ZvierAhtate.com

Osy spoločnosti `fiskars`: prehľad, charakteristiky

Sekačka Fiskars CleaverFiskars je fínska spoločnosť zaoberajúca sa výrobou rôznych nástrojov: nožnice, sekery, lopaty, záhradné náradie. Jeho názov pochádza zo švédskeho názvu malej dediny Fiskari.

Jeho činnosť Fiskars začala v roku 1649. Po niekoľkých bankrotoch nahradil majiteľov firmy výmenu farmárom Johan Yakob Yulin.

Počas svojho riadenia Fiskars začal svoj hospodársky rast. Juhan spustil úplnú modernizáciu výroby, pozval profesionálnych inžinierov do práce, vykonal školenia pre pracovníkov a predstavil pracovný program dňa.

Spoločnosť začala výrobu všetkých druhov nožov: od známeho Puuko (fínska forma nesúvislého noža) až po bajonetové nože na rôzne druhy zbraní.

V súčasnosti sa výroba Fiskars nachádza v niekoľkých európskych krajinách, výrobky sú obľúbené na všetkých kontinentoch.

Hlavné funkcie

V prípade záhradníctva chcem používať kvalitné nástroje. Koniec koncov, je veľa práce na záhrade: odrezanie konárov, rezanie stromu, ničenie buriny.

Osy Fiskars Ide o ergonomický tvar, neuveriteľnú funkčnosť a moderný dizajn. Jednou z najnovších inovácií je rukoväť z materiálu SoftGrip. Trojrozmerná rukoväť s dotykovými bodmi poskytuje pohodlné uchopenie.

Extrémne osi Fiskars pomáhajú robiť jednoducho neuveriteľné veci: rezať stromy s hrubými kmeňmi, rozdeliť silné guľatiny. Pomocou tohto nástroja bude práca oveľa rýchlejšia.Ako vyzerajú osi FiskarsKonštrukcia čepele je vytvorená špeciálnou brúsnou technológiou, ktorá poskytuje ostrý okraj pre najlepší kontakt so stromom. Čepeľ je ošetrená povlakom s nízkym koeficientom trenia a dlhodobo zostáva ostrý.

Strike pri rezaní veľmi silný kvôli správnemu rozdeleniu výkonu a hmotnosti. FiberComp perá sú takmer nemožné. FiberComp je jedinečné kompozitné sklolaminátové vlákno, ktoré je silnejšie ako oceľ, má nízku hmotnosť a môže byť premenené na akýkoľvek tvar. Tento materiál je odolný proti korózii, má tlmiace vlastnosti, zabraňuje posúvaniu povrchov a má nízku studenú vodivosť. Všetky tieto vlastnosti sú ideálne pre vonkajšiu prácu.

Mnoho ľudí si myslí, že použitie jedného nástroja môže vyriešiť všetky úlohy. Ale sekera určená na rezanie palivového dreva, rezanie stromu alebo tesárstva bude účinná len v špecializácii. Carpenterova sekera je veľmi ťažké odstrániť veľký kmeň a nie je možné urobiť tenkú tesársku prácu odrážačom.

Fiskars široký čepeľ čepele umožňuje niekoľko ťahov na rozdelenie hustého dreva. Pokrytie úzkym rezaným čepeľom umožňuje dosiahnuť silnejšie muchy a udržať amplitúdu pohybu počas ťažby.

Pravítko Fiskars Kolun

  • Štiepačka sekier Fiskars X11 Štiepacia sekera (17 ") - ideálna pre rýchlu prácu, určená na rezanie malých stromov alebo guľatiny. Kombinácia rozloženia hmotnosti, moderného čepele s ostrým okrajom, jedinečný dizajn. Tieto funkcie umožňujú efektívne rozdeliť drevo s každým hojdačkou. Protišmyková rukoväť znižuje napätie rúk a zvyšuje ovládanie sekania. Horúci kotúč zostane ostrý dlhšie ako na tradičných osiach. Kryt chráni čepel pred vonkajšími faktormi a chráni nositeľa pred rezmi.
  • Univerzálne osi FiskarsCleaver X25 Štiepacia sekera (28 ") - určená na rezanie stromov a guľatiny strednej veľkosti. Dokonalá rovnováha medzi pomerom výkon a hmotnosťou zvyšuje rýchlosť stroja. Jedinečná technológia brúsenia čepele umožňuje rezanie dreva tak rýchlo a efektívne. Rukoväť absorbujúca tlmič FiberComp je ľahká, ale robustná.
  • Kolíska X 27 Super Splitting Ax (36 ") - ideálna na rezanie veľkých stromov. Jeho účinnosť sa prejavuje v prvej rane. Veľká hlava sekery poskytuje silu rozdelenia dreva. Čepeľ je chránená povlakom s nízkym koeficientom trenia, ktorý zabraňuje uviaznutiu hlavy v dreve.

Univerzálne osi

Osy Fiskars s dokonale vyváženým dizajnom so špeciálnym povlakom s nízkym koeficientom trenia a extrémne ostrým okrajom.

  • X7 Hatchet (14 ") - vhodný na rezanie malých stromov, konárov. Vzhľadom na malú veľkosť (dĺžku 35 cm) je vhodné vziať so sebou na rybárčenie, turistiku alebo prírodu.
  • X15 sekacia sekačka (23,5 ") - nástroj pre tesárov a tesárov, dĺžka 44 cm, hmotnosť 1200 g. Konštrukčné držadlo poskytuje pohodlné uchopenie. Pre pohodlné nosenie je špeciálny kryt.

Ako vybrať sekeru, aby sa zmestili

  1. Je potrebné uchopiť rukoväť a nasmerovať ju k ramenu. Ak je koniec osovej rukoväti opretý o rameno, potom je nástroj dlhý.
  2. Sklopte sekerou nadol a nechajte kotúč voľne visieť vo vzduchu. Držte druhú ruku s lakťom, skúste zdvihnúť osovú rukoväť vo zvislej polohe. Ak nemôžete zdvihnúť, musíte zvoliť ľahší model.

Výber sekcie podľa veľkostiBezpečnosť a kvalita - to sú dva hlavné faktory pri výbere osí. Spoločnosť Fiskars ponúka svojim produktom celoživotnú záruku. Ochranný plášť čepele ho chráni pred poškodením, keď sa nepoužíva. Tvrzená oceľová čepeľ je trvanlivejšia ako obvykle. Tlmič nárazov je ľahký a odolný. Aj keď sú výrobky Fiskars bezpečné, mali by ste vždy dodržiavať pravidlá osobnej bezpečnosti pri práci s piercingovým nástrojom.

Rezanie dreva vyžaduje dobre zaobstarané nástroje. Je len otázkou času, ako rýchlo sa bude čepeľ dotýkať, ak sa neustále používa. Špeciálny prenosný nástroj Fiskars poskytuje bezpečnú starostlivosť o nože. Je to keramický brúsny kameň s jasne vyznačenými drážkami pre čepel. Stačí sklopiť hlavu sekery cez pravú drážku a posúvať niekoľkokrát. Čepeľ ihneď získa potrebnú ostrosť.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno