ZvierAhtate.com

Himalájske mačky: rysy obsahu, výživy a starostlivosti

Himalajská mačka: popis charakteruHimalájska mačka bola chovaná v 50. rokoch minulého storočia v USA prekročením perzskej mačky a siamskej mačky. Himálajská mačka - to je prípad, keď názov plemena neodráža jeho pôvod. Jednotlivci tohto plemena majú všetky vlastnosti perzskej mačky - vzhľad, charakter, dĺžka vlasov a "siamská" farba s modrými očami, charakteristickými pre siamské plemeno. Tak prečo sa toto plemeno volalo Himálaj? Je to všetko o vonkajšej podobnosti farieb s himalájskymi králiky - svetlý kabát a tmavé škvrny na ušiach, chvoste a labkách.

vzhľad

Himalájska mačka má elegantný vzhľad a priateľskú povahu. Toto plemeno je veľmi populárne v USA a Európe. Hlavné črty mačiek tohto plemena:

 • načechraný, hustý, mäkký a dlhý, s krémovou alebo bielou farbou;
 • oči veľké, okrúhle, široké, farby všetkých odtieňov modrej farby;
 • široko zasadené malé uši so zaoblenými špičkami;
 • rovný chvost úmerný dĺžke tela;
 • postava je robustná, nahromadená s hladkým chrbtom;
 • Krátke a silné labky s okrúhlymi vložkami;
 • Papuľa okrúhla, široká, mierne sploštená;
 • hmotnosť od 4 do 6 kilogramov.

Zo všetkého toho viete, že zvieratá tohto plemena majú svalnaté telo s pekne plochou tvárou, svieža vlna, tmavý chlupatý chvost a tmavé silné labky a oči jasne modrej farby.

znak

Temperament Himalájskej mačkyHimalájske mačky majú pokojná priateľská príroda. oni jemné a láskyplné, milovať stráviť čas na rukách majiteľa. Himalájske mačky robia zle s osamelosťou a sú veľmi závislí od majiteľa, ale nie je rušivé. Himalájska mačka nebude mať majiteľa, keď je zaneprázdnený svojimi záležitosťami. On bude čakať na okraji a potom dostane svoju časť náklonnosti.

Himálajské mačky priateľské k deťom. Ak dieťa prináša nepríjemnosti pre mačku - nebude to kousnúť a poškriabať, ale skryť sa. Mačky tohto plemena od prírody - to je zlatý priemer medzi siamskými a Peržanmi. Od Siamskej zdedili rozmer a zvedavosť a pokoj Peršanov.

Mačiatka himalájskeho plemena sú veľmi hravé. Všetky živé veci a predmety v dome sa môžu stať účastníkmi svojich hier. Toto plemeno bude zároveň vyhovovať ľuďom, ktorí oceňujú pokoj a ticho. Vzhľadom na to, že krátke nohy himálajských mačiek sa nesnažia dobiť vrcholy v byte - nevystupujú na záclony, skrinky, chladničky a stolíky.

Himalájske mačky sú veľmi spoločenské, často purr. Ak niečo potrebujú - oznámia to majiteľovi o tom, že sa ožili, ale nebudú sa obťažovať.

starostlivosť

Himalájske mačky sú veľmi čisto. Preto musia zabezpečiť starostlivosť a pozorne sledovať gauč a toaletu denne. Vzhľadom na zvláštnosť plemena - dlhý plášť - potrebujú neustálu starostlivosť o srst. Každodenné česanie a časté čistenie priestorov - to sú tvoji stáli spoločníci, ak sa rozhodnete mať takéto zviera.

prehľadanie - nie je to len odstránenie mŕtvych vlasov, ale aj druh masáže vášho domáceho maznáčika. Vďaka správnej starostlivosti sa kvalita vlny zlepšuje. Himalájske mačky užitočné k kúpaniu - umožňuje umyť mazovú žľazu a nedáva vrstvu mastnú a nešikovnú.

Starostlivosť o kabát z himalájskej mačkyĎalšou črtou himálajského plemena - sploštená papuľa - je príčinou porušenia slzného kanálika. Z tohto dôvodu potrebujú umyte si oči každý deň. Je to pomerne jednoduchý postup - je potrebné otrieť papuľu vatou alebo vatou nasiaknutou v čajovom varení alebo v čistej vode. Ak sa rozhodnete znížte pazúry vášho domáceho maznáčika, potom sa na tento postup musí učiť od raného veku.

Tento postup by sa mal vykonať každé 2-3 týždne. Napriek skutočnosti, že ste zvieranie vášho domáceho maznáčika, musí byť v dome ešte poškriabaniu.

Výživa a zdravieHimalájske mačky sú považované za zdravé plemeno. Majú len jednu vlastnú chorobu - to je polycystické ochorenie obličiek, ktorú zdedil od perských predkov. Príčinou tejto choroby môže byť:

 • nesprávna strava;
 • infekcie;
 • otrava;
 • podchladenie.

Často v počiatočnom štádiu dochádza k polycystickej chorobe bez významných symptómov. Preto je nutné navštíviť veterinára pravidelne navštevovať a kontrolovať svojho domáceho maznáčika, aby bola choroba diagnostikovaná v ranom štádiu a bolo vykonané účinnej liečby a podpornú liečbu.

Vytvorenie diéty pre himálajskú mačkuAby sa zabránilo alebo oneskorilo toto a iné ochorenia, pomôže správnej výžive. Musíte pozorne sledovať stravu vášho domáceho maznáčika. Jedlo môže byť suché a mokré. Je potrebné použiť hotovú kŕmnu zmes a prémiovú triedu. Zloženie týchto krmiva je vyvážené a chráni vášho domáceho miláčika pred taktiež včasným vývojom chorôb a problémami spojenými s požitím vlny.

To je tiež pomerne bežný problém u mačiek himalájskeho plemena. Preto sa musíte pravidelne starať o odstránenie vlasov zo žalúdka, aby ste sa vyhli zdravotným problémom. Pravidelná starostlivosť, ktorá bola spomenutá skôr, nie vždy úplne vyrieši tento problém. Ak váš maznáčik spľasuje vlnu - nepoužívajte ju - je to prirodzený mechanizmus na čistenie žalúdka.

V obzvlášť zanedbávaných prípadoch môžete dať domácemu miláčikovi špeciálnu pastu, ktorá sa predáva v obchode s domácimi zvieratami. Pomáha rozpúšťať vlnu v žalúdku zvieraťa. Veterinári sa odporúča používať preventívne catnip - jej semená možno zakúpiť v predajni chovateľských potrieb a dať do malého hrnca na okennom parapete. Mačka bude v prípade potreby konzumovať trávu, čo pomôže zvládnuť problém s "vlneným" žalúdkom.

Ak sa rozhodnete kŕmiť mačky nie je vyvážená, a používať prírodné kŕmenie, budete viac ťažké zabezpečiť mačku s potrebnými vitamínmi a stopové prvky.

Vzhľadom na zvláštnosti štruktúry papule, himálajské mačky majú problémy s dýchaním. So stresom a vzrušením sa dýchanie týchto mačiek stáva ťažké. Aby sa tomu zabránilo, snaží chrániť svojho domáceho maznáčika pred stresom: nenechávajte je po dlhú dobu samostatne alebo v malom uzavretom priestore, napríklad, nezatvárajte kúpeľňu. Mačiatka himálajskej mačky sa narodili svetlo bez čiernych znakov. Po niekoľkých týždňoch sa začína objavovať tmavý odtieň papule, labiek a chvosta.

cena

Himalájska mačka je obľúbeným plemenom, preto si nemôžete zobrať mačiatko tohto plemena. Kočka himalájskej mačky si môžete zakúpiť v škôlke, ktorá sa špecializuje na toto plemeno. Adresy a telefónne čísla škôlok vo vašom meste nájdete na internete. Náklady na mačiatko závisí od pohlavia, vzhľadu, rodokmeňu a dokumentov a pohybuje sa od 10 000 do 70 000 rubľov. Predtým, ako si kúpite mačiatko z himálajskej mačky, zvážte všetky výhody a nevýhody a opýtajte sa, či ste pripravení na toto konkrétne domáce zviera tohto plemena, poskytnite mu maximálny čas a postarajte sa o to. Ak áno - uistite sa, že mačiatko tohto plemena vás splatí s nezaujatou láskou a náklonnosťou.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno