posledný pár končatín je mierne nedostatočne rozvinutý a nachádza sa v dutine, kde sú žiabre skryté. Štetce chitínových chĺpkov na nich pomáhajú krabovi čistiť žiabry z zvyškov jedla.

Chôdza končatín, brnenie, brucho a hlava v celej oblasti sú pokryté malými, ale hroziacimi trní. Tvar hlavy a škrupiny je skôr ako päťuholník. Celkovo má krab päť párov končatín.

Životný štýl kráľa kráľa

Reprodukcia kráľa kráľaKamčatský krab sa živí bentických bezstavovcov, vo svojej strave patrí kôrovce morské ježky, ascidians, mäkkýše a morské hviezdy.

Tento reprezentant členovcov Kamčatky rastie počas obdobia prelupovania, keď chitinové pokrytie zmäkne a postupne sa na ňom objaví nový. Keď sa na mieste starého škrupiny objaví nový - mäkký a elastický, krab začne intenzívne rásť tri dni. Potom sa škrupina stáva tvrdá, chitín je impregnovaný vápnom a rast článkonožca sa zastaví. Počas nasledujúceho molt sa celý proces opakuje znova.

V rôznych vekových kategóriách dochádza k opadávaniu s rôznou frekvenciou, a to:

 1. Prvý rok života - až 12 krát;
 2. 2. ročník života - až 7-krát;
 3. od 3. roka do 9. ročníka života - 2 krát;
 4. od 12 alebo 13 rokov - 1 za 2 roky.

Celková dĺžka života nepresiahne 20 rokov. Sexuálne dozrievanie u mužov nastáva len v desiatom roku života, zatiaľ čo u žien je už v ôsmej a dokonca aj siedmej. Čas dozrievania vajíčok je jeden rok, počas ktorého žena nosí všetky na brušných nohách v množstve od 20 tisíc do 300 tisíc kusov.Habitát kráľa kráľa je morské dno, kde môže byť správne považovaný za kráľa, berúc do úvahy jeho majestátne rozmery. Pri hľadaní potravy krab môže migrovať zárubne, prechádzajúc desiatkami míľ pri hľadaní lepších podmienok.

Veľká rýchlosť pohybu pozdĺž morského dna, dosahuje až 1,8 km / h, Tento obyvateľ Kamčatky dosahuje na úkor silných a masívnych svalov na končatinách. Pohyb sa vykonáva bokom alebo dopredu, napriek silným končatám však kraba nemôže kopať do zeme.

Ako kráľ kráľ robí?

Tam, kde býva kraba KamčatkaKaždú jar, keď sú zálivy oslobodené od ľadu, zimná hydrologická oblasť dosiahne zimné miesta pre kraby. V tomto momente začnú migrovať bližšie k pobrežiu. V tomto prípade muži a ženy migrujú oddelene od seba.

V tejto chvíli samice nosia dva druhy ikier. Na svojich brušných nohách majú kaviár, v ktorom sa už vyvíjajú embryá. A v pohlavných kanáloch a vaječníkoch majú kaviár, ktorý ešte nebol oplodnený.

Keď niekoľko zo samice začne blížiť brehy vajec na brušné nohách začne masové liahnutia potom muži a ženy sa nachádzajú v teplých pobrežných vodách, kde sa teplota vody pohybuje od 2 do 4 stupňov Celzia. Tam, na 15 až 75 hĺbky metrov, dôjde k oplodneniu.

Ako prebieha proces hnojenia

 1. Pozorovanie samcov a samíc v podmienkach akvária môžeme konštatovať, že proces párenia začína práve v okamihu, keď sa samičky dostávajú u žien. V tomto okamihu muž zadržia ženu za pazúriky a drží ju, až kým nezlikviduje škrupinu.
 2. Moult trvá asi sedem dní a akonáhle sa žena úplne zbaví starého plášťa, samček prilepí pásku so spermatofórami na samotnú základňu svojich končatín a hnojí ju.
 3. Okamžite po oplodnení samice ide muž na dno, kde prebieha jeho plesanie.
 4. Po niekoľkých dňoch, niekedy aj niekoľko hodín, vnútorná samica vajcia gombíková a kvapalina, ktorá rozpúšťa pásku prilepená samca. V tomto okamihu, vajcia sú hnojené a spermatofor pomocou lepiacich membrán, prelína do dlhých stoniek. Medzi týmito stonky tiež naplnené niekoľko kúskov, a potom sa navíja na brušné vlasy končatín u žien, ktoré triedi a umýva morskú vodu.

Po oplodnení a oplodnení Samice sú celé leto blízko pobrežia, kde teplota neklesne pod 15-17 stupňov. V tomto prípade muži zvyčajne idú dolu, kde teplota je v rozmedzí od 7 do 10 stupňov.

Počas celého leta plavili pozdĺž morského dna pri hľadaní jedla a prístrešku. V tomto čase sa na vajciach aktívne vyvíjajú embryá, ale s nástupom zimy sa ich vývoj zastaví. Iba na jar, len pár týždňov pred vyliahnutím, začne embryo aktívne rásť. So začiatkom vyliahnutia vajcia jednoducho vybuchne na polovicu, čím uvoľní nového jedinca.

Rast kráľa kráľa

Vlastnosti kráľa kráľaLvy krabov sú úplne odlišné od dospelých. Majú predĺženú hlavu a hrudník s iba tromi trní. Dlhé brucho a žiadne končatiny na pohyb. Počas niekoľkých mesiacov musí larva jednoducho plávať pozdĺž prúdu a odstrániť z vody pomocou trvalých čeľustí, ktoré súčasne vykonávajú funkciu nôh.

Počas týchto dvoch mesiacov sa podarilo štyrikrát vylievať, zatiaľ čo ich prúd odvádza veľa míľ od miesta vyliahnutia. Potom sa objaví piaty molit a larva už nadobudne určité obrysy skutočného kraby a klesne na dno.

V dospelých larvách sa objaví škrupina, silne pripomínajúce škrupinu dospelého. Vyskytnú sa štyri páry chôdzok a brucho sa skracuje. Po strávení približne 20 dní na dne sa larva opäť rozpadá. Tentokrát už získa všetky vlastnosti dospelého kraba.

Fry vo veku od 6 do 7 rokov môžu mať škrupinu šírky od 5 do 8 centimetrov. Rovnako ako dospelí migrujú do veľkých kŕdľov, len oddelene od nich. V siedmom roku života sa ženy stanú sexuálne zrelými a začínajú sa odchyľovať od mužov, v súčasnosti začína proces tvorby dospelých škôl.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno