ZvierAhtate.com

Popis elektrického a mechanického zariadenia pre palivové drevo

Elektrický výrez na palivové drevoCleaver je druh sekery. Tento nástroj sa používa na rezanie palivového dreva. Zariadenie sa vyznačuje masívnosťou. Jeho hmotnosť dosahuje 5 kg. Kovová časť je pripevnená k dlhej rukoväti. Ak pri práci so sekerou je dôležitá ostrosť šitia, prerezávač prelomí kmeň pod svojou vlastnou hmotnosťou a nárazovou silou, čo závisí od dĺžky rukoväte.

Vlastnosti konštrukcie kliešte

Nástroj sa skladá z 2 častí: hlavica a sekera. Kovová časť sa podobá kladivovému kladivu. Jedna strana je plochá a druhá je skosená v podobe čepele s malým polomerom na konci.

V závislosti od spôsobu výroby sú tieto:

  • kovaného železa;
  • hodené.

Rukoväť je vyrobená z dreva. Môže to byť breza, popol, brest alebo javor. Existuje mylná predstava, že dobrá rukoväť je získaná z dubu. Takéto drevo má vysokú pevnosť. To však neprispieva k tlmeniu kmitov. Výsledkom je, že dubová rukoväť rýchlo zlyhá.

Charakteristika parametrov výrobku

Nástroj sa vyberá v závislosti od požadovaných parametrov. Patria medzi ne:

  • Cleaver pre palivové drevozávažia. Na jednej strane, čím ťažšie je kliešť, tým rýchlejšie sa rozdelí denník. Pri dlhšom používaní však dochádza k únave rýchlejšie. Preto je hmotnosť vybraná v súlade s fyzickými schopnosťami človeka. Odberná hmotnosť kliešte je v rozmedzí 2-5 kg.
  • Tvar čepele. Štandardná verzia je klinovitá. Používa sa najčastejšie. Ale je tu aj dlhý ušný vzhľad. Môžete ich nakrájať iba suchými kmeňmi. V dreve s vysokým stupňom vlhkosti sa môže zaseknúť.
  • .Materiál rukoväte Hlavným materiálom je drevo, ktoré má schopnosť potlačiť vibrácie pri náraze. Avšak, strom je rozbitý v procese práce. Ako náhrada za použitý materiál z dreva - sklolaminát. Je to oveľa ľahšie, a podľa pevnostných charakteristík sa blíži k kovu.
  • Dĺžka rukoväte. V závislosti od toho sa zvyšuje sila nárazu.

Popis parametrov ručného kliešte

Práca s ručným nástrojom

Najprv vyberte najväčšiu plochu, na ktorej sa nachádza denník. Odporúča sa, aby boli kurčatá s nízkym stupňom vlhkosti. Suché guľatiny vážia menej. Každá klopa padá do 2-8 dielov. Ak je guľatina veľká, malé kúsky sa odlúpia zo strán a potom sa zdvojnásobia.

Pred začatím práce by malo byť drevo sušené. Ak je mrazivý, je lepšie nechať strom zmraziť, aby sa z neho uvoľnil a zjemnil. Ak sú v protokole trhliny, pokúste sa dostať do nej bodom. Môžete dať doň klopačka a zasiahnuť ho pomocou klincového kladivka na vrchole. Ak je kov zaseknutý v dreve, je potrebné, aby sa na bloku dostal silný úder, ktorý by ho predvliekol do vzduchu.

Typy a výroba rozdeľovačov dreva

Aby sa drevo ručne lopalo, trvá to veľa času a veľa úsilia sa vynakladá. Mechanizáciou tohto procesu môžete uľahčiť prácu.

Kúpené produkty sú drahé. Môžete ich však urobiť sami. Často stačí mať kovový šrot vo forme rohov, rúr alebo kanálov. Ak komplikujete dizajn a pridáte motor, dostanete elektrický vrták na palivové drevo.

Odrody rozdeľovačov dreva sú nasledovné:

  • mechanické potrubia;
  • mechanické s použitím pružiny;
  • drevený splitter s elektrickým pohonom.

Mechanika z rúr

Takýto mechanický odbočovač na rozdeľovanie palivového dreva vyzerá ako vrt studne, kde sa namiesto vedra pripevní kovová noža. Rúry sú spojené pomocou závesu ľubovoľného dizajnu, ktorý musí byť namazaný.Typy rozdeľovačov dreva

Princíp činnosti je založený na sile zotrvačnosti. Stlačením páčky nadol sa vykoná a odtlačok pod jeho hmotnosťou rozdelí denník. Hlavnou nevýhodou v tomto návrhu je obtiažnosť zachovania zariadenia, keď došlo k rozdeleniu. Takýto rozdeľovač logov zaberá veľa priestoru, pretože čím dlhšie je páka, tým účinnejšie bude práca.

Zariadenie sa vyrába ručne z rúrok alebo rohov. Osa môže byť pripojená ako rezačka.

Zlepšenie dizajnu pružinou

Pomocou pružiny sa eliminuje hlavná nevýhoda mechanického rozdeľovača dreva. Teraz sa zachovanie štruktúry vezme na jar. Nachádza sa na ráme a horná časť stojí na priečniku, na ktorom je upevnený kliešť. Hlavná vec je vybrať si veľkosť, aby ste mali dostatok sily na prekonanie pružnej tuhosti a rozdelenie denníka.

Pozornosť je venovaná spojeniu rámu s pákou. Na to je umiestnené ložisko. Je žiaduce posilniť priečnik, pretože je to veľké zaťaženie. Na zlepšenie dizajnu pridáva mobilitu. Na jednej strane rámu sú pripevnené kolieska a na druhej strane tvrdé labky.

Elektrický pohon ako hnaciu silu

Na vylúčenie fyzického namáhania sa vyrába elektrický kotol na palivové drevo. Takéto modely zahŕňajú skrutkovacie alebo kužeľové rozdeľovače dreva. Rezací prvok je vytvorený vo forme kužeľa. V jednom prípade sa na ňu aplikuje závit, ale v druhom prípade to nie je.

Princíp činnosti je založený na tom, že motor prenáša otáčanie ku kužeľu, ktorý je zaskrutkovaný do dreva a roztrhne ho. V prípade použitia špirálovej línie na kužeľ je úsilie omnoho menej. Rozstup závitov je 7 mm a hĺbka je 3 mm.

Mechanický rozdeľovač na palivové drevo

Elektrický motor je vyberaný z výkonu 2 kW. Počet otáčok za minútu by mal byť v rozmedzí 250-600. Ak je motor silnejší, potom je potrebná prevodovka, pretože je nebezpečné pracovať pri vysokých rýchlostiach. Log môže uniknúť z rúk. V prípade nízkych rýchlostí bude práca postupovať pomaly.

Motor je umiestnený zospodu a skrutka je na úrovni pracovného povrchu. Táto hodnota sa určuje z komfortného výpočtu. Práca by sa nemala vykonávať v naklonenej polohe.

Ak je kachle inštalované v súkromnom dome alebo v chate, ktorá je ohrievaná palivovým drevom, dostupnosť rozdeľovača dreva uľahčuje prípravu paliva. Drevo rýchlo spaľuje, a preto sa neustále vyrúbajú. Najlepšou možnosťou je motorizovaný dizajn. Ak však nie je možné zakúpiť takýto výrobok, je to docela možné urobiť s mechanickým zariadením, ktoré sa ľahko vyrába ručne.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno