ZvierAhtate.com

Otitis pri príznakoch a liečbe mačiek

Choroby mačiekMačky sú najviac náchylné k zápalu stredného ucha, takže sa zdá, že majú dosť často, ale starať o to za to nestojí, pretože to nie je smrteľné ochorenie. Ochorenie zahŕňa zápalovú akciu, ktorá sa vyskytuje v jednej z ušníc, a sprevádza s miernym bolesti a pichanie v postihnutej oblasti. Takáto choroba má tri druh

, každá z nich má svoje vlastné charakteristiky a zvláštnosti a má tiež individuálnu metódu liečby.

1. vonkajšie Otitis u mačiek je forma ochorenia najjednoduchšia. Je ľahké prekonať a odstrániť z tela zvieraťa, pretože táto choroba môže v krátkom čase zasiahnuť iba vonkajšie časti ucha.

2. priemerný Otitis u mačiek - táto forma sa často mení na chronický zápal stredného ucha, pretože zápal preniká do ucha a začína ovplyvňovať oblasť tympanickej membrány.

3. interný Otitis u mačiek - táto forma ochorenia je najviac škodlivá a má negatívne dôsledky na telo zvieraťa. Počas takejto otitídy sa väčšina zvierat stane hluchým a postihnutá mnohými ochoreniami. Takže patogénna infekcia otitis vstupuje do mozgu a spôsobuje následky, ktoré je ťažké zvrátiť.

Prečo sa otitida vyskytuje u mačiek?

Mačka môže vyliečiť chorobu rôznymi spôsobmi. Väčšina majiteľov sa často mýli, keď si myslia, že otitis v ušiach mačky môže začať len kvôli podchladeniu alebo prechladnutiu infekcie. Táto choroba má mnoho rôznych dôvodov, podľa ktorých sa môže rýchlo objaviť a rozvíjať v tele zdravého zvieraťa. Takže oblasť uší má najväčšiu náchylnosť na porážku, takže hmyz, ako aj iné cudzie predmety, budú hrať dôležitú úlohu pri rozvoji choroby.

Hlavné dôvody, pre ktoré sa vyskytuje otitis

 • Nástup alergií.

Takže aj predmet baktérie, na ktorom je zviera vyvolané príznakmi alergie, môže ľahko av krátkom čase vyvolať mačku na výskyt a šírenie ochorenia ušných pier. Vzniká to preto, že mikróby alergického typu, prenikajúce do organizmu zvieraťa, menia celé prostredie mikroflóry vo všetkých častiach vnútorných orgánov. Toto zahŕňa ucho zvieraťa. Potom alergická reakcia spôsobuje vznik zápalu, čo má za následok formu otitis.

 • Škodlivý hmyz a parazity.

Výskyt roztočov uchaBez ohľadu na to, či zviera žije väčšinu času v dome alebo stráca voľný čas na prechádzkach, neustále prispieva spolu s okolitými objektmi, ľuďmi a zvieratami. Každý domáce zviera má možnosť vyzdvihnúť nebezpečný hmyz alebo škodcu. Takže vo väčšine prípadov sa otitis u mačiek vyskytuje kvôli prítomnosti v uchu ucho roztoč. Tieň sa cíti dobre v uchu zvieraťa, kde je pohodlné a pohodlné žiť a slobodne sa rozmnožovať. Tento škodca tiež prispieva k rozvoju formy ochorenia a prenikaniu infekcie hlboko do ucha.

 • Mechanické zranenia a zranenia.

Takže rôzne škrabance a rany na ušiach, ktoré vznikajú ako výsledok zranenia ostrými vetvami, tŕňmi alebo časťami rastlín, rýchlo zapáliť pokožku ucha a spôsobiť jej zraniteľnosť voči šíreniu škodlivých baktérií a mikroorganizmov. Takéto zranenia sa často nezahojí dobre a začnem strácať váhu, čo nepriaznivo ovplyvňuje zdravie mojich uší a stáva sa skutočným nebezpečenstvom pre mačku.

 • Huby a iné nebezpečné mikroorganizmy.

Rôzne huby a škodlivé organizmy sa používajú na násobenie vo vlhkom a vlhkom prostredí. To je dôvod, prečo ucho, ktoré prešlo rôznymi druhmi škôd, bude dobrým miestom pre formovanie a reprodukciu škodlivých baktérie. Keď sa dostatočne množia a dostanú sa do značnej miery, baktérie sú zoskupené a pokračujú v ich penetrácii do ucha, bližšie k tympanickej membráne.

 • Zranení rôznymi objektmi.

Ak je zviera poranené akýmkoľvek rezom alebo ostrým predmetom, bude mať vplyv aj na jeho zdravie. Takže zranenia prinesú ešte väčšiemu nepohodlnému správaniu sa domácemu miláčikovi. A on ich bude hrebeňom narastať územie porážka. Raná sa dlho nezdravuje, neustále sa trápi a potom sa na ňom formuje otitis počiatočnej fázy.

 • Komunikácia s infikovanými zvieratami.


zavrieť kontakt s inými zvieratami môže tiež pôsobiť ako pôvod a šírenie choroby. Napríklad pre malé dobu zdravá mačka bude spájať s tým, že choré ucho zápal stredného ucha, čo povedie k rýchlemu vyhadzovaniu ochorenia u zdravých zvierat.

 • Zlá hygiena domáceho maznáčika.

Síra v uchuNiektorí jedinci mačiek trpia veľkým vylučovaním ucha síra. Zároveň by majiteľ domáceho zvieraťa mal starostlivo sledovať tento proces a neumožňovať hojné rozdelenie. Veľké množstvo uvoľnenej síry sa zvyčajne odstraňuje pomocou bavlneného kotúča, ktorý sa najskôr namočí vo vriacej vode.

 • Hormóny.

zlyhanie v hormonálnom pozadí zvieraťa často spôsobujú problémy v očiach, ušiach a koži. Ak sa liečba tohto problému nezačne včas, bude ešte silnejšia a dosiahne sa nová miera zápalu.

Liečba otitis u mačiek

Kontrola zvieraťa a štádium liečby sa vykonáva len s pomocou veterinárneho lekára. Takéto pravidlá sú nevyhnutné, pretože iba skúsený odborník môže porozumieť a určiť stupeň ochorenia, jeho prevalenciu. Ak uzdravujete doma, môžete ľahko zhoršiť stav vášho domáceho maznáčika, čo môže spôsobiť meningitídu a dokonca smrť zvierat.

Takže doktor to napíše istý kurz individuálne ošetrenie pre každú mačku. Hlavným cieľom liečby je potlačiť infekcie a odstrániť problém koreňový ochorenia - škodlivé mikroorganizmy, ktoré sú schopné po dlhú dobu reprodukcie a ržání maznáčika uši.

Ak má otitis ľahké štádium, potom by mal majiteľ vytvoriť určitý časový harmonogram, keď sa bude zaoberať čistením uší zvieraťa. Ak je poškodenie povrchovej formy, je často nutné premývat roztokom 3% peroxidu vodíka.

Liečba otitis u mačiekAk sa vyskytne otitis media v strednej fáze, veterinár predpíše liečebný postup antibiotiká a lieky, ktoré rýchlo a účinne znižujú zápal ušných častí mačky. Ak má zviera nepohodlie a bolesť, potom takmer vždy predpisuje lieky proti bolesti alebo injekcie.

Keď stupeň otitis má komplexný stupeň, lekár určí veľký komplexné liečbu, ktorá sa vykonáva nielen na liečenie mačky, ale aj na jej ochranu pred možnou smrťou. Najčastejšie zvieratá prestávajú po liečbe počuť, pretože bubnová membrána a ušný kanál sú úplne poškodené. V takejto ťažkej situácii je bežné predpísať veľký zoznam liekov a antibiotík, ako aj pravidelnú liečbu rôznymi liekmi.

Príznaky otitis

Hlavné príznaky otitis u mačky sú ľahko rozpoznateľné. Otitis nemožno zamieňať s inou chorobou uší. Ak však majiteľ mačky nie je dostatočne skúsený a nestretol sa s touto chorobou, mal by vedieť, že počas choroby nasleduje príznaky:

 1. Mačka sa vždy pokúša poškriabať boľavé ucho, časom sa stáva červená a zapálená.
 2. Domáce zviera môže mať streľbu alebo bolesť, domáce zviera nechce tráviť čas s majiteľom, vyhýbať sa ladeniu a nedovoľuje sa žehliť.
 3. Ak je otitis media najviac nebezpečný, potom na uchu sú bolesti a dokonca aj opuch.
 4. Mačka môže mať horúčku.
 5. Uši majú nepríjemný zápach a často sa zdajú hnisavé útvary.
 6. Mačka sa roztrhne, môže rýchlo reagovať na životné prostredie a zdá sa, že sa bojí.
 7. Mačka môže ignorovať pokusy o kŕmenie, ako aj prilákať svoju pozornosť s pomocou liečby.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno