ZvierAhtate.com

Múky žijú vedľa nás, ale každý môže povedať, koľko nôh má

Zelený lietajúci hmyzKoľko nohy má lietať? Môžu všetci odpovedať na túto jednoduchú otázku naraz? Vo väčšine ľudí všetky malé, bzučiace, lietajúce alebo plaziace bytosti spôsobujú nerešpektovanie. Kde sa zobrazuje pozorovanie a spočítajte počet končatín. A to je v najlepšom prípade. A v najhoršom prípade paniku

. Na druhej strane, aký druh paniky môže byť pri pohľade na takýto zvyk pre nás všetci objekt ako múru. Áno, môže vážne poškodiť náladu na dovolenke, najmä v auguste. Áno, môže prerušiť ranný spánok v nedeľu. Ale je to len hmyz.

Infekčné agens

Múka je šedánapriek tomu, je nosičom mnohých infekčných a ďaleko od neškodných chorôb. A keby ona, lietať, sedela na strope, nebolo nič. Ale ak sa na jedlo, ktoré ste nepožili po návšteve nezvaného hosťa, je to úplne iný príbeh.

  • Po prvé, ak prehltnete jej vajcia, môžete sa nakaziť entomózou - ochorením spôsobeným larvami muchov.
  • Po druhé, kauzálny agent mnohých chorôb sa šíri, nesúc nohy.

A koľko z nich? V každom jednotlivcovi, ako moc pre 3 páry, to znamená, 6 kusov, z čoho s lupou každý vidíte malé pazúry, a medzi nimi v poradí, sú jemné chĺpky alebo štetiny ešte viac. Pre mikroorganizmy je teda priestor, Ak chcete "vyberať" dočasný prístrešok, ktorá bude slúžiť ako vhodná doprava na presídlenie v našom priestore. Hmyz, lietajúci z miesta na miesto, zanechá stopu svojich "cestujúcich".

Prečo nespadnú zo stropu?

Nasávajú na labky blízko múchČo sa týka samotnej múky, na každej nohe má tam sú okrúhle mikróby, vylučuje lepkavú hmotu, ktorá skutočne zabezpečuje pripevnenie štetín na vlasy na akýkoľvek povrch, dokonca aj na hladké sklo, nehovoriac o strope. Významná úloha tu zohráva schopnosť pazúrov priliehať k povrchovým nerovnostiam.

Koľko nôh sa v hnutí zúčastňuje? Prakticky všetko. Preto nespadá z vertikálne usporiadaného okienka, ani zo stropu. Všetko vďaka unikátnym 6 labkám, ktoré pozostávajú z každého z piatich kĺbov. A zadné nohy sú väčšie ako ostatné.

Ako sa umývajú muchy?

Ako umývať muchy s labkamiPozorovanie a čo je najdôležitejšie, tichý (to znamená, že tí, ktorí nemajú riadiť muchy žiadnu paniku, bez podráždenia) ľudia si všimli, že veľmi často lietať dlhšie si namazajú labky proti sebe, a tiež "otrite" ich oči.

Prečo to robia? Keď sa nohy trú o seba muchu čistí svoje lepkavé prísavky, ktoré zbierajú prach a nečistoty, keď hmyz chodí na strope svojho jedla a iné povrchy, alebo dokonca kúsky kože, keď to lezie na človeka. Takže budete potrebovať po celú dobu ich čistiť, aby nedošlo k narušeniu možnosť trvajúce priľnavosť a byť schopný sa pohybovať na akomkoľvek povrchu v akomkoľvek priestore lietadla. Je tiež veľmi dôležité odstrániť všetko, čo padá na vaše oči.

Akú úlohu hrá paľba v živote hmyzu?Labky letu na teleKoľko labiek naši "nájomníci" už počítajú. Dokonca pochopili ich význam. Ale to nie je všetko. Labky pre hmyz - je to tiež príležitosť ochutnať. Áno, áno, na začiatku cítia chuť jedla pomocou nôh a až potom s ich proboscis a lopatkami náustku.

Analýza toho, ako vynikajúce sú tieto alebo iné výrobky, sa stane niekoľkokrát lepšie ako osoba s pomocou jazyka. Na konci nohy sú špeciálne sady, ktoré pôsobia len ako chuťové poháriky, rovnako ako dotykové orgány.

Telo muchov je tiež pokryté malými vlasmi. Rozlišuje také oddelenia ako brucho, hrudník a hlavu. Na hlave hmyzu sú malé antény, ktoré nahradia čuchové orgány. Ako dotykové orgány, podobne ako iný hmyz, sa nevzťahujú na muchy. Schopnosť detekovať potraviny vôňou umožňuje muchám rýchlo nájsť miesta pre ich akumuláciu. To vysvetľuje, prečo sú mušky tak rýchle. Okrem pohybu s nohami, ako je známe, muchy sú stále schopné lietať veľmi rýchlo a veľmi rýchlo, pričom sa rýchlosť pohybuje viac ako 20 km / h.

Tí, ktorí sa báli o muchy ako trhovců infekcií, by mali vedieť, že chráni miestnosť pred votrelcami z Hexapod sveta pomôže sériu preventívnych a deštruktívnych spôsobov:

  • je potrebné včas odstrániť všetky nečistoty, ktoré slúžia ako potravina pre muchy;
  • používať insekticídy na zabránenie ich reprodukcie,
  • V arzenáli boja s nežiaducim hmyzom, vrátane múch, sú rôzne pásky na suchý zips a pásky.

"A prečo nezničiť všetky múky raz a navždy?" - bude požiadaný zvlášť podráždený a citlivý. Takí ľudia potrebujú pochopiť, že v prírodnom potravinovom reťazci neexistujú zbytočné väzby. Larvy much, ktoré jedia najrôznejšie veci vrátane mrkvy a odpadu, očisťujú životné prostredie. A koľko hmyzožravých zvierat a vtákov, ako aj iného hmyzu, môže slúžiť ako potraviny samotné. Takže tieto drobné otravné bytosti prinášajú osobe obrovskú škodu a ako celok v prírode sú nevyhnutným spojením. Nie je to dôvod, prečo existuje taká rozmanitosť - viac ako 30 000 druhov tohto hmyzu okrem Antarktídy a Arktídy, všetkých kontinentov.

Priemerná dĺžka života mušky je približne dva mesiace. Potomstvo jednej samice dosahuje približne sto vajec denne. Približne 40 hodín po vyliahnutí z pupa sú jednotlivci považovaní za dospelých (imago) a môžu sa rozmnožovať. Takže sa ukazuje, že po dobu jedného roka v miestnosti, ak sa hygienické normy nedodržiavajú, sa môže zmeniť až 10 generácií tohto hmyzu.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno