ZvierAhtate.com

Koľko mačka môže žiť bez vody a jedla

Čo robiť, ak mačka odmieta jesťLáskavé purrs sú pevne založené v ľudskom živote. Stali sa členmi rodiny, takže ak je zviera na hladom, mnohí sa zaujímajú o to, koľko mačka môže žiť bez jedla. Majitelia sa tiež často pýtajú, prečo neje, koľko môže mačka robiť bez vody, ako napraviť takéto situácie a či existujú nejaké nebezpečné dôsledky pre zdravie domáceho maznáčika.

Príčiny zlyhania z potravy alebo vody

Najneobvyklejším faktorom pri odmietnutí mačky z potravy je dobrovoľná hladovacia situácia s cieľom samočistenia. Veterinári opakovane vyjadrili názor, že zviera môže cítiť potrebu dočasne sa zriecť potravy. V tomto prípade, bez jedla, mačky nesedí dlho, zvyčajne začnú jesť po 1-2 dňoch.

V tomto prípade sa nespoliehajte na tento dôvod, ak pet prestane jesť na samočistenie, potom zostane pokojný, jeho správanie je normálne a indikácie nevoľnosti chýbajú. Okrem toho existuje niekoľko ďalších dôvody, na ktorom zviera odmieta jesť:

 1. silný stres. Môže sa pohybovať, ísť na veterinárneho lekára, príchod veľkého počtu hostí, strach a množstvo ďalších faktorov.
 2. Dramatická zmena v strave. Nové potraviny alebo krmivá sa musia postupne zavádzať do krmív pre mačky. Odborníci odporúčajú rozšíriť proces výmeny jedál aspoň na týždeň. V opačnom prípade môže zviera odmietnuť jesť.
 3. Jasná zmena počasie podmienky. Zvyčajne sa to týka tepla, s prudkým otepľovaním mačky alebo mačky odmieta jedlo kvôli jednoduchému odmietaniu jesť. Zvieratá potrebujú počas tohto obdobia vodu.
 4. Nesprávne zaobchádzanie so zvieraťom. Často mačky odmietajú jesť po tom, čo majster zavolá zviera alebo sa ho pokúša zasiahnuť do akéhokoľvek dohľadu. Koľko odmietnutie potravy bude trvať v čase závisí od charakteru domáceho miláčika.
 5. zosilnenie sexuálny inštinkt. Mačky v teple a predtým, než môže odmietnuť jesť kvôli nenaplnenému inštincii reprodukcie. Ide o bežný proces, v tomto období zviera potrebuje iba vodu.
 6. Mačka sa ochorelaOdhalené alebo teplé jedlá. Primárne popálenie mačky pri konzumácii jedla môže spôsobiť trvalú nechuť k jedlu z určitej misy. Zvieratá sa obávajú, že jedlo z tohto jedla mu znova ublíži. S pokazenými jedlami je všetko jasné bez komentára.
 7. Fyzické ochorenie kvôli rozvojovému ochoreniu. Takmer každá choroba, domáce zvieratá odmietajú jesť. To je normálne, ale vyžaduje vyšetrenie lekára na včasnú liečbu základnej choroby.

Zo všetkých týchto dôvodov vyžaduje len 7 rýchlu odpoveď od vlastníka. Takisto stojí za to venovať pozornosť 1 a 4 faktorom odmietnutia po jedle. V ostatných prípadoch by stav domáceho maznáčika nemal spôsobovať paniky, ich správanie je normálne, stačí odstrániť negatívne faktory alebo čakať na chvíľu zhoršenia inštinktov mačiek. Stále treba brať do úvahy zriedkavé, ale možné dôvody odmietnutia jedla z domácich zvierat.

Zriedkavé dôvody, prečo nie jesť

Podozrenie na vplyv týchto faktorov je, ak zviera robí bez jedla, ale nedáva žiadne príznaky malátnosti pri zachovaní dobrého zdravotného stavu. taký dôvody iba 3:

 1. Povaha domáceho maznáčika.
 2. Zdroj potravy tretej strany.
 3. Zhoršenie poľovníckych inštinktov.

Posledné 2 body môžu byť kombinované do jednej - mačka už niekde nejedla. V jednom prípade pet lovia vtáky a myši v druhej - jesť niekde mimo domova. V prípade, že zviera je len pobyt v prírode, môže sa vzdať moci len kvôli tomu, že mu bolo zakázané spať na stole alebo brúsiť pazúriky na zárubni. To Ostentatívne hladovka trvá dlhšiu dobu, ale nejdú na o domáceho maznáčika, stačí počkať. Ak ide o otázku odmietnutia pitia, je to nebezpečnejšie.

Život ohrozujúce odmietnutie piť

organizmus Mačka, rovnako ako akýkoľvek cicavec, obsahuje veľké množstvo vody. Odmietnutie pitia hovorí o vážnom strese, nevoľnosti zvieraťa alebo nespôsobilosti vody. Koľko mačiek žije bez vody? Lekári hovoria, že nie viac ako 2 dni. V skutočnosti závisí od stavu zvieraťa, jeho hmotnosti, plemena, teploty prostredia.

Voda je dôležitejšia pre život mačky a odmietanie piť na jeden deň môže vážne poškodiť zdravie zvieraťa. Ak musíte žiť so zvieraťom v horúcom regióne, mal by mať majiteľ dobre vyvinutý zvyk sledovať množstvo vody spotrebovanej jeho domácim miláčikom.

Ako dlho môže mačka robiť bez jedla?Otázkou je, koľko mačiek prežije bez jedla, zriedkavo sa zaujíma majitelia pred hladomorstvom mačiek. Nebojte sa - mačky robia bez jedla na týždeň. Ak zviera nejedí 1-2 dni, nemalo by to spôsobiť paniku, ak je zviera dobre. Existujú prípady, kedy mačky prežili bez jedla asi mesiac.

Mačiatka-carePravidlo 1-2 dní bez paniky sa nevzťahuje na 3 kategórie zvierat:

 • mačiatka;
 • mačky staršie ako 8 rokov;
 • oslabené domáce zvieratá.

Kritickosť odmietnutia potravy u mačiatok, veku alebo oslabených zvierat

Koľko mačiatok prežije bez jedla - to je úplne iné časovanie. Najmenší môže trvať 12 hodín. Je dôležité nezabudnúť, že pre nich je jedlom aj voda. Termín prežitia novonarodených mačiatok je indikovaný 20 hodín bez jedla. Zvieratá vo veku 1 až 2 mesiacov môžu prežiť bez jedla až do 2 dní.

Zvieratá po chorobe tiež vyžadujú zavrieť pozornosť, najmä ak malátnosť spôsobila vyčerpanie. Pre nich by obdobie odmietnutia potravy nemalo byť viac ako jeden deň. Dlhšia hladovka vyžaduje konzultáciu s lekárom.

Pre zvieratá staršie ako 8 rokov, aj ich načasovanie. Ako dlho bude táto mačka žiť bez jedla? Lekári uvádzajú obdobie 3-5 dní. Opäť to závisí od pôvodného zdravotného stavu zvieraťa. V každom prípade musia vekové mačky, napríklad mačiatka, venovať väčšiu pozornosť odmietnutiu jedla a vody.

Potrebné opatrenia na záchranu života mačky

zverolekárAk sa zistí, že zviera nejeddí alebo nepije, je potrebné pokúsiť sa určiť príčinu. Mačiatka musia byť nevyhnutne zinjaté zo striekačky (bez ihly) každých niekoľko hodín. Odmietnutie vody zvieraťa akéhokoľvek veku vyžaduje aj osobitnú pozornosť. Ak je to viac ako jeden deň, potom stojí za to, že z injekčnej striekačky vylejete domáce zviera a naliehavo ukážete k veterinárovi.

Pre zvieratá od šiestich mesiacov do 8 rokov by obdobie odmietania jedla na jeden deň nemalo spôsobiť paniku. Ak je zviera dobre, stačí starostlivo preskúmať možné dôvody odmietnutia potravy a eliminovať pravdepodobné negatívne faktory. Zrejmá nevoľnosť domáceho maznáčika vyžaduje starostlivosť po dni. Najmä ak mačka nechce piť.

Jeden z nich spôsoby Skontrolujte, či je domáce zviera ošetrované. Z ich obľúbených produktov, mačky zriedka odmietajú, dokonca trochu, ale budú sa snažiť v prípade pohody. Je tiež možné zvýšiť počet dobrovoľníkov, aby sa zviera vrátilo chuť do jedla.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno